Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Не вимикається газовий конденсаційний котел. Норма чи ні?

yabadabadu

Рекомендовані повідомлення

Доброго вечора. Допоможіть розібратись. 

Будинок одноповерховий 130 квадратів (вітальня з високими стелями (другим світлом)). Стіни - цегла, утеплення 150 мм, цоколь 100 мм. Стоїть конденсаційний одноконтурний газовий котел Vaillant ecotec plus (24кВт). Опалення тільки ТП. Покриття - керамічна плитка. З настанням морозів підняв трохи температуру на ТП, після чого котел перестав вимикатись, як раніше. На котлі стоїть 45, на колекторі ТП 33-35. Котел тримає температуру в межах заданої. Ставлю 50, швиденько її наганяє .....і тримає, та не вимикається. Як мені сказали в місцевому сервісному центрі, що ще норма для конденса, мол він сам підбирає потужність та працює в оптимальному режимі. Є певні сумніви.... Чи так це? На терморегуляторі виставлена 35, реально показує 31-32? Розхід по газу 10-11куб. 0-02-05-eb93752c3159a82e950d65207130a27bcad26e64f7a56db449839376190a0c5f_61860d8c7fa10c4c.thumb.jpg.0d4904637770254d073f586e2af6c33a.jpg

0-02-05-732ff55c68ccf52b251eb916b37b15b806dd26e1c40ed21722d94f7271769192_cf144a0092e5ddc.jpg

0-02-05-38f273629fcd4ab664c26d739bc9c35ad6f4388b21e10d5c038148d869c73b85_81bdbcda7cfd3354.jpg

0-02-05-8376e5ce2228be4d71f058c57e52dc519d10fb491824657403c4890a63cf404b_7c5a51e462c5c4a6.jpg

0-02-05-5092806dc7b630228ca22474bbb2df37c8216120d730fad37bdf67b118f95754_a87d117b1a37bd03.jpg

0-02-05-6628b2611bc415475d80ca06d6b61b44200f1d3f6b8e2e7ac190d3d88727b486_3ede0ca926c40512.jpg

0-02-05-7c710e62811cb30b683bfee64902aac276e044e6eea48a07303d89938d0af753_ff5d0080d0109105.jpg

0-02-05-e95d68680cc52f6ce5e10d428b88f192765a004316cc90e88f4fc9be5d9df425_33b2e24f55c1d9c7.jpg

Змінено користувачем yabadabadu
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та ну... Мій на мінімумі бере приблизно 6л\хв, це 0.36м3 на годину або 8.64м3 на добу або 260м3 на місяць, але у рахунку в два рази менше, значить і працює не більше пів доби. Хоча першу зиму (без термостату) теж не вимикався і навіть після зими літом теж не вимикався, а чого йому вимикатись, коли підлога і стіни холодніщі ніж повітря? Він так і 300м3 може загнати через цегляні стіни у землю :) Хоча літом навпаки треба вже прохолоду з неї забирати

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Споживання газу збільшилось порівняно з минулим роком?

В мене І поверх підлоги, ІІ радіатори, більше 150 квадратів. Котел правда конденс двоконтурний з бойлером, але вимикається. Я б сказав, більшу частину доби не працює. Зараз глянув - система опалення виставлено 56 градусів, на колекторі подача 34, терморегулятор в кімнаті на 19,5. Зранку знімав показники - 204 куби за місяць (Київська обл). Це враховуючи гарячу воду на шістьох...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, yabadabadu сказав:

Доброго вечора. Допоможіть розібратись. 

Будинок одноповерховий 130 квадратів (вітальня з високими стелями (другим світлом)). Стіни - цегла, утеплення 150 мм, цоколь 100 мм. Стоїть конденсаційний одноконтурний газовий котел Vaillant ecotec plus (24кВт). Опалення тільки ТП. Покриття - керамічна плитка. З настанням морозів підняв трохи температуру на ТП, після чого котел перестав вимикатись, як раніше. На котлі стоїть 45, на колекторі ТП 33-35. Котел тримає температуру в межах заданої. Ставлю 50, швиденько її наганяє .....і тримає, та не вимикається. Як мені сказали в місцевому сервісному центрі, що ще норма для конденса, мол він сам підбирає потужність та працює в оптимальному режимі. Є певні сумніви.... Чи так це? На терморегуляторі виставлена 35, реально показує 31-32? Розхід по газу 10-11куб. 

А для чого при опаленні ТП термозмішувальний вузол? 

Ефект конденсації відбувається при низькій температурі теплообмінника. При 45С то вже не конденсація. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Offroad сказав:

Наче до 57'С конденсація. Чи я помиляюсь?

вона і в звичайному котлі є, але його не називають конденсаційним.

Тут задача вижати всі калорії . В конденсаційного котла товариша вихлопна труба пластикова, вона не розрахована на гаряче повітря.

Про результат конденсації найкраще судити по об'єму конденсата в дренажі котла. Його має бути багато і він має бути холодний.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, yur43 сказал:

А для чого при опаленні ТП термозмішувальний вузол? 

Ефект конденсації відбувається при низькій температурі теплообмінника. При 45С то вже не конденсація. 

Якби я займався монтажем опалювальних систем, то , мабуть, дав би Вам відповідь на це питання, але на жаль, чи на щастя, я займаюсь іншим, тому і звертаюсь до людей які в цьому розуміються. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Offroad сказал:

Споживання газу збільшилось порівняно з минулим роком?

В мене І поверх підлоги, ІІ радіатори, більше 150 квадратів. Котел правда конденс двоконтурний з бойлером, але вимикається. Я б сказав, більшу частину доби не працює. Зараз глянув - система опалення виставлено 56 градусів, на колекторі подача 34, терморегулятор в кімнаті на 19,5. Зранку знімав показники - 204 куби за місяць (Київська обл). Це враховуючи гарячу воду на шістьох...

Опалюється перший рік, порівнювати поки немає з чим. Теж, думаю, можливо треба підняти температуру в котлі. 

Змінено користувачем yabadabadu
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, yur43 сказал:

вона і в звичайному котлі є, але його не називають конденсаційним.

Тут задача вижати всі калорії . В конденсаційного котла товариша вихлопна труба пластикова, вона не розрахована на гаряче повітря.

Про результат конденсації найкраще судити по об'єму конденсата в дренажі котла. Його має бути багато і він має бути холодний.

Так виходить, що всі калорії вижимає Offroad, у якого температура на котлі 56 + гаряча вода = 200 кубів, а у мене 45 без гарячої води = 300 кубів. То яка мені різниця, який об'єм конденсату буде, якщо об'єм газу зменшиться? У мене весь конденсат зливається у каналізацію, ніколи не міряв його об'єм і температуру. А багато конденсату це скільки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yabadabadu сказав:

 багато конденсату це скільки?

при 45 і при 26 градусах, а саме скільки я вважаю Вам повинно вистачити, різниця буде в рази

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно сказать одно - расход газа великоват. 

   У меня на обычном турбированном котле расход на 100 м2 площади сейчас (при средней температуре около 0) прибл. 5-5,5 м3 при температуре в комнатах от 20 до 21,5 градуса.

  С учетом того, что конденсационник заявляется как ещё более экономичный - то расход получается несколько ..... э-э-э... чрезмерным.



  P.S.

  Правда надо признать, что не нужно спешить повышенный расход сваливать только на котел. Если по стенам автор утепление написал (150 мм - думаю вполне достаточно), то остаются неизвестными насколько утеплен потолок, нет ли ошибок в утеплении пола (технология монтажа ТП ?) и т.п.
  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, tayatlas сказал:

С учетом того, что конденсационник заявляется как ещё более экономичный - то расход получается несколько ..... э-э-э... чрезмерным.

Не то слово)

У меня такой же котел, 2 этажа 170 квадратов,и температура сейчас 32 градуса выставлена.

В прошлый сезон старт в первый месяц 220 кубов по моему.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, yabadabadu сказав:

Теж, думаю, можливо треба підняти температуру в котлі

Ага, замість 45 поставте нехай 55 у підлогу заганяє, можна буде на неї Medium Rare стейки готувати, вам не здається, що опалення повинно вимикатись по температурі повітря, а не підлоги, чи води у котлі? Ставте кімнатний термостат і буде 150-180м3

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, normal сказал:

Ага, замість 45 поставте нехай 55 у підлогу заганяє, можна буде на неї Medium Rare стейки готувати, вам не здається, що опалення повинно вимикатись по температурі повітря, а не підлоги, чи води у котлі? Ставте кімнатний термостат і буде 150-180м3

Основне питання, чи норма, що котел не вимикається. Якби Ви уважно читали, то автор Offroad, на якого я ссилався , вказав 55 температуру на газовому готлі, а не на колекторі ТП

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 минут назад, tayatlas сказал:

Можно сказать одно - расход газа великоват. 

   У меня на обычном турбированном котле расход на 100 м2 площади сейчас (при средней температуре около 0) прибл. 5-5,5 м3 при температуре в комнатах от 20 до 21,5 градуса.

  С учетом того, что конденсационник заявляется как ещё более экономичный - то расход получается несколько ..... э-э-э... чрезмерным.



  P.S.

  Правда надо признать, что не нужно спешить повышенный расход сваливать только на котел. Если по стенам автор утепление написал (150 мм - думаю вполне достаточно), то остаются неизвестными насколько утеплен потолок, нет ли ошибок в утеплении пола (технология монтажа ТП ?) и т.п.
  

стеля утеплена 250 мм, вату привозив з Німеччини. Коли температура була до 0 (+5-+3), то котел відключався, розхід газу був в межах 6 кубів, при температурі в кімнатах 22-23 градуси. Коли пішли мінуси і я трохи підняв температуру на ТП (до 35) котел перестав вимикатись і жере 10.

