Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

Не, Фрай, так легко не буде. На тому ж сайті , та сама лілія вже під назвою "Група: Кучеряві / березнягон." Вони вперто не бажають написати  "мартагон"або "лісова". Підозрюю, що вони і слова такого не знають.

Прихований текст

allgreen.com.ua/liliia-berezniahon-pink-peppard-nait-sumish/

В мене на сьогодні ліміт здивування вичерпано, тому що зранку натрапила на цей ролик. І чого я тільки не почула про бруслину  і  в'юнка, і крупнолистова, і колоновидна... Пані, що має канал та підписників, навіть не намагається  перед тим, як щось розповідати,  хоч трохи набратись знання про рослину. Отак і з'являються "березнягони"😣

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, allanek сказав:

Не, Фрай, так легко не буде. На тому ж сайті , та сама лілія вже під назвою "Група: Кучеряві / березнягон." Вони вперто не бажають написати  "мартагон"або "лісова". Підозрюю, що вони і слова такого не знають.

  Показати вміст

allgreen.com.ua/liliia-berezniahon-pink-peppard-nait-sumish/

В мене на сьогодні ліміт здивування вичерпано, тому що зранку натрапила на цей ролик. І чого я тільки не почула про бруслину  і  в'юнка, і крупнолистова, і колоновидна... Пані, що має канал та підписників, навіть не намагається  перед тим, як щось розповідати,  хоч трохи набратись знання про рослину. Отак і з'являються "березнягони"😣

 

Це з серії нема сечі терпіти ці пекельні борошна...март/березень

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

як же важко тут вставляти цитати (((

Цитата

Пані, що має канал та підписників, навіть не намагається  перед тим, як щось розповідати

Сподобалось те, що демонструє, але коменти з різноманітами та як вони в неї взялися це дійсно перли. ) 

тритина, накособокив, такий переклад на треть и накособочил прочитав сьогодні на форумі.

Добре, що люди намагаються говорити на нашій мові, погано, що не користуються словником або автоцензором. 

Взагалі то не завадило б і окрему тему створити.

 

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, irina1969 сказав:

Це з серії нема сечі терпіти ці пекельні борошна...март/березень

Влітку думаєш, що, коли прийде зима, нарешті відпочинеш від саду. Коли зима приходить, то починається зуд. Я теж сьогодні згадувала про те, що треба інспекцію провести по залишках насіння:grin:

28 хвилин тому, Фрай сказав:

Сподобалось те, що демонструє,

Це вже не перший україномовний канал, де демонструють , що понатикано на квітниках. Чомусь всі в такій манері- я тут те посадила, а там в мене розпустилось ось таке...

32 хвилини тому, Фрай сказав:

Взагалі то не завадило б і окрему тему створити.

Це не допоможе.  Зате зрадіє "ржущая радістка"(ваше). Буде писати гидоту та тикати під нею смайлик з державним прапором.

Я теж ще хиблю з правописом. Але намагаюсь виправляти помилки)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, allanek сказал:

Буде писати гидоту та тикати під нею смайлик з державним прапором.

Це відверта зневага до прапора, але тут нікому немає кому звернути увагу та й він прикидаючись поціновувачем декого має надійний дах.

Не ховаючись насміхатись над Україною та її народом дозволено не кожному.

48 минут назад, allanek сказал:

Я теж ще хиблю з правописом. Але намагаюсь виправляти помилки)

У мене правописом проблем немає, але мас-розкладка механічно підставляє і доводіться правити.

Укрмова моя рідна та я з Черкащини, там у нас суржик ще той, страшніший тільки там звідки Шевченко.

та й роки русифікації, коли над тобою насміхались навіть деякі викладачі, не могли не залишити свій слід.

Але вертаємось до сад/городу, у нас на кукурудзу завжди казали пшінка, навіть не знаю звідки й походить?

На траву кажуть зілля, на скляну банку слоїк.

А вгадайте що таке леворда? Тільки без гугля. ) А що таке паша?

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Влітку думаєш, що, коли прийде зима, нарешті відпочинеш від саду. Коли зима приходить, то починається зуд. Я теж сьогодні згадувала про те, що треба інспекцію провести по залишках насіння:grin:

 

Я сьодні трішки руці почухала))

У мене питання хтось бачив у вільному продажу одноразові пластикові судочки, в яких в магазинах їжу фасують? Я хочу деяке насіння багаторічників під сніг посадити, але на промі ці лоточки від 300 шт, а мені треба ну може 50

https://www.facebook.com/reel/1066169944587494?s=yWDuG2&fs=e

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Фрай сказал:

ну, добре, піпітка нумер ту

Такий сорт вам відомий?

