Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Наш солом"яний будинок. Тернопіль.

Naya

Рекомендовані повідомлення

Добро дня Вам та успіхів в будівництві

Я буду будувати також по цій технології, але не знаю як зробити розрахунки фундамента, каркасу, як утеплити соломяними блоками мансарду, чим краще утеплити підлогу першого поверху(без підвалу), підлогу мансарди теж хотілося звукоізолювати соломяними блоками, що б ви врахували маючи теперішній досвід вашого будівництва підкажіть будь ласка

З повагою, PMSnika

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, Naya!

Дуже радий що ведете цей щоденник, дуже багото чого можна повчитися. В нас - молода сімя, теж виникли проблеми з житлом, і дана технологія здається найбільш доступною, а також екологічною,... ну і дуже багато плюсів , особливо враховуючи бюджет середньостатистичного українця :)

Давно досліджую це питання і слідкую за Вашим щоденником. (хоча зареєструвався тіки зараз :) )

Прохання: чи не могли б Ви викласти по можливості свіжі фото Вашого будинку, а також враження від проживання в ньому.

Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добро дня Вам та успіхів в будівництві

Я буду будувати також по цій технології, але не знаю як зробити розрахунки фундамента, каркасу, як утеплити соломяними блоками мансарду, чим краще утеплити підлогу першого поверху(без підвалу), підлогу мансарди теж хотілося звукоізолювати соломяними блоками, що б ви врахували маючи теперішній досвід вашого будівництва підкажіть будь ласка

З повагою, PMSnika

 

Дякую. О! Багато чого ми б зробили не так. Дуже багато писати. Дещо ми вказували в цій темі та на своєму Сонцефорумі.

Коротко по ваших питаннях:

Розрахунок фундаменту. Будинок легкий тож капітального фундаменту не потребує. Підійде мілкозаглиблений або ТІСЕ.

Каркас. Загалом на 1,5 поверхи, стояки 10х10 крок 1,2-1,4 м. Каркас подвійний. + нижній маурлат + обв*язка міжповрхна + верхній маурлат. Розрахунок перекриття - калькулятор Романова. Стропильна система - звичайна. Ми робили по канадському типу. Але це не принципово. Основні типорозміри дерева: брус 10х10, 5х5, дошка 20х5, 15х5, 10х5, 2,5хлюбий.

Ізоляція підлоги сