Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

Невчасно прийшли саджанці з відкритою кореневою. Висадити зможу лише в суботу. Корені саджанців в грунтосуміші (в деяких зі стружкою) і обгорнуті стейч-плівкою.

Підкажіть, будь-ласка, вони в такому вигляді витримають майже тиждень до посадки? Бо в мене є сумніви. Зараз стоять на балконі. У частини плівку вже зняв, поставив у відро, засипав грунтом і полив. З рештою варто так саме зробити?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, delic сказав:

Невчасно прийшли саджанці з відкритою кореневою. Висадити зможу лише в суботу. Корені саджанців в грунтосуміші (в деяких зі стружкою) і обгорнуті стейч-плівкою.

Підкажіть, будь-ласка, вони в такому вигляді витримають майже тиждень до посадки? Бо в мене є сумніви. Зараз стоять на балконі. У частини плівку вже зняв, поставив у відро, засипав грунтом і полив. З рештою варто так саме зробити?

 

спокійно витримають :) а що за садженці ? у мене троянди тиждень були запаковані з ВКС, в тирсі, дістала...підрізала корені, замочила на 4 години в стимуляторі...по листу бачу, що садженці були викопані давно((

image.thumb.png.ef6ee381c40ce9b063a56e6317df127a.png

звісно добре для плодових коли лист вже опав, але то по класиці  і зараз це нереально , бо кожен продавець намагається відправити раніше, бо не знаєшь що буде завтра ((

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, irina1969 сказав:

а що за садженці ?

Яблуні, груші, шовковиця... беру недорогі по акціям, 11 саджанців за 706 грн. Один мабуть точно пропаде, бо пагони з бруньок зелені вигнав (проте не з усіх, є ще й сплячі).

Троянди, після невдалої посадки восени, садив влітку, в кінці липня. Купував ті, що в горщиках (ось тут, Помпонелла і Барбара Остін). Відмінно прижилися. І маю надію що з ними все буде гаразд.

Першими 20 травня ще висадив Блю Бой і Роз де Толбіак (купляв ось тут). Але мабуть через велику кількість опадів Блю Бой сильно хлорозив (обробки хелатом заліза не допомогли) і наразі іде на зимівлю взагалі майже без листя... Ті що саджав в липні наразі виглядають набагато краще: гарний приріст, товсті пагони.

До речі, троянди потрібно на зиму обрізати? Спостерігаю за трояндами, що висаджені біля ресторану, так за ними ніхто не доглядає і взагалі їх не обрізають. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я про більше приземлене, про цибулю:grin:.  Наташа  казала, що Радар садить. Купила його сьогодні, але, тиждень тому він був 150грн/кг, сьогодні- 160грн.тільки два сорти - Радар і ще якийсь подорожчали. Продавчиня сказала, що з Радаром не дуже гарно з привозом, навіть не дають на продаж , скільки просили, тому так...і ще буде дорожчати(

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, delic сказав:

Яблуні, груші, шовковиця... беру недорогі по акціям, 11 саджанців за 706 грн. Один мабуть точно пропаде, бо пагони з бруньок зелені вигнав (проте не з усіх, є ще й сплячі).

Троянди, після невдалої посадки восени, садив влітку, в кінці липня. Купував ті, що в горщиках (ось тут, Помпонелла і Барбара Остін). Відмінно прижилися. І маю надію що з ними все буде гаразд.

Першими 20 травня ще висадив Блю Бой і Роз де Толбіак (купляв ось тут). Але мабуть через велику кількість опадів Блю Бой сильно хлорозив (обробки хелатом заліза не допомогли) і наразі іде на зимівлю взагалі майже без листя... Ті що саджав в липні наразі виглядають набагато краще: гарний приріст, товсті пагони.

До речі, троянди потрібно на зиму обрізати? Спостерігаю за трояндами, що висаджені біля ресторану, так за ними ніхто не доглядає і взагалі їх не обрізають. 