Мені ні, а вам? Ви хоч покажіть чи опишіть, що то за лілія така? Бо здається мені, що то різновид мартагону і Іра вам дала посилання

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, irina1969 сказал:

У мене питання хтось бачив у вільному продажу одноразові пластикові судочки

А хіба у Метро немає? Там завжди були по 25 шт

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Фрай сказав:

А хіба у Метро немає? Там завжди були по 25 шт

Я не дивилась, дякую заїдемо

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, irina1969 сказал:

Я сьодні трішки руці почухала))

У мене питання хтось бачив у вільному продажу одноразові пластикові судочки, в яких в магазинах їжу фасують? Я хочу деяке насіння багаторічників під сніг посадити, але на промі ці лоточки від 300 шт, а мені треба ну може 50

https://www.facebook.com/reel/1066169944587494?s=yWDuG2&fs=e

У нас в Аврорах іноді таке буває

1 час назад, Фрай сказал:

Укрмова моя рідна та я з Черкащини, там у нас суржик ще той, страшніший тільки там звідки Шевченко.

та й роки русифікації, коли над тобою насміхались навіть деякі викладачі, не могли не залишити свій слід.

Але вертаємось до сад/городу, у нас на кукурудзу завжди казали пшінка, навіть не знаю звідки й походить?

На траву кажуть зілля, на скляну банку слоїк.

А вгадайте що таке леворда? Тільки без гугля. ) А що таке паша?

Наше місто залишилось російськомовним, навіть зараз і я думаю таким і залишиться. Всі чудово розуміють українську, але коли діло доходить до спілкування, то це жах. У людей просто нема практики спілкування і такий суржик, що нехай уже людина говорить російською, бо українською взагалі незрозуміло що людина хоче сказати. Я іноді нашу Сарочку ледь розумію, бо треба напрягти мізки, щоб дофантазувати ))

Сарочка, якщо читаєте, не ображайтесь, я не від зла. Я вірю, що з часом у вас буде виходити краще😊

Цікаві у вас місцеві слова, Фрай. Я думала що це у моєї покійної бабусі українсько-білоруський суржик - пуня, каліво, сє, ...., але у вас крутіше👍

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Такой вопрос.

   Подскажите, ни у кого небыло опыта выращивание у нас в Украине мушмуллы японской (именно этот вид) ? Да, это тропическое дерево, посадил из косточки наудачу, пару саженцев погибли за несколько лет, но один выжил и сейчас чувствует себя вполне прекрасно и начал давать неплохой годовой прирост. На зиму разумеется укрываю агротканью. 

   По срокам не за горами и первое цветение. Вот только.... с разочарованием узнал, что дерево цветет в.... ноябре-декабре. То есть ему по любому нужен будет парник. Ни у кого небыло опыта устройства парника на зиму для отдельного небольшого дерева ? Или просто плюнуть на вероятность плодоношения (при цветении в декабре понятно, что либо плоды, либо цветы банально вымерзнут) и оставить как декоративное дерево ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

tayatlas, це у вас дуже амбітна задача, як на наш клімат. У нас наразі мінус 10, а обіцяють і мінус 20, то така мушмула це дуже і дуже багато геморою. Може і справді хтось ризикнув як ви, але їй тільки опалювану взимку теплицю, по іншому ніяк 

А це, щодо температури. У нас навіть опалюваних теплиць в найближчі 100 км нема, бо то все марна справа

IMG_20240104_215407.thumb.jpg.c21e5687e964bdcfdc926f1a161f346d.jpg

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Скористуюсь правом умовної власниці теми ( бо я її відкрила) лише тому, що теревені будуть не про сад, але і про сад теж будуть)

14 годин тому, irina1969 сказав:

Я хочу деяке насіння багаторічників під сніг посадити, але на промі ці лоточки від 300 шт, а мені треба ну може 50

Це як? Звісно, якщо буде бажання розповісти. Що збираєшся посадити та як це буде виглядати?

