Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як та з чого зформувати площадку тераси?

Андрій Миколайович

Рекомендовані повідомлення

Привіт! Підкажіть чим краще підняти рівень площадки тераси до потрібного рівня? Думав загорнути замлі як основний об'єм...

image.thumb.png.4a65adaa416847bfc2627692c075379f.png

 

Планую варіанти такого плану:

image.png.7f2967d9b34651a7cdd8047995298c52.png

image.png.f4cb37d14197e545149b3c54d0a2efc6.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я в себе робив (конструкція схожа) - залив бетонний фундамент на висоту терас разом зі сходами, потім середину засипав глиною та різним будівельним мотлохом, заармував сіткою з 12 арматури 20*20 і залив то все бетоном.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І сходи також. Звісно, трішки поколупався з опалубкою, але нічого сташного. Зпочатку думав робити на стовпчиках, кидати якісь лаги і т.д., а потім плюнув та й зробив крепку монолітну терасу. Не забудьте утеплити єппс-ом фундамент / стіну будинку перед тим, як будете то всьо робити

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прив'язували до основного будинку (розумію що через терморозриви) але все ж чи випускали арматуру з основного?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, Андрій Миколайович сказал:

Прив'язували до основного будинку

не бажано цього робити

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Одні кажуть не бажано, інші - навпаки, бо буде тоді тераса жити своїм життям і буде завжди тріщина між будинком та терасою. Я теж "за" щоб не прив'язуватись, але можливо треба щось ще знати в такому випадку ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хоч прив'язуйте, хоч ні, вона буде жити своїм життям. Морозу побарабану ті всі арматурні прутки... Єдине - фундамент тераси залити нижче глибини промерзання. Ну а взагалі - якщо відведете звідти вогогу, то нічого тій терасі не буде і буде вона стояти непорушно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, Андрій Миколайович сказав:

image.png.41de0879187451ed5a58a95ab53a1aa8.png

То заливати стрічковий по всьому периметру тераси?

По витратах на матеріал та роботу за різні варіанти ви не рахували? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не рахував, поки щось навіть не зорієнтувався які можуть бути варіанти по матеріалах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 15.03.2023 в 23:17, Андрій Миколайович сказал:

Привіт! Підкажіть чим краще підняти рівень площадки тераси до потрібного рівня? Думав загорнути замлі як основний об'єм...

image.thumb.png.4a65adaa416847bfc2627692c075379f.png

 

Планую варіанти такого плану:

image.png.7f2967d9b34651a7cdd8047995298c52.png

image.png.f4cb37d14197e545149b3c54d0a2efc6.png

 

Самый безпроблемный вариант.

Лента по периметру 250мм толщина, обратная отсыпка с уплотнением(лучше непучинистым материалом - песок), сверху плита 150мм армированная.(дополнительно утепляли 50мм эппс, так как возможно терасса будет застекляться в будущем.)

Мы потом делали теплую отмостку по периметру и доливали нужное количество ступеней.

Сверху уже отделка в зависимости от пожеланий, можно плитку, камень, тротуарку и тд

IMG_20190506_090721.jpg

IMG_20190510_181010.jpg

IMG_20190511_133405.jpg

IMG_20190514_184608.jpg

IMG_20190603_110218.jpg

IMG_20190605_120350.jpg

IMG_20190605_125101.jpg

20190910_152019.jpg

20200626_081804.jpg

20200626_081854.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Капітально ... тут плита грубша ніж в моєму будинку )

А невже немає альтернативного по затратам і практичності варіанту окрім залиття стрічкового фундаменту?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Андрій Миколайович сказал:

Капітально ... тут плита грубша ніж в моєму будинку )

А невже немає альтернативного по затратам і практичності варіанту окрім залиття стрічкового фундаменту?

Товщина плити 150 мм, стандартна плита)

Можна зробити стовпчатий фундамент і залити по ним плиту. Знизу буде пустота)

Або зробити металокаркас під терасну дошку)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, Frostico сказав:

Товщина плити 150 мм, стандартна плита)

Можна зробити стовпчатий фундамент і залити по ним плиту. Знизу буде пустота)

Або зробити металокаркас під терасну дошку)

Оце вже цікавіше. Я розглядав такі варіанти, але витрати не рахував. Скільки орієнтовно коштує один відносно іншого, хочь приблизно, в %, якщо роблять найняті люди.

