Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Господа у кого ЭЛЕКТРОКОТЕЛ? Расскажите, сколько платите в месяц зимой?

borissuchman

Рекомендовані повідомлення

Очень большой, нереально - давайте конкретно. Чтобы за ночь обеспечить отопление дома на сутки даже при самых сильных морозах нужно котел в три раза мощнее расчетных теплопотерь, но, чтобы обеспечить то же самое для температуры около 0С достаточно всего в 1.5раза мощнее котла (и подключение аналогичное). Теперь смотрим картинку:

attachment.php?attachmentid=420812&stc=1&d=1426222675

 

Как пример реальные цифры для моего дома:

 

Например, берем ТА 1м3, отопление радиаторами на подаче в мороз +57С, когда около 0С - 45С, ТА нагреваем до 85С, теплопотери 5кВт. В мороз в ТА можно запасти (85С -57С)*1м3*1.16=32.5кВт*ч, которых хватит на 32.5кВт*ч/5кВт = 6ч 30мин. Когда температура около 0С, то в ТА можно запасти (85С -45С)*1м3*1.16=46.4кВт*ч, которых хватит на 46.6кВт*ч/2.5кВт = 18ч 34мин.

 

Указанные указанные кВт*ч в ТА нужно иметь возможность "закачать" за 8ч льготного тарифа. Т.е. чтобы хватало ночью зарядить ТА на сутки выделенная эл. мощность должна быть в три раза больше теплопотерь дома (в моем примере не менее 15кВт в мороз и 7.5кВт в межсезонье).

 

Т.е. с таким ТА и мощностью подключения 7.5кВт (всего в 1.5раза больше минимально необходимой) я могу больше половины отопительного сезона отапливаться в два раза дешевле и даже в самый сильный мороз иметь 25% экономию при котле в 1.5раза мощнее. Если есть бОльший запас по мощности, значит можно будет экономить еще больше.

 

Теперь объясните где тут очень большой и т.д.?

Так Ви підтвердили те що я написав. 1. 15 кв потужності це дуже багато як для побутового споживача і думаю що дуже мало людей зможе їх отримати. 2. 5 кв. тепловтрат у морози -це дуже мало і навряд чи багато таких будинків можна знайти .У реальності будинки мають більші тепловтрати і меньші потужності по електроенергії,ось це я і мав на увазі .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. 15 кв потужності це дуже багато як для побутового споживача і думаю що дуже мало людей зможе їх отримати. 2. 5 кв. тепловтрат у морози -це дуже мало і навряд чи багато таких будинків можна знайти .

1. Если Вы внимательно читали, то даже имея 7.5кВт можно не плохо сэкономить.

2. 15кВт это стандартное подключение (с этого года кажется даже еще бОльшая мощность входит в стандартное подключение) - если у Вас уже есть свет, Вам не могут отказать в увеличении мощности, кроме того 99% тех, кто имеет тариф на ЭО имеют мощность подключения от 10кВт.

 

У реальності будинки мають більші тепловтрати і меньші потужності по електроенергії,ось це я і мав на увазі .

Если дело обстоит так, то как же они отапливаются электричеством сейчас? Для получения тарифа на ЭО мощность отопительной установки не должна превышать 70% от мощности подключения (по крайней мере такие условия озвучивали мне в РЭСе, когда я интересовался). Теперь простой расчет 5кВт котел потребует 7.2кВт подключения, т.е. предложенный мной сценарий сэкономить порядка 30..40% затрат на отопление за сезон более чем реальный.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2. 15кВт это стандартное подключение (с этого года кажется даже еще бОльшая мощность входит в стандартное подключение) - если у Вас уже есть свет, Вам не могут отказать в увеличении мощности, кроме того 99% тех, кто имеет тариф на ЭО имеют мощность подключения от 10кВт.

 

Подтверждаю, в нашем селе именно так.

 

Для получения тарифа на ЭО мощность отопительной установки не должна превышать 70% от мощности подключения (по крайней мере такие условия озвучивали мне в РЭСе, когда я интересовался).

 

Да дают шаблон в котором так и надо вписывать.

