Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Пристрій плавного пуску для насоса

oam

Рекомендовані повідомлення

Може комусь буде корисно. Насос Pedrollo по паспорту 0.75 kW, по факту від генератора - 1.3 kW при 230 V напруги, номінальний струм 5.6 А. Пусковий струм 18 А без софтстарту, і генератор 6kW від цього завжди аж підскакував. Завдання було - зменшити пусковий струм при живленні від генератора; запуск від інвертора мене не цікавив. Насос із зовнішнім конденсатором в пульті управління.

На eBay за пів-ціни купив софтстарт оцих австралійців: www.hypereng.com/single_phase.html ; модель SS1B08-16SN. Вони пишуть, що цьому софтсарту треба кілька "навчальних" запусків, щоб максимально адаптуватись до конкретного навантаження. Так і вийшло: після приблизно десяти запусків, пусковий струм зменшився з 14.7 А до 13.4 А; і я думаю що десь на цьому рівні він і стабілізується. Генератор більше не підстрибує при запуску насоса, а просто бере навантаження з характерним звуком.

Всередині цього софтстарту нема силової електроніки, просто кілька DIP - мікросхем, пусковий конденсатор на 110 мкф, кілька релюшок і кілька малосильних тріодів без радіаторів, розміром з КТ817. Наскільки я зрозумів принцип його роботи, він спочатку подає напругу на стартову обмотку, і потім через якийсь час - на робочу. Процес "навчання" скоріше за все полягає в підборі часу затримки перед увімкненням робочої обмотки, тому що при перших пусках в мене це було менше 1 секунди, потім стало більше 1 секунди.

Зменшення пускового струму з 18 до 13.4 А мене цілком влаштовує. Якби номінальний струм насосу був би в штатних межах цього софтстарту (8-16 А), то я думаю що зменшення пускового струму було б яскравіше. Але є одне "але": вже коли я його купив і чекав доставки, служба підтримки виробника мені написала що цей пристрій не підходить для мого насосу. Незважаючи на те, що насоси в них є в переліку можливих пристроїв-споживачів. Тому не можу сказати що рекомендую, просто ділюсь досвідом.

І останнє - такий режим увімкнення не є дуже здоровим для насоса. Пускова обмотка мусить бути не в захваті від цього. Але станом на зараз - генератори дорожчі за насоси (в усіх сенсах:), а моєму насосу вже і так 15+ років :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vikingua сказал:

А как он по температуре ?
я видел китайцы их продают с большим радиатором и вентилятором в одном из вариантов

Это для мощности более 2 кВт.

После одного цикла насоса - лишь в центре чуть потеплел

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, pash сказав:

І останнє - такий режим увімкнення не є дуже здоровим для насоса. Пускова обмотка мусить бути не в захваті від цього.

Мене це дуже непокоїть, насос педроло 2.2, замовив такий на 4кВт:

Прихований текст

220V-Single-Phase-Intelligent-Motor-soft-Starter-Soft-Start-Module-Soft-Start-50-60HZ-Compatible-2.jpg_Q90.jpg_.thumb.webp.581c98cce347f1537a1b780e4f420050.webp

Тепер думаю, що буде з насосом. Чи не стане йому пагано в один чудовий день.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, anabioz сказал:

Мене це дуже непокоїть, насос педроло 2.2, замовив такий на 4кВт:

  Показать контент

220V-Single-Phase-Intelligent-Motor-soft-Starter-Soft-Start-Module-Soft-Start-50-60HZ-Compatible-2.jpg_Q90.jpg_.thumb.webp.581c98cce347f1537a1b780e4f420050.webp

Тепер думаю, що буде з насосом. Чи не стане йому пагано в один чудовий день.

А який принцип дії цього дівайсу і як він вмикається?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, sly сказал:

Вход ПП подключил в розетку, выход - на насос. Боковые управляющие контакты - на реле давления.

Что за реле, и где оно стоит?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, DimaF сказал:

Что за реле, и где оно стоит?

Стоит на пятерике и обычно такое на вид как на картинке. Дает сигнал на пуск и останов насоса при понижении и повышении давления до выставленных граничных значений min-max

Реле давления.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.12.2022 в 09:49, anabioz сказал:

А така штука в дефіциті? 

Валяється без діла, не підійшла по призначенню. 

 

А чому вам не підійшло? Що взяли на заміну? Частотик? Чим він краще?
Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, LAT сказав:

А чому вам не підійшло? Що взяли на заміну? Частотик? Чим він краще?
Дякую.

Частотник, специфічна скважина, насос і схема підключення

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, НАРОДЕ ВЕЛИКОЇ КРИЇНИ!

Бачу тема жива, теж хочу замовити SSR-40WA-R1(1.5kW), моторчик Педролло 1,1 кВт.

Як там результати іспитів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Vic-Tor сказал:

Доброго дня, НАРОДЕ ВЕЛИКОЇ КРИЇНИ!