я ніколи не обрізаю на зиму, все вже весною...у мене Блю Бой також голомозий)) а я люблю висадку восени, посадив, зробив окучку і все

 

7 хвилин тому, allanek сказав:

Я про більше приземлене, про цибулю:grin:.  Наташа  казала, що Радар садить. Купила його сьогодні, але, тиждень тому він був 150грн/кг, сьогодні- 160грн.тільки два сорти - Радар і ще якийсь подорожчали. Продавчиня сказала, що з Радаром не дуже гарно з привозом, навіть не дають на продаж , скільки просили, тому так...і ще буде дорожчати(

у мене барішня на ФБ ( я у неї насіння всяке різне беру) цю тиканку продає, так у неї давно вже була по 160 ((

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, irina1969 сказав:

у мене барішня на ФБ ( я у неї насіння всяке різне беру) цю тиканку продає так у неї давно вже була по 160 ((

Воно так часто буває, що в "прикормлених" місцях завжди дорожче.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, allanek сказав:

Воно так часто буває, що в "прикормлених" місцях завжди дорожче.

так воно і є (( може там якісь сорти супер, але маємо що маємо+ доставка

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цибулю купив Сеншуй, Шекспір та Бамбергер ще 18 вересня. На зараз ціни не змінились в тому магазині: в середньому 160 грн за кг. Подумав тоді, що краще купити заздалегідь, поки сухо і тепло. А саджати збираюсь за 2-3 тижні до морозів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

image.thumb.png.6ce9d0659d60f982a4f50996365ffb1b.png

Залишу тут цю чудову світлину, як зі звичайного старого погреба діткам в Мостище зробили бомбосховище

всередині також гарно

image.thumb.png.50da15bb3cba2b9545a7018722225327.png 

може комусь ця ідея стане в нагоді

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В магазині, де я купувала, ціни на цибулю від 125 грн до 160грн. Штутгартер- 125грн; Розана, Центуріон- 140грн, Ред барон - 150грн. там сортов 10, тож всі не запам'ятала в яку ціну.

І чого я раніше туди не заходила:classic_blink:?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, irina1969 сказав:

Залишу тут цю чудову світлину,

Будиночок Хобіта 👍

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, delic сказал:

 

До речі, троянди потрібно на зиму обрізати? Спостерігаю за трояндами, що висаджені біля ресторану, так за ними ніхто не доглядає і взагалі їх не обрізають. 

Я свої троянди обрізаю, бо за літо вони вимахують вище мене ростом. Але без фанатизму. Це навіть не обрізка, а вкорочування до висоти 0,8-1 метр над землею. Роблю це, коли тримається стабільно мінус 5, бо якщо раніше, то вони починають гнати нові пагони. А весною повноцінна формуюча обрізка

5 часов назад, allanek сказал:

Я про більше приземлене, про цибулю:grin:.  Наташа  казала, що Радар садить. Купила його сьогодні, але, тиждень тому він був 150грн/кг, сьогодні- 160грн.тільки два сорти - Радар і ще якийсь подорожчали. Продавчиня сказала, що з Радаром не дуже гарно з привозом, навіть не дають на продаж , скільки просили, тому так...і ще буде дорожчати(

Я брала Радар по 140, але то було місяць тому.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, irina1969 сказал:

image.thumb.png.6ce9d0659d60f982a4f50996365ffb1b.png

Залишу тут цю чудову світлину, як зі звичайного старого погреба діткам в Мостище зробили бомбосховище

всередині також гарно

image.thumb.png.50da15bb3cba2b9545a7018722225327.png 

може комусь ця ідея стане в нагоді

Дуже гарний будиночок хоббіта. Подумала, що це ваш погріб 🤭

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.10.2023 в 20:00, Фрай сказал:

У мене були такі коробки по 20-30 см висотою ставив на зелень, накривав склом, коли падав сніг засипав снігом і прикольно було на НР чи на Різдво відкопати в снігу та нарвати зеленчуци. )

але коли не було снігу зимою то воно звичайно все примерзало.

