Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

3 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

але і ціна у них теж нічогенька)))

Наташа, добре, якщо не прогавлю, то маякну. Але так, на Агролафі Радіфарм, якщо пам'ятаю, гривень на 200 дешевше виходить і зараз.  Про 1л, він не дешевий, але мені його вистачає роки на 3, як і Антіхруща.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та я не знаю, Радіфарма мені мабуть літр і не треба. З кожним роком місця під нові рослини все менше, укорінювати нічого, це лише як реанімація/лікування. А от Антихруша літра б не завадила. Бо все те, що уже прижилися, дуже шкода втратити.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

А от Антихруша літра б не завадила. Бо все те, що уже прижилися, дуже шкода втратити.

Я Антіхрущом користуюсь вже рідко. Дорослі рослини хрущам не цікаві, тому що нема молодого ніжного коріння. Тож тримаю його для рослин, що пересаджуються, або тих, що відсаджую від старого куща. Нових рослин, майже, не купую. Коли квітники під агротканиною, то хрущі рідко лізуть під нього. В тому році, коли висаджувала помідори та перці, знайшла кілька хрущів, бо грядки були відкритими. Під агротканиною ніколи їх не було на городі. Добре, я зрозуміла. Якщо буде дешевше, ніж в Агролайфі, скажу)

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Я Антіхрущом користуюсь вже рідко. Дорослі рослини хрущам не цікаві, тому що нема молодого ніжного коріння. Тож тримаю його для рослин, що пересаджуються, або тих, що відсаджую від старого куща. Нових рослин, майже, не купую. Коли квітники під агротканиною, то хрущі рідко лізуть під нього. В тому році, коли висаджувала помідори та перці, знайшла кілька хрущів, бо грядки були відкритими. Під агротканиною ніколи їх не було на городі. Добре, я зрозуміла. Якщо буде дешевше, ніж в Агролайфі, скажу)

От цікаво. Я не гадала, що в мене є хрущ. Бо мени він ніколи не дратувал, щоб знищувать. Але, коли я перекопиваю взимку ґрунт , то я бачу купу лічінок. Завжди зі мною кожен день ходили  на перекоп або куркі , або качки. Воні там копирсалісь завжди. Завжди  то їх цікавлять дощови черв’які, але можут жерти і такіх істот як хрущі.То в мене воні точно є. Але я з німі ніяк не борюсь, мене воні не бентежать аж ніяк. Ничогосенькі не жрут. Ні нови посадкі, да зовсім нічого. Я бачила в темах ,в як воні зіжралі газон вщент,, так странно, чому в мене вони є, але я з німі товаришую 

Змінено користувачем Сарочка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тому що, скоріше за все, тотне лічинки хпуща, а лічинки бронзовки. Вони дуже схожі. Иільки у бронзовки вони товстеньки, а в хруща мають витягнуте тіло. Краще пошуком в інеті знайти зображення  та порівняти їх, щоб побачити різницю. Ну і дієта в них різна.  Бронзовок не цікавить коріння. До речі, їх можна знайти і в компості теж. В мене раніше жили в компостері.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, Nic-олаевна сказав:

Сарочка, щодо кліща. Це така зараза, що він обов'язково буде на баклажанах, навіть якщо ви його посадите в дистильовану воду. У відкритому грунті, в теплиці, на підвіконні, байдуже де, але він буде. Це павучок який літає по повітрю на своїй павутинці і залітає і заповзає через будь-яку дрібну шпаринку, приноситься на одязі, на інструменті....Тому, я не чекаю його появи і не шукаю причину. Я обробляю отим Актофітом, фото якого показала Алла, профілактично. Особливо, як тільки встановилася суха і спекотна погода, хапаюсь за Актофіт. Але! Треба ще правильно побризкати. Вдягаю щільні господарські рукавички, і кожен листочок, особливо знизу рясно обробляю. А потім ще і всю рослину поверху так, що аж капає з неї. От тоді є шанси отримати урожай. Іноді як тільки прогавила, все, кліщ тут як тут. От вивести його складніше, ніж попередити, це факт. Але у мене баклажани виключно в теплиці, бо не хочу бризкати їх ще і від колорада.

Щодо арки біля лавочки. Я за клематис Жакмана. Чому?

