Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вуличний WiFi - найкраще рішення

roverspam

Рекомендовані повідомлення

Треба встановити точку Wi-Fi на вулиці, щоб в будинку, розташованному в 30 метрах (без перешкод), можна було повісити вай-фай камери і ще на ютубчик залишилось в HD форматі в кімнаті того будинку через 50 см стіни... 

Є можливість підключити цю Wi-Fi точку до світча PoE. Вірно я розумію, що щось типу TP-Link EAP113-Outdoor оптимально підходить до моєї задачі і покупки тільки цього пристою (і куска вітої пари) достатньо? Чи може потужності цього пристрою недостатньо і треба шукати щось інше? Хто на практиці пробував?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, roverspam сказал:

Wi-Fi на вулиці

 

3 часа назад, roverspam сказал:

щоб в будинку

 

3 часа назад, roverspam сказал:

розташованному в 30 метрах (без перешкод)

первый раз вижу дом без стен

 

вы конечно наивны, тут минимум точки три, и не те что вы хотите 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, roverspam сказал:

Треба встановити точку Wi-Fi на вулиці, щоб в будинку, розташованному в 30 метрах (без перешкод), можна було повісити вай-фай камери і ще на ютубчик залишилось в HD форматі в кімнаті того будинку через 50 см стіни... 

Є можливість підключити цю Wi-Fi точку до світча PoE. Вірно я розумію, що щось типу TP-Link EAP113-Outdoor оптимально підходить до моєї задачі і покупки тільки цього пристою (і куска вітої пари) достатньо? Чи може потужності цього пристрою недостатньо і треба шукати щось інше? Хто на практиці пробував?

ТП Лінк який продається офіційно в Україні - не потужний. Він мабуть вписується по законодавству, але слабкий) Так було коли він мене ще цікавив хоть трохи, мабуть все без змін.
Більш потужні і норм радіо це Мікротік або Убікюті. У останнього схожа модель Меш (не Про) та новинка Свиис Кнайф. Убікюті буде простіше для самостійної настройки.
П.С. Про різницю 50 см залізобетон та саман не буду? ВайФай камери зло - теж не буду.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 02.03.2024 в 21:55, denis-k сказал:

 

 

первый раз вижу дом без стен

 

вы конечно наивны, тут минимум точки три, и не те что вы хотите 

поэтому и поинтересовался. Просто мой TP-LINK TL-WR845N вполне себе пробивает эти стены из дома на улицу, подумал, что наоборот тоже будет норм (тем более чем-то более мощным)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.03.2024 в 01:45, uafisher сказал:

ТП Лінк який продається офіційно в Україні - не потужний. Він мабуть вписується по законодавству, але слабкий) Так було коли він мене ще цікавив хоть трохи, мабуть все без змін.
Більш потужні і норм радіо це Мікротік або Убікюті. У останнього схожа модель Меш (не Про) та новинка Свиис Кнайф. Убікюті буде простіше для самостійної настройки.
П.С. Про різницю 50 см залізобетон та саман не буду? ВайФай камери зло - теж не буду.

З хати (такий самий будинок) на вулицю пробиває TP-LINK TL-WR845N (треба вийти поміряти швидкість), ось і вирішив, що буде пробивати і "навпаки" (хоча 30 метрів повітря в цьому випадку перед стіною). В цілому, тому і запитав, буде чи ні працювати....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, roverspam сказал:

З хати (такий самий будинок) на вулицю пробиває TP-LINK TL-WR845N (треба вийти поміряти швидкість), ось і вирішив, що буде пробивати і "навпаки" (хоча 30 метрів повітря в цьому випадку перед стіною). В цілому, тому і запитав, буде чи ні працювати....

Поміряйте швидкість, а ще краще РІВЕНЬ сигналу (не "антенками" у шторці телефону, а утилітою). Також зрозумійте, шо радіо чіп в телефоні і в камері можуть бути різні, відповідно і результати. І чим краще телефон тим мабуть більше буде різниця). Хоча загалом якщо домашній роутер покаже в потрібній точці гарні рівень/швидкість (с запасом) -то є шанс обійтись малою кровью)
Який має бути запас ви можете прикинути погуглівши що таке реальна та канальна швидкість, від чого залежить, який бітрейт теоретично і по факту практично (більший) будуть давати клієнти.

