Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

20 часов назад, allanek сказал:

Стрижка спонукає до пробудження сплячих бруньок та закладання нових. Нічого дивного нема в тому, що після стрижки ваші туї стали мати гарну крону.

В мене росте туя, купувалась, як Фрісландія. Замість гарної крони кілька років спостерігала за незрозумілою прозорою одноствольною кроною з рідко розташованими гілками. Пересаджувати в глухий куток саду  не хотілось- рослина під 3м і я розумію, який вона має кореневий ком. Дивитись на те безглуздя , то сльози з очей. Тому вирішено було підстригти. Зараз туя активно нарощує хвою, закриваються голі проміжки між гілками і цьому процесу допомагає ще і те, що в туї зноситься "голова", щоб тримати її в висоті, не більше того, що потрібно мені. Навіть без біостимуляторів,  тільки завдяки стрижці, вона швидко нарощує щільну хвою.

А в чому був сакральний сенс Радіфарму в вашому випадку? В туй була пошкоджена коренева, що її потрібно було стимулювати? Я ще можу зрозуміти Віву, а краще Мегафол чи інший біостимулятор , що дає поштовх для розвитку  крони та стимулює рослину загалом. Намагаюсь зрозуміти, в вашому випадку, логіку використання Радіфарму, який призначений для активного впливу на кореневу.

Натяки на що? Взимку в вас туї постраждали від снігу. А влітку від чого? 

Якщо ви кажете"болячкам"- це хворобам. Але з вашої розповіді виходить, що рослини, завдяки снігу, мали стрес. Біостимулятори не лікують хвороби, вони допомагають рослинам оговтатись після стресу, або після хвороби, яка лікується призначеними для цього засобами. То зовсім різні речі.

 

Применил Радифарм для подстраховки. Мне тогда написала, что они вероятно запрели. Решил укрепить корневую. Когда корни живы, крона нарастет, да и Вива хорошо работает по корневой. По кроне в основном Цирконом, при сильном стрессе там написано применить двойную дозу. Вот как-то и выходил. А вот болячка, которая появилась тоже на Смарагде, который пережил ту зиму заключалась в том, что в нижней части с одной стороны кончики хвои примерно по 5мм стали коричневыми и каждый день коричневы становилось больше.  Я сделал так же. Обстриг эту коричневу и дальше по той же схеме. Попутно применил что-то из противогрибковых препаратов. Туя выжила, но увы в росте тормозит, обстриженная сторона никак не догонит остальные. А вот деревья после снега 30 марта сего года за лето так и не восстановились и ничего не нарастили, кроме тех, которым я помог, подтянув отвалившиеся ветки к стволам, поэтому во дворе  все выглядит чудесно, чего не скажу о тех, что за двором. В этом году все обвязал, а шарики Вудварди надели на себя платочки. Сейчас стоят с обледеневшими платочками, но нормальной кроной.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, гюго сказав:

  А вот болячка, которая появилась тоже на Смарагде, который пережил ту зиму заключалась в том, что в нижней части с одной стороны кончики хвои примерно по 5мм стали коричневыми и каждый день коричневы становилось больше. 

Скоріш за все ця "болячка" то шютте хвойних
 ось тут гарно розписані всі ліки

leto.ua/ua/problem/shyutte_hvojnyh

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, гюго сказав:

Применил Радифарм для подстраховки.

 

17 хвилин тому, гюго сказав:

Попутно применил что-то из противогрибковых препаратов.

 

17 хвилин тому, гюго сказав:

Мне тогда написала, что они вероятно запрели. Решил укрепить корневую.

 Сніг то звичайна річ для кореневої. Тому і спитала вас навіщо вам Радіфарм, якщо ви проливали рослини Вівою, що має комплексну дію та активізує і кореневу, і крону. 

Зараз вже з'ясували, що, крім біостимуляторів, були якісь протигрибкові препарати.