1. Росте що дурний. Від голої землі підростають за весняні місяці як мінімум 3 метрові пагони, що квіткуть все літо, а після цвітіння формують прикольні пухнасті китиці, що теж цікаво (як на мене)

2. Відноситься до 3 групи обрізки, дууууже морозостійкий. Це означає, що його на зиму можна зрізати по саму землю і таким чином позбавитися він накопичених за літо хвороб, не треба обробляти і вкривати

3. На відміну від троянди, не такий примхливий, не такий хворобливий і що найприємніше - не колючий. Моє ІМХО щодо колючок у зоні відпочинку - то не кращий варіант. Я навіть малину і ожину посадила без шипів в за це собі щороку вдячна

4. Жакмани мають багато сортів, махрових, простих. Щодо кольору не знаю, бо про нього пишуть в основному як про фіолетовий, але думаю зараз селекція не стоїть на місці, щось можна підібрати

Еее, я не знайшла що таке клематис Жакмана. Купа всего але не жакмана. То дивлюсь якось не туда?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, Сарочка сказав:

Еее, я не знайшла що таке клематис Жакмана. Купа всего але не жакмана. То дивлюсь якось не туда?

це один з видів ломоноса (Clematis  jackmanii)  за допомогою цього виду вивели багато культурних сортів ...в деяких джерелах він описується як видовий, а в інших як сорт, але дуже давній -виведений в Англії у 1858 році

і до речі про сорти, в нашому ботсаду працював видатний селекціонер М.І Орлов, який є автором таких сортів  

1 ‘Azhurnyi’, 2 ‘Belaia Noch’, 3 ‘Favorit’, 4 ‘Fenomen’, 5 ‘Gnom’, 6 ‘Ideal’, 7 ‘Karmen’, 8’Katerinka’, 9 ‘Khrustalnyi’, 10 ‘Kiev’, 11’Klavdiia Shulzhenko’, 12 ‘Liuks’,13 ‘Maskarad’ MASQUERADE ™, 14 ‘Mechta’, 15 ‘Mefistofel’,16 ‘Negritianka’, 17 ‘Neptun’, 18 ‘Nezhnost’, 19 ‘Pervenets’, 20 ‘Poliarnaia Zvezda’, 21 ‘Poliarny’, 22 ‘Radost’, 23 ‘Saliut’, 24 ‘Sapfir’, 25 ‘Saturn’ (Orlov), 26 ‘Serdtse Danko’, 27 ‘Severnaia Palmira’, 28 ‘Skazka’, 29 ‘Snezhinka’, 30 ‘Sputnik’, 31 ‘Suvenir’, 32 ‘Talisman’, 33 ‘Triumf’, 34 ‘Venera’, 35 ‘Vostok’, 36 ‘Zakat’, 37 ‘Zoia Kosmodemianskaia’, 38 ‘Zolushka’, 39 ‘Azurit’, 40 ‘Severnoe Sijanije’.

 багато з цих сортів втрачено😢

ось непоганий сайт , якщо знаєшь сорт то можна подивитись групу обрізки

www.clematis.com.pl/encyklopedia/?tx_plant_pi1[action]=list&tx_plant_pi1[page]=9

десь у мене був гарний німецький сайт, але щось не можу знайти

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, irina1969 сказав:

це один з видів ломоноса (Clematis  jackmanii)  за допомогою цього виду вивели багато культурних сортів ...в деяких джерелах він описується як видовий, а в інших як сорт, але дуже давній -виведений в Англії у 1858 році

і до речі про сорти, в нашому ботсаду працював видатний селекціонер М.І Орлов, який є автором таких сортів  

1 ‘Azhurnyi’, 2 ‘Belaia Noch’, 3 ‘Favorit’, 4 ‘Fenomen’, 5 ‘Gnom’, 6 ‘Ideal’, 7 ‘Karmen’, 8’Katerinka’, 9 ‘Khrustalnyi’, 10 ‘Kiev’, 11’Klavdiia Shulzhenko’, 12 ‘Liuks’,13 ‘Maskarad’ MASQUERADE ™, 14 ‘Mechta’, 15 ‘Mefistofel’,16 ‘Negritianka’, 17 ‘Neptun’, 18 ‘Nezhnost’, 19 ‘Pervenets’, 20 ‘Poliarnaia Zvezda’, 21 ‘Poliarny’, 22 ‘Radost’, 23 ‘Saliut’, 24 ‘Sapfir’, 25 ‘Saturn’ (Orlov), 26 ‘Serdtse Danko’, 27 ‘Severnaia Palmira’, 28 ‘Skazka’, 29 ‘Snezhinka’, 30 ‘Sputnik’, 31 ‘Suvenir’, 32 ‘Talisman’, 33 ‘Triumf’, 34 ‘Venera’, 35 ‘Vostok’, 36 ‘Zakat’, 37 ‘Zoia Kosmodemianskaia’, 38 ‘Zolushka’, 39 ‘Azurit’, 40 ‘Severnoe Sijanije’.