Також знайте, що (не будемо зраза про найбільш сучасні точки) максимальна швидкість=швидкість найповільнішого клієнта. Ви пішли з телефоном прогулятись, сигнал падає, а камери страдають також)
Потім. Ви зараз вийшли протестувати швидкість - вона одна. Але з ЧАСОМ між клієнтом та точкою можуть виникати проблеми при передачі пакетів. Точка може почати процедуру, заради утримання клієнта без разриву=швидкість впаде... До наступного перезапуску.
Короче як казав мій знайомий - бажаєш геморою - візьми об'єкт на вайфай). 


П.С. Чутливість антен вашого роутера=5дБ. Їх 3 шт.
Чутливість вуличної точки що ви вказали =3дБ. Антен 2...)
Ця вулична здається може в роумінг - якщо не помиляюсь. Але якщо це забути і просто порівнювати хто з цих двох кине сигнал далі - то я за роутер, бо 3и антени проти 2х, і 5 дБ проти 3дБ, а потужність передача думаю однакова.)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.03.2024 в 01:45, uafisher сказал:

ТП Лінк який продається офіційно в Україні - не потужний. Він мабуть вписується по законодавству, але слабкий) Так було коли він мене ще цікавив хоть трохи, мабуть все без змін.
Більш потужні і норм радіо це Мікротік або Убікюті. У останнього схожа модель Меш (не Про) та новинка Свиис Кнайф. Убікюті буде простіше для самостійної настройки.
П.С. Про різницю 50 см залізобетон та саман не буду? ВайФай камери зло - теж не буду.

А я буду :) не злетить цей проект, тягніть провода

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 02.03.2024 в 18:38, roverspam сказал:

Треба встановити точку Wi-Fi на вулиці, щоб в будинку, розташованному в 30 метрах (без перешкод), можна було повісити вай-фай камери і ще на ютубчик залишилось в HD форматі в кімнаті того будинку через 50 см стіни... 

Є можливість підключити цю Wi-Fi точку до світча PoE. Вірно я розумію, що щось типу TP-Link EAP113-Outdoor оптимально підходить до моєї задачі і покупки тільки цього пристою (і куска вітої пари) достатньо? Чи може потужності цього пристрою недостатньо і треба шукати щось інше? Хто на практиці пробував?

Ruckus

www.ebay.com/itm/315158326204

www.ebay.com/itm/116094932048

Змінено користувачем John Doe
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.03.2024 в 01:45, uafisher сказал:

ТП Лінк який продається офіційно в Україні - не потужний. Він мабуть вписується по законодавству, але слабкий) Так було коли він мене ще цікавив хоть трохи, мабуть все без змін.

Читал, что в какихто моделях. вопрос мощности решается или выбором региона или прошивкой

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dendnepr сказал:

Читал, что в какихто моделях. вопрос мощности решается или выбором региона или прошивкой

мощность не поможет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, John Doe сказал:

мощность не поможет

В том то и дело. что мощность была ограничена прошивкой или выбором региона

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Dendnepr сказал:

Читал, что в какихто моделях. вопрос мощности решается или выбором региона или прошивкой

Так я не зря указал - "продающиеся у нас") Где-то в каких-то странах может и да, но если я правильно помню 10лет+ назад даже выбор ЮСА в ТП Линк уже ничего не решал. Заниматься прошивками (а там надо смотреть ещё и аппаратною ревизию, чтобы подошла) -история очень увлекательная но возможно физикам -теоретикам. Когда важен сам процесс, а не результат)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Dendnepr сказав:

Читал, что в какихто моделях. вопрос мощности решается или выбором региона или прошивкой

Та на роутері можна робити що завгодно, головне пам'ятати що у віфі завжди 2 пристрої та обидва повинні мати однакову потужність з однаковими антенами. Чи питання як камера дістане до роутера на розглядається?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да. Про это пишут во многих статьях. И про то, что повышение мощности особо ничего не даёт. 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щоб гарно все працювало – киньте до того будинку 30м кабелю і поставте вайфай всередині. 

