Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Удобное переключение источников питания

roverspam

Рекомендовані повідомлення

Добрый день всем.

Есть 3-х фазный ввод в дом, одну из фаз я хочу сделать переключаемой на генератор в случае надобности. Есть ли уже какие-то готовые решения для этого дела, чтобы, например, передёргнул рубильник и источник для этой фазы уже с генератора (и в случае появления электропитания в общей сети ничего плохого не произойдёт, напряжение появится только в тех 2-х других фазах и просто достаточно будет переключить источник на общую сеть...

 

Спасибо!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ручний перемикач inteko.com.ua/ua/shop/product/ruchnoi-perekliuchatel-faz-generator-spamel-0-1-0-2-0-3-0-4

Якщо у Вас є трифазне навантаження, Ви від генератора "не вгадаєте" зі зсувом фаз, тобто такий перемикач для трифазних споживачів негодиться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Вячеслав_В сказал:

Ручний перемикач inteko.com.ua/ua/shop/product/ruchnoi-perekliuchatel-faz-generator-spamel-0-1-0-2-0-3-0-4

Якщо у Вас є трифазне навантаження, Ви від генератора "не вгадаєте" зі зсувом фаз, тобто такий перемикач для трифазних споживачів негодиться.

Я хочу "посадити" тільки на одну фазу, 2 інші вхідні в цей момент будуть вільні. Тобто, просто переключити однофазну мережу на користування від генератора

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, також для подібних задач. Але він "перекидає" тільки на два положення. Тобто: отримувати живлення або  "звідти", або "звідти".

Коли стоїть задача отримувати живлення або з першої, або з другої, або з третьої фази, або з іншого джерела - необхідний перемикач на більшу кількість позицій.

Якщо у Вас є мета - критичну фазу (на якій важливе навантаження, яке повинно завжди мати живлення) перекидати на генератор - то Ваш варіант перемикача 1-0-2 буде кращій.

Змінено користувачем Вячеслав_В
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Олег. Тебе нужен перекидной 4-х полюсный переключатель.

На один входы цепляешь свои три фазы внешнего питания, а на другие - питание от генератора. И перемычки. Получится, что при работе от генератора у тебя все линии будут под напряжением. Будут все лампочки работать и все розетки.  Твоя задача только выключить приборы, которые не потянет генератор. 

На переднем плане подключение от генератора (коричневый провод)

 

IMG_20221023_205225.jpg

Змінено користувачем Dendnepr
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Но если на дом идёт отдельная ветка одной фазы, то вполне можно обойтись и двуполюсным перекидным выключателем только на дом

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да, можно на эту фазу поставить однополосный перекидной рубильник типа Hager SFB132. Но есть одно "но" - на этой линии после переключателя не должно быть трёхфазных приборов, иначе можно сжечь генератор.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добрый день. Купил однофазный генератор, хочу подключить к одной из трех фаз в доме через Hager SFB132. Возник вопрос: как разъединить ноль источников город/генератор? Может тогда лучше использовать Hager SFB216 (второе фото)?

BE87E3C6-621F-435E-9FE7-EBC2076E408D.jpeg

21220DB3-3045-40D7-8D4A-1B190C524E18.jpeg

Змінено користувачем Рома :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ищите переключатель трёхфазный плюс ноль. И все фазы у вас будут работать. Главное вырубить сильные потребители

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.10.2022 в 19:32, roverspam сказал:

Добрый день всем.

Есть 3-х фазный ввод в дом, одну из фаз я хочу сделать переключаемой на генератор в случае надобности. Есть ли уже какие-то готовые решения для этого дела, чтобы, например, передёргнул рубильник и источник для этой фазы уже с генератора (и в случае появления электропитания в общей сети ничего плохого не произойдёт, напряжение появится только в тех 2-х других фазах и просто достаточно будет переключить источник на общую сеть...

 

Спасибо!