 багато з цих сортів втрачено😢

ось непоганий сайт , якщо знаєшь сорт то можна подивитись групу обрізки

www.clematis.com.pl/encyklopedia/?tx_plant_pi1[action]=list&tx_plant_pi1[page]=9

десь у мене був гарний німецький сайт, але щось не можу знайти

Ох , чому так все складно. Сад, я вам чесно кажу , гірше ніж за дах, а це саме складне в будівлі- бо там 152 варіанта, а може більше. Деякі протіваречат друг другу. Деякі назви тіх самих еленментів не збігаються ,бо там помісь ікісь назв с старих мов ,дуже різних мов , не збігаються і тому баталії як прі Бонопарті

. Деякі рішенні сумнівни, і ніяк не визначіть що тобі потрібно, не можливо рахувавати, бо замало знань, потрібен опит. Короче суцільний жах. Тому щоб разважитись від даху я обрала… садівництво.

……‚ж«Еперний мамай» ( я додам вам нових мов):) , приблизно так зараз так  в мене думки про сад.   Це капец, одно чіпляється за друге. Ну як ви в цей мешаніне рішень хоть щось можете уявіть в структуру? , коли в одном клематисе уявілось 5 умов вибору., це окрім кольору и розміру квіткі( хоча мені це були перши ознаки вибору)  Ну тобто в вас тупо 25 варіантів і більше. Одного кольору і розміру. Ну тобто, якщо і колір, махровость, розмір додать то тупо вже 125 варіантів буде. Потім, якщо  хочемо обрізать- нехочімо то  Ще плюс 50. Хочімо щоб квітка велика - махрова тоді, ще плюс 100 и….. і, одне , потрібно вже 200 сортів перелопатіть, і це якщо в них не буде помилки , або вам прийде не те що ви замовляли. А ви про це дізнаєтесь не одразу а через пару років , коли будете думати , що з цей рослиною за яку проплачени гроши і час, але вона зовсім не те, що вам казали. И тут …… не знаю орать безглуздо , плакати теж. Але садівник ….. або відірваний від реальності, або філософ, або помер від постійного дратування. Бо все не так завжди

  • Хаха 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, Сарочка сказав:

Ох , чому так все складно. Сад, я вам чесно кажу , гірше ніж за дах, а це саме складне в будівлі- бо там 152 варіанта, а може більше. Деякі протіваречат друг другу. Деякі назви тіх самих еленментів не збігаються ,бо там помісь ікісь назв с старих мов ,дуже різних мов , не збігаються і тому баталії як прі Бонопарті

. Деякі рішенні сумнівни, і ніяк не визначіть що тобі потрібно, не можливо рахувавати, бо замало знань, потрібен опит. Короче суцільний жах. Тому щоб разважитись від даху я обрала… садівництво.

……‚ж«Еперний мамай» ( я додам вам нових мов):) , приблизно так зараз так  в мене думки про сад.   Це капец, одно чіпляється за друге. Ну як ви в цей мешаніне рішень хоть щось можете уявіть в структуру? , коли в одном клематисе уявілось 5 умов вибору., це окрім кольору и розміру квіткі( хоча мені це були перши ознаки вибору)  Ну тобто в вас тупо 25 варіантів і більше. Одного кольору і розміру. Ну тобто, якщо і колір, махровость, розмір додать то тупо вже 125 варіантів буде. Потім, якщо  хочемо обрізать- нехочімо то  Ще плюс 50. Хочімо щоб квітка велика - махрова тоді, ще плюс 100 и….. і, одне , потрібно вже 200 сортів перелопатіть, і це якщо в них не буде помилки , або вам прийде не те що ви замовляли. А ви про це дізнаєтесь не одразу а через пару років , коли будете думати , що з цей рослиною за яку проплачени гроши і час, але вона зовсім не те, що вам казали. И тут …… не знаю орать безглуздо , плакати теж. Але садівник ….. або відірваний від реальності, або філософ, або помер від постійного дратування. Бо все не так завжди

