Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Триходовий клапан. Діаметр?

Shturman1

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. Планую систему опалення на твердопаливному котлі. Якщо труби обв'язки від котла до теплоакумулятора будуть 40 мм (G1 3/4") то чи значить це що і клапан триходовий має мати такі ж вхідні отвори? Чи можливо можна взяти клапан скажімо (G1 1/2") і підключити його через перехідники?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1", или насос вместо трехходовика. Если стоит задача сохранить гравитационную составляющую, то циркуляция идет мимо трехходового и.т.д., а вот ОК должен быть лепестковый и диаметром 1,1/4" под трубу 40 мм. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Диаметр клапана регламентируют его пропускные характеристики, а не диаметр подключения к котла.

 

Но в практике безусловно проще применять одинаковый размер всех фиттингов :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, murava сказал:

Но в практике безусловно проще применять одинаковый размер всех фиттингов

Дякую за відповідь. Але я чому запитую. Клапана з діаметром G1 3/4" важко знайти, а клапанів з діаметром G1 1/2" навалом за адекватну ціну. Тому і питаю чи нічого критичного не буде якщо я візьму клапан G1 1/2" при трубах G1 3/4". Просто трохи не спеціаліст в даному питанні, а хочеться розібратись

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Сергей 31 сказал:

1", или насос вместо трехходовика. Если стоит задача сохранить гравитационную составляющую, то циркуляция идет мимо трехходового и.т.д., а вот ОК должен быть лепестковый и диаметром 1,1/4" под трубу 40 мм. 

мало що зрозумів, але дякую за відповідь

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Где вы нашли размерность 1 3/4? Это сколько в мм?

1,   5/4 (32-35), 6/4 (40-42 или 1,5") , 2"( 50+)

Змінено користувачем murava
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

вибачаюсь. Помилився з розмірністю різьби. Вже розібрався. Всім дякую. Подивився в паспорт котла там вихідні патрубки G1 1/2" значить і клапан беру G1 1/2"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13.01.2023 в 22:48, Shturman1 сказав:

вибачаюсь. Помилився з розмірністю різьби. Вже розібрався. Всім дякую. Подивився в паспорт котла там вихідні патрубки G1 1/2" значить і клапан беру G1 1/2"

Тільки клапан мабуть під гайки і реально діаметр різьби щоб його приєднати буде 1 чи 1 1/4. Це якщо ви цього ще не побачили, але вже все замовили

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, k-master сказал:

вже все замовили

ще не замовляв. Але вибрав такий prom.ua/ua/p841945341-klapan-trehhodovoj-termosmesitelnyj.html?title=Триходовий термостатичний клапан HERZ Teplomix DN32 " 61°C (1776604) 1 1/2(РІЗЬБА)

Може ви мені підкажете як ці клапани вибирати по пропускній здатності бо читав що вони ще можуть пропускати недостатню кількість теплоносія і через це можуть бути проблеми

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Shturman1 сказал:

Може ви мені підкажете як ці клапани вибирати по пропускній здатності бо читав що вони ще можуть пропускати недостатню кількість теплоносія і через це можуть бути проблеми

Это как??)

У него отверстия определенного размера, под размер труб в которые он будет вставлен.

Змінено користувачем DimaF
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Shturman1 сказав:

Може ви мені підкажете як ці клапани вибирати по пропускній здатності бо читав що вони ще можуть пропускати недостатню кількість теплоносія і через це можуть бути проблеми

Клапани підбираються згідно потрібного потоку теплоносія та KVS клапана.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Shturman1 сказав:

ще не замовляв. Але вибрав такий prom.ua/ua/p841945341-klapan-trehhodovoj-termosmesitelnyj.html?title=Триходовий термостатичний клапан HERZ Teplomix DN32 " 61°C (1776604) 1 1/2(РІЗЬБА)

Може ви мені підкажете як ці клапани вибирати по пропускній здатності бо читав що вони ще можуть пропускати недостатню кількість теплоносія і через це можуть бути проблеми

Для того клапана легко знайти перехідник 1 1/2 ->1, трохи складніше, але вони є 1 1/2-1 1/4. Просто щоб ви мали це на увазі. Пропускна здатність - ви маєте температуру теплоносія, маєте витрати теплоносія, рахуєте маєте об'єм теплоносія і дивитись чи зможе цей клапан пропустити цей об'єм. Все просто коли ви порахуєте витрати теплоносія. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пожалуй, самое важное это температура открытия клапана, в клапане по ссылке это 61 градус. Я бы рекомендовал температуру 55 градусов. И это критично при работе такой системы. Диаметра клапана 1" хватит.                                                                                                                                        Берите этот ( ESBE VTC511 Rp 1" 55 C )   

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Сергей 31 сказал:

Пожалуй, самое важное это температура открытия клапана, в клапане по ссылке это 61 градус. Я бы рекомендовал температуру 55 градусов. И это критично при работе такой системы.

