Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Питання з електрики, які не потребують окремої теми

sanykrimea

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, Дед Звукарь сказал:

в бокову стінку щита.

Теж схиляюсь до такого рішення.

З накладними розетками на 380  вибір є.

А щось з накладними  розетками для вулиці на 220 вибір не дуже. Може, щось порадите - металеве або з ударостійкого пластику  ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Privet сказал:

А щось з накладними  розетками для вулиці на 220 вибір не дуже. Може, щось порадите - металеве або з ударостійкого пластику  ?

Смотрите накладные каучуковые розетки, например, ENext s9100025

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, BeeKeeper сказал:

Ну я не знаю... Тому запитую тут: як правильно? Розносить, чи розмістити поряд в одній траншеї?

Існують норми проектування, точніше, будівельні норми. Для телеком мереж це ГБН В.2.2-34620942-002:2015. Силові та слабкострумові кабелі зазвичай розносяться на відстань 50 см. Кабелі силові 220/380 ніколи не прокладаються в одному щільному пакеті з кабелями телефонними або сигнальними. В ГБН також наведені дані щодо ємності (кількості кабелів  Зрозуміло, що якщо проект та роботи не потрібно здавати в архітектуру та наносити на планшет, багато чого робиться з порушенням норм, але це все на розсуд власника. 

Змінено користувачем Vladdi
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, engeneer сказал:

каучуковые розетки,

Стоять у мене такі на подовжувачах. Як на мене - вони не для вулиці. Після сонця та т.п. їх майже не можливо закрити.

Напевно, замовлю ось таку.

1887355364_.JPG.e75bb58168f3c9c37dd8f9ada54fad05.JPG

 

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, engeneer сказал:

Смотрите накладные каучуковые розетки

Это розетки IP44, не для улицы. Точнее, можно и на улице, но в закрытом от брызг и дождя месте. Для открытого размещения нужна степень защиты не ниже IP 65-67. Таких розеток очень немного, все достаточно дорогие и требуют тщательного монтажа. У розетки на фото верхний сальник, нужно внимательно заделывать кабель. В принципе, при подключенном состоянии (с вилкой), любые розетки уязвимы, но ИМХО лучше всё же те, у которых подключение снизу под углом, там меньше шансов на затекание воды в разъем при подключенной вилке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Vladdi сказал:

на фото верхний сальник

Мені теж дивним таке рішення. Я взагалі не збираюсь там кабель заводити. Сподіваюсь там у комплекті йде різьбова заглушка. Нещодавно монтували камери спостереження - там такі різьбові алюмінієві заглушки були - дуже зручно та надійно.

Кабель буде проходити безпосередньо через стінку ящика у місці встановлення розетки. Просвердлимо отвір на 16 або 20 мм. та заведемо кабель. А розетку посадимо на гуму, або силікон - якщо у комплекті не буде прокладки. 

Змінено користувачем Privet
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Vladdi сказал:

подключение снизу под углом

А є такі звичайні розетки ?

Бо ті що бачив під нахилом - то силові та роз'єми відрізняються від тих до яких ми звикли у побуті.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, Privet сказал:

Кабель буде проходити безпосередньо через стінку ящика у місці встановлення розетки. Просвердлимо отвір на 16 або 20 мм. та заведемо кабель. А розетку посадимо на гуму, або силікон - якщо у комплекті не буде прокладки. 

можно розетку в щиток ip65 поставить

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, BeeKeeper сказал:

Головне прокласти без муфт в зоні, яка буде забетонована. А там, де залишиться газон, то звичайно краще з муфтами, на випадок, якщо усі 25 метрів не протягнеться.

Я збираюся завести і залишити в трубах риболовну ліску саму товщу (1 мм, здається сама товща) в якості протяжки.

Ну і питання по кабелю для 220 в. Там буде підключене освітлення, електрозамок, ну і так, можливо якісь дрібниці. Потрібен якийсь спеціальний кабель, чи досить такого ж як в будинку іде до розеток: ВВГнг 3х2.5 ?

С вашими трубами можно не леску оставить, а тонкую композитную арматуру. С ее помощью 100% все что угодно протянете

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, Privet сказав:

А щось з накладними  розетками для вулиці на 220 вибір не дуже. Може, щось порадите - металеве або з ударостійкого пластику  ?

Я отакі використовую:

Прихований текст

IMG_0711.thumb.jpeg.991542c5c66862ce5350c70460de16f6.jpegIMG_0709.thumb.jpeg.93fe831e465c7f68c649bf76c5030494.jpegIMG_0708.thumb.jpeg.260531398e54a32e007cd521f26543f5.jpegIMG_0706.thumb.jpeg.6e0da8384d3e94c9c82bcaf927bbe2de.jpegIMG_0707.thumb.jpeg.b48ef2d27fe9a6c6f44b4bcf903ded8e.jpeg

із кутовими вилками вони повністю закриваються і обжимають манжетою кабель.

  • Лайк 6
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Privet сказал:

А є такі звичайні розетки ?

А це не має принципового значення. Будь-яка трифазна розетка може живити і однофазних споживачів, питання лише в правильному підключенні кабелю у вилці, яка відповідає цій розетці. Трифазні силові розетки мають однозначний спосіб підключення, тобто, її вилку можливо підключити тільки одним способом, тому ніхто не заважає, наприклад, зробити навіть два або три однофазних відгалуження від однієї такої вилки. Все одно під час підключення навантаження (вилки) ступінь захисту від пилу (перша цифра) та води (друга цифра класу захисту) у звичайних роз'ємів падає, і у кращому випадку буде не більше IP44 (захист від бризок, але не від струменів води). Тому наявність добротної розетки на 5 виходів дає можливість підключити будь-який  тип навантаження, від побутових однофазних електроприладів до трифазних зарядок електромобілів. В найгіршому випадку доведеться тільки зробити кілька комплектів відгалужень на потрібний тип споживача. Як правило, сальники на добротних вилках дозволяють підключати навіть провід не дуже великого перерізу. Або використовувати захищені блоки, як наведено у попередньому пості. Мені ті блоки подобаються, добротна конструкція.