Змінено користувачем StNick
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От обычной 0.4 квт можно получить 16 квт. Это максимум.

Теоритетически можно больше, но будут от ТП тянуть отдельную линию. На практике в частных домовладениях никогда не видел.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как пример реальные цифры для моего дома:

 

Например, берем ТА 1м3, отопление радиаторами на подаче в мороз +57С, когда около 0С - 45С, ТА нагреваем до 85С, теплопотери 5кВт. В мороз в ТА можно запасти (85С -57С)*1м3*1.16=32.5кВт*ч, которых хватит на 32.5кВт*ч/5кВт = 6ч 30мин. Когда температура около 0С, то в ТА можно запасти (85С -45С)*1м3*1.16=46.4кВт*ч, которых хватит на 46.6кВт*ч/2.5кВт = 18ч 34мин.

 

Указанные указанные кВт*ч в ТА нужно иметь возможность "закачать" за 8ч льготного тарифа. Т.е. чтобы хватало ночью зарядить ТА на сутки выделенная эл. мощность должна быть в три раза больше теплопотерь дома (в моем примере не менее 15кВт в мороз и 7.5кВт в межсезонье).

 

Т.е. с таким ТА и мощностью подключения 7.5кВт (всего в 1.5раза больше минимально необходимой) я могу больше половины отопительного сезона отапливаться в два раза дешевле и даже в самый сильный мороз иметь 25% экономию при котле в 1.5раза мощнее. Если есть бОльший запас по мощности, значит можно будет экономить еще больше.

 

 

Дякую, дуже толково і наглядно :beer:

 

Так у вас є теплоакумулятор з електрокотлом і ви ним користуєтесь ?

 

Просто в 95% теплоакумулятори використовують з ТТ котлами, з електрокотлами майже не зустрічав :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у вас є теплоакумулятор з електрокотлом і ви ним користуєтесь ?

Ні, в мене є електрокотел та пелетний котел. Спочатку я прораховував варіант опалення з електрокотлом, ТА, та твердопаливним котлом (як резерв). Цей варіант був основним до придбання пелетника.

 

Просто в 95% теплоакумулятори використовують з ТТ котлами, з електрокотлами майже не зустрічав

Велика тема про ЕК+ТА була на форумхаусі. Раніше в нас з тарифом на опалення біля 20коп., нічнім коефіцієнтом 0.7 ця тема була не дуже актуальна, гадаю з підвищенням цін на електрику і в нас буде більше систем з ЕК та ТА.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я когда планировал систему отопления, сразу ориентировался на электро(основное) и камин с ТО(резерв+дотопка). Камин часто топим просто для удовольствия-живой огонь, это здорово! Нет никакого дискомфорта или грязи, как убеждают многие пользователи котлов, поскольку камин не ОСНОВНОЙ источник тепла. При его эксплуатации, реально падает потребление электро-ии. Но даже при увеличении тарифа на 100%, не вижу смысла в более частом его использовании. Добавлю, ТА в моей связке, просто не нужен.
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Велика тема про ЕК+ТА була на форумхаусі. Раніше в нас з тарифом на опалення біля 20коп., нічнім коефіцієнтом 0.7 ця тема була не дуже актуальна, гадаю з підвищенням цін на електрику і в нас буде більше систем з ЕК та ТА.

 

Можете знайти цю тему і скинути сюди ?

Буду дуже вдячний :beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго всем времени суток.

Тоже размышляю по поводу отопления электричеством. Вычисляю...

Почитал эту ветку - спасибо всем за конкретную (особенно цифровую) информацию. У меня сейчас газовое отопление и обычный электросчётчик. Стоит комбинированный бойлер, т.к. раньше газ стоил дешевле электрики (не со спецтарифом :)).

Есть пару вопросов по поводу многозоновых счётчиков:

1. Есть ли в них встроенное ограничение по потребляемой мощности? Например, иногда занимаюсь электросваркой (инвертор). Не "отрубят" ли мне электричество при превышении какого-то порога мощности?

2. Как выходите из ситуации при отсутствии электричества, особенно с отоплением? :) В нашем районе (центр города Винница!) в среднем раз в два месяца бывают перебои с электричеством от пары часов до 3 суток ("рекорд" прошлого года).

