Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Яка мінімальна генерація СЕС?

ололошка

Рекомендовані повідомлення

Розумію, що питання може не зовсім грамотне. Але.

Уявимо собі автономну СЕС (панелі, контролер, інвертор, АКБ):

  • м. Київ
  • лютий-березень або листопад
  • панель орієнтованана на південь, кут, скажімо 45% 
  • Цілий день стоїть похмура погода.

Питання:

1. Скільки (приблизно) видаватиме панель номінальною потужністю 1квт?

2. Скільки "номінальних кіловат" треба встановити, аби за таких умов можна було зібрати за день 1 квт енергії (з урахувань втрат на контролері, АКБ та інверторі)?

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, ололошка сказав:

Розумію, що питання може не зовсім грамотне. Але.

Уявимо собі автономну СЕС (панелі, контролер, інвертор, АКБ):

  • м. Київ
  • лютий-березень або листопад
  • панель орієнтованана на південь, кут, скажімо 45% 
  • Цілий день стоїть похмура погода.

Питання:

1. Скільки (приблизно) видаватиме панель номінальною потужністю 1квт?

2. Скільки "номінальних кіловат" треба встановити, аби за таких умов можна було зібрати за день 1 квт енергії (з урахувань втрат на контролері, АКБ та інверторі)?

 

1. 5%-10%

2. 1kWH/5H=200W > 200W=5% > 100%=4kW

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, ололошка сказал:

Питання:

1. Скільки (приблизно) видаватиме панель номінальною потужністю 1квт?

2. Скільки "номінальних кіловат" треба встановити, аби за таких умов можна було зібрати за день 1 квт енергії (з урахувань втрат на контролері, АКБ та інверторі)?

Є калькулятори для розрахунку. Ось, наприклад:

solartechnology.com.ua/ru/online-calculator

sun-energy.com.ua/sun-calculator

Змінено користувачем Alvalk
  • Лайк 3
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, ололошка сказав:

Розумію, що питання може не зовсім грамотне. Але.

Уявимо собі автономну СЕС (панелі, контролер, інвертор, АКБ):

  • м. Київ
  • лютий-березень або листопад
  • панель орієнтованана на південь, кут, скажімо 45% 
  • Цілий день стоїть похмура погода.

Питання:

1. Скільки (приблизно) видаватиме панель номінальною потужністю 1квт?

2. Скільки "номінальних кіловат" треба встановити, аби за таких умов можна було зібрати за день 1 квт енергії (з урахувань втрат на контролері, АКБ та інверторі)?

 

Ви тільки ра***те, що бувають дні коли немає майже нічого. От приклад 2-х полів: 10 + 4 кВт:

image.png.4012de913dbcfa9c56d3951d0a5ee5f3.png

І наприклад за вчора:

image.png.845aa05478d71efb19def77a1df7771a.png

Це правда не Київ, може в вас краще та днів коли не виробляється нічого немає, але думаю такі самі дні в вас теж повинні бути. А зазвичай 5-10% можна мати.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, k-master сказал:

 

image.png.4012de913dbcfa9c56d3951d0a5ee5f3.png

 

 

І скільки в середньму за зиму буває днів коли генерація лише 30-40 вт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ололошка сказал:

І скільки в середньму за зиму буває днів коли генерація лише 30-40 вт?

Я бы сказал что с первого декабря, по сегодня было дней десять когда была выработка, и 5 из них в феврале

У меня не совсем верная статистика, скорее нужно умножить на 2 но вот так получается с 1,2 кВт панелей угол 30 градусов направление ЮГ точнее 190 градусов (10 градусов на запад) 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, ололошка сказав:

І скільки в середньму за зиму буває днів коли генерація лише 30-40 вт?

В мене це перша зима і я не можу нічого сказати про "в середньому", але було кілька днів коли о 16:00 я все вимикав щоб зберегти заряд батареї до того як буде реально темно. От статистика за 90 днів останні:(це біля моря, неподалік від Одеси)

image.thumb.png.b1e8f87cb89b29bd5da651b93a40a17a.png

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, k-master сказав:

В мене це перша зима і я не можу нічого сказати про "в середньому", але було кілька днів коли о 16:00 я все вимикав щоб зберегти заряд батареї до того як буде реально темно. От статистика за 90 днів останні:(це біля моря, неподалік від Одеси)