31 хвилину тому, гюго сказав:

Туя выжила, но увы в росте тормозит, обстриженная сторона никак не догонит остальные.

А яким чином вона має догнати той бік, що не стригся? Тож вам треба, або підстригти повністю крону туї, щоб вона мала однакові боки, або чекати, коли той бік, що стригли, наростить хвою і тоді стрижкою скорегувати форму крони.

1 година тому, гюго сказав:

А вот деревья после снега 30 марта сего года за лето так и не восстановились и ничего не нарастили, кроме тех, которым я помог, подтянув отвалившиеся ветки к стволам, поэтому во дворе  все выглядит чудесно, чего не скажу о тех, что за двором.

В мене є туя, яку, якщо не зв'язати, розвалить вщент і зібрати до купи можливо лише зв'язавши стволи. Я не стала обв'язувати її кожної зими, зв'язала самі стволи ( вона багатоствольна) всередині крони і забула про проблему. Навіть зараз вона не відчула снігу.

1 година тому, irina1969 сказав:

Скоріш за все ця "болячка" то шютте хвойних

Я вперше познайомилась з цією хворобою, коли посадила ялину канадську Глауку Пендулу. До цього хвойні взагалі не хворіли чимось грибковим. Подвійна доза Медян Екстра чудово справляється з цією заразою.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, allanek сказав:

В мене кизильник Літл Джем листя скинув і зимує, як завжди, гілками. Але крихітний то горизонтальний, Літл Джем то притиснутий.

От жовтий взимку дуже гарно виглядає. А падуб в тебе не підмерзає взимку? Гарнюній. Мені вистачає бруслини, якщо за листяні рослини говорити.

image.thumb.png.0225a12f0ce42d9aee8c62a679fed674.png

ось мій, кизильник гібридний 'Skogholm'

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Применяя Радифарм, я исходил из идеи что если корневая выживет, то растение как-нибудь выкарабкается. А дальше я естественно поливал Вивой, тоже работающей по корневой. Посмотрел тему  про шютте, но у меня все как-то выглядело не так страшно как там показано на снимках. У меня было буквально на хвоинках максимально 3 мм и то не на каждой. Боролся с отставанием в росте поврежденной стороны тем, что резал на этом уровне всё, кроме этого поврежденного места.  Такая стрижка ничего не дала, весной обрежу на всю высоту, причем сделаю радикальную стрижку всем растениям, надеюсь это стимулирует их рост и может исправит тех несчастных, которые растут за двором и которые никаких новых ветвей за лето не вырастили. От грибковых болезней обработал препаратом ХОМ, Медян был в продаже, но очень просроченный и еще препарат ф. Альфахим групп, забыл его название, мне его рекомендовали профи, занимающиеся розами. Одно применение его весной избавляет розы от все болячек. Розы у меня вообще перестали с тех пор болеть да и хвойные все тоже как-то угомонились.  Можжевельники обыкновенные Меери тоже связал изнутри, сделав три кольца по высоте.                     В прошлом году выявилась непонятная мне проблема Скайрокет, Вудварди и эти Меери завалилились вбок от вертикали от 15 до 30 градусов и это после почти 6 лет роста. Меери и сейчас после обледенения градусов на 10 наклонились. Я их конечно веревками, привязав к шлакоблочинам, выровнял, но вот что с корневой происходит, отклонились ведь не только верхушки,стволы пошли от самого основания. Получается что за 6 лет роста они так и приросли к земле надежно. Получается их надо поливать укоренителями просто для того, чтобы они наростили большой объём корневой, раз у них нет центрального корня, который их держал бы как якорь.

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, гюго сказав:

Можжевельники обыкновенные Меери

Мабуть, ви мали на увазі Ялівець звичайний Meyer, той, що росте вертикаллю. Тому що Мейєрі- це ялівець лускатий squamata "Meyeri"  і виглядає зовсім інакше- має вигляд розлогого куща.

