Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Моє будівницвто будинку до 100м2 (будинок типу Z7)

katemm

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня.

Нещодавно придбали земельну ділянку і плануємо будувати невеликий житловий будинок.

Першочергове плануємо підвести електрику, зробити колодязь та залити фундамент,  оскільки бюджет в нас невеликий,  то обирали простий та економічний варіант, більшість робіт плануємо виконувати самостійно, але не знаю чи це в нас вийде)

Розглядаю варіант будинку типу Z7,  але з деякими змінами (попереднє планування ж/б у вкладенні).

Розміри будинку дещо змінили (підігнали під розміри газоблоку+видовжили).

Для зовнішніх стін передбачається використання газоблоку D400 400x200x600мм,  в якості фундаменту плануємо заливати стрічковий габаритами 0,4х1,2м (0,9м в землю +0,3м цоколь)+по зовнішній стороні утеплення фундаменту 5см ЕППС+  в траншеї під бетон влаштувати щебневу підсипку фракції 20-40 товщиною 0,2м.

Грунт на ділянці піщаний.

В оригінальному проекті Z7 в якості перекриття передбачається використання дерев’яних ферм,  мені подобається даний варіант, оскільки є можливість організувати друге світло над кухнею-вітальнею.

Можливо хтось вже зіштовхувався з питанням перекриття довгого прольоту 8,6м  і може порадити до кого звернутись по виконанню розрахунку та виготовлення ферм перекриття. І взагалі як Вам планування?

Дякую.

Попереднє планування_page-0001.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, katemm сказав:

І взагалі як Вам планування?

Дякую.

Попереднє планування_page-0001.jpg

1. Навіщо вам заглиблення на вході?

2. Мокрі точки розкидані по всій хаті.

3. Навіщо вам ванна шириною аж 2,20? Там як мінімум 20 см зайві.

4. Другий санвузол навпаки тісний і незручний.

5. Особисто я б тамбур все-таки ізолював від коридору.

6. Стіл (і вікно) в дитячий краще розташувати так, щоб світло падало зліва (якщо дитина - правша). І сидіти спиною до дверей психологічно некомфортно.

7. Ширина вітальні, як на мене, завелика. Як мінімум 40 см зайві.

8. При цьому місця для проходу на кухню біля стола замало.

9. На кухні мало робочих поверхонь.

10. Немає резервного джерела опалення (каміну або печі).

 

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, katemm сказав:

Для зовнішніх стін передбачається використання газоблоку D400 400x200x600мм,  в якості фундаменту плануємо заливати стрічковий габаритами 0,4х1,2м (0,9м в землю +0,3м цоколь)+по зовнішній стороні утеплення фундаменту 5см ЕППС+  в траншеї під бетон влаштувати щебневу підсипку фракції 20-40 товщиною 0,2м.

Грунт на ділянці піщаний.

для такого грунта не краще рішення по  фундаменту. 0,3 м цоколь це з врахуванням конструкціі підлоги 

4 години тому, katemm сказав:

Можливо хтось вже зіштовхувався з питанням перекриття довгого прольоту 8,6м 

краще всьго замовити заводські ферми. судячи по вашому плану, то можно зробити без ферм для прольоту 8,6м 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, Drosselbeere сказав:

судячи по вашому плану, то можно зробити без ферм для прольоту 8,6м 

Тільки стіну потрібно буде зробити товщою

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, vadimv сказал:

Тільки стіну потрібно буде зробити товщою

І з цегли, а не говноблока. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, sergio сказав:

І з цегли, а не говноблока. 

1 метр мінімум завтовшки та з буту, як замки будували

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, BugS сказал:

1 метр мінімум завтовшки та з буту, як замки будували

В цеглу(тобто 25 см), вже нормально буде для опори балки. Та навіть овноблок, але зверху армопояс зробити. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, vadimv сказав:

Тільки стіну потрібно буде зробити товщою

куди ще товще, там і так середня стіна 30 см 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, sergio сказав:

Та навіть овноблок, але зверху армопояс зробити. 