3. Какие затраты требует многозоновый счётчик в обслуживании и как часто (поверки, настройки, и т.д.)?

4. Правда ли, что эти счётчики очень чувствительны к грозе?

Спасибо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Myslik:

1. В счетчике вроде есть ограничение, но дистанционное, а так как соответсвующего оборудования в вашем РЭС скорее всего нет, то не контролируют. Для ограничения есть другие способы: автомат, ПЗР.

2. У меня рекорд 3 дня в феврале 2013, по причине поломки котла в выходные. Но на улице было относительно тепло и температура в доме опустилась до 14°. Ничем не дотапливал.

3. Никакие. Поверка раз в 16 лет. Или замена через 16 лет, точно не помню.

4. Мой на грозу никак не реагирует (Энергомера)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можете знайти цю тему і скинути сюди ?

Ось тут:

www.forumhouse.ru/threads/194577/

www.forumhouse.ru/threads/237789/

www.forumhouse.ru/threads/283982/

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго всем времени суток.

Тоже размышляю по поводу отопления электричеством. Вычисляю...

Почитал эту ветку - спасибо всем за конкретную (особенно цифровую) информацию. У меня сейчас газовое отопление и обычный электросчётчик. Стоит комбинированный бойлер, т.к. раньше газ стоил дешевле электрики (не со спецтарифом :)).

Есть пару вопросов по поводу многозоновых счётчиков:

1. Есть ли в них встроенное ограничение по потребляемой мощности? Например, иногда занимаюсь электросваркой (инвертор). Не "отрубят" ли мне электричество при превышении какого-то порога мощности?

2. Как выходите из ситуации при отсутствии электричества, особенно с отоплением? :) В нашем районе (центр города Винница!) в среднем раз в два месяца бывают перебои с электричеством от пары часов до 3 суток ("рекорд" прошлого года).

3. Какие затраты требует многозоновый счётчик в обслуживании и как часто (поверки, настройки, и т.д.)?

4. Правда ли, что эти счётчики очень чувствительны к грозе?

Спасибо.

Отвечу на 1. Зависит от счетчика, например Matrix 3ф, имеет свою встроенную "штуковину" по ограничению мощности, причем не зависимо от нагрузки по фазам, т.е. отключает по общему превышению от выделенной мощности. Включение происходит автоматически, после снижения потребляемой мощности через ~1мин

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В світлі цін і умов на електроенергію з 2017 року мені не зовсім зрозуміло як правильно рахувати у випадку нічного тарифу...може хотсь допомогти ?

 

Нехай за місяць було витрачено 4300 кВт електроенергії.

На 2017 рік ціна за кіловат до 3000 кВт/місяць - 0,9 гривні. Від 3000 кВт/місяць і далі - 1,68 гривні.

 

Коли немає нічного тарифу - тоді все просто.

Всього було 4300 кВт. 3000 рахуємо по 0,9 гривні: 3000х0,9=2700 гривень.

Решту 1300 кВт рахуємо по 1,68: 1300х1,68=2184 гривні.

В сумі за місяць потрібно заплатити 4884 гривні.

 

Тепер з нічним тарифом, тих же самих 4300 кВт, з них 3200 кВт вночі, 1100 кіловат вдень.

Як тут рахувати враховуючи ліміт в 3000 кіловат ?

 

Тобто як саме фіксувати отой перехід межі в 3000 кіловат і скачок в ціні оплати ?

 

До речі, по нічному тарифу я так розумію після 3000 кВт буде 0,84 гривні (1,68/2) ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

Тепер з нічним тарифом, тих же самих 4300 кВт, з них 3200 кВт вночі, 1100 кіловат вдень.

Як тут рахувати враховуючи ліміт в 3000 кіловат ?

 

Тобто як саме фіксувати отой перехід межі в 3000 кіловат і скачок в ціні оплати ?

