Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сушка для рушників від рециркуляції гарячої води.

Domikv

Рекомендовані повідомлення

Підкажіть, чи варто робити сушку для рушників від рециркуляції гарячої води? Бо взагалі вивели розетки під електричні сушки, а зараз вирішили робити рециркуляцію і пропонують на не повісити сушарки. 

Будинок 2 поверхи 160м, опалення електричний котел, всюди теплі підлоги.

Наскільки великі  витрати теплоти на лінію рециркуляції +- 20м ?

Змінено користувачем Domikv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, Domikv сказав:

Підкажіть, чи варто робити сушку для рушників від рециркуляції гарячої води? Бо взагалі вивели розетки під електричні сушки, а зараз вирішили робити рециркуляцію і пропонують на не повісити сушарки. 

Будинок 2 поверхи 160м, опалення електричний котел, всюди теплі підлоги.

Наскільки великі  витрати теплоти на лінію рециркуляції +- 20м ?

Не варто, робіть електричні сушарки, хай рециркуляція йде тільки про трубах (з власного негативного досвіду).

 

  • Лайк 3
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, shneider_vova сказал:

Не варто, робіть електричні сушарки, хай рециркуляція йде тільки про трубах (з власного негативного досвіду).

 

А можете поділитися деталями, що це за собою тягне.

Не порівнювали яке споживання електроенергії з рециркуляцією і без? Бо мені нарахували, що на неї буде йти навіть більше ніж на ГВС.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Історія така - в мене бойлер 250 л непрямого нагріву , грію вночі. Рециркуляція працює хвилину через 45 хвилин, це просаджує температуру гвс з ранку до вечора на 30 градусів, відповідно коли всі йдуть купатися - там вже 40 градусів, її не вистачає, доводиться дозрівати. З закритими(відключеними) сушарками не таке падіння , точні цифри зараз не скажу. Але щоб хоч якось, прикинемо так - на нагрів бойлера ввечері  в мене  витрачається десь 12 кВт*год. Три сушарки. Навіть якщо вони по 200 вт беруть (при паспортних витратах 600-800) - то за 12 годин це буде 0.2*3*12=7 кВт*год - більше половини витраченого на нагрів води! І хоча все тепло все одно залишається в будинку, але розподіл по нічному/денному тарифу не такий, як би я хотів. З електричними сушарками було б більше можливостей для регулювання.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, shneider_vova сказал:

Історія така - в мене бойлер 250 л непрямого нагріву , грію вночі. Рециркуляція працює хвилину через 45 хвилин, це просаджує температуру гвс з ранку до вечора на 30 градусів, відповідно коли всі йдуть купатися - там вже 40 градусів, її не вистачає, доводиться дозрівати. З закритими(відключеними) сушарками не таке падіння , точні цифри зараз не скажу. Але щоб хоч якось, прикинемо так - на нагрів бойлера ввечері  в мене  витрачається десь 12 кВт*год. Три сушарки. Навіть якщо вони по 200 вт беруть (при паспортних витратах 600-800) - то за 12 годин це буде 0.2*3*12=7 кВт*год - більше половини витраченого на нагрів води! І хоча все тепло все одно залишається в будинку, але розподіл по нічному/денному тарифу не такий, як би я хотів. З електричними сушарками було б більше можливостей для регулювання.

У мене як раз по плану теж бойлер 250 л, а який обрали і чи задоволені ним? 

Рециркуляція працює лише 1 хвилину за 45 хвилин і так всю добу? Тобто всього 32 хв за добу загалом, чи я щось не розумію? Мені взагалі казали на бойлер треба буде ставити температуру біля 45 градусів, а не 70,  але тоді він взагалі буде холодний..мабуть і без сушарок..

Десь зустріла відгук людини, зробив рециркуляцію по датчикам руху з Аліекспрес дуже задоволений..треба розбиратися

Змінено користувачем Domikv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Drazice 250 ntrr ,  4.5 Роки, все ок, теплообмінники поєднані для швидшого прогрівання.