так "овноблок" несе що найменьше 20 т/м.п., а навантаження буде від сили 3 т/м.п.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, BugS сказав:

1 метр мінімум завтовшки та з буту, як замки будували

Це якщо потрібно зробити акумулятор тепла. Якщо ні - то ні.

2 години тому, Drosselbeere сказав:

куди ще товще, там і так середня стіна 30 см 

Товще можна зробити стіну між вітальнею/котельною і кабінетом/коридором/тамбуром. Тоді можна перекрити вітальню між цими стінами.

Змінено користувачем vadimv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1.   Навіщо вам заглиблення на вході?

 

Мені здається так зручніше,  коли основний дах захищає вхідну групу від опадів,  не дуже подобається коли нагороджують окремо навіси над вхідною групою. Думаю повинен бути захист від дощу.

 

2.   Мокрі точки розкидані по всій хаті.

 

Так, це мінус,  але з іншого боку зручно коли в тебе в своїй спальні є окремий санвузол. Іншого місця для нього нажаль не можу придумати.

 

3.   Навіщо вам ванна шириною аж 2,20? Там як мінімум 20 см зайві.

В попередньому плануванні не змінила площу основного санвузла,  зараз вклала оновлене планування. Думаю все-таки що основний санвузол нормального розміру 20 см це не така вже суттєва відмінність. Можливо в основному санвузлі буде встановлену ванну великого розміру а не 150x70см як показано на плані,  також розглядаю можливість встановлення пральної машини  і для нормального проходу між ванною та пралкою повинно бути норм.

4.   Другий санвузол навпаки тісний і незручний.

 

Щодо розміру господарського санвузла.

 

Ширину збільшила на 10см,  таким чином будемо будувати душову розміром 1мх1м+80 см залишиться прохід,  буде невелика раковина+унітаз.

Цей санвузол розраховано на 2х людей,  тому робити його великим не бачу сенсу.

 

5.   Особисто я б тамбур все-таки ізолював від коридору.

Так,  задумувались над цим,  але подивившись відео оглядів даних будинків багато говорять, що якщо встановити якісні двері з терморозривом то буде нормально.

Мені не подобається варіант ізольованого тамбуру,  через те що буде відчуття якось вулика,  оскільки буде багато коридорів, а хочеться відчувати простір.

 

6.   Стіл (і вікно) в дитячий краще розташувати так, щоб світло падало зліва (якщо дитина - правша). І сидіти спиною до дверей психологічно некомфортно.

 

Посовала меблі в дитячій)  але поки це все попередній варіант,  оскільки  дітей поки що немає). Меблі розставила,  для того аби розуміти чи вміститься по габаритах  основний комплект стандартних меблів.

 

 

7.   Ширина вітальні, як на мене, завелика. Як мінімум 40 см зайві.

В моїй голові є думка, що вітальня має бути великою , це місце де всі збираються, тому це повинно бути велике просторе місце+  у вітальні плануємо встановити грубку  ( в якості альтернативи для електроопалення).

 

8.   При цьому місця для проходу на кухню біля стола замало.

 

Прохід становить 75см, на плануванні показано стіл довжиною 145см,  як на мене то це не мало.

 

9.   На кухні мало робочих поверхонь.

 

Ширина робочих поверхонь 60см,  в кутовій частині довжина 120см+біля холодильника ще 60 см+ біля мийки ще 60см,  якщо проаналізувати квартиру  в якій  зараз проживаю, з тим що планується  в будинку то повинно вистачити.

 

10. Немає резервного джерела опалення (каміну або печі).

 

Плануємо у вітальні побудувати невеличку  піч,  але хочу проконсультуватись з майстром,  аби зорієнтував по розмірах та особливостях фундаменту під неї.

 

Дім оновлене планування.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Туалет, в который можно попасть через гардеробную, как то не очень идея)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, katemm сказав:

Мені здається так зручніше,  коли основний дах захищає вхідну групу від опадів,  не дуже подобається коли нагороджують окремо навіси над вхідною групою. Думаю повинен бути захист від дощу.

 Так, краще мати захист входу від снігу і дощу, у нас над входом навіс шириною 2 м, так от його іноді не вистачає - час від часу намітає сніг на поріг і долітає косий дощ під час сильного вітру. Оте заглиблення нічого не дасть.