13 годин тому, Nic-олаевна сказав:

такий суржик, що нехай уже людина говорить російською,...Я іноді нашу Сарочку ледь розумію, бо треба напрягти мізки, щоб дофантазувати ))

На цих словах згадала, як бункерна міль казала орчонку, що раша ніде не закінчується. Наташа, не замислювались, чому на окупованих землях спалюються українські підручники та книжки взагалі і поспіхом тягнуться пам'ятники тим, хто символізує болотА? Як на  мене, то краще хай Сарочка розмовляє чи пише поганою українською, ніж гарним русским. Я чудово розумію українську Сарочкі. Бачу, де вона схибила, але від цього не маю якоїсь незручності. Може тому, що і сама пишу не досконало і не завжди помічаю свої помилки. Діалекти місцевості звичайна річ. З'явиться ще один діалект-сумський🙂 З цього приводу згадала розповідь Сергія Притули, як він записувався на перший прийом до стоматолога. Суть така, що розмова була українською мовою, але Притула розмовляє так, як розмовляють в Збаражі, де він народився, у відповідь чує літературну українську мову. Коли зустрілись, то він побачив, що той стоматолог був арабського походження, тож мову вчив з репетитором і на його мову не впливало оточення.

15 годин тому, Фрай сказав:

Це відверта зневага до прапора,

А зважаючи на те, що воно ригоанальне сепарське , по-іншому з тою "радісткою" і не може бути. Воно завжди було таким. Тільки до 24.02.2022 на це не звертали уваги... на багато речей, які привели до того, що маємо зараз, не звертали уваги. Взагалі в мене враження, що на форумі цвіллю розквітає агресивна сірість та те, від чого тхне болотАми.

15 годин тому, Фрай сказав:

У мене правописом проблем немає, але мас-розкладка механічно підставляє і доводіться правити.

Укрмова моя рідна та я з Черкащини, там у нас суржик ще той, страшніший тільки там звідки Шевченко.

І моя теж рідна. Я народилась в Україні, але життя так склалось, що дитинство пройшло в Молдові, тож школа на русском язьіке і спілкування теж. Українською починала розмовляти, коли, кожного літа, їхала на канікули до бабусь, на маленький хутір серед ланів Кіровоградщини. Коли поверталась додому, то місяця два  розмовляла суржиком і писала теж:crazy: Мені дуже пощастило, що в ліцеї сина була настільки гарна вчителька української мови та літератури, що діти просили батьків про платні уроки з нею. Тож правопису навчалась вже разом зі шкільною програмою дитини. Тому помилки маю. Але намагаюсь удосконалювати свою українську. Автоматичним перекладом не користуюсь, якщо є сумніви, тоді відкриваю словник.

В мене багато родичів живуть  в самих Черкасах. Але була я там давно, як і в Херсоні, місті, де я народилась.

21 годину тому, Фрай сказав:

Так, це і є Балконне чудо. )

... обрізав зайве і заніс поставив на вікно як вазон.

І багато зайвого було? Що залишилось після обрізки? І вікно на який бік світу дивиться? Сподобались мені ваші помідорчики👍 Балконне чудо( мабуть, правильно буде казати не "чудо", а "диво") та Балконі Ред і Єлоу влітку вирощую в горщиках, останні два сорти ще і декоративні, мають  картопляне листя і маленькі черрі. Але в кінці сезону несла ті кущі до компостеру.

Колись я спробувала взимку перетримати в горщиках декоративні перчики Ф1, та ще і насіння з тих перчин накидала в той горщик. Насіння проросло, квітів було багато, всю зиму в'язалось та квітло. Але квіти не давали зав'язі, тож з Ф-ками більше не експериментую.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла , я перший раз хочу посіяти багато, бо подивилась ціни на багаторічники, які мені цікаві, так вони ще трішки і йолки переплюнуть(( колись садила під зиму лаванду, зараз маю 20 кущіків...в основному буду сіяти ехінацію, керантус та дельфініуми і що щось, я не пам'ятаю , але дуже важливе🤣

Вчитися буде по роліку, який виклала...це Оксана Карпенко, на мою думку одна з кращих, бо не тільки має робити красиві картинки, але і фаховий ботанік

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А де ролик? Пошуком хто завгодно- макіяж, тренер духовних практик, щось з фінансами і нічого по саду на "Оксана Карпенко"😵

Згадала. Про пеларгонію. Горщикиз нею, що занесла до гостьового будинку, залишила- один неподалік вікна, але там мало світла. Інші- в зовсім темному місці. В обох випадках, на залишках з'явилось бліде листячко, по 1-2 шт. поки різниці не бачу. Мабуть їм, таки, тепло в будинку.