По моєму це рахується наступним чином:

(нехай мене поправлять ті, хто має тариф на електроопалення, якщо я помиляюсь)

 

  • 3200/4300=74% нічного споживання
  • 1100/4200=26% денного споживання

Тоді пільговий ліміт в 3000кВтг розподіляється в цьому процентному відношенні:

  • 3000*74%=2220кВтг з нічного споживання
  • 3000*26%=780кВтг з денного споживання

Решта буде оплачена по звичайному тарифу

  • 3200-2220=980кВтг по нічному тарифу
  • 1100-780=320кВтг по денному тарифу

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тепер з нічним тарифом, тих же самих 4300 кВт, з них 3200 кВт вночі, 1100 кіловат вдень.

Як тут рахувати враховуючи ліміт в 3000 кіловат ?

Уже кажется писали. Посчитают соотношение и поделят поровну между двумя тарифами. Т.е. 3200 ночью и 1100 днем это 26% днем и 74% ночью. Значит по тарифу 90коп. будет:

3000кВт*ч * 0.74 * 0.5 (ночной коэффициент) * 90коп/кВт*ч = 999грн. (ночной тариф по льготной цене)

3000кВт*ч * 0.26 * 90коп/кВт*ч = 702грн. (дневной по льготной цене)

 

По тарифу 1.68грн, соответственно:

1300кВт*ч * 0.74 * 0.5 * 1.68грн/кВт*ч = 808грн. (ночной тариф по полной цене)

1300кВт*ч * 0.26 * 1.68грн/кВт*ч = 567грн. (дневной тариф по полной цене)

 

Всего 999+702+808+567 = 3076грн. :shock:

 

Как-то так, копейки не считал...

 

P.S. О, Dmode уже опередил :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую хлопці! :beer::flag1:

 

Тепер зрозуміло.

Я тут якраз нову темку готую на прикладі свого будинку: розподіл тепловтрат протягом сезону і, відповідно, затрати на опалення електрикою, газом, комбіновано (електрика+газ) ну і + приготування гарячої води.

Тобто розпишу всі кроки - як і що рахував.

Думаю буде дуже корисно для всіх.

 

Бо тут саме основна фіча - тепловтрати протягом сезону, тобто їх середнє значення. Я порахував тепловтрати мого будинку при температурах від -22 до +8, тепер десь тут була діаграма скільки % днів в сезоні мають які температури. Звідси вже буду виводити середні тепловтрати за сезон і вже по них рахувати далі. Ж-)

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як тут рахувати враховуючи ліміт в 3000 кіловат ?

Повний розрахунок я приводив у повідомленні 1770

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

десь тут була діаграма скільки % днів в сезоні мають які температури

Може буде корисною ось така інформація щодо клімату (Київ, також додав файл у форматі Excel):

attachment.php?attachmentid=421576&stc=1&d=1426508042

 

Також ось ще данні по середньої температурі (по них можливо порахувати місячні трати, але у реальному житті може бути трохи краще завдяки сонцю):

attachment.php?attachmentid=421575&stc=1&d=1426507893

826470415_(54).thumb.png.1405c02be0a3c6a9dc2159524906598b.png

561522405_(92).png.ec176b30b1b7055846385f9f4f3ccbab.png

Климат Киев.xls

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую, дуже корисна інформація. :beer:

 

Візьму її за основу напевно.

 

Хоча в нас на Волині ще мало би бути тепліше як у Києві, кліматична зона вища.

Але візьму ці дані.

 

Наразі публікую як міняються тепловтрати мого будинку з температурою :)

597953524_Heatloss.thumb.jpg.7da16f9fbf150bda729ea98f60ebf623.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може буде корисною ось така інформація щодо клімату (Київ, також додав файл у форматі Excel):

А откуда данные?

Просуммировал все часы, поделил на 24, вышло 273 дня. Видимо данные не полные.

 

Добавлено через 4 минуты

Наразі публікую як міняються тепловтрати мого будинку з температурою

Так вони у всіх по прямій на графіку падають. Цікавішими данними є залежність температури подачі в систему від температури зовнішнього повітря (єквітермальна крива). Як побудувати такий графік для своїх данних я поки що не розумію. На разі користуюсь першою кривою з котла. Але цікаво би було зрозуміти як будується така крива.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А откуда данные?