і це каже жінка, в реальність якої я не вірю і досі ))бо якщо повірю, то нагору вилізуть 125 моїх комплексів  і почнуть мене жерти ))

Сарочка, складно перші 10 років, а потім ти " або відірваний від реальності, або філософ"

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Сарочка сказав:

Сад, я вам чесно кажу ,

Аня, з тих пір, як я стала садоводом-аматором, постійно кажу, що сад, це не туї під парканом. Сад потребує багато часу, щоб спочатку опанувати паніку, яка в мене була, потім наробити купу помилок і , тільки, після цього, скласти собі в голові те, яким бажаю бачити свій сад і потім починаєш витрачати купу часу, щоб створити, якщо і не таку саму картинку, що тримаєш в голові, то, хоча б, близьку до того. І навіть через 10 років я розумію, що нічого не розумію про сад:grin:.

Завжди поважала вас за ваше завзяття до виконання того, що задумали. Тож і сад  вам підкориться.

10 годин тому, Сарочка сказав:

так странно, чому в мене вони є, але я з німі товаришую 

Подивились на личинок бронзовки і хруща? Побачили, з ким з них ви товаришуєте)?

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, allanek сказав:

 

Подивились на личинок бронзовки і хруща? Побачили, з ким з них ви товаришуєте)?

Так, побачила відео с порівнянням ціх личинок. Бронзовка наче більше рівненька, більш схожа на гусінь поведінкою. Хрущ більше колом , голова в хруща більше. . Все так, чі я пропустила інши ознаки. ?
. Є в мене одна пару років тому прілетевшая зімой утка, с той пори вона завжди зі мною ходіт на копку грунта, то вона їх швидко ковтає. Я встигаю тількі побачить, що то була личинка, а вот кого вона була, то вже не відомо. Якщо хрущі більше в колечко завертаєтся, то тоді такі хрущі. 
 

Змінено користувачем Сарочка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

image.png.2717f6e3507cfc6e814191580b5ed001.pngimage.thumb.png.5ad66813f6e8ef2970b8ca08ade9cf78.png

перша бронзовка, вони менші за хрущів( друге фото), я їх відрізнію за лапками, у хруща вони значно більші

  • Лайк 2
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, irina1969 сказав:

 

перша бронзовка, вони менші за хрущів( друге фото), я їх відрізнію за лапками, у хруща вони значно більшій 

Дякую, спробую зімой( ну звичайно я десь в січні починаю по троху копать городину, то спробую з’ясувати що в мене таке . 
В осені взагалі нема часу в мене на копання , прибирання . 
Погода сегодня не дуже, тому вирішила , що пора теплицю чистить. Зняла останній урожай перцю. Таз на фото 30 літрів . Що с цім зробіть? Є ідеї ? Воні в більшості зелени. Так щоб незаморочливо, бо ще пару ведер помідор і ведро баклажан до ладу потрібно довести. 

 

 

73399EB4-8B6E-4E96-B8EC-FDC175F05288.jpeg

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Сарочка сказав:

спробую зімой( ну звичайно я десь в січні починаю по троху копать городину, то спробую з’ясувати що в мене таке

Взимку личинки забуряться  глибже в землю, ніж зазвичай. Якщо залишаться там, де влітку, можуть замерзнути.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, allanek сказав:

Взимку личинки забуряться  глибже в землю, ніж зазвичай. Якщо залишаться там, де влітку, можуть замерзнути.

Тобто личинкі будут нижче ніж 30 см ? Але саме взимку саме більше я їх бачіла коли перегортала грунт. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, Сарочка сказав:

  Що с цім зробіть? Є ідеї ? Воні в більшості зелени. Так щоб незаморочливо, бо ще пару ведер помідор і ведро баклажан до ладу потрібно довести. 

 

 

  

 я якщо не знаю що робити все морожу )), баклажани можна посушити як гриби

у мене тут питання виникло, на фото побачила ось таку бяку на перці(( що це ? бо у мене таке також було і перці погано розвивались, але нічого в середині не було...маю підозру, що то якись шкідник, але він вже вилетів тому я його не бачила...городину нічим не обробляю

image.thumb.png.0bc2ffbfc43b5d506f0a2cd8b1681718.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Сарочка сказав:

Бронзовка наче більше рівненька, більш схожа на гусінь поведінкою. Хрущ більше колом , голова в хруща більше. . Все так, чі я пропустила інши ознаки. ?
 