2 години тому, гюго сказав:

В прошлом году выявилась непонятная мне проблема Скайрокет, Вудварди и эти Меери завалилились вбок от вертикали от 15 до 30 градусов и это после почти 6 лет роста. Меери и сейчас после обледенения градусов на 10 наклонились. Я их конечно веревками, привязав к шлакоблочинам, выровнял, но вот что с корневой происходит, отклонились ведь не только верхушки,стволы пошли от самого основания. Получается что за 6 лет роста они так и приросли к земле надежно.

Десь восени ( в темі було про це), від сильного вітру завалився дорослий ялівець Хіберника. За всі роки існування саду таке сталось вперше.  Цей ялівець знаходиться, не можу сказати, що постійним, але дуже сильним західним вітром. Садили їх десь 2м висоти, з гарним важким комом. Проливався радіфармом та іншими стимуляторами кореневої не один раз і, навіть, не один сезон. Але, з того боку, звідки дув західний вітер, у  ялівцю,  не було коріння. Ялівець на розтяжку не ставили, ніколи цього не робили, то може причина була в цьому, бо вітер дув так, що ялівець постійно опинявся під тиском з одного боку. Ялівець посадили, радіфармом пролила два рази, на розтяжку поставили. Чи виживе, бо вже зависокий, літо покаже.

В мене є ще приклад ялівцю колоновидного звичайного, коли той, скільки був в саду, стільки і мав вигляд чахлика невмирущого. Не хворів і не нарощував крону. Висоту добавляв трохи, а хвоя сохла постійно, стрижка трохи допомагала, але ялівець не мав щільної крони. Ніякі реанімаційні умовні радіфарми  не допомогли. Коли його викопали, коріння було по колу, але враження таке, що воно ні на сантиметр не виросло з тих пір, як рослину викопали в розпліднику та посадили в мене в саду.

Я до чого "страшилки" розповідаю? Радіфарм це добре, але не завжди є сенс в тому, щоби витрачати його постійно на стимуляцію. Не завжди це працює. Але, звісно, пробуйте. Любий досвід наближає до розуміння вашого саду.

2 години тому, гюго сказав:

весной обрежу на всю высоту, причем сделаю радикальную стрижку всем растениям, надеюсь это стимулирует их рост и может исправит тех несчастных, которые растут за двором и которые никаких новых ветвей за лето не вырастили.

Стосовно стрижки.

Вона не стимулює загальний зріст рослини (висоту), навпаки, вона його стримує.

Стрижка стимулює пробудження сплячих бруньок, що робить крону густою та щільною.

Стрижкою можна модулювати форму рослини.

 

 

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гюго, а отой препарат від Альфахім груп, як називається? Якщо він такий дієвий, то я теж такий би придбала 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання від знайомої. Чи є в когось досвід вирощування розмарину ампельного в саду, бажано в Київської області та північніше?мається на увазі, чи рсте він у когось постійно в грунті, чи саджають ( в горщик чи в відкритий грунт) кожного року новий кущик. і як швидко він розростається? Я не мала з ним справу, тому відповідей не маю. Знайома десь бачила , каже, що дуже гарно виглядає, "захворіла" рослиною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, allanek сказав:

Питання від знайомої. Чи є в когось досвід вирощування розмарину ампельного в саду, бажано в Київської області та північніше?мається на увазі, чи рсте він у когось постійно в грунті, чи саджають ( в горщик чи в відкритий грунт) кожного року новий кущик. і як швидко він розростається? Я не мала з ним справу, тому відповідей не маю. Знайома десь бачила , каже, що дуже гарно виглядає, "захворіла" рослиною.