Змінено користувачем BugS
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, Андрій Миколайович сказав:

Капітально ... тут плита грубша ніж в моєму будинку )

А невже немає альтернативного по затратам і практичності варіанту окрім залиття стрічкового фундаменту?

Я які ще можуть бути варіанти, щоб втілити те що ви хочете? Стрічковий фундамент з опорою на стовпчики нижче глибини промерзання. Єдине що верхню плиту я б не заливав: гідроізоляційна мембрана - пісок -геотекстиль - щебінь -геотекстиль - відсів - феми або клінкерна бруківка. 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

image.png.73865d9bb2fe70b43619dcb44221b2e8.png

Я так розумію що заливати фундамент на рівні 1 на фото, а рівні 2 та 3 насипати ? І усі рівні щоб не розїжджались в сторону як підсилювати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Undertone сказав:

Я які ще можуть бути варіанти, щоб втілити те що ви хочете? Стрічковий фундамент з опорою на стовпчики нижче глибини промерзання. Єдине що верхню плиту я б не заливав: гідроізоляційна мембрана - пісок -геотекстиль - щебінь -геотекстиль - відсів - феми або клінкерна бруківка. 

А це тут навіщо? Куди буде діватись вода , яка попаде у це корито зі стрічкового фундаменту , і цієї мембрани?

6 годин тому, Андрій Миколайович сказав:

Я так розумію що заливати фундамент на рівні 1 на фото, а рівні 2 та 3 насипати ? І усі рівні щоб не розїжджались в сторону як підсилювати?

У тому що на фото , бетону немає взагалі. Такі бордюри мають висоту 300-500мм , і чудово тримають самі себе.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

image.thumb.png.3815de1d1f12ee1d981a9d8c1050fef2.png

Все ж надумав засипати цей об'єм глиною, яка викопається коли буду рити септик і робити основу під ФЕМ. Хочу запитати, чи в такому випадку потрібно проклеїти цокольну частину ЕППСом в тому місці де буду засипати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Андрій Миколайович сказав:

Хочу запитати, чи в такому випадку потрібно проклеїти цокольну частину ЕППСом в тому місці де буду засипати?

Обов'язково.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

image.thumb.png.df956f9e4d7ce9e7392ddc8d67eb933e.pngЕ

Клею ЕППС ... хтів ще запитати, перед тим як засипати землю, потрібно той ЕППС закрити гідроізоляційною плівкою як показано стрілками? І друге запитання - там де на фото "знак запитання" - там цоколю йде на 2 блоки нижче. Але рівень тераси ж буде такий самий, то ЕППС клеїти в один рівень з типи листами що я вже поклеїв?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Андрій Миколайович сказал:

image.thumb.png.3815de1d1f12ee1d981a9d8c1050fef2.png

Все ж надумав засипати цей об'єм глиною, яка викопається коли буду рити септик і робити основу під ФЕМ. Хочу запитати, чи в такому випадку потрібно проклеїти цокольну частину ЕППСом в тому місці де буду засипати?

Глина плохое основание для тротуарки. Вы хотите просто на глину положить тротуарку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ні, це буде тільки для заповнення основного об'єму, а далі під бруківку дам подушку

Проклеїв еппс, думаю перед засипкою об'єму, ще закрити еппс пльонкою плотною

image.thumb.png.7af635f549b8fc66e9d408a50441c447.png

Змінено користувачем Андрій Миколайович
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.03.2023 в 08:13, Андрій Миколайович сказал:

ні, це буде тільки для заповнення основного об'єму, а далі під бруківку дам подушку

А що це за двi палки(труби) стоять/пiдперають, вони так i будуть стоять? (як бiльмо на глазу)  Правильно було б зробити "стовп" iз цегли пiд росшивку на краю, на рiвнi з стiною (i треба зробити зараз)

Як би я зробив; взяв 75-й уголок i пiд брус(для посиленя) по длiнi на край до стiни з опором на "стовп" з цегли в серединi по центру труба мет. (уголок просверлити дирочоки (Ф/4-5мм) через 25-30см. з потаем пiд шурупи з низу, для крiпл. з дерев.балкою) шоб убрать тi палки, бо нiякого виду чи екстереру.

А засипати можна,"бой" всякого стоймусора, а край (Г-образно) забiтонiровать на двi ступенi, а потiм спланiровать пiд плитку, як на фото (якщо знайдете таку з товщ.-50/60мм) i краще було б таке вiкно-дверi ставити (якщо робить,то все красиво и допутя)

 

 

mh-best-dlazba-holostrevy-092257.jpg

DSC_1522.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...