 

IMG_9425.thumb.jpeg.2ab95ff86d8e03642eef8e785a618843.jpeg

IMG_9426.thumb.jpeg.22cd5f2f754e73178e778f54bde3ac18.jpeg
 

там вся зелень петрушка з руколою, кріп і салати

IMG_9427.thumb.jpeg.9efca56a7d110e34a20eb0a9a5cc4043.jpeg

без снігу краще видно

IMG_9428.thumb.jpeg.e25f11ab08620f68235f6cedeb960907.jpeg

Ще не знайшов фото де повністю під снігом

 

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора варила гарбузову кашу. Дуже люблю, але кожного разу чищення гарбуза перетворюється на " і навіщо я про цю кашу згадала:classic_angry:" Тому купую невелички гарбузи, від 1кг до 2кг, бажано витягнутої форми, щось схоже на грушу. Швидко та легко чистити овочечисткою. В мене BergHOFF багато років. Ну а нарізати вже чищений гарбуз , коли він зруної форми, то вже зовсім легко.

Може хтось поділиться своїми способами, як не перетворити чистку гарбуза на виснажливе дійство? Та і про гарбузи взагалі, зараз, як раз, їх час настав.

Про сам гарбуз. Подобається сорт Баттернат. І чистити зручно, і смачний.

1814_.jpg

812195038_w640_h640_tykva-batternat-2.webp

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я якщо і купую то сорту Хокайдо, їх можна не чистити, у них шкірка м'яка стає. Отакий він.   IMG_20231010_100426.thumb.jpg.3c5e36084b5643dbd4149a12d2d26aa3.jpg

Змінено користувачем Yull
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Yull сказав:

їх можна не чистити, у них шкірка м'яка стає.

А розрізати все одно потрібно та насіння вичищати. Вона теж невеликого розміру, але чи зручно розрізати круглу?  Виглядають гарбузики цього сорту завжди привабливо, наче не справжні, а з кераміки зроблені. Ніколи їх не купувала.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, allanek сказал:

А розрізати все одно потрібно та насіння вичищати. Вона теж невеликого розміру, але чи зручно розрізати круглу?  Виглядають гарбузики цього сорту завжди привабливо, наче не справжні, а з кераміки зроблені. Ніколи їх не купувала.

Я вибираю невеличкі, сантиметрів 15 в діаметрі. Гострим ножем нормально розрізається. 

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання майже про сад ))

У кого росте кімнатна рослина гіпеаструм/ амаріліс ? Я взагалі то не по кімнатним і після того як загинули всі квіти, що були в домі в лютому 22 я для себе вирішила якщо будуть то мін, фіалки і пару горщиков з великими для інтер"єру, але добрі люди )) тут мені подарували 2 цибулинки цих гіпеаструмів/ амарилісів🤪зараз виросло здоровенне бадилля, а як іх примусити квітнути ?

картинка для краси 🙃 я такий собі куплю якщо змушу іх квітнути

image.png.a3775ea0ca6b69728dc1ff8d3cea695e.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, irina1969 сказал:

Питання майже про сад ))

У кого росте кімнатна рослина гіпеаструм/ амаріліс ? Я взагалі то не по кімнатним і після того як загинули всі квіти, що були в домі в лютому 22 я для себе вирішила якщо будуть то мін, фіалки і пару горщиков з великими для інтер"єру, але добрі люди )) тут мені подарували 2 цибулинки цих гіпеаструмів/ амарилісів🤪зараз виросло здоровенне бадилля, а як іх примусити квітнути ?

картинка для краси 🙃 я такий собі куплю якщо змушу іх квітнути

image.png.a3775ea0ca6b69728dc1ff8d3cea695e.png

Їм ще рано квітнути. Вони зимою квітнуть, січень-лютий. Можуть не квітнути якщо цибулина була замучена, пересушена. Але якщо листя гарне то і стрілку мають вигнати. 

У мене було їх кілька штук, але якийсь такий сорт що квітка цвіла один день, чи може вони всі так квітнуть, не знаю

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Yull сказав:

Їм ще рано квітнути. Вони зимою квітнуть, січень-лютий. Можуть не квітнути якщо цибулина була замучена, пересушена. Але якщо листя гарне то і стрілку мають вигнати. 

У мене було їх кілька штук, але якийсь такий сорт що квітка цвіла один день, чи може вони всі так квітнуть, не знаю

вони квітнуть доволі довго, тому і хочу погулятись

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Іро, по-перше, треба точно розуміти, що у вас, гіпеаструм чи амариліс. Це дві різні рослини.

Гіпеаструм квітне ближче до весни, лютий-березень, а амариліс в кінці літа-осінь. Амарилісу у мене не було, а як примусити цвісти гіпеаструм щороку, підкажу.