2 години тому, katemm сказав:

В моїй голові є думка, що вітальня має бути великою , це місце де всі збираються, тому це повинно бути велике просторе місце+  у вітальні плануємо встановити грубку  ( в якості альтернативи для електроопалення).

У нас вітальня шириною 4 м, при бажанні можна повісити телевізор з діагоналлю 50", стоїть великий диван, для гостей розкладаємо великий стіл-трансформер - тобто місця вистачає.

А у вас у вітальні можна запаркувати машину ) - навіть на плані видно, що багато місця просто пустує і ніяк не використовується.

2 години тому, katemm сказав:

Ширина робочих поверхонь 60см,  в кутовій частині довжина 120см+біля холодильника ще 60 см+ біля мийки ще 60см,  якщо проаналізувати квартиру  в якій  зараз проживаю, з тим що планується  в будинку то повинно вистачити.

У нас в хрущовці була маленька кухня 2х2, тому кухню в будинку зробили з запасом (як здавалося).

Насправді вийшло, що всі робочі поверхні (а це за мінусом варочної і мийки 90+180+120+стіл-півострів 170)- постійно зайняті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Привіт, при плануванні будинку не мисліть категоріями квартири і не переносьте цей досвід. 
Кухня справді замала, в мене майже 7 метрів(мінус мийка метр) мінус холодильник/морозильна/мінус 80см поверхня і все.. 
Подумайте щоб кухню зробити більшою, можливо поміняйте місцями з диваном. А доречі при такому розміщенні на яку сторону світу буде тераса?

А ще теми тут на форумі перечитайте «що я зробив би..» і «що я більше не зробив би..» ви ще знайдете багато місця для вдосконалення.

У вас взагалі немає місць для зберігання, теж подумайте над цим

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Имхо Там можно кухню вообще буквой П сделать, если мало покажется. Если столешница 60, то ещё 1,5м , в принципе достаточно.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Чім більше кухня тім більше срач. Достаньте для роботы 60-70 см  + варочна поверхности + ровно те, що займе всі стаціонарних прилади - кавоварка мікровілевка, та инше.

Все інше - це буде місце, в яке ,все домашніє  хочут щось кинути( таірілку, кухлик, будь що, ні кого не бентежить , що воні самі в Посудомойку не стрибають самі, ще і бажано правильно стрибають , а не як прийдеться .

. Якщо куток маленькій ,за нім гарно і швидко наглядать, він набагато чістійшій,  ніш 5 метрова поверхня, бо потребують абсолютного нищення увселякого мотлоху назавжди

. Якщо поверхня безлада велика ,частіше за все, вона виглядает в житті жахливо. Якісь гармидар і безлад.
Якщо жінка говорит що кухня маленька, тому все валіться і вот би вона була побільше их було все Ок то це триндеж. Такій же ,як розмір гардеробного шкафчіку. Якщо збільшіть в розміре, то принципово нічого не змінюется . 

И такі потрібно мислить категоріями квартири. Навіщо велика кухня? Готовіть вдвоем?  Або дітлахі кухарята , яких у вас більш ніж один?
Тому велика кухня, то мета кожной господини , яка не має бажання на прібррку. Бо 15 метрів кухні  то пріборка не для слабонервной домогосподарки.

Але кухня, то досить величезни втрати. Дуже величезни.

Тому я би пропонувала переосмислить зону готовкі ( це і есть зона кухні) ще раз

ЗЫ А от місця збергення от то і не кухня , майже але вона дуже зручна. От це от все що в квартири пхають по шафам, то гарно на полку от пріпасов до приладів и каструль- сковород.  Гарно совмещается с бойлерной, або сувмістно, якщо там котел , або щось подобное нежітловое поручь разтошовано. Полкам не прінціпово де існувати, стеля и стіни теж задійснювать можно. Це зручно. Набагато зручніше ніж шафи міської кухні. Але поряд с кухнею. Хоз пріміщення 1,5 м кв площини дорівнюєт 6 погонних метрів кухні .

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...