Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

Просто нагадування)) хто буде заносити квіти з вулиці в дім обробіть від шкідників...я просто все проливаю актарою

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Товариство, я з питанням. Перовскія нарешті вирішила бути відповідальною та стала гарним кущем. Квітне і пахне. Подобається. захотілось невеликий масив з неї, бо гарно ціле літо і зараз квітне.  Підкажіть, що робити? Якщо потрібно обрізати, то коли і як- під нуль чи залишити трохи штурпаків?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, allanek сказав:

Товариство, я з питанням. Перовскія нарешті вирішила бути відповідальною та стала гарним кущем. Квітне і пахне. Подобається. захотілось невеликий масив з неї, бо гарно ціле літо і зараз квітне.  Підкажіть, що робити? Якщо потрібно обрізати, то коли і як- під нуль чи залишити трохи штурпаків?

 

Обрізаємо весною на саму сильну бруньку, сильна брунька зазвичай знизу

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую. Добре, що я, таки, не зрізала, бо рука не піднялась на ту красу. А шавлію всю зрізала сьогодні, хоч вона зелена, хоч салат з неї роби, та вся в квітах. Не моя то рослина...

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, allanek сказав:

Дякую. Добре, що я, таки, не зрізала, бо рука не піднялась на ту красу. А шавлію всю зрізала сьогодні, хоч вона зелена, хоч салат з неї роби, та вся в квітах. Не моя то рослина...

 

Може ще полюбишь, я про шавлію))  є ще шавлія лікарська, з красивим срібним листом її англійці в м"ясо кладуть...з Перовські задача зробити красивий, гармонійний,  пухнастий кущ, а це можна зробити тільки формуванням...з зими вона виходить страшненька, ще гірше за лаванду, просинаються бруньки пізно, після обрізки нічого така і швидко наростає

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, irina1969 сказав:

Може ще полюбишь, я про шавлію)) 

Ні, вона в мене не перший рік. Та я її ніколи не планувала.

1 година тому, irina1969 сказав:

є ще шавлія лікарська, з красивим срібним листом

Це була перша шавлія, з якою я познайомилась. В моєї приятельки вона по всьому саду росла і в мене довго велика жменя насіння з тієї шавлії лежало, але так і не посіяла. Пахне дуже смачно)

1 година тому, irina1969 сказав:

ще гірше за лаванду,

Заспокоїла. Я лаванди позбулась, всієї, навіть білого кольору. Подивимось, як буде виглядати перовскія, бо це вона перший рік стала вже така, що про неї можна сказати, що то Кущ. Вона, як і шавлія. ростуть біля городини, роблять мені а-ля монастирьський город, тож в тому бадабумі рослин , що там росте, поки вона прийде до тями, то там є чому її замаскувати.

Але в мене вже була сьогодні думка, виколупати оту шавлію та замість неї посадити перовскію:grin:. Шавлію спасає  від компостера лише те, що вона розлога та вкриває своїми гілками з густим листячком всю землю навколо- нема бурьяну.

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кілька днів тому приятелька, що живе в сусідньому селі, прислала фото цибулі-тиканки, що продає магазин поряд. Нарахувала більш, ніж 10 сортів. Воно мене  муляє тепер. Чи купити ту тиканку та посадити восени, чи чекати весни? В кого які думки з цього приводу? Якщо восени, то ще рано саджати, бо тепло. Вчора знімала перці з кущів, то і перці в квітах, і кущ помідорів, який залишила, бо на ньому були великі помідори зовсім зелені, що не мала надію на те, що доспіють, а вони всі червоні стали, теж верхівка квітами вкрилась.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алло, якщо це тиканка, що призначена для посадки під зиму, то це дуже хороше рішення. Я саджаю цибулю саме так уже декілька років поспіль. Тому що:

1. Призначена на посадку під зиму тиканка майже не дає отої товстої непотрібної стрілки з квітами, через яку сама цибулина стає дрібною. Буває, що якась цибулина таки викине стрілку, але то одиниці

2. Ця цибуля навесні "уходить" від цибулевої мухи, бо починає вегетацію як сходить сніг, а муха ще спить. До того часу як муха вилітала, ця цибуля їй уже не по зубах

3. Нестабільна весна - посуха/дощі/рання спека на цю цибулю не так погано впливають, як на весінню

4. Розмір цибулин такої цибульки завжди більш -менш однаковий і майже не буває дрібноти

Єдиний нюанс, то ця цибуля у мене не зберігається аж до самої весни. Десь в середині зими вона починає або рости, або гнити. Тому саджаю її не більше 1 кг. Нам вистачає на літньо-осіннє споживання. Зимою цибулю купую уже в магазині.