Саме зараз час готувати його до весіннього цветіння. Відсьогодні переставайте його поливати від слова "зовсім". Як би вам шкода його не було, не поливаєте! У нього має повністю висохнути грунт, потім листя на ньому почне жовтіти, сохнути і відпадати. Бажано те листя не знімати з цибулини доти, доки воно повністю не висохне. Сам горщик в цей час має стояти десь в прохолоді і щоб пряме сонце на нього не світило. 

Коли все листя відпаде, ставите його в темне холодне місце (думаю що можна навіть у погріб) і поливаєте десь всього 50 грамів води на горщик раз на місяць. Земля буде пересушена, то навіть і та вода може витікати у отвори, але підставте піддон, щоб ця водичка таки була в грунті.

Гіпеаструм має пройти щонайменше 2 місяці періоду такого покою. За бажанням можна і 3.

Коли цей період мине, витягуєте горщик, пересаджуєте цибулину у свіжий грунт, але увага! Після пересадки в жодному разі не поливаєте як годиться, а даєте все ті ж 50 грамів води. І ставите рослину на світле місце, можна навіть на розсіяне сонечко. Ви маєте побачити що з цибулини пішла квіткова стрілка. І лише коли ця стрілка досягне 10-12 см. треба перший раз полити квітку повноцінно.

Сенс у чому? Якщо ви поллєте квітку раніше за високу стрілку, то ви отримаєте шалено швидкий ріст листя, а стрілка залишиться короткою і гіпеаструм буде квітнути десь серед листя і таке цвітіння як правило матиме квіти уродливої форми.

Ну а далі, стрілка отримала перевагу і листя уже не зможе її перегнати. Ви отримаєте бажані квіти.

А от щоб ваш гіпеаструм в наступному році весною дав 2 стрілки, то його все літо треба дуже смачно годувати, щоб він наростив дуже крупну цибулину. А потім цю цибулину знову відправити спати по описаному методу 

Мене цей метод ніколи не підводив і багато років мій гіпеаструм квітнув по 2 стрілки одночасно. Потім він мені просто набрид і я його віднесла на роботу, на якій я вже не працюю

 

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, irina1969 сказал:

 

🤪

картинка для краси 🙃 я такий собі куплю якщо змушу іх квітнути

image.png.a3775ea0ca6b69728dc1ff8d3cea695e.png

Доречі, на цьому фото амариліс🤭

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11.10.2023 в 21:01, Nic-олаевна сказав:

Доречі, на цьому фото амариліс🤭

ага Papilio, але на деяких сайтах його кличуть гіпеаструмом🤪

 

11.10.2023 в 20:50, Nic-олаевна сказав:

Іро, по-перше, треба точно розуміти, що у вас, гіпеаструм чи амариліс. 

 

Це мабудь саме складне питання)) Щиро дякую за поради😊 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Yull сказал:

Їм ще рано квітнути. Вони зимою квітнуть, січень-лютий

Це не так, моя половинка від них в екстазі, вже нема куди ставити, подруги приїздять порадитись, бо й собі захопились.

IMG_1327.thumb.jpeg.3e8e42556b9e5e60be044cca33b63317.jpeg
IMG_1325.thumb.jpeg.ecefbf23b91ddbb25176a080791836a1.jpeg

IMG_1326.thumb.jpeg.15d111524ac7d53a47914f9d5aa08af1.jpeg

IMG_1324.thumb.jpeg.a9b58b996b6defe433bc87eba251421d.jpeg

IMG_1323.thumb.jpeg.209a6a9a02c56defc5592eb72880097f.jpeg

IMG_1321.thumb.jpeg.14e2787ef1c41fa02d7bcc976b975a00.jpeg

IMG_1320.thumb.jpeg.bb36c1d3f5fe62378015ce464a269a6b.jpeg

IMG_1319.thumb.jpeg.f6c8a3cbed1642d8523acce3579a060f.jpeg

IMG_1318.thumb.jpeg.8758cda799a22f2c11810fd1014d0894.jpeg

IMG_1322.thumb.jpeg.76b058b71f39cc8450bdc5f63b003cad.jpeg

вони її також люблять і квітнуть коли схочуть. ))

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...