Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Теплоакумулятор, електрокотел, нічний тариф.

Domikv

Рекомендовані повідомлення

Поділіться досвідом, у кого така система опалення. Чи має сенс встановлення теплоакумулятора для економії електроенергії за рахунок опалення в день теплом, що накопичене вночі по нічному тарифу? Чи окуповується не мала вартість ТА з обв'язкою?

Яка у вас площа будинку, об'єм ТА, скільки кВт котел? 

Будинок 2 поверхи 160 м кв
Теплі підлоги на обох поверхах

На першому поверсі 10 см ппс, 6,5 см стяжка, 1.5 керамограніт. На другому поверсі 2 см ппс, 6.5 стяжка, 0.5 кварцвініл

Плануємо встановлення ТА 1200-1500 л
Тепловтрати нам нарахували різні 7.5-10 кВт

Стіни газобетон 400 мм D400, зовнішне утеплення стін 10см, фундамент утеплений 5 см еппс, шар утеплення підлоги 1го поверху 10 см ппс, перекриття 2го поверху утеплення 30 см мінвата, холодний чердак, вікна теплі з теплоспротивом 1.2
 

Screenshot_20231003_010919_Chrome.jpg

Змінено користувачем Domikv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Имхо, вы не сказали главного толщину стяжки и ее тип

У меня по утеплению плюс минус как у вас, дом из сип панелей тоесть пенопластовый :-) стяжка 10-13 см до -10 хватает ночного отопления с перепадом температуры в градус, дальше уже приходится и днем включать

Так что по комфорту я бы точно не отказался от ТА, а если еще и ГВС через него то это в нашем случае 2+1 3000 кВт*ч в год отопление на 100 квадратов примерно 6000 кВт*ч год 

Ну и сейчас такое время что не все в деньгах измеряется, ТА даст вам грубо плюс сутки автономии, а если твердотоп надумаете то тут опять таки плюсы

Ну и ээ подорожает в любом случае если сейчас экономии 1,32 то не исключено что в следующую зиму 3

Но это больше в качестве подписки, у меня ТА нет, негде ставить :-(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У нас стандартна висота. На першому поверсі планується 10 см ппс, 6,5 см стяжка, 1.5 керамограніт. На другому поверсі 2 см ппс, 6.5 стяжка, 0.5 кварцвініл.

Щось нас всі фірми по теплих підлогах відмовляли від товстою стяжки, навіть 8 см казали забагато, бо дуже інертна система (. 

У вас площа 100? У вас стяжка замість ТА накопичує тепло, але обьем стяжки набагато більший ніж мій ТА. І площа будинку менша. В мене буде набагато гірші показники.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Domikv сказал:

У вас площа 100? У вас стяжка замість ТА накопичує тепло, але обьем стяжки набагато більший ніж мій ТА. І площа будинку менша. В мене буде набагато гірші показники.

В ТА же у вас дельта больше, грубо 40-80 градусов, а у стяжки дельта градуса 3 в лучшем случае или будет слишком жарко или слишком холодно

2 часа назад, Domikv сказал:

Щось нас всі фірми по теплих підлогах відмовляли від товстою стяжки, навіть 8 см казали забагато, бо дуже інертна система (. 

У меня регулирование ПЗА котла, получается регулировать довольно точно, на термостате был перетоп и недотоп примерно в градус за счет игертности

В вашем случае может и да, у меня дом не теплоемкий сип панели тоесть у меня стены практически не накапливают тепло, по этой причине я компенсировал стяжкой

А так в ТА 1500 литров при дельте 40/80 вы сможете запасти примерно 65 кВт*ч

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

маю кубовий теплоакум, і скажу що для опалення це мало, навіть для теплого невеликого будинку. може для міжсезоння хіба. в порівнянні із інерційністю УШП (50тон) - копійки. ра***те вагу своєї стяжки, порівнюйте. ра***те запас і діліть на тепловтрати. в теорії 60 квт, але на практиці будуть втрати, буде не весь об'єм грітись, температура буде менше 80 і тд..хоча для нічного тарифу норм, але математика там сумнівна, враховуючи вартість + обв'язку

Змінено користувачем newbee2020
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Domikv сказал:

У нас стандартна висота. На першому поверсі планується 10 см ппс, 6,5 см стяжка, 1.5 керамограніт. На другому поверсі 2 см ппс, 6.5 стяжка, 0.5 кварцвініл.

Щось нас всі фірми по теплих підлогах відмовляли від товстою стяжки, навіть 8 см казали забагато, бо дуже інертна система (. 

У вас площа 100? У вас стяжка замість ТА накопичує тепло, але обьем стяжки набагато більший ніж мій ТА. І площа будинку менша. В мене буде набагато гірші показники.