Гарне покриття вайфаю забезпечується не потужністю чи антенами, а розташуванням точок доступу.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- А у вас є роутери з чотирма антенами, щоб битонні стіни добре пробивало?

- Ні, нема. Спитайте далі праворуч у відділі перфораторів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Повышение мощности при норм антенне способно сильно увеличить зону комфортной работы/увеличить скорость. В т.ч. вне помещений. Никто из вас радиомосты что ли не делал/или зачем производители даже в индор (для помещений) точках/производители клиентов вводят различные алгоритмы с целью измерения сигналов от клиентов/точек для автоматического баланса мощностей? Стесняюсь спросить совсем детский вопрос- в режиме низкого уровня сигнала сотовой сети мобила не поднимает мощность передатчика/сбрасывает при нормализации приёма?))
Вопрос провокационный, делайте и читайте шо хотите)) 

П.С. Естественно всё надо делать с головой. А если нет знаний или головы - тогда действительно можно пройти в сектор перфораторов)

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, uafisher сказав:

Никто из вас радиомосты что ли не делал

В радіомостах умови інші – там на обох кінцях однакові вузьконаправлені антени. І відстань звʼязку прямо залежить від потужності. 
В звичайних умовах клієнт це телефон який притуляють до голови. Він не буде сильно піднімати потужність. Збільшення підсилення точки і відстані до клієнта в деяких межах працює, але призводить до погіршення сигнал/шуму. Тому результат таких дій складно прогнозувати і гарантувати. Для себе можна гратись з такими ідеями, а за гроші клієнтові треба ставити багато точок. Та і для своїх, де за роботу не платять, я так само ставлю багато точок. І ніхто потім мені не каже що десь вайфай не робе. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, uafisher сказав:

Стесняюсь спросить совсем детский вопрос- в режиме низкого уровня сигнала сотовой сети мобила не поднимает мощность передатчика/сбрасывает при нормализации приёма?))
Вопрос провокационный, делайте и читайте шо хотите))

Це до цього відношення не має. Це робиться заради економії електроенергії та можливо для зменшення навантаження на голову. Ми ж розглядаємо ситуацію коли потужність максимальна і не вистачає. Мобіла у цьому випадку каже що нема мережі якщо не знайшла іншу базову. І мобільні оператори якщо нема сигналу не йдуть міняти передавачі на більш потужні, вони ставлять нову базову чи просто обіцяють що поставлять. У деяких випадках можуть змінити кут нахилу антени чи направлення куди вона дивиться.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, smotesko сказал:

В радіомостах умови інші – там на обох кінцях однакові вузьконаправлені антени. 

Да при чому тут діаграмма, вузька чи не вузька?? А окрім точка/точка не робили точка/многоточка? Секторні антени з діаграмою 60-90 град не робили? А гругові на 360 не ставили? Що змінюється -закони фізики? Які інші умови-є середовище, і перепони, є затухання, є рівні сигналу. Поганий результат коли все вірно зроблено - піднімаємо потужність. Якщо це не допомагає - тоді шукаємо інший варіант, бо не може бути гарний CCQ якщо сигналу немає)
Тільки не треба зараз варіанти коли ми в сейфі металевому це робимо або у нас зона Фрінеля вся перекрита. Я про елементарну послідовність дій коли все зробили вірно

22 часа назад, smotesko сказал:

за гроші клієнтові треба ставити багато точок. Та і для своїх, де за роботу не платять, я так само ставлю багато точок. І ніхто потім мені не каже що десь вайфай не робе. 

О. я не проти багатьох точок. Але там де це потрібно, бо іжаку має бути зрозуміло що у нас погіршується при збільшенні кіл-ті точьок. Не знаєте?