Бачу тема жива, теж хочу замовити SSR-40WA-R1(1.5kW), моторчик Педролло 1,1 кВт.

Як там результати іспитів?

Работает

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sly сказал:

Работает

Як воно гріється? Тільки при самому пуску до виходу на номінал? Чи весь час коли працює насос? Я вже думаю про літо і полив, коли пуск один але довга постійна робота...
Ще раз дякую за знахідку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я на алішці купив таке: www.aliexpress.com/item/1005004283775675.html R2 20WA-1KWimage.thumb.png.bbeeb0daf02d9314feab6dc7309eae22.png

Затестив на свому гідроджеті Wilo 780 Ват 2003 року випуску. Виставив початок 100 вольт, і період наростання напруги 5-6 секунд. Працює плавно. Зафіксоване споживання при старті десь 1300 ват. Ціна питання $25

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, LAT сказал:

Як воно гріється? Тільки при самому пуску до виходу на номінал? Чи весь час коли працює насос? Я вже думаю про літо і полив, коли пуск один але довга постійна робота...
Ще раз дякую за знахідку.

Ну почему нельзя почитать все сообщения топика?

При нагрузке практически не греется. Китайцы рекомендуют доп радиатор при мощности от 2 кВт.

Насос работает недолго, потому хз на каком этапе идёт нагрев. Чуть теплеет по центру и все. По логике, наверное нагрев только при пуске, но хз. Сейчас ПП стоит на другом доме, я там редко бываю (живут родственники).

Если на полив - я бы радиатор поставил на всякий, цена смешная.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.01.2023 в 17:55, dimich99 сказал:

Wilo 780 Ват 2003 року випуску. Виставив початок 100 вольт, і період наростання напруги 5-6 секунд. Працює плавно. Зафіксоване споживання при старті десь 1300 ват.

А скільки до встановлення було?
Що ж ви не сказали, що там такий чудовий продавець, як Longhuy є. Я б точно в нього брав. :) Ще б візитівку попросив.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, AOZ1 сказав:

А скільки до встановлення було?

по спостереженням до 2.5-3 кВт

8 хвилин тому, AOZ1 сказав:

Що ж ви не сказали, що там такий чудовий продавець, як Longhuy є. Я б точно в нього брав. :) Ще б візитівку попросив.

Там і не таке знайти можна 😂

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А подскажет кто, влияет ли плавный пуск на срок службы насоса ? Или основной плюс это только отсутствие броска тока при запуске ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, pavel_555 сказал:

А подскажет кто, влияет ли плавный пуск на срок службы насоса ? Или основной плюс это только отсутствие броска тока при запуске ?

Если и влияет то только в положительную сторону имхо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, DimaF сказал:

Если и влияет то только в положительную сторону имхо.

Мнения разнятся...

Но в данной ситуации стратегия - войну пережить на генераторе/инверторе...

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, sly сказал:

Мнения разнятся...

Но в данной ситуации стратегия - войну пережить на генераторе/инверторе...

 

Ну если логично рассуждать, то пуск насоса напрямую выглядит, как спящему человеку дали пинка и сразу бежать стометровку)

Или разбудить, дать размяться и только потом в забег)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, sly сказал:

Мнения разнятся...

Но в данной ситуации стратегия - войну пережить на генераторе/инверторе...

 

Ну вот и я в сомнении, надо ли мне ставить. Насос Needle по паспорту 550 Вт, скважина 46 метров, гена его запускает без проблем, хотя запуск слышно по меняющемуся звуку генератора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, pavel_555 сказал:

Ну вот и я в сомнении, надо ли мне ставить. Насос Needle по паспорту 550 Вт, скважина 46 метров, гена его запускает без проблем, хотя запуск слышно по меняющемуся звуку генератора.

Так тут не вопрос здоровья насоса, а о продлении жизни генератора.

У меня тоже запускает, но заказал на алишке ПП.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 09.01.2023 в 19:46, AOZ1 сказал:

Longhuy є. Я б точно в нього брав.

не стоит. Этот урод на 15 день только заказ отправил. Я задолбался ждать, заказал в другом месте - отправили сразу, пришло на те же две недели раньше, да еще и трек отслеживался (в отличии от длинноуя с мегаэкономной доставкой без трекинга)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.   Порадьте будь ласка яке, де і за яку ціну можна придбати реле (пристрій, обмежувач) для плавного пуска  - Свердловинний насос Водолій БЦПЕ 0,5-80У (Номінальна споживана потужність: 1630 Вт., Споживаний струм: 7,5 А, Коеф. пускового струму не знаю, за даними інтернету  2-3).  Це питання  стосується подальшого вибору генератора (його потужності), який буде підключатися до будинку вручну через перемикач вводу резерву І-0-ІІ). Дякую.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...