Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

34 минуты назад, Vladdi сказал:

трифазний ПЗВ в ящику на вулиці?

Там будівництво. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vladdi сказал:

, треба ставити чотириполюсний автомат на вводі щита,

Я згоден,  але у проєкті таке не передбачено.

671741941_001.thumb.jpg.628ab93260345c19e3fc48d3e252d133.jpg

Змінено користувачем Privet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Firetuf сказал:

А можно подробней? Что значит залитый полиэтиленом?

Клеевой пистолет.

Полностью покрыл всю конструкцию, что бы ничего не видно было - через время пропал контакт. Все расковырял - кусочки свободные от изоляции просто отсутствуют. Думал порвал когда разбирал, собрал снова - опять тоже самое.

Собрал на тефлоновых проводках, закрыл клеевой трубкой, заклеил все битумной лентой. Держится уже больше чем полгода

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Фрай сказал:

Хотите сказать, шо если я установлю давно купленный поплавок в колодец то ему недолго "танцевать"?

image.thumb.png.d98b3a8c1053cc0af549868a82bfd2df.png

Нет конечно, но я такое не ставил. Любой прибор надо держать под контролем. Если бы он кроме включения еще сигналил - работаю/не работаю, тогда да, а так нет

И не прогадал кстати. Через пару месяцев работы забился обратный клапан. Пришлось чистить. Если бы стояла эта штука то не только прочисткой клапана ограничилось, а и заменой насоса

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Vladdi сказал:

Дроти до камер доцільно сховати в металеву заземлену трубу.

Кабелі живлення 12 вольт та сигнальний проходять всередині металевої труби паркану.

1 час назад, Vladdi сказал:

якщо корпуси металеві, а такі зазвичай бувають в камерах належної якості, то там вже передбачене місце під гвинтове заземлення.

Корпуси заземлені - підведено відповідного кабелю.

1 час назад, Vladdi сказал:

а корпуси камер на стовпі, та ще й змочені дощем, то теж нормальний такий провідник.

Вода на камерах не буде ні у якому випадку.

 

1 час назад, Vladdi сказал:

Це зайве, так не треба робити, сам по собі ящик для обладнання безпечний (див. вище). А от захист від наведень у ПЛ треба обов'язково зробити, для цього все вже є. Знадобляться лише кілька пристроїв. Тут, в сусідніх темах це детально обговорювалось.

Щит обліку я хочу закріпити на металевому стовпі на ізоляторах бо мені здається, що така сумісна  схема  заземлення та блискавко-захисту - доцільна.

Untitled-1.thumb.jpg.d9f2496773d4a2e55d33e9d5d8253fb1.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Фрай сказал:

та ні, звичайно ж все заізолюю, бо набридло заглядати в очікуванні наповнення, а відкачую 2-3 рази на місяць.

offtop 

Спойлер

www.aliexpress.com/item/1005002467756496.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.3.45604f035qO9Qa

я поставив собі такий. подобається. якщо треба подробиць - то в лічку

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, igor_d70 сказал:

Клеевой пистолет.

Полностью покрыл всю конструкцию, что бы ничего не видно было - через время пропал контакт. Все расковырял - кусочки свободные от изоляции просто отсутствуют. Думал порвал когда разбирал, собрал снова - опять тоже самое.

Собрал на тефлоновых проводках, закрыл клеевой трубкой, заклеил все битумной лентой. Держится уже больше чем полгода

 

Хух, а я грешным делом подумал, что XLPE изоляция на жилах проводов пошла за кораблем.... 

То, что вы "наляпали" пистолетом - это для детского сада, честно. Залили бы гудроном - это дело. Или применяйте современные технологии. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Firetuf сказал:

Хух, а я грешным делом подумал, что XLPE изоляция на жилах проводов пошла за кораблем.... 

То, что вы "наляпали" пистолетом - это для детского сада, честно. Залили бы гудроном - это дело. Или применяйте современные технологии. 

Не. Та изоляция что покрывает провода типа СИП держит нормально. Несколько лет уже все Ок.

Хотя непонятно, и то и то полиэтилен вроде. А битум да, сила

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Privet сказал:

Щит обліку я хочу закріпити на металевому стовпі на ізоляторах бо мені здається, що така сумісна  схема  заземлення та блискавко-захисту - доцільна.

Я вже писав, це ілюзія. Діючи норми ПУЕ взагалі допускають єдиний контур, тому така "ізоляція" нічого не дає в плані безпеки. Для напруги у кількасот кіловольт лялькові ізолятори то ніщо. Тому й заморочуватись не варто.

16 часов назад, Privet сказал:

Вода на камерах не буде ні у якому випадку.