Аня, не знаю яке відео ви дивились, але ось тут , як на мене, все зрозуміло. Перший рік, коли почали копати землю під квітники, викопали купу бронзовок, про яких думала, що то хрущі. Потім подивилась якісь фото в інеті і коли натрапила на личинку хруща, то різницю між ними одразу побачила. Іра вже сказала, якщо є вагання, кого з них бачите, то подивіться на лапки- в хруща вони довгі та він спритний, бронзовка ні. Бронзовка чимось мені нагадує товсту гусінь з "Аліси":grin:

9 хвилин тому, Сарочка сказав:

Тобто личинкі будут нижче ніж 30 см ? Але саме взимку саме більше я їх бачіла коли перегортала грунт. 

Не скажу, бо взимку нічого не копали. Алена початку весни, коли ще мерзла земля, якщо копнути на пів лопати, то їх нема

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, irina1969 сказав:

у мене тут питання виникло,

Я, так само, городину не обробляю. В цьому році, вперше з таким стикнулась.  на солодкому ні, а на гіркому, що в горщиках ріс, перепаскудило мені перчини. Не багато, але було.  ті перчинки, де була така дірочка, як в тебе на фото, переставали росте та скручувались чи зморщувались, але не сохли і продовували набувати потрібного кольору. Якщо розрізати такі перці, то всередині насіння було коричневого кольору, враження, що їх вже хтось пожував та виплюнув. Тож це точно шкідник. Який- не знаю

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, allanek сказав:

Я, так само, городину не обробляю. В цьому році, вперше з таким стикнулась.  на солодкому ні, а на гіркому, що в горщиках ріс, перепаскудило мені перчини. Не багато, але було.  ті перчинки, де була така дірочка, як в тебе на фото, переставали росте та скручувались чи зморщувались, але не сохли і продовували набувати потрібного кольору. Якщо розрізати такі перці, то всередині насіння було коричневого кольору, враження, що їх вже хтось пожував та виплюнув. Тож це точно шкідник. Який- не знаю

гугля пише, що це гусінь озимої совки таке робить

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, Nic-олаевна сказав:

А от Антихруша літра б не завадила.

Наташа, мені в пошту від "літа" прийшла розсилка- в них там зараз гарні знижки. якщо щось надибаєте собі, то кажіть, я вам ще додам свою 15% знижку, по промокоду, що вони прислали до Хелоувіна . Я, поки, нічого не замовляю, тому можу поділитись. Якщо Наташі не буде потрібно, а комусь щось там сподобається, то віддам цю додаткову знижку до акції, що зараз в "Літо" . Майте на увазі, що промокод діє до 31 жовтня

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, irina1969 сказав:

гугля пише, що це гусінь озимої совки таке робить

Повзало таке  по городу. Подивилась в каталозі Сінгенти. Їх багато різних, цих совок, понад 140 видів в Україні. Поділяють на дві групи- підгризаючи, що живуть в верхньому шарі грунту та живляться рослинами на рівні уореневої шийки. Друга група- листогризучі, оці тварюки і роблять нам шкоду, бо їдять листя, стебло та плоди. шкідливі личинки, а не метелики.  Сінгента радить проти них Ампліго, Матч, Проклейм, Енжіо.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, allanek сказав:

Повзало таке  по городу. Подивилась в каталозі Сінгенти. Їх багато різних, цих совок, понад 140 видів в Україні. Поділяють на дві групи- підгризаючи, що живуть в верхньому шарі грунту та живляться рослинами на рівні уореневої шийки. Друга група- листогризучі, оці тварюки і роблять нам шкоду, бо їдять листя, стебло та плоди. шкідливі личинки, а не метелики.  Сінгента радить проти них Ампліго, Матч, Проклейм, Енжіо.

я  цю гусінь бува знаходжу в землі, метеликів також бачила ...у мене помідори та перці росли поряд, але воно поїло тільки перці ((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, irina1969 сказав:

у мене помідори та перці росли поряд, але воно поїло тільки перці ((

А пишуть, що томати в першу чергу буде їсти. 

2 хвилини тому, irina1969 сказав:

я  цю гусінь бува знаходжу в землі,

Так само. Вони, наче гумові, розірвати їх навпіл ще треба постаратися:grin:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, allanek сказав:

А пишуть, що томати в першу чергу буде їсти. 

 :grin:

моі мабудь збоченці ))

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...