Просуммировал все часы, поделил на 24, вышло 273 дня. Видимо данные не полные.

 

Таке ж саме запитання. Крім того, цікавлять саме місяці опалювального сезону, не цілого року.

Найкраще було б якби було розписано скільки днів яка температура середня.

 

Тобто:

-15°С - 20 днів за 6 місяців опалювального сезону,

-14 ...

-13...

.....

-10°С - 50 днів

...

-5°С- 10 днів

 

ну і т.д. :beer:

 

тоді я зміг би точніше набагато порахувати Ж-)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А откуда данные?

Когда-то давно кто-то из "пупов" здесь на форуме выкладывал, я тогда интересовался, сказали из справочника (название не помню, но данные точно для Киева). Возможно в первоисточнике имеются более полные данные.

 

Думаю для подсчета расходов по месяцам и за сезон вполне достаточно (да и удобнее) просто воспользоваться средними температурами (заодно можно прикинуть, что выйдет в самом худшем случае).

 

Добавлено через 10 минут

Крім того, цікавлять саме місяці опалювального сезону, не цілого року.

Найкраще було б якби було розписано скільки днів яка температура середня.

Можна рахувати простіше. По наявним в Вас даним для Вашого будинку рахуєте яка потужність необхідна для опалення на кожен градус різниці температури у хаті та на дворі:

 

Ось бачу в Вас при -22С на дворі тепловтрати 9.04кВт, тобто при температурі у хаті 22С на один градус дім потребує 9.04кВт/(22С - -22С) = 205Вт/С.

 

Тепер з таблиці можемо брати середню температуру за місяц (наприклад лютий, -3.6С), та рахувати:

205Вт/С * (22С - -3.6С) * 24г * 28днів = 3527кВт*г у середньому, або 205Вт/С * (22С - -6.1С) * 24г * 28днів = 3871кВт*г у гіршому випадку...

 

Якщо Вас цікавлять витрати енергії за сезон, то можна порахувати для середньої температури -1С:

205Вт/С * (22С - -1С) * 24г * 180днів = 20368кВт*г за опалювальний сезон. Ну як воно з реальністю - десь близько?

 

Ще варіант звернутися до архіву погоди, наприклад на сайті rp5.ua - там є данні по спостереженням.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хоча в нас на Волині ще мало би бути тепліше як у Києві, кліматична зона вища.

Але візьму ці дані.

Ось столиця Волині. Виходить середня температура холодніша ніж в Києві.

attachment.php?attachmentid=421615&d=1426513072

uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D1%86%D1%8C%D0%BA

98821857_-GoogleChrome.jpg.b2a041253e626b676881a74d44b8edfb.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось столиця Волині. Виходить середня температура холодніша ніж в Києві.

 

Я беру для розрхунків "середній мінімум", трохи жорсткіші умови :)

А температура я б сказав би майже така ж як у Києві.

І не знаю чому Луцьк віднесли до іншої температурної зони :unknown:

 

P.S. Поки що розрахунки показують що газ таки найдешевший... як не крути. Ж-)

Для розрахунків брав діючі тарифи на газ і тарифи 2017 року для електрик. Після глибокої перевірки опублікую те що вийшло :)

Змінено користувачем Sharkan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Може комусь знадобиться.

Три роки тому я розраховував практичні тепловтрати свого будинку взимку за таким принципом:

1. брав середню температуру повітря на вулиці з сайту: (ссылка устарела);

2. заміряв середню температуру в будинку за добу (міряв декілька значень за добу) в одному й тому ж місці;

3. заміряв скільки кубів газу пішло за добу на опалення з точністю до літра в один і той же час кожного дня (зранку, наприклад).

4. Множив кількість спожитого газу за годину на 9.1 Квт*час/м3 та на ККД котла (умовно 85%:)).

5. Будував графік енерговтрат від різниці температур (в будинку мінус на вулиці) - отримав майже пряму лінію.

Зручно робити в Excel. Думаю, що спостереження за тиждень-два дозволять з досить високою точністю поміряти реальні тепловтрати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...