12 часов назад, k-master сказал:

Це до цього відношення не має. Це робиться заради економії електроенергії та можливо для зменшення навантаження на голову. Ми ж розглядаємо ситуацію коли потужність максимальна і не вистачає. Мобіла у цьому випадку каже що нема мережі якщо не знайшла іншу базову.

Ми? Я не розглядаю таку ситуацію. Коли потужність максимальна і не вистачає я або змінюю розташування точок, або добавляю точки, або міняю точку на іншу, або міняв антену у рідких випадках. Або просто не використовую ТП Лінк, для початку)

ТП Лінк має (мав) часто антени 5дБи (про домашні роутери). ЦЕ непоганий результат, скажу - гарний. але потужність мала. Для збільшення покриття має сенс збільшити потужність передача, у ТП Лінк більше 0,1Вт не вийде. В такому випадку це проблема. Оскільки мабуть СМА роз'єми мабуть вони вже не ставлять отже навіть теоретично ми не покращемо результат заміною антен. Тоді змінюємо розташування/ставимо точки/зносимо стіни. Все. І мобіла піднімає рівень потужності як раз через те, що це ЄДИНИЙ можливий варіант утримання каналу зв'язку, якщо немає рядом інших БС.

Отже кейс. Є мобіла, яка погано ловить. Є варіант купити додаткові мобіли за рахунок клієнта. На різних операторів. А я пропонує одразу купити норм мабілу і пояснюю що не так з ТП Лінк. Візьміть Мікротік, Уніфай, Арубу, Рукус, Ціско, ... і знайдіть у кого з них потужність 0,1 Вт. Не знайшли?)) 
Як я радий, що їх інженери не читали, що зростання потужності не вплине на результат, бо у клієнта якийсь не той модуль буде)

От заходимо на сайт Рукус, клац на точку посередині, даташіт, читаємо-скрін. Підписи зробив я - яка потужність. Вона в 3-4 рази більше ніж у ТП Лінк. А антена має меньший коефіцієнт. І так, я розумію про тріполярізатіон у УБНТ, беамфлекс у Рукус і інше - я кажу що ВСІ піднімають потужність заради результату. Ну окрім ТП Лінк, але в Україні є стандарти -і мабуть ТП Лінк намагається вписатись в них, моя думка чому так.

Звичайно інколи збільшення потужності не допомагає, а інколи шкодить. Але суть. ТОП бренди, маючи супер пупер технології та антени -роблять потужність більше ніж у ТП Лінк. Замість сказати "купи ще точки".

Снимок экрана 2024-03-19 210837.png

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, uafisher сказав:

От заходимо на сайт Рукус, клац на точку посередині, даташіт, читаємо-скрін. Підписи зробив я - яка потужність. Вона в 3-4 рази більше ніж у ТП Лінк. А антена має меньший коефіцієнт. 

Дурить тебе той руксус, бо підсилення антени не 4, а до. Частота де 4 не вказана, наприклад 2 це теж до 4-х. Потужність пікова, а при яких умовах? Модуляції? От якщо піти а сайт мікротіка то там можна подивитись потужності та чутливість при різних швидкостях і зрозуміти що на максимальних швидкостях не буде максимальної потужності. Усі ті потужності +- однакові, в кого більше то десь маркетологи зґвалтували інженерів, інженери видали якусь велику теоретичну цифру для якоїсь швидкості чи модуляції. 

От одного разу взяли ми точку доступу на 1 Вт з зовнішньою антеною та пішли гратись. Мережу телефон бачив на відстані 300-400 метрів, але підключитись до неї не міг. А ще є таке місто - Чорноморськ, багато років тому ще до його перейменування хтось зробив віфі на усе місто (хтось продавати послуги збирався), мережу можна було побачити навіть у деяких підвалах, а от приєднатись було не можливо. Точки доступу в них потужні стояли....