Змінено користувачем Vladdi
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Обмірковую доцільність встановлення силової розетки на 220.

Та за потреби - використовувати перехідник з силового роз'єму на звичайний - до якого ми звикли.

 

510129139_.JPG.d02c1789398308343031269171234b29.JPG

 

Поки що очевидних плюсів не бачу - окрім того , що силова розетка більш надійна та без проблем можна підібрати на 20-32 ампера, наприклад. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Privet сказал:

А є такі звичайні розетки ?

Бо ті що бачив під нахилом - то силові та роз'єми відрізняються від тих до яких ми звикли у побуті.

 

Обычные наклонные розетки с защитой IP68 встречал у Principal Elektrik Код: 3101-385-0900

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

53 минуты назад, Vladdi сказал:

Тому наявність добротної розетки на 5 виходів дає можливість підключити будь-який  тип навантаження,

 

Мені усі ці розетки цікавлять в різних куточках земельної ділянки,  бо надають можливість оперативно підключити подовжувач та використовувати компресор на 380 - фарбування та т.п.,  промисловий пилосос ,  віброплиту, зварювальний апарат та т.п. обладнання.

Подовжувач на 380 дає можливість під'єднати як обладнання на 380 , так і на 220.

Але, на жаль, в мене не має кабелю КГ на 5-ть жил. Лише на 4-и жили - метрів 50 є. 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, engeneer сказал:

Обычные наклонные розетки

Чого усі ці продавани не розміщають фото розеток у відкритому стані ?......

Сидиш та гадаєш - що воно там усередині...

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Privet сказал:

Чого усі ці продавани не розміщають фото розеток у відкритому стані ?......

Сидиш та гадаєш - що воно там усередині...

Там зверху написано - розетка Shuko, це має бути вона. 
Я з ними працював, хлопці адекватні та продукція непогана, хоч і Турція. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, volomoto сказав:

Я отакі використовую:

  Приховати вміст

IMG_0711.thumb.jpeg.991542c5c66862ce5350c70460de16f6.jpegIMG_0709.thumb.jpeg.93fe831e465c7f68c649bf76c5030494.jpegIMG_0708.thumb.jpeg.260531398e54a32e007cd521f26543f5.jpegIMG_0706.thumb.jpeg.6e0da8384d3e94c9c82bcaf927bbe2de.jpegIMG_0707.thumb.jpeg.b48ef2d27fe9a6c6f44b4bcf903ded8e.jpeg

із кутовими вилками вони повністю закриваються і обжимають манжетою кабель.

Так а знайти їх як?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может кто подскажет, какой обычно максимальный ток нагрузки у ручных аккумуляторных шуруповертов на 12В? У меня два потребителя- собственно старенький китайский шуруповерт procraft с неизвестным током нагрузки и насос на 12В с максимальным током нагрузки 2.3А 

Я хочу увеличить ёмкость батарей со штатных 1.5Ач до 4.8Ач. Не знаю какой ток нагрузки аккумуляторов будет достаточный. 10А хватит?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Nesnakomez сказал:

Может кто подскажет, какой обычно максимальный ток нагрузки у ручных аккумуляторных шуруповертов на 12В? У меня два потребителя- собственно старенький китайский шуруповерт procraft с неизвестным током нагрузки и насос на 12В с максимальным током нагрузки 2.3А 

Я хочу увеличить ёмкость батарей со штатных 1.5Ач до 4.8Ач. Не знаю какой ток нагрузки аккумуляторов будет достаточный. 10А хватит?

А причем здесь "какой ток нагрузки будет достаточный?".

Чем больше ток - тем меньше работочасов. А вот как заряжать - это совсем другой вопрос.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Firetuf сказал:

какой ток нагрузки будет достаточный

Ток разряда.

Я полагаю, что в момент пиковых нагрузок в лучшем случае аккумулятор просто будет отключаться, если он превышает ток разряда аккумулятора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Firetuf сказал:

А вот как заряжать - это совсем другой вопрос.

Для зарядки использую штатную зарядку шуруповерта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 часов назад, Privet сказал:

Чого усі ці продавани не розміщають фото розеток у відкритому стані ?......

Сидиш та гадаєш - що воно там усередині...

У Копоса должны быть специальные коробочки по фасаду с ip защитой 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 годин тому, delic сказав:

Так а знайти їх як?

Я на аліекспесі купував - www.aliexpress.com/item/1005005387752680.html

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні приходив електрик з місцевого Рему - міняти та переносити лічильник.

Каже, - зроблю без відключення від мережі. 380 вольт.

Я кажу, - так там же кабелю забагато - треба різати.

 

А він каже, - то я його у бухту, та на стовпа повішу.

 

НЕВЖЕ, так речі можна робити ?! Там же індуктивність буде ?

 

У мене  камери спостереження нижче висять - перешкоди можливі ?

Не вийде так, що завдяки бухті сіпу  - блискавка буде лупити у той стовп ?  

 

Що порадите ?

Бо вже завтра він збирається туди лізти.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • irina1969 змінив заголовок на Питання з електрики, які не потребують окремої теми

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...