Теж ілюзія. Таке можливо лише тоді, коли камера всередині вуличного боксу. При сильному дощі з боковим вітром намокає все аж бігом. Але сучасні камери вуличного виконання належної якості води не бояться, там все передбачене, тому зайвий клопіт марна справа. У мене всі камери на всіх об'єктах висять просто на стовпах вже багато років, і нічого. Навіть найдешевші, ті, що з наборів по 5 тисяч гривень за 4 штуки WiFi разом з NVR вже три роки висять просто неба, хоч це виріб побутовий.

17 часов назад, Privet сказал:

Я згоден,  але у проєкті таке не передбачено.

Тоді питання знімається. Тимчасово, до закінчення будівництва :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

подскажите, посадить электрощит в нишу на монтажную пену можно? Или такое даже писать здесь нельзя было, ибо большой грех? :)

Из-за одного нехорошего человека ниша получилась на 10 см глубже нужного (и шире, но то другая история).

Щит большой, задолбаюсь раствором закидывать.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, sly сказал:

подскажите, посадить электрощит в нишу на монтажную пену можно?

Можна, чому ж ні, але роздує піну на такій товщині. Наклейте всередину шматок ЕППС, а на нього вже щит.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, sly сказал:

ниша получилась на 10 см глубже нужного

Ще десь бачив спосіб коли щит навішують на два шматки профілю для ГК, профіль до стіни, і потім позаду піну задувають. Профілі як тимчасове кріплення працюють.

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, blacktigra сказал:

Ще десь бачив спосіб коли щит навішують на два шматки профілю для ГК, профіль до стіни,

щось таке і я планую, дякую за пораду

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Є кабель з маркуванням ВВГ НГ 5Х4,0  2014г. 660в.

Щось у мене підозри , що там не 5х4 , а 5х2,5.

Штангелем поміряв діаметр жили - 2 мм.

3,14 х 1 х1 = 3,14 мм.кв.

Може, я чогось не розумію...

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Privet сказал:

Є кабель з маркуванням ВВГ НГ 5Х4,0  2014г. 660в.

Щось у мене підозри , що там не 5х4 , а 5х2,5.

Штангелем поміряв діаметр жили - 2 мм.

3,14 х 1 х1 = 3,14 мм.кв.

Може, я чогось не розумію...

 

Чергова стандартна "усєчьонка".😡

Пи-си: Звичайно, виробник/представник виробника, буде до всирачки доказувати, що у них "чістєйшая" мідь і їх провід відповідає вимогам стандарту по опору, але все то брехня.

IMG_20230629_025631.jpg

Змінено користувачем Firetuf
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Firetuf сказал:

Чергова стандартна "усєчьонка".

А який виробник цим не грішить ?

Треба 32 метра ВВГ 5х4.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Privet сказал:

А який виробник цим не грішить ?

Треба 32 метра ВВГ 5х4.

Берите из топовых.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, DimaF сказал:

Берите из топовых.

Не маю уявлення хто у нас топовий...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Privet сказал:

Не маю уявлення хто у нас топовий...

ГалКат, Одеса, ЗЗЦС. Ще краще, якщо знайдете типу N2XH, його навіть у нас виробляють і ТФКабель, і ІнтерКабель, а може електрики десь "позичили" з об'єкту німця породистого. Дайте запит на "куплю" і виберіть кращого. Але, ще раз нагадую, що товщина та якість мідного провідника, це не найстрашніше горе, у порівнянні з гівняною ізоляцією. Її вже не виправиш, а провідник можна убезпечити номіналом автомата, або купити по "українській таблиці відповідностей", де 6 мм.кв намальваних = 4 мм.кв. наявних.

(З українських, я би купував чорний/круглий/з заповнювачем  ГалКат).

  • Лайк 3
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 27.06.2023 в 17:20, igor_d70 сказал:

Клеевой пистолет.

оно ж усаживается при остывании заметно
следовательно про герметичность речь не идет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, sly сказал:

подскажите, посадить электрощит в нишу на монтажную пену можно? Или такое даже писать здесь нельзя было, ибо большой грех? :)

Из-за одного нехорошего человека ниша получилась на 10 см глубже нужного (и шире, но то другая история).

Щит большой, задолбаюсь раствором закидывать.

 

для подобного красную, огнестойкую пену и придумали

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, blacktigra сказал:

Можна, чому ж ні, але роздує піну на такій товщині.

пену дует на определенный коэффициент расширения
от толщины оно не зависит в том плане, что чем больше полость заполняемая - тем больше пена расширяется

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Tamburello сказал:

для подобного красную, огнестойкую пену и придумали

Якщо щит металевий та стіни НГ, то і звичайна підійде аж бігом. Вогнетривка піна "трошки" для іншого призначена. Але чи буде надійніше з вогнетривкою - звичайно так!

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Privet сказал:

А який виробник цим не грішить ?

Треба 32 метра ВВГ 5х4.

с такими раскладами по сечению - берите 5*10 :)

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...