Собі поставив простеньке автоматичне РВФ 3L/1N на 1 фазу - лінію освітлення (всього 3 фази - 1 світло, 1 розетки, 1 резервне опалення). До нього приєднано 1 фаза мережа, 1 фаза безперебійник, 1 фаза генератор з АВРом. Якщо пропадає мережа перекидає на безперебійник, якщо посідають аккамулятори, заводить і перекидає на генератор (можна було б не морочитись з АВРом, але вирішив повністю "автоматизуватись") і в зворотньому порядку 😀 Схема простенька, САМОРОБНА, тому ні в якому разі не нав'язуючи, просто ділюсь досвідом. Досить зручно не бігати в підсобку, особливо зараз. Єдине, підійде лише на фазу з невеликим навантаженням, на розетки або опалення я б не ризикнув, ну або ж складнішу треба схему+обладнання відповідне, а так вже з рік - політ нормальний при мінімальному бюджеті, а головне - "незапланована зустріч" фаз мінімальна, бо автоматика. НМД

Змінено користувачем Zergus
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Dendnepr сказал:

А как аккумы на бесперебойник заряжаются?

ИБП с зарядным встроенным, мне большой мощности не надо, зарядный ток до 30 ампер пишут в инструкции, но это врятли, если 20 есть то и то хорошо. Пока сеть есть стоят "на зарядке", сеть пропала, разряжаются до установленного предела (3 акаммулятора на 100 a/h на сутки точно хватает), после чего - заводится "гена", дает электрику и заряжает аккумуляторы, и так по кругу (либо до появления сети, либо окончания бензина, если сеть так и не появилась - ну такого т.т.т. пока небыло 😀

Змінено користувачем Zergus
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Zergus сказал:

Собі поставив простеньке автоматичне РВФ 3L/1N на 1 фазу - лінію освітлення (всього 3 фази - 1 світло, 1 розетки, 1 резервне опалення). До нього приєднано 1 фаза мережа, 1 фаза безперебійник, 1 фаза генератор з АВРом. Якщо пропадає мережа перекидає на безперебійник, якщо посідають аккамулятори, заводить і перекидає на генератор (можна було б не морочитись з АВРом, але вирішив повністю "автоматизуватись") і в зворотньому порядку 😀 Схема простенька, САМОРОБНА, тому ні в якому разі не нав'язуючи, просто ділюсь досвідом. Досить зручно не бігати в підсобку, особливо зараз. Єдине, підійде лише на фазу з невеликим навантаженням, на розетки або опалення я б не ризикнув, ну або ж складнішу треба схему+обладнання відповідне, а так вже з рік - політ нормальний при мінімальному бюджеті, а головне - "незапланована зустріч" фаз мінімальна, бо автоматика. НМД

Якщо цікаво - можу накидати схемку на А4, але треба трішки часу, то не обіцяю, що "прямо одразу і зможу". ЕЕ це в мене хобі, а не робота і тим паче не бізнес 

Змінено користувачем Zergus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Zergus сказал:

ИБП с зарядным встроенным, мне большой мощности не надо, зарядный ток до 30 ампер пишут в инструкции, но это врятли, если 20 есть то и то хорошо. Пока сеть есть стоят "на зарядке", сеть пропала, разряжаются до установленного предела (3 акаммулятора на 100 a/h на сутки точно хватает), после чего - заводится "гена", дает электрику и заряжает аккумуляторы, и так по кругу (либо до появления сети, либо окончания бензина, если сеть так и не появилась - ну такого т.т.т. пока небыло 😀

т.е. они питание получают от одной фазы. а в сеть отдают по другой?

Или речь не о фазах, а о линиях?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Zergus сказал:

Якщо цікаво - можу накидати схемку на А4, але треба трішки часу, то не обіцяю, що "прямо одразу і зможу". ЕЕ це в мене хобі, а не робота і тим паче не бізнес 

По свободе нарисуйте, пожалуйста.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, Dendnepr сказал:

т.е. они питание получают от одной фазы. а в сеть отдают по другой?