Все, я подивилась твоє посилання. Пропустила його, коли читала. Старенька вже, можна і вибачити😊

 

Змінено користувачем allanek
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, irina1969 сказав:

хтось бачив у вільному продажу одноразові пластикові судочки, в яких в магазинах їжу фасують?

Подивись на Розетці. В "одноразовому посуді". Там  розфасовки є і по 50штук. Можуть відрізнятись від того, що в посиланні, але схожі. Навіть з кришками бачила.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Балконне чудо( мабуть, правильно буде казати не "чудо", а "диво")

можливо, але ж пишуть на церковне свято «Михайлове чудо». )

Цитата

 

І багато зайвого було? Що залишилось після обрізки? І вікно на який бік світу дивиться? Сподобались мені ваші помідорчики👍


 

Та мабуть вдвічі більше ніж зараз, якщо не більше. (чомусь не знаходжу фото з ним на «вільному вигулі»)

Якось не звертав уваги поки росло у дворі, а коли заносив квіти на зиму все покарнав як міг і його також.

IMG_0076.thumb.jpeg.ebc185a0839f8583b00b3b0290842232.jpeg

Світла тут не дуже, але ж квітне

IMG_0078.thumb.jpeg.d56102799ddd428981cfc0676acf36f4.jpeg

Це все фотки від 3 грудня коли обірвав стиглі, пізніше заніс на вікно кухні, на схід бо в бойлерній температура 12-14*С

IMG_0080.thumb.jpeg.e6b0d89f2d9a1beefe3896d18b529f32.jpeg

але бугенвіллія квітне навіть при +10С

 

 

Змінено користувачем Фрай
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

фото з натури )

IMG_0475.thumb.jpeg.7eab728bcfada88a60c9ab72546cb152.jpeg

IMG_0474.thumb.jpeg.b0d9f867b27d3c7b9a681448e9c059d6.jpeg

Поки було відносно тепло сало не чіпали, а зараз почали, мабуть температура буде падати. )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, allanek сказав:

А де ролик? Пошуком хто завгодно- макіяж, тренер духовних практик, щось з фінансами і нічого по саду на "Оксана Карпенко"😵

 

Все, я подивилась твоє посилання. Пропустила його, коли читала. Старенька вже, можна і вибачити😊

 

От тому не люблю з телефона писати, бо воно якось не те, невдобно мені кАроче))...ось сторінка Оксани на ФБ 

https://www.facebook.com/ArtZillya

Як я розумію вона тільки там, її композиції можна розглядати дуже довго, чудові поєднання фактур та кольорів

 

3 години тому, allanek сказав:

 

Згадала. Про пеларгонію. Горщикиз нею, що занесла до гостьового будинку, залишила- один неподалік вікна, але там мало світла. Інші- в зовсім темному місці. В обох випадках, на залишках з'явилось бліде листячко, по 1-2 шт. поки різниці не бачу. Мабуть їм, таки, тепло в будинку.

 

І про пеларгонію)) я прямо в балконих ящиках занесла в примішення, там від 8 до 12 гр не більше, обрізала під "О" майже відразу як занесла, зараз головне збереження корня, так що оті листочки треба повидаляти, бо вони хоч і дохлі  а силу забирають...раз на місяць просто пшикаю з пшикалки легенько...примішення дуже темне

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, irina1969 сказав:

І про пеларгонію)) я прямо в балконих ящиках занесла в примішення, там від 8 до 12 гр не більше, обрізала під "О" майже відразу як занесла, зараз головне збереження корня, так що оті листочки треба повидаляти, бо вони хоч і дохлі  а силу забирають...раз на місяць просто пшикаю з пшикалки легенько...примішення дуже темне

В мене, мабуть, 8-10 град. Термометра там нема. Тоді завтра обірву листя. "Легенько" попшикати- це як? Не пшикала, як занесла ті горщики, так і стоять, земля суха в них.

47 хвилин тому, irina1969 сказав:

ось сторінка Оксани на ФБ 

Коли дивилась ролик, звернула увагу, що вона  насіння в торф саджає. Зараз у Європах пішла нова хвиля- відмовляються від торфу і садові господарства, і розплідники. Подробиць не пам'ятаю, як завжди, щось про екологію. Чомусь торф завдає шкоди. Навіть є якась позначка для таких господарств.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І скільки отих "отак пшик-пшик"?  2-3-10-20? Колись я залишала пеларгонию зимувати, але не пригадаю , чи робила я "отак пшик-пшик", чи ні. Наче їх зовсім не треба поливати, поки вони зимують огризками?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, allanek сказав:

І скільки отих "отак пшик-пшик"?  2-3-10-20? Колись я залишала пеларгонию зимувати, але не пригадаю , чи робила я "отак пшик-пшик", чи ні. Наче їх зовсім не треба поливати, поки вони зимують огризками?