що не так з вашим встановленням?
у мене теж перша зима, так само біля Одеси, але з полем 6,5 кВт ніколи не було менше 1,5 кВт*год на добу.
тут грудень як найгірший

image.png.2f6037d3bb138feb3cf068b78784580c.pngimage.png.a8550b59fcef9993bdfd55d07c2a3567.pngimage.png.e192ddc422823291dea2f5e99630355b.png

Змінено користувачем vbb
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, vbb сказав:

що не так з вашим встановленням?
у мене теж перша зима, так само біля Одеси, але з полем 6,5 кВт ніколи не було менше 1,5 кВт*год на добу.
тут грудень як найгірший

image.png.2f6037d3bb138feb3cf068b78784580c.png

Ну то графік не кіловт год, а потужності. Якщо брати за грудень з солармана то я нарахував 6 днів з виробкою менше кіловата:

image.thumb.png.426cbd03bc242f687dbac49d7b34b434.png

І не думаю що проблема з встановленням. Я не знаю як інвертер рахує виробку, але він споживає 80 Вт. За 6 годин (умовно) зимового сонця він забере 0,48 кВт-год. Якщо він це не рахує як виробка то це буде ще +0,5 мінімум кожного дня. Може колись зроблю тест.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І я 5 копійок вставлю, сес 22 квт по панелям, локація Ужгород.

image.thumb.png.a1ff044a4f9b86cf12b536b5fae70d55.png

image.thumb.png.bcad78c5cecb1d7e14d69aae08b52b98.png

image.thumb.png.c549c0b0b59c6f18deae0112481017fb.png

image.thumb.png.f1b965d554a5320e645e028154916a36.png

2023 рік - якщо нема мережі нема генерації.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, k-master сказав:

Я не знаю як інвертер рахує виробку, але він споживає 80 Вт. За 6 годин (умовно) зимового сонця він забере 0,48 кВт-год. Якщо він це не рахує як виробка то це буде ще +0,5 мінімум кожного дня. Може колись зроблю тест.

Він рахує повну продуктивність, незалежно від того, хто її потім споживає (сам чи навантаження).  Отих 0.48 кВт•год потрібно віднмати від повної виробітки за день, щоб знати корисну енергію.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, volomoto сказал:

Він рахує повну продуктивність, незалежно від того, хто її потім споживає (сам чи навантаження).  Отих 0.48 кВт•год потрібно віднмати від повної виробітки за день, щоб знати корисну енергію.

Не уверен как в комбайне, но у меня надо еще и кпд вычитать, если совсем правильно, то нужно по 220 до и после инвертора снимать показания, вот разница и будет чистой выработкой

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот тут это хорошо видно, выработка по мппт контроллеру 193 вата, потребление 138 ват, акб полностью заряжены соответственно 55 ват ушли на холостой ход в моем случае это 30 ват и на кпд мппт и ибп еще 25 ват

Screenshot_2023-02-10-15-11-10-129_com.coolkit.jpg

Screenshot_2023-02-10-15-10-35-394_com.srne.androidapp.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, mib сказав:

Не уверен как в комбайне

Дейе разує на вході в трекер. Так само він рахує спожиту від мережі потужніть окремо від відданої на навантаження і різниця — власне споживання:

Прихований текст

image.thumb.png.78a06e6b068eda56891da4b648dbc6dd.png

А при роботі від батареї потужність навантаження включає в себе власне споживання, причому в цьому режимі власне споживання в нього вже не 20-25 Вт, а десь 45-50.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, k-master сказав:

Ну то графік не кіловт год, а потужності. Якщо брати за грудень з солармана то я нарахував 6 днів з виробкою менше кіловата:

так що цікаво - в ті самі дні ваші 8 кВт виробляють менше, ніж мої 6,5 кВт?
якщо не складно, можете показати графік  за 12/04 і 12/15

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, vbb сказав:

так що цікаво - в ті самі дні ваші 8 кВт виробляють менше, ніж мої 6,5 кВт?
якщо не складно, можете показати графік  за 12/04 і 12/15

4.12:

image.png.218a1cc9a83d4135d13646265d536b4f.png

 

15.12:

image.png.5bbf08bddf75d2c12b5270473160ee1f.png

думаю що нічого тут незвичайного немає. Я коли знаходжусь за 10-30 км від місця встановлення сонячних панелей, то на камерах можу бачити похмуру погоду, хоча там де я знаходжусь світить сонце. І навпаки. 

Ну наприклад за сьогодні вироюлено 50 кВтгод. Скільки ваші?