 

велика інертність це добре. погано тільки якщо це дача із приїздом на вихідні 

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, newbee2020 сказал:

маю кубовий теплоакум, і скажу що для опалення це мало, навіть для теплого невеликого будинку. може для міжсезоння хіба. в порівнянні із інерційністю УШП (50тон) - копійки. ра***те вагу своєї стяжки, порівнюйте. ра***те запас і діліть на тепловтрати

Смотря при какой дельте, грубо в тонну бетона при дельте в градус влазит 250 ватт*ч тоесть получается при дельте в 4 градуса у вас влазит 50 кВт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене така схема, тепло акумулятор на 1000 літрів, протерм 14 квт, 210м2, всюди тепла підлога, майже всюди ламінат - схема робоча але в кожному конкретному випадку треба рахувати - тут трохи статистики 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

м2 стяжки 150кг * 150м2 = 22500кг * 840Дж = 5.25кВт*год, на добу потрібно десь 0.5кВт * 160м2 = 80кВт*год, це значить треба стяжку нагріти на 15° котлом 10кВт за 8 годин, думаю на ранок у спальнях буде жарко, дуже...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, mib сказал:

Смотря при какой дельте, грубо в тонну бетона при дельте в градус влазит 250 ватт*ч тоесть получается при дельте в 4 градуса у вас влазит 50 кВт

хз, сперечатись не буду. але гарячий теплоакум, нагрітий каміном або теном, влітає в ушп як діти в школу, і за 3 години в ТА температура падає сильно. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, normal сказал:

м2 стяжки 150кг * 150м2 = 22500кг * 840Дж = 5.25кВт*год, на добу потрібно десь 0.5кВт * 160м2 = 80кВт*год, це значить треба стяжку нагріти на 15° котлом 10кВт за 8 годин, думаю на ранок у спальнях буде жарко, дуже...

В эти 8 часов еще и тепло потери есть, но на 15 градусов это конечно ой 4-5 градусов максимум так что бы без особой потери комфорта

5 минут назад, newbee2020 сказал:

хз, сперечатись не буду. але гарячий теплоакум, нагрітий каміном або теном, влітає в ушп як діти в школу, і за 3 години в ТА температура падає сильно. 

Это если ушп остывшая

У меня ТА нет, но когда мороз и я знаю что мне ночного тепла не хватит, я котел не выключаю утром, грубо если в 23:00 у меня котел включился на 6 кВт и закачивает стяжку то в 7 утра он уже работает на 2-3 кВт так же и с вашего ТА должен быть разбор 2-3-5 кВт, а у вас их там условно 50 и в 18 выключаю котел что бы пожить на тепле из стяжки и потом с 23:00 начинаю их туда обратно закачивать

Но если я выключу котел в 7 утра и к 18 в доме станет прохладно и явключу котел он будет работать на все 6 кВт хотя теплопртерь максимум 4 тоесть остальное ест на себя бетон, возможно и ваш ушп просто на себя съедает весь ТА

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, mib сказав:

В эти 8 часов еще и тепло потери есть

Так і найбільші, ще треба рахувати теплоємність інших конструкцій, треба пробувати жити зиму без ТА, може все влаштує, а ні то потім доставити, є ж топочна і вільне місце, чого його наперед летіти, коли ще невідомо буде нічний тариф працювати 8 годин цієї зими чи ні...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, normal сказал:

Так і найбільші, ще треба рахувати теплоємність інших конструкцій, треба пробувати жити зиму без ТА, може все влаштує, а ні то потім доставити, є ж топочна і вільне місце, чого його наперед летіти, коли ще невідомо буде нічний тариф працювати 8 годин цієї зими чи ні...

Так в том и дело если с ээ будет как в прошлом году то ТА на полтора куба в моем случае это запас тепла на сутки, для ТС чуть меньше, я к тому что в данном случае ТА это не только экономия, а так да можно и без него тысячи людей так живут включая меня

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо будуть планові наприклад 2\4, то вистачить стяжки, в ТА напевно і не встигнеш нічого загнати і ТС наче планує камін під резерв, якщо повітряний, то теж ТА толку не дасть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Domikv сказав:

Чи окуповується не мала вартість ТА з обв'язкою?

За гроші, які потрібно на ТА, обв'язку та роботу, можна купити два інверторних кондиціонери, які в режимі нагріву дійсно дозволять зекономити електроенергію і зменшити інерційність системи. Ну і влітку буде охолодження.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, newbee2020 сказал:

велика інертність це добре. погано тільки якщо це дача із приїздом на вихідні 

у нас постійне проживання. Вони більше казали про складність регулювання такої стяжки по погоді. Але хтось взагалі відмовляє від терморегуляторів та погодозалежного керування котлом.

Змінено користувачем Domikv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Domikv сказал:

у нас постійне проживання. Вони більше казали про складність регулювання такої стяжки по погоді. Але хтось взагалі відмовляє від терморегуляторів та погодозалежного керування котлом.