Я вирощувала, ні ампельний, ні звичайний  у грунті  у нас жити не буде (( він і в домі не дуже любить жити взимку...ні, він росте, а потім якось одномоментно пропадає ((

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я його, навіть, в горщику вдома не тримала, бо в мене чоловік реагує на нього в їжі, як я на руколу 🤮 . Дякую, я їй приблизно так і сказала, що то марна справа. Навіть  якщо його спробувати в якості літньої рослини, на кшалт петунії чи пеларгонії, мені здається, що він не встигне набрати зеленої маси, а чи встигне вкритись квітами , то  годі  і гадати.

Дякую. Вже передала твою відповідь)

P.S. В мене є невеликий пагірб, де проблематично щось  посадити, він вкритий поверхневим корінням сосен і копати там посадкові ями, то краще не робити того. Тож я посадила там кілька сортів барвинку. Начебто рослина, що пристосована до наших умов та невибаглива. Нічого подібного.  Невибагливий та завжди привабливий  звичний нам барвинок, що росте бур'яном. Ще добре пристосован Ілюмінейшн, але росте повільно і немає агресивності, тож всі інші сорти, навіть ті, що жухнуть взимку, забивають його "ногами", а тут мова про теплолюбну рослину.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, irina1969 сказал:

Я вирощувала, ні ампельний, ні звичайний  у грунті  у нас жити не буде (( 

Ну не знаю. У моєї мами на дачі той розмарин ріс що бур'ян. От щоправда не знаю, сіяла вона його кожен рік, чи він ріс як багаторічник. Відмовилися від нього лише тому, що не знайшли йому застосування. В консервації він нам не сподобався, а іншого застосування ми не знаємо

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Ну не знаю. У моєї мами на дачі той розмарин ріс що бур'ян. От щоправда не знаю, сіяла вона його кожен рік, чи він ріс як багаторічник. Відмовилися від нього лише тому, що не знайшли йому застосування. В консервації він нам не сподобався, а іншого застосування ми не знаємо

Ну не знаю,кожен ділиться своїм досвідом...я своїм ви своїм, так що не дивно, що він різний

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

У моєї мами на дачі той розмарин ріс що бур'ян.

А точно мова про розмарин? Колись на Садибі була тема про його вирощування, пам'ятаю, що радісних реляцій про його життя в наших садах не пам'ятаю. Але він залишився поза моєю увагою, тож нічого про нього не знаю. Я і лаванди позбулась в себе, включно з білою. Вже мовчу про чебрець, що мала кілька сортів. 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, allanek сказав:

А точно мова про розмарин? Колись на Садибі була тема про його вирощування, пам'ятаю, що радісних реляцій про його життя в наших садах не пам'ятаю. Але він залишився поза моєю увагою, тож нічого про нього не знаю. Я і лаванди позбулась в себе, включно з білою. Вже мовчу про чебрець, що мала кілька сортів. 

зі всіх прянощів без бубнів у мене росте душиця, материнка, а по модньому орегано, от ото бур"ян так бур"ян ще і сіється що дурний...м"ята, але я не фанат...шавлія (  Sālvia officinālis) росте нормально і взимку має дуже пристойний вигляд, але як приправа мені не подобається, бо таке враження що у тебе горло болить, коли їж страву з нею ))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, irina1969 сказав:

душиця, материнка, а по модньому орегано, от ото бур"ян так бур"ян ще і сіється що дурний...м

Тому я чебреця і позбулась. Спочатку гарний, швидко росте, але потім починає старіти та замокати місцями. Щоб не старіа, треба стригти, те  де замокло теж стригти, затягуються ті місця не так вже і швидко. Якщо росте перед очима, то дратують ті чорні "галявини". 

8 хвилин тому, irina1969 сказав:

м"ята, але я не фанат...шавлія (  Sālvia officinālis) росте нормально і взимку має дуже пристойний вигляд, але як приправа мені не подобається,

М'ята в мене є, різні сорти і вони мають різний вигляд та запах. Вона гарно виглядає в масиві та не дає сорнякам рости. 

