Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Основа під теплоакумулятор

smotesko

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня

В будинку залита чорнова стяжка – бетон армований. Далі планую вистеляти 80 чи 100мм ЕППС і заливати чистову стяжку. Але є приміщення – котельня 4,1 х 2,6м. Хочу передбачити можливість встановлення там бочки теплоакумулятора. Це може бути, наприклад, 1000л. 

Чи можна ставити такий важкий предмет на стяжку по ЕППС?

Якщо не можна – тоді як краще зробити основу для бочки при тому що чорнова стяжка вже залита? Залити квадрат бетону прямо по чорновій?

Змінено користувачем smotesko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 хвилин тому, Vstar сказав:

Саме так.

Можливо, я забагато про це думаю, але: цей квадрат, товщиною 80+60мм, армований, можна або приклеїти прямо до чорнової стяжки, або залити по гідроізоляції – по шару рубероіду. Чи є різниця в міцності між цими двома опціями?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, smotesko сказав:

Можливо, я забагато про це думаю, але: цей квадрат, товщиною 80+60мм, армований, можна або приклеїти прямо до чорнової стяжки, або залити по гідроізоляції – по шару рубероіду. Чи є різниця в міцності між цими двома опціями?

Нічого клеїти не потрібно. На Цей квадрат має бути Окрема сітка або ж у вашому випадку взагалі без неї можна (так як основа армована).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а що буде, якщо таку вагу поставити просто на верхню стяжку, без всяких змін? з ЕППС всередині

Змінено користувачем lim
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, lim сказав:

а що буде, якщо таку вагу поставити просто на верхню стяжку, без всяких змін? з ЕППС всередині

ІМХО. Нічого не буде. ХРS витримує приблизно 1,5кг/см². Забезпечити для 1000л. бочки площу опори в 700см² , і буде стояти навіть без стяжки. А зі стяжкою і поготів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, andrey_ka сказав:

ІМХО. Нічого не буде. ХРS витримує приблизно 1,5кг/см².

Наче гарний аргумент. Подивився характеристики HIRSCH Porozell XPS

Цитата

Міцність при стиску при 10% лінійній деформації, кПа, не менше:  300

Це = 3.05 кг/см². Стяжка розподілить навантаження на значно більшу площу, тому можна очікувати деформацію в одиницях відсотків – тобто в одиницях міліметрів. Це на мій хлопський розум.

Але ризик тріщини в стяжці буде високий.

Змінено користувачем smotesko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, smotesko сказав:

Але ризик тріщини в стяжці буде високий

Чого б то вона буде тріщати , якщо все зробити в межах навантажень.

В крайньому разі насвердлити в ЕППС ,  там де будуть опори , отвори скажімо 100мм. . Таким чином частково передавши навантаження на плиту.

Хоча , як на мене то і це зайве. Якісно залита  армована стяжка спокійно витримає ту бочку.

ПС.. Потріщати вона може лише в отдному випадку , при неякісному монтажу ЕППС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

01.03.2024 в 09:36, lim сказав:

а що буде, якщо таку вагу поставити просто на верхню стяжку, без всяких змін? з ЕППС всередині

Якщо фінішне покриття буде керамічна плитка (керамограніт), то з тріщиною власник зустрінеться. Промалюйте епюру і стане зрозуміло.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можете сделать разрывы между утеплителем в зоне установки бочек и сформировать такм образом ребра жесткости при устройстве стяжки. Бочка будет опираться на черноую стяжку. 

Или просто поставьте бочку на ЭППС.

Посмортрел размеры пластиковых кубовых бочек. Диаметр 103 мм. Значит площадь опоры 8 500 см кв. Значит давление, которое оказывает бочка весом 1000 кг = 0,12 кг на см кв или 12 КПа из возможных 300. Тут сложно посчитать на сколько сожмется ЭППС, если после сжатия на 10% он на площади опоры этой бочки держит вес в 25,5 тонны.  

 

99.jpg

99-1.jpg

99-2.jpg

Змінено користувачем Propeller
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Propeller сказав:

Или просто поставьте бочку на ЭППС.

Теплоакумулятор це не пластикова бочка. Він сталевий, має випукле дно і ніжки. Можна було б прорізати дірки під ніжки в утеплювачі і обперти його прямо на чорнову стяжку, але виглядатиме це дуже неохайно. Ще й ускладнить зливання води з системи. Тому ставити його треба на рівень чистової стяжки.

Бачив що іноді під ТА заливають не просто окремий квадрат стяжки, а постамент щоб підняти дно ще вище. Як я зрозумів, таким чином він перестає бути нижньою точкою системи опалення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Propeller сказав:

Можете сделать разрывы между утеплителем в зоне установки бочек и сформировать такм образом ребра жесткости при устройстве стяжки. Бочка будет опираться на черноую стяжку. 

99.jpg

Така ідея цікава, це зменшить площу теплового контакту з чорновою стяжкою.

Змінено користувачем smotesko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вам нужно увеличить площадь опоры. Вы ж для этого хотите, подлить железобетонную плитк под ножки? Возьмите просто положите стальной лист под бочку. Минимальную толщину листа вам подскажет tansss. Он в этом сечьот. Металл перед этим покрасить в ваш любимый цвет. Кроме того, под него можно пложить кусок (точно по размерам металла) листовой резины толщиной около 5 мм.

Змінено користувачем Propeller
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Propeller сказав:

Вам нужно увеличить площадь опоры. Вы ж для этого хотите, подлить железобетонную плитк под ножки?

Не лише для цього. В котельні буде вже згадана бочка і ще купа всяких труб, там максимальний ризик витоків води. Тому в підлозі буде трап, і на всю підлогу потрібно робити гідроізоляцію. З бетонною стяжкою технологія гідроізоляції абсолютно стандартна, тому мені подобається ваш варіант з «ребрами жорсткості» стяжки.
А як гідроізолювати стик стяжки з металевим листом? При тому що лист ще й може рухатись по вертикалі. Якщо там наклеїти смугу для примикань і нічим її не захистити – вона буде пошкоджена при першому ж прибиранні. 

Я ціную хід ваших думок, цікаво знаходити такі мінімальні вирішення задачі. Але в екзотичних варіантах можуть бути непрактичні моменти. 

Змінено користувачем smotesko
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...