Якщо не знаєте, який сорт чи гібрид добре вродить саме на вашій землі, то візьміть декілька сортів, посадіть, підпишіть і будете бачити, яркий вам сподобався більше. В нашому регіоні і на піску, і на глині добре росте Радар. Його й нас розгрібають у першу чергу 

  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Забула додати щодо строків посадки. У мене завжди було правило саджати таку цибулю разом з озимим часником - це десь 10-14 жовтня. Але в цьому році жовтень занадто теплий. То буду орієнтуватися по погоді. Буду садити на тиждень пізніше, це точно. Але якщо і далі буде так тепло, то може і ще пізніше.

  • Лайк 1
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 Наташа, дякую. Радар я теж саджала. Мені більше, щоб  на перо було. Кущовку не люблю, вона слинява. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, allanek сказал:

 Наташа, дякую. Радар я теж саджала. Мені більше, щоб  на перо було. Кущовку не люблю, вона слинява. 

 

У всієї озимої цибулі, і у Радара в тому числі, дуже потужне, соковите і солодке перо. При чому воно залишається таким, навіть коли сама цибулина уже достигла. Іноді зрвзаю цю зелень і дуже шкода її викидати, а мені її стільки не треба. Так що садіть. Буде вам і перо і цибулина

Я теж не люблю всякі кущовки, старі оті слизуни, батуни. Як на мене то в них перо не смачне. На мій смак нема кращого пера ніж із звичайної цибулі 

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

  Іноді зрвзаю цю зелень і дуже шкода її викидати, а мені її стільки не треба. 

тихенько з під ковдри:) я її морожу, місця мало займає, а потім в зелений борщ, в пироги да куди завгодно

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, irina1969 сказал:

тихенько з під ковдри:) я її морожу, місця мало займає, а потім в зелений борщ, в пироги да куди завгодно

Я зелень на зиму уже не морожу. Ніяку. Випічку я майже не печу, а якщо мені буде потрібна зелень, то я просто купую свіжу. Нам її багато не треба

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Я зелень на зиму уже не морожу. Ніяку. Випічку я майже не печу, а якщо мені буде потрібна зелень, то я просто купую свіжу. Нам її багато не треба

Ну тоді ця порада не для Вас))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Я зелень на зиму уже не морожу. Ніяку. Випічку я майже не печу, а якщо мені буде потрібна зелень, то я просто купую свіжу. Нам її багато не треба

От я теж собі так вирішила. Давно зелень не морозю. Кріп мені з морозилки не подобається - чорний, не ароматний, в борщ кладу сушені кріпові парасольки, а в салат же тільки свіжий і підійде. Петруху я накриваю від перших морозів, льодяних дошів (зазвичай далі буває тривала відлига) і мені її вистачає з города майже до грудня. Потім купляю свіжу. 

Але. Але цього року наморозила зелені, була б зелена цибуля - наморозила б і її. Хто зна як воно буде, чи буде магазин, чи в магазині буде... Ми змущені мінімізувати переміщення містом (Харків), здебільше користуємось найближчими. Не знадобиться - викину.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Забула додати щодо строків посадки. У мене завжди було правило саджати таку цибулю разом з озимим часником - це десь 10-14 жовтня. Але в цьому році жовтень занадто теплий. То буду орієнтуватися по погоді. Буду садити на тиждень пізніше, це точно. Але якщо і далі буде так тепло, то може і ще пізніше.

От і я собі так наміркувала. Не знаю необхідних об'єктивних вимог (наприклад, температура грунту на глибині 5 см)))) для посадки, але так все буяє! Хай рослини трішечки вспокоюцця ))), хай хоч земля дощами промокне! Гадаю, після 16 жовтня і до кінця місяця можна садити. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

і про заморозку )) я вже давно не консервую щавель на зелений борщ, тільки морожу суміш : щавель, щпинат, зелена цибуля, зелень яка на той момент буде ...все це ріжеться і по пакетикам на одну порцію варки...потім просто додати і мороки ніякої, а зелений борщ ми любимо...це просто як ідея 🧐

35 хвилин тому, voglya сказав:

 

Але. Але цього року наморозила зелені, була б зелена цибуля - наморозила б і її. Хто зна як воно буде, чи буде магазин, чи в магазині буде... Ми змущені мінімізувати переміщення містом (Харків), здебільше користуємось найближчими. Не знадобиться - викину.