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.03.2024 в 19:00, k-master сказал:

Дурить тебе той руксус, бо підсилення антени не 4, а до. Частота де 4 не вказана, наприклад 2 це теж до 4-х. Потужність пікова, а при яких умовах? Модуляції? От якщо піти а сайт мікротіка то там можна подивитись потужності та чутливість при різних швидкостях і зрозуміти що на максимальних швидкостях не буде максимальної потужності. Усі ті потужності +- однакові, в кого більше то десь маркетологи зґвалтували інженерів, інженери видали якусь велику теоретичну цифру для якоїсь швидкості чи модуляції. 

 

Слухай, не починай. Рукус дурить? Поглянь на Тп Лінк от просто перший під руку роутер у них на сайті. 
"6 фіксованих високопродуктивних антен.. Потужний модуль FEM. Покращує потужність передачі для кращого покриття сигналу"
Тільки тут чутливість антен вони прибрали чомусь. Дивись специфікацію українською. "Потужний модуль" який збільшує  (бо як ще можна покращити, ржака) потужність для покращення (!) сигналу має знайомі 0,1Вт, о, перепрошую - ДО 0,1Вт.

Тут два питання. А де потужність яка "покращує", якщо 0,1Вт -типова для ТП Лінк? 
І друге. Найцікавіше. Якщо взяти даташіт англійською мовою там ми вже побачимо потужність не < 0,1 Вт а до 30 дБм. Це ж 1,0 (!!!) Вт) 
Правда частоти якісь вказані не українські)))
Для США/Китая/інш, де ці частоти дозволені - ми маємо 1 Вт, для України 0,1Вт. Закони фізики інші? І ми ще про щось маємо діспутувати? Здається я був правий, аж сам здивувався). Дякую що змусили мене переконатись що нічого не змінилось.

В 03.03.2024 в 00:45, uafisher сказал:

ТП Лінк який продається офіційно в Україні - не потужний. Він мабуть вписується по законодавству, але слабкий)

Зараз про блокбастер

В 20.03.2024 в 19:00, k-master сказал:

От одного разу взяли ми точку доступу на 1 Вт з зовнішньою антеною та пішли гратись. Мережу телефон бачив на відстані 300-400 метрів, але підключитись до неї не міг. А ще є таке місто - Чорноморськ, багато років тому ще до його перейменування хтось зробив віфі на усе місто (хтось продавати послуги збирався), мережу можна було побачити навіть у деяких підвалах, а от приєднатись було не можливо. Точки доступу в них потужні стояли....

Це все окремі випадки, до того ж вже на межі і які можна пояснювати, але це зовсім не про випадок автора. І не буду спорічатись, що Wi-Fi це двонаправлена гра. Але всі хто займаються можуть розказати про безліч випадків, коли встановлення більш потужної точки робило покриття комфортним, мертві зони зменшувались. Збільшення кількості точок доступу часто має негативний ефект і зовсім не вихід.

Короче, я не хочу ходити по колу і розводити тут велику полеміку. ЗАВЖДИ треба розуміти нюанси. Бувають випадки, коли зайва потужність шкодить. Буває коли збільшення потужності має нульовий ефект. Буває (часто) коли ефект позитивний. Різні випадки, різні результати.
Якщо ми маємо запас по збільшенню потужності - ми можемо перевірити та скористатись цим. Коли ця потужність КАСТРОВАНА-то що тут гратись? Тому вибір ТП Лінк - не найкращий варіант щоб СПРОБУВАТИ, хоча у конкретних умовах автора можливо вийде. Так, ІМХО - вайфай камера це зло, але якщо так треба і хоче людина...

Як каже мій друг - хочеш геморою-візьми об'єкт з вайфай.))

Снимок экрана 2024-03-23 233945.png

Снимок экрана 2024-03-24 001129.png

Снимок экрана 2024-03-24 001008.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ruckus 7982 – чемпіон з покриття.
Коштує 15 доларів на ібеї

Але краще розтягнути дроти та поставити кілька Ruckus R500 unleashed

Змінено користувачем John Doe
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, John Doe сказал:

Ruckus 7982 – чемпіон з покриття.
Коштує 15 доларів на ібеї

Не впевнений про чемпіонство, але апешка ця не для вулиці, вона індор. На всяк випадок)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...