Или речь не о фазах, а о линиях?

Так, все вірно, отримують від однієї (та що на розетки виділена), а віддають через РВФ на іншу. Бо "закільцювати" немає змісту, перехід між L/ДБЖ/Генератор має відбуватись непомітно (при зникненні струму) для побутових приладів (в моєму випадку роутерів і камер) та лампочок освітлення 

Змінено користувачем Zergus
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, Dendnepr сказал:

По свободе нарисуйте, пожалуйста.

Так, добре, на вихідних "заморочусь" 😀 буду радий якщо і Вам стану в нагоді

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Dendnepr сказал:

По свободе нарисуйте, пожалуйста.

Заморочився раніше і ось, що вийшло 😁

1685775749_.thumb.jpg.2e1828fe6a0198067cd5f9f4649abc25.jpg

ОСОБЛИВОСТІ:

1) Дуже важливо дотримуватись "фазності", т.я. ДБЖ (наскрізний нуль, як пишуть в мануалі) при переході мережа/АКБ може "міняти місцями" фазу/нуль, тож щоб випадково при зникненні мережі на N контакт РВФ не пішла фаза, наполегливо раджу перевірити - де у ДБЖ на виході фаза при роботі від мережі (окремо), а де - при роботі від АКБ (окремо), якщо зміни не відбуваються все ок, якщо ж міняється місцями, перевернути вилку живлення ДБЖ від мережі "догори ногами". РВФи виключають можливість зустрічей фаз між собою та L/ДБЖ/Генератор, але не впевнений що буде, якщо подати фазу на нульовий контакт (експрементувати так не хочеться зовсім);

2) Крім обов'язкового заземлення генератора через окремий контакт "заземлення" (як правило на лицьовій панелі), заземлити один із виходів на розетці генератора, отримавши таким чином нормальний вихід фаза/нуль (за замовчуванням генератор видає "дві фази" по 110В з кожної "дірки");

3) Основний і дублюючі роутери є для того, щоб мати можливість віддалено їх перезавантажувати, адже вони мають особливість підвисати і відрубати камери, та власне з самими камерами те ж саме;

4) Wi-Fi автомат на вводі (дорога зараза, згоден) для підстраховки, щоб мати можливість віддалено відрубити "стовп", а у разі крайньої необхідності і "резерви", від будинку;

5) Звісно, це схемка ЛИШЕ підключення безперебійного живлення В МОЄМУ ВИПАДКУ, а саме: (електроопалення це лише резерв - підтопити поки ми в дорозі та бойлер нагріти на 2 кВт, їдимо на дачу, щоб потім не холодно було перевдягатись для рубки дров 😅 основне - пічне, тому окрема фаза на електроопалення не перевантажена); побутові розетки, те саме, потужних споживачів нема (хіба що чайник), та й "гена" б їх не витримав; зауважу, що все це доповнено (на схемі не відображав) 48 шт. автоматів номіналами від 6А до 25А та декількома УЗО, для забезпечення селективності у форс-мажорних випадках; основні елементи електрифікації, як власне і сам щит, в окремому приміщенні, не в будинку, коли ще розробляв план забудови, вирішив, що потрібно окреме цегляне приміщення для реалізації всіх своїх "тараканів", тобто до будинку підходить вже "готова" лінія з 3ма фазами від підсобки (ввід і все, що реалізовано, в підсобці), де вже все знову через "автомати" і wi-fi реле "йде" далі по будинку;

6) Основний прикол в тому, що - коли пропадає мережа, починає працювати безпеербійник від АКБ (доба точно при моєму споживанні), просідають АКБ, вмикається генератор і дає ЕЕ+заряджає АКБ (доба +/- бак на 10л), закінчується паливо ДБЖ продовжує працювати на заряджених АКБ (ще + доба як мінімум), бо якщо зробити АВР від зникнення мережі, то генератор вімкнеться, випалить бак на і так заряджені АКБ (доба +/-) і тоді аж вімкнеться ДБЖ (теж доба). Тобто: 1 доба+1 доба+1 доба, все ж краще ніж 1 доба + 1 доба);

7) Ну і головне, можна "не городити огород", а придбати з десяток 100А/h АКБ та промисловий ДБЖ кВт на 3-5 (в моєму випадку достатньо було б), але ж бюджет... мій +/- 10 т.грн у 2019-2020р. без АВР та Wi-Fi "плюшок", а зараз - один АКБ enersys genesis, як у мене, стільки коштує, тому для малоймущих треба щось вигадувать, от і вигадав!