я вже давно мінімізувала переміщення містом і для мене так набагато краще, бо я знаю що воно у мене є і воно пійде в діло...я вже давно не морожу фрукти та ягоди бо ми не їмо, але овочі морожу і весною викидати нема чого

у мене напраклад не зберігається ні морква, ні буряк (( сильно тепло в кладовці, а в гаражі я нічого городити не буду...я на зиму натираю багато моркви  по пакетах і в морозилку, це дуже виручає

  • Лайк 2
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я цього року перший раз пару порцій щавлю заморозила. Спробую. І вирішила, що його тре заготовлювати навесні. А то весною ми роздавали, а у вересні я його купляла та консервувала )))) А ще і зі шпинатом як що...

irina1969, я який ви шпинат садите? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, voglya сказав:

Я цього року перший раз пару порцій щавлю заморозила. Спробую. І вирішила, що його тре заготовлювати навесні. А то весною ми роздавали, а у вересні я його купляла та консервувала )))) А ще і зі шпинатом як що...

irina1969, я який ви шпинат садите? 

який на ринку продається )) все інше передають з села, а от шпитат купую

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, voglya сказал:

Петруху я накриваю від перших морозів, льодяних дошів (зазвичай далі буває тривала відлига) і мені її вистачає з города майже до грудня. Потім купляю свіжу. 

А можна з подробицями, як саме ви її накриваєте? Давно думала так зробити, але не второпаю як саме. Накрити якимось лахами, то мені здається, їй не буде світла, а просто під плівкою, то вона тепла не держить. 

5 часов назад, voglya сказал:

Ми змущені мінімізувати переміщення містом (Харків), здебільше користуємось найближчими. Не знадобиться - викину.

Тримайтеся😢

5 часов назад, irina1969 сказал:

і про заморозку )) я вже давно не консервую щавель на зелений борщ, тільки морожу суміш : щавель, щпинат, зелена цибуля, зелень яка на той момент буде ...все це ріжеться і по пакетикам на одну порцію варки...потім просто додати і мороки ніякої, а зелений борщ ми любимо...це просто як ідея 🧐

Я якось полінувалась консервувати щавель і заморозила його. Одразу порізала, пофасувала як і ви на один борщ, і пошкодувала. Мені морожений щавель у борщу був геть не кислий, не смачний. Більше я так не роблю. Може я щось зробила не вірно, не знаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене були такі коробки по 20-30 см висотою ставив на зелень, накривав склом, коли падав сніг засипав снігом і прикольно було на НР чи на Різдво відкопати в снігу та нарвати зеленчуци. )

але коли не було снігу зимою то воно звичайно все примерзало.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, Nic-олаевна сказал:

А можна з подробицями, як саме ви її накриваєте? Давно думала так зробити, але не второпаю як саме. Накрити якимось лахами, то мені здається, їй не буде світла, а просто під плівкою, то вона тепла не держить. 

Я якось полінувалась консервувати щавель і заморозила його. Одразу порізала, пофасувала як і ви на один борщ, і пошкодувала. Мені морожений щавель у борщу був геть не кислий, не смачний. Більше я так не роблю. Може я щось зробила не вірно, не знаю.

Аби чим! і залежить від чого укриваю - чи від опадів, чи від морозу. Ящички овочеві дерев'яні або картонні (одноразово), а зверху целофан, якось був старий пєнофол (по-багатому), якесь покривало. Що там тієї грядочки? і закриваю я не всю. Як відлига - розкрила. Як їй темно - так, вона світлішає трошки, але потім на  сонці добирає. Пам'ятаю таку зиму, що петруха майже не засинала. 

А в мене якось щавель виріс не кислий, на другий рік, здаєцця, покіслішав.

Змінено користувачем voglya
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю, можна поставити пару дуг и кинути агроволокно, бо дійсно, скільки там тої петрушки. У мене поруч з нею ще і багаторічна рукола, то нехай би і вона ще давала листочки. Дякую за ідею))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, я і рукколу вкривала, і селеру.

У нас кішка як навесні побачила агроволокно на дугах - це було свято! Кошаче... Вона на нього і зверху стрибала, і знизу підлазила, і зубами рвала, і каталась як дуги повалила. Прибрали бистро, бо сенсу в ньому не було, навіть навпаки - витоптала все, розрила, погнула. Може до наступної весни переросте.

Змінено користувачем voglya
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, voglya сказал:

Так, я і рукколу вкривала, і селеру.

У нас кішка як навесні побачила агроволокно на дугах - це було свято! Кошаче... Вона на нього і зверху стрибала, і знизу підлазила, і зубами рвала, і каталась як дуги повалила. Прибрали бистро, бо сенсу в ньому не було, навіть навпаки - витоптала все, розрила, погнула. Може до наступної весни переросте.

От блін, точно! У мене кіт так само шаленіє від дуг і волокна. Я і забула😵 Ладно, подивлюсь на його поведінку, може він восени буде зайнятий іншими справами))))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...