Змінено користувачем k-master
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, k-master сказав:

Ну наприклад за сьогодні вироюлено 50 кВтгод. Скільки ваші?

Це на сьогодні. Але я не маю зеленого тарифу, тому все виробництво обмежене споживанням

 

image.png.784f4acf47e472183db90858c12f33f7.png

наприклад, 12/04 - така різниця... і ніколи не бачив менше ніж 300 Вт в обідній період

image_2023-02-10_153523145.png.7f27084fbd2f98977a81b90dc5311a8c.pngimage_2023-02-10_153613218.png.dd61ac9e9afe5f5ffa1a8a92aa6a0d52.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, vbb сказав:

наприклад, 12/04 - така різниця... і ніколи не бачив менше ніж 300 Вт в обідній період

Ну значить в тебе трохи інші погодні умови. В мене немає виробництва коли на небі темні дощові хмари. Як тільки хоч трохи стає світліше - починає станція щось виробляти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, k-master сказав:

Ну значить в тебе трохи інші погодні умови. В мене немає виробництва коли на небі темні дощові хмари. Як тільки хоч трохи стає світліше - починає станція щось виробляти.

Так тому ж і кажу що щось не так... Може, солармен сайт та твій прямий лог не співпадають?

в сторону Комінтернова

в мене моно, DEYE 5kW гібрід, та трохи на схід та майже літній кут. Навіть з дощовими хмарами під 250-300 ватт але є...

Змінено користувачем vbb
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, vbb сказав:

Так тому ж і кажу що щось не так... Може, солармен сайт та твій прямий лог не співпадають?

в сторону Комінтернова

в мене моно, DEYE 5kW гібрід, та трохи на схід та майже літній кут. Навіть з дощовими хмарами під 250-300 ватт але є...

В мене 500 метрів до моря. Не знаю що там малює солармен, але я беру дані прямо з інвертора та бачу що на екрані інвертора те саме що й в мене. Сорармен здається показує те саме що й мій моніторінг, бо дані з того самого інвертора беруться. Ну й що там дивитись - в мене споживання 200-250 Вт і коли немає цього я бачу що трохи розряджається батарея. При дощових хмарах кут практично немає значення, генерація пропорційна площі панелей. Навіть зараз коли трохі світліше кут особливо немає значення, я маю 240 Вт з встановленого кіловата з обох полів, хоча одне поле на захід, інше на схід і кут в одного десь 40, в іншого 15-20 

 

От як хоч трохи можна побачити сонце крізь хмари одразу кут має значення - 295/246 з встановленого кіловата

Змінено користувачем k-master
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.02.2023 в 11:58, k-master сказал:

 При дощових хмарах кут практично немає значення, генерація пропорційна площі панелей. Навіть зараз коли трохі світліше кут особливо немає значення, я маю 240 Вт з встановленого кіловата

Якщо при дощових хмарах панель дає 240/квт, то за яких тоді умов у декого вище виходить майже нульова генерація, вплоть до 40-50 вт з усього поля? Чи оті графіки вище вони дають цифру з розрахунку на квт панелі, а не на все поле?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, ололошка сказав:

Якщо при дощових хмарах панель дає 240/квт, то за яких тоді умов у декого вище виходить майже нульова генерація, вплоть до 40-50 вт з усього поля? Чи оті графіки вище вони дають цифру з розрахунку на квт панелі, а не на все поле?

240/КВт то не дощові хмари, це звичайні білі хмари. Дощові це темні хмари, при дощових хмарах навіть темніше стає. І от при них генерації майже немає. А коли стає хоч трохи світліше то вже з'являється кілька процентів генерації від номіналу.

Змінено користувачем k-master
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 місяці потому...
11.02.2023 в 09:09, vbb сказав:

Так тому ж і кажу що щось не так... Може, солармен сайт та твій прямий лог не співпадають?

в сторону Комінтернова

в мене моно, DEYE 5kW гібрід, та трохи на схід та майже літній кут. Навіть з дощовими хмарами під 250-300 ватт але є...

Якщо повернутись до потужності, то поле котре ще 20 хв тому давала 8.8 кВт зараз дає 46 Вт. От така хмара приїхала. А взимку така хмара могла увесь день бути

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, k-master сказав:

 поле котре ще 20 хв тому давала 8.8 кВт

В вас , начебто, СЕС 10 кВт. Цікаво, скільки  дає кВт в момент максимального сонця?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...