А можете пояснить? у меня стоит клапан 60 градусов на обратке котла (кольцо "антиконденсата"). или речь о другом назначении этого клапана?

Змінено користувачем Dendnepr
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для котла 55 на обратке достаточно, а котел при более низкой температуре начинает отдавать тепло в систему.

Эти 6 градусов дают не малую экономию топлива. Экспериментировал меняя термобалоны клапана. 

2023-01-18 12.24.06.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот почитал описание.

Цитата

Herz Teplomix – специальный клапан с тремя каналами протока, целью которого является недопущение образования конденсата на стенках котла. Таким образом, клапан не только не допускает возникновение коррозии, но и улучшает производительность отопительного прибора. Для работы клапана не нужно балансировочного вентиля. Основным принципом работы прибора является смешивание двух разных по температуре тепловых носителей и выводе через канал теплоносителя определенной температуры. Таким образом, температура в котле будет постоянной, при которой не образовывается конденсат. На выходе она будет не меньше 55 градусов. Заводская настройка – 61 градусов. Большим преимуществом клапана является полная автономность и независимость от источника питания

получается, температура НАЧАЛА открытия -55 градусов.

да и протопить котел с 55 до 61 - не так уж много дров надо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а вот с буклета 7766_Teplomix_ru_1216.pdf (herz.ua)

herz.ua/wp-content/uploads/old/7766_Teplomix_ru_1216.pdf

Модели 1 7766 13 и 1 7766 14 выполнены с функцией отключения байпаса. При температуре смешивания приблизительно 63°C байпас закрывается (поток В-АВ) и скнова открывается при температуре 55°C. Установка балансировочного клапана не обязательна

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Dendnepr сказал:

выполнены с функцией отключения байпаса. 

Не люблю герц. Правильней поставить на байпасе еще один насос, чем трехходовой от герца.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ТТК з теплоакумулятором, то краще брати Teplomix з байпасом, що не відключається.

При цьому на байпас встановити балансир з протоком 10% від загального.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, yoojin сказал:

 то краще брати Teplomix з байпасом, що не відключається.

 

Вариантов много разных. К примеру вот так можно.

2013-12-26 19.21.55.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, Сергей 31 сказал:

Пожалуй, самое важное это температура открытия клапана, в клапане по ссылке это 61 градус. Я бы рекомендовал температуру 55 градусов

по температурі відкриття клапана виходив з того, що вказано в паспорті до мого котла. Там на рекомендованих схемах обв'язки котла зазначено клапан з температурою саме 61 С

15 часов назад, Dendnepr сказал:

Модели 1 7766 13 и 1 7766 14 выполнены с функцией отключения байпаса. При температуре смешивания приблизительно 63°C байпас закрывается (поток В-АВ) и скнова открывается при температуре 55°C. Установка балансировочного клапана не обязательна

о то мені треба  1 7766 14. Слушне зауваження. Не дуже хотілося б того балансувального крана ще ставити

20 часов назад, k-master сказал:

Все просто коли ви порахуєте витрати теплоносія

може хоть приблизно підкажете як це зробити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, Сергей 31 сказал:

Берите этот ( ESBE VTC511 Rp 1" 55 C )

Блін в нього ціна в два рази більша, а я людина проста

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, Сергей 31 сказал:

Пожалуй, самое важное это температура открытия клапана, в клапане по ссылке это 61 градус. Я бы рекомендовал температуру 55 градусов. И это критично при работе такой системы. Диаметра клапана 1" хватит.                                                                                                                                        Берите этот ( ESBE VTC511 Rp 1" 55 C )   

В описании этого клапана 

"Функціонування

 

Клапан не вимагає настройки в байпасному трубопроводі. Працездатність клапана не залежить від його позиції. Клапан містить термостат, який починає відкривати під'єднання «А» при температурі вихідної змішаної води сполуки AB, що дорівнює 50 °C, 55 °C, 60 °C, 65 °C або 70 °C. Підключення «B» повністю закривається, коли температура приєднання «A» перевищує номінальну температуру відкриття на 10 °

 

Ссылка на источник: voltar.com.ua/ua/shop/termostaticheskii-smesitelnyi-klapan-esbe-vtc511-rp-1-55c.html"

Т.е. 55 это НАЧАЛО открытия. Перекрывает байпам если на 10 градусов больше. Т е. При 65

Среднее рабочее значение все те же пресловутые 60 градусов :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, Dendnepr сказал:

Т.е. 55 это НАЧАЛО открытия. Перекрывает байпам если на 10 градусов больше. Т е. При 65

Среднее рабочее значение все те же пресловутые 60 градусов :)

Я давно не верю написанному. В ссылке пишут, если взять жменю термоэлементов к этому клапану и вставлять по одному, то какая будет разница по температуре срабатывания?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Shturman1 сказав:

може хоть приблизно підкажете як це зробити?

Якщо ви напишете у гуглі "як порахувати витрати теплоносія" то знайдете багато порад, я у цьому не спеціаліст, а просто переказувати вам гугл - навіщо?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...