Змінено користувачем yabadabadu
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, yabadabadu сказав:

Якби Ви уважно читали, то автор Offroad, на якого я ссилався , вказав 55 температуру на газовому готлі, а не на колекторі ТП

Я вмію читати

9 годин тому, Offroad сказав:

опалення виставлено 56 градусів, на колекторі подача 34, терморегулятор в кімнаті на 19,5

В мене теж подача стоїть 55, а на кімнатному термостаті 22.5, норма коли котел вимикається по температурі термостату, а не подачі, третій раз питання: у вас є кімнатний термостат як у Offroad?

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, yur43 сказал:

при 45 і при 26 градусах, а саме скільки я вважаю Вам повинно вистачити, різниця буде в рази

26 це температура чого і де? Вибачайте, можливо задаю дурні запитання, та я геть далекий від цього, а хочеться розібратись, хоч трохи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, normal сказал:

Я вмію читати

В мене теж подача стоїть 55, а на кімнатному термостаті 22.5, норма коли котел вимикається по температурі термостату, а не подачі, третій раз питання: у вас є кімнатний термостат як у Offroad?

зрозумів Вас, вибачайте , та хочу розібратись в темі від якої далекий. Ні кімнатного термостату немає. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, tayatlas сказал:

нет ли ошибок в утеплении пола (технология монтажа ТП ?) и т.п

Тут може бути і собака зарита,в мене щас найслабше місце це верандочка,де заходим,роззуваемся,то колись мастера зробили там т.п шо круг неї сніг не треба відкидати ,ну і плюс термостат 

Змінено користувачем Asot
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вся суть конденсаційного котла зараз - в глибокій модуляції. :)

По ідеї тепер іде гонитва технологій між виробниками, хто зробить котел з максимально глибокою модуляцією за невеликі гроші.

Оскільки самий економний сценарій роботи котла - без частих вмикань-вимикань, оскільки на цих екстремумах і відбувається максимальна кількість перехідних процесів, при яких розхід газу не оптимальний.

Тому - не заважайте котлу працювати :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, murava сказал:

Вся суть конденсаційного котла зараз - в глибокій модуляції. :)

По ідеї тепер іде гонитва технологій між виробниками, хто зробить котел з максимально глибокою модуляцією за невеликі гроші.

Оскільки самий економний сценарій роботи котла - без частих вмикань-вимикань, оскільки на цих екстремумах і відбувається максимальна кількість перехідних процесів, при яких розхід газу не оптимальний.

Тому - не заважайте котлу працювати :)

Дякую! Та я геть не заважаю йому працювати. Просто під час вмикань - вимикань це чудо споживало 6 кубів, а коли він пішов в "глибоку модуляцію" на постійній основі, то апетит зріс до 10. Ех, буду ставити кімнатний термостат.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Набагато більше толку з вуличного датчика ніж з кімнатного. З ТП кімнатний вуличного не замінить, бо система дико інерційна.

Також, уже згадували, якщо у вас тільки ТП, то не зрозуміло хто і навіщо поставив змішувальний вузол. Він там не потрібен. Майже кожен сучасний конденсаційник має режим прямої роботи на ТП.

 На передодні було -10 температура подачі з котла в підлогу піднялась до 29 градусів. В приміщенні +21.

Що до конденсації вам зробили слушне зауваження - чим нижча Т подачі, тим вища ефективність котла. На низьких подачах легко вийде 4 літри конденсату в годину. Нема сенсу в конденсатнику якщо його ганяти на 50+ градусах.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Offroad сказав:

Наче до 57'С конденсація. Чи я помиляюсь?

Так залежить від тиску і ще багато чого. Ну і питання в кількості конденсату.

12 годин тому, yur43 сказав:

В конденсаційного котла товариша вихлопна труба пластикова, вона не розрахована на гаряче повітря

Дурня. А як же ГВС? На ГВС конденсатник жарить на всі гроші :) Пластикова може зовнішня (забір повітря ззовні)?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, yabadabadu сказав:

апетит зріс до 10

Бо ви підняли температуру, а у теплоємному будинку цим гратись не варто, там щоб його нагріти на один зайвий градус можуть піти зайві 20м3, тому ніяких регулювать "на око", плюс навіть літом підлога завжди холодніще мінімальної подачі і котел буде вмикатись, треба бігати до нього вимикати, або камін розпалив, а котел все одно працює, бо нічого незнає про температуру повітря у будинку. Термостат чудово це все вирішує, єдине, що варто у котлі  підкрутити, ще обмежити максимальну потужність на мінімум (щоб подача/зворотка були найменші), при такій кількості контурів ймовірно вийти на 30/24°С і максимальний ККД. А вуличний датчик у мене перший сезон стояв, толку від нього не побачив, найвищий ККД на мінімалці, а погодозалежність у морози буде піднімати подачу

1.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...