Про шавлію раніше була мова, то зовсім не моя рослина,  але і м'ята, і шавлія  додають декоративності городу  якщо є бажання, щоб він виглядав не утілітарно. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, allanek сказав:

 

Про шавлію раніше була мова, то зовсім не моя рослина,  але і м'ята, і шавлія  додають декоративності городу  якщо є бажання, щоб він виглядав не утілітарно. 

я  про шавлію лікарську, яку додають ( англійці) в м"ясо, пироги...вона до -10 спокійно тримає лист, а потім вже скидує

image.thumb.png.3f91fda1b6ed031ce908d10b5754249f.pngimage.thumb.png.975d33a09e6e9071bed39f8980bdb512.png

 цей кущік був куплений за 1 евро саме у відділі пряних культур))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, irina1969 сказав:

я  про шавлію лікарську

Це була перша шавлія, яку я побачила. В моєї приятельки по всьому саду росла. В мене насіння, що вона збирала, так і лежить кілька років, я не посіяла, але запах те насіння тримає і досі. Пахне гарно.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, allanek сказав:

Це була перша шавлія, яку я побачила. В моєї приятельки по всьому саду росла. В мене насіння, що вона збирала, так і лежить кілька років, я не посіяла, але запах те насіння тримає і досі. Пахне гарно.

з цією шавлією не все просто...саме ця не цвіте і насіння не має ( може ще маленька), але я її люблю за оцей сріблястий лист...на дачі у мене є здоровезний кущ ( добрих 80 см), колись 100 років назад мені подарувала Англічанка, так от він цвіте та сіється, але має більш вузьке листтячко, також сріблясте і воно менш стійке до морозу

я особливо не заморачуюсь чому так, ростуть та ростуть

 Знайшла старе фото як квітне шавлія від Іри

image.thumb.png.cf0df62b2f33d40d06c02b13d893e8dc.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, irina1969 сказал:

Ну не знаю,кожен ділиться своїм досвідом...я своїм ви своїм, так що не дивно, що він різний

Та звісно ж. Я була просто здивована, що у вас він погано ріс, бо мамин я пам'ятаю досить пишним кущем.

9 часов назад, allanek сказал:

А точно мова про розмарин?

А які є ще прянощі, дуже на нього схожі зовнішньо? Якщо щось є на 100 % такого самого вигляду, то тоді є варіанти.

8 часов назад, irina1969 сказал:

я  про шавлію лікарську, яку додають ( англійці) в м"ясо, пироги...вона до -10 спокійно тримає лист, а потім вже скидує

Дивлячись на вашу шавлію, почала сумніватися в тому, що то у мами ріс розмарин ..))) Бо у мене була шавлія, правда мускатна, ото був велетень з мене ростом. Видавав такі довжелезні і товсті  стрілки квітів, що їх ледь сектор брав. Але я чомусь вважала його за лікарську шавлію

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

А які є ще прянощі, дуже на нього схожі зовнішньо

В мене росла лаванда, що цвіла білими квітами. Так в неї листя було звичайне зелене, а не сизого кольору,  як в тої, що квітла блакитним. Розмарин я бачила лише той, що в горщиках продається в овочевих відділах супермаркету, але знаю, що розмарин та лаванда родичі.

22 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Бо у мене була шавлія, правда мускатна, ото був велетень з мене ростом.

Якось в темі була розмова про шавлію та яка вона буває. І хтось казав, що ту мускатну, про яку ви кажете, краще не заводити в саду, бо потім її важко позбутись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

 

Якось в темі була розмова про шавлію та яка вона буває. І хтось казав, що ту мускатну, про яку ви кажете, краще не заводити в саду, бо потім її важко позбутись.

Може я і казала, бо дісной, ми про неї говорили. Так, вона добре сіється і її треба вчасно прибирати, а ще має дуже міцне коріння, яке треба корчувати прикладаючи не дитячі зусилля. 