Ніби все, будуть питання, по мірі можливості буду відповідати 🤓

P.S. Схемка спроектована і намальована ГУМАНІТАРІЄМ за освітою і покликанням, тому...

P.P.S. Чомусь при конвертації pdf (малював у ворді) jpg якість втратилась і кольори погано видно, але думаю й так все зрозуміло більш менш, що ні - запитуйте

Змінено користувачем Zergus
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Zergus сказав:

2) Крім обов'язкового заземлення генератора через окремий контакт "заземлення" (як правило на лицьовій панелі), заземлити один із виходів на розетці генератора, отримавши таким чином нормальний вихід фаза/нуль (за замовчуванням генератор видає "дві фази" по 110В з кожної "дірки");

Якщо у вас підключення TN-C-S із повторним заземленням біля будинку та розділенням N та PE в головному щиті, то має бути наскрізний нуль від мережі і аж до генератора та ББЖ. Крім того не можна ще раз заземляти нуль біля генератора, щоб нічого не було, якщо:

4 години тому, Zergus сказав:

але не впевнений що буде, якщо подати фазу на нульовий контакт

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, volomoto сказал:

Крім того не можна ще раз заземляти нуль біля генератора, щоб нічого не було, якщо:

Если можно, подробнее для дилетанта?

шо значит заземлять нуль возле генератора? Для чего?
Я как раз собираюсь заземлить гену дополнительно абы заработал котел.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

Якщо у вас підключення TN-C-S із повторним заземленням біля будинку та розділенням N та PE в головному щиті, то має бути наскрізний нуль від мережі і аж до генератора та ББЖ. Крім того не можна ще раз заземляти нуль біля генератора, щоб нічого не було, якщо:

 

Трішки не зрозумів 😀 наскрізний нуль же і є, я ж про це і написав/попередив. А "гена" заземлений 2чі, т.я. якщо не "занулити" розетку на ньому, не отримаєм фаза/нуль

 

Змінено користувачем Zergus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Фрай сказал:

Если можно, подробнее для дилетанта?

шо значит заземлять нуль возле генератора? Для чего?
Я как раз собираюсь заземлить гену дополнительно абы заработал котел.

Теж не зрозумів, але мені можна, я теж дилетант-гуманітарій. Все, що понамальовував/зібрав/запустив - на власний страх і ризик. Рік працює, політ нормальний, АЛЕ! цілком допускаю, що щось десь можна оптимізувати/покращити/більше убезпечити і тд., тому до порад профі прислухаюсь звісно! Свою "схему" після збору тестив на предмет: КЗ на окремих лініях, зникнення мережі - це все, на що був здатен 😀 автоматика спрацювала, ніби ок. Один раз тільки чомусь в будинку 6А автомат під час штучного КЗ "пропустив" (розетка тераси для освітлення), зате в щиті вибив чітко теж 6А, інші лінії не вибивало, до вводу не дістало. Ну тут грішу на виробників - перший АскоУКРем, другий шнайдер.

Єдине, що "свербить", але так і не пробував, як поведуть себе РВФи у випадку, якщо якимось чином фаза на нуль потрапить... бо інші варіанти (наприклад "залипання" контактів, перевищення 250В/просадка 180В - і тд., захист реле спрацьовує чітко - лінія тухне, на індикаторі світиться -H- (помилка) аж до перезавантаження

Змінено користувачем Zergus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...