імхо проблема перебільшена, нема там особливих складностей. ввімкнення в 23, вимкнення по термостату. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shusta сказал:

В мене така схема, тепло акумулятор на 1000 літрів, протерм 14 квт, 210м2, всюди тепла підлога, майже всюди ламінат - схема робоча але в кожному конкретному випадку треба рахувати - тут трохи статистики 

 

Параметри дуже схожі, але бачу, що у вас рекуперація, це великий плюс, у нас немає. А бойлер у косвенний чи звичайний?

Не підскажете на скільки год приблизно вам вистачає отоплюватися в день на ТА при температурі біля 0?

ТА якого бренду брали? Без тену, теплообмінників?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, newbee2020 сказал:

маю кубовий теплоакум, і скажу що для опалення це мало, навіть для теплого невеликого будинку. може для міжсезоння хіба. в порівнянні із інерційністю УШП (50тон) - копійки. ра***те вагу своєї стяжки, порівнюйте. ра***те запас і діліть на тепловтрати. в теорії 60 квт, але на практиці будуть втрати, буде не весь об'єм грітись, температура буде менше 80 і тд..хоча для нічного тарифу норм, але математика там сумнівна, враховуючи вартість + обв'язку

От як раз щодо температури нагріву питання, ми закладали, що котел прогріє ТА до 85, але начитавшись бачу, що у багатьох протерм скат (нам його рекомендумали) більше 70 чомусь не видає. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mib сказал:

В ТА же у вас дельта больше, грубо 40-80 градусов, а у стяжки дельта градуса 3 в лучшем случае или будет слишком жарко или слишком холодно

У меня регулирование ПЗА котла, получается регулировать довольно точно, на термостате был перетоп и недотоп примерно в градус за счет игертности

В вашем случае может и да, у меня дом не теплоемкий сип панели тоесть у меня стены практически не накапливают тепло, по этой причине я компенсировал стяжкой

А так в ТА 1500 литров при дельте 40/80 вы сможете запасти примерно 65 кВт*ч

Сип не накапливают, но я так понимаю дом более теплый, как термос.

По идее влезет максимум 1200, почему то все ТА делают вширь при увеличении обьема, а не в высоту, нужен диаметром 85 без утеплителя.

Ну и по макс темп. ТА тоже скорее будет 70-75, исходя тз информации по котлам.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Domikv сказав:

Параметри дуже схожі, але бачу, що у вас рекуперація, це великий плюс, у нас немає. А бойлер у косвенний чи звичайний?

 

Drazice OKC 200 NTR/BP - підключено і до котла і поставив тен, останній рік використовую тільки тен

4 хвилини тому, Domikv сказав:

Не підскажете на скільки год приблизно вам вистачає отоплюватися в день на ТА при температурі біля 0?

якщо вдень 0 і бочка нагріта за ніч до 80 градусів вистачить до наступного включення котла

14 хвилин тому, Domikv сказав:

ТА якого бренду брали? Без тену, теплообмінників?

Drazice NAD 1000 v2 самий простий 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, Domikv сказал:

Сип не накапливают, но я так понимаю дом более теплый, как термос.

У вас толщина стены 400 у меня 210 скорее где то то на то и выйдет, да и вентиляцию никто не отменял

Расчетно и опытным путем у меня 0,86 ватт на квадратный метр на дельту в градус  грубо при +25 в доме и -20 на улице мне нужно 4кВт но такая температура за всю зиму бывает день два или вовсе не бывает :-)

15 минут назад, Domikv сказал:

По идее влезет максимум 1200, почему то все ТА делают вширь при увеличении обьема, а не в высоту, нужен диаметром 85 без утеплителя.

Ну и по макс темп. ТА тоже скорее будет 70-75, исходя тз информации по котлам.

Вы это можете посчитать в любом калькуляторе нагрева бойлераи узнать сколько сможете запасти, главное что бы мощности котла хватило и ввода ЭЭ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Якщо будуть планові наприклад 2\4, то вистачить стяжки, в ТА напевно і не встигнеш нічого загнати і ТС наче планує камін під резерв, якщо повітряний, то теж ТА толку не дасть

камін звичайний з закритою топкою, розводка повітря лише в 2 кімнати.

Тепер бачу треба було каміно піч закладати з такими проблемами з електроенергією. Пізно побачили такий варіант

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

За гроші, які потрібно на ТА, обв'язку та роботу, можна купити два інверторних кондиціонери, які в режимі нагріву дійсно дозволять зекономити електроенергію і зменшити інерційність системи. Ну і влітку буде охолодження.

Невже опалення кондиціонером вигідніше ніж теплою підлогою по нічному тарифі?(

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, shusta сказал:

Drazice OKC 200 NTR/BP - підключено і до котла і поставив тен, останній рік використовую тільки тен

 

Дякую, якраз на цей бойлер і я дивлюся, а чого вирішили гріти не котлом, а теном? Потужність тена раза в 4 менша, швидкість нагріву. Чи так економніше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...