У нас вся сім'я страждає на фарингіт, ангіни і всякі болячки горла. То я сушила квіти, для полоскання рота. Але через те, що вона така агресивна, прибрала з ділянки. Може, треба знайти лікарську, бо вона виглядає набагато скромніше 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Фрай сказал:

Ми саджали розмарин в грунт, більше двох років не витримав.

Мабуть воно все тепличне закордонне, не для наших широт. Можливо, він би в теплиці почувався краще

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, allanek сказав:

Я його, навіть, в горщику вдома не тримала, бо в мене чоловік реагує на нього в їжі, як я на руколу 🤮 . Дякую, я їй приблизно так і сказала, що то марна справа. Навіть  якщо його спробувати в якості літньої рослини, на кшалт петунії чи пеларгонії, мені здається, що він не встигне набрати зеленої маси, а чи встигне вкритись квітами , то  годі  і гадати.

Дякую. Вже передала твою відповідь)

P.S. В мене є невеликий пагірб, де проблематично щось  посадити, він вкритий поверхневим корінням сосен і копати там посадкові ями, то краще не робити того. Тож я посадила там кілька сортів барвинку. Начебто рослина, що пристосована до наших умов та невибаглива. Нічого подібного.  Невибагливий та завжди привабливий  звичний нам барвинок, що росте бур'яном. Ще добре пристосован Ілюмінейшн, але росте повільно і немає агресивності, тож всі інші сорти, навіть ті, що жухнуть взимку, забивають його "ногами", а тут мова про теплолюбну рослину.

я  мабудь не прокинулась і пропустила твою відповідь )) як рослину на літо цілком можливо, саме той в горщику з супермаркета росте у мене на терасі влітку, чим більше його обрізаєшь, тим краще він   росте...його ж не треба килограми, а так гілочку на м"ясо до гриля цілком достатньо, але я також не сильний його фатат, як і твій чоловік🤝 

про барвінок, якщо треба зелений (умовно) килим і треба забити когось ногами)) то це барвінок  великий білий, він у мене на дачі без контролю забив все що міг (( розростається з колосальною швидкістю і взимку умовно зелений...я його там і залишила, кому треба могу дати пару центнерів

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, irina1969 сказав:

про барвінок, якщо треба зелений (умовно) килим і треба забити когось ногами)) то це барвінок  великий білий,

Я досі не зрозуміла відмінність між великим і малим, та  і не намагалась. Але те, що в мене росте з малих, з блакитними та білими квітами (фото1) і Іллюмінейшн (фото2) , вони всі не умовні, всі вічнозелені, переносять добре зиму і завжди мають листя насиченого зеленого кольору. Барвінок великий Варієгата (фото3) та ще якийсь сорт (фото 4,5), що не пам'ятаю ні звідки він в мене, ні його назву, не подобаються своєю поведінкою. Варієгата може бути зеленим взимку, а може і не бути. А той сорт, що не знаю ( з білими квітами), завжди жухне зимою, навіть там, де йому тепло і зараз зелений , весною буде мати пожухле листя.

Ногами забиває всі інші сорти барвінок малий з блакитними квітами, навіть такого самого з білими. Тож краще не міксувати сорти барвинку між собою. Коли Варієгата ріс окремо, швидко заповнював пусту землю, але навесні потребував суттєвої обрізки і руйнував всю "пастораль". Мені подобається Іллюмінейшн . Якщо треба затягнути невеликий клаптик, де в нього не буде конкурентів, якщо нема забубонів відносно барвинку, то це гарна рослинка в саду. І квітне він не блакитним, а бузковим кольором. Навесні, коли всі малі барвінки квітнуть, це суцільний блакитний килим. Друге цвітіння вже не має такої потужності.

Світлини зробила зараз, після снігу, яким було вкрито всі барвінки.

IMG_8029.JPG

IMG_8024.JPG

IMG_8028.JPG

IMG_8027.JPG

IMG_8025.JPG

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...