Трішки треба поливати, дивись щоб отой огризок тримав тугор...десь 2 пшика на кущикраз на місяць,  у мене звичайна ікеевська пшикалка, така побутова не садова

20240105_163910.jpg

20240105_163820.jpg

Змінено користувачем irina1969
Додала фото
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, irina1969 сказав:

у мене звичайна ікеевська пшикалка, така побутова не садова

Пшикалка вона завжди пшикалка. Садову теж маю)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, allanek сказал:

На цих словах згадала, як бункерна міль казала орчонку, що раша ніде не закінчується. Наташа, не замислювались, чому на окупованих землях спалюються українські підручники та книжки взагалі і поспіхом тягнуться пам'ятники тим, хто символізує болотА? Як на  мене, то краще хай Сарочка розмовляє чи пише поганою українською, ніж гарним русским. Я чудово розумію українську Сарочкі. Бачу, де вона схибила, але від цього не маю якоїсь незручності. Може тому, що і сама пишу не досконало і не завжди помічаю свої помилки. Діалекти місцевості звичайна річ. З'явиться ще один діалект-сумський🙂 З цього приводу згадала розповідь Сергія Притули, як він записувався на перший прийом до стоматолога. Суть така, що розмова була українською мовою, але Притула розмовляє так, як розмовляють в Збаражі, де він народився, у відповідь чує літературну українську мову. Коли зустрілись, то він побачив, що той стоматолог був арабського походження, тож мову вчив з репетитором і на його мову не впливало оточення.

Алло, ви не так мене зрозуміли. Я в жодному разі не хотіла скривдити, чи образити, чи принизити Сарочку. Вона прийшлася мені до слова, коли я згадала, як спілкуються наші містяни, коли намагаються розмовляти українською. І це не погано, просто нема у нас практики. Ну, це як вивчити англійську по підручнику, і поїхати в англомовне середовище, поспілкуватися з місцевими)) Але, на превеликий жаль, навіть такий суржик можна у нас почути дуже-дуже рідко. Я не знаю чому так. Може тому, що ми найближче до болота, порівняно з іншими областями?

11 часов назад, allanek сказал:

Колись я спробувала взимку перетримати в горщиках декоративні перчики Ф1, та ще і насіння з тих перчин накидала в той горщик. Насіння проросло, квітів було багато, всю зиму в'язалось та квітло. Але квіти не давали зав'язі, тож з Ф-ками більше не експериментую.

Я теж мріяла, що от виросте у мене за літо гарний кущик з червоними перчиками і я поставлю його на вікно і всю зиму він буде прикрашати мені кухню. Ага. Вони всі дозріли "як один" і почали сохнути прямо на кущі, а кущ почав жовтіти. Обірвала плоди, кущі на компост. Проте тепер у мене гіркого перцю років на 5 це точно)))

 

7 часов назад, irina1969 сказал:

про пеларгонію)) я прямо в балконих ящиках занесла в примішення, там від 8 до 12 гр не більше, обрізала під "О" майже відразу як занесла, зараз головне збереження корня, так що оті листочки треба повидаляти, бо вони хоч і дохлі  а силу забирають...раз на місяць просто пшикаю з пшикалки легенько...примішення дуже темне

Я зі своєї пеларгонії не видаляю оті тонкі напівбілі листочки, бо десь наприкінці січня - на початку лютого заношу пеларгонію в дім на вікно і ті листочки або зеленіють, або самі висихають. Щоправда я її так которко не стрижу, у мене пагони залишаються вдвічі довші ніж на вашому фото і зимує вона у мене в погребі при +2 мінімально, але буває і тепліша температура. А потім, коли наростить нові пагони, я їх вкорінюю, а оцю торішню материнську рослину на компост 

3 часа назад, tayatlas сказал:

Видимо придется весь путь пройти самостоятельно методом проб..... Долго, но выхода видимо нет

Власний досвід самий точний. Тож успіхів у такій нелегкій справі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...