 

Так, рециркуляція працює так мало. Додатково вмикається на повну, коли йде нагрів води, та в 5-00 на півгодини, щоб добре прогріти сушарки 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо не помиляюсь, в  нових  нормах  на проектування систем водопостачання/опалення рушникосушки на гвп вже не ставлять.

В принципі в цьому якесь раціо є.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Domikv сказав:

Десь зустріла відгук людини, зробив рециркуляцію по датчикам руху з Аліекспрес дуже задоволений..треба розбиратися

Такий варіант подобається, можна ще по датчику протоку на виході гарячої води з бойлера. Так працює, наприклад, контролер рециркуляції Tech EU-11. Рециркуляція запускається після відкривання крану і прискорює появу гарячої води. Наскільки я розумію, при такому алгоритмі циркуляційний насос треба обирати чим побільший. А не маленький, як класично роблять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18.03.2024 в 00:55, Domikv сказав:

Мені взагалі казали на бойлер треба буде ставити температуру біля 45 градусів, а не 70,  але тоді він взагалі буде холодний..мабуть і без сушарок..

Це казали не профі :)

При наявності електрокотла, гріти воду у сушарках електрикою, це повний ахтунг. Раніше по 0,69коп/Квт, ще можна було з цим миритися, зараз утопія. Ставте електричні, вони зараз не поганої якості.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, naupv сказав:

Ставте електричні, вони зараз не поганої якості.

В мене Laris з терморегулятором, 7-й рік користування і ніяких нарікань на українського виробника. Крім того, що завжди сухі рушники він ще примудряється обігрівати ванну кімнату з вікном, площею 12кв.м . Особливо це відчувається в міжсезоння. Взагалі не розумію цієї прив'язки до гарячої води. Навіть в квартирах викидали водяну та ставили електричну сушарку. Дуже зручно.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, allanek сказал:

В мене Laris з терморегулятором, 7-й рік користування і ніяких нарікань на українського виробника. Крім того, що завжди сухі рушники він ще примудряється обігрівати ванну кімнату з вікном, площею 12кв.м . Особливо це відчувається в міжсезоння. Взагалі не розумію цієї прив'язки до гарячої води. Навіть в квартирах викидали водяну та ставили електричну сушарку. Дуже зручно.

У вас вмикаються в розетку чи вбудовані? Ми хотіли вбудовані, але не знаю наскільки це надійно і чи немає потім нюансів

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 Що таке "вбудовані" ? В мене вмикається в розетку. Сушарки можуть бути з правим або лівим розташуванням вилки, тож треба врахувати цей момент, з якої сторони від розетки буде сушарка.

Здається, я зрозуміла. Під вбудованою ви мали на увазі приховане підключення. Ні, звичайне підключення , вивели розетку під сушарку, в розетку втикається вилка, на якій знаходиться терморегулятор. Які зараз моделі придумали не знаю, нема приводу цікавитись.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, Domikv сказав:

У вас вмикаються в розетку чи вбудовані? Ми хотіли вбудовані, але не знаю наскільки це надійно і чи немає потім нюансів

На надійність це наврядчи впливає. Скоріш, тільки на зовнішній вигляд та можливість заміни на іншу модель. Деякі виробники пропонують додатково комплект для прихованого підключення. Я відмовився від такого, бо не страшна ще одна розетка в санвузлі, нічого там розглядати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.03.2024 в 14:52, naupv сказал:

Це казали не профі :)

При наявності електрокотла, гріти воду у сушарках електрикою, це повний ахтунг. Раніше по 0,69коп/Квт, ще можна було з цим миритися, зараз утопія. Ставте електричні, вони зараз не поганої якості.

Не профі це про 45 градусів? Треба ставити на максимум? Не порадите косвеннік на 200 250 л?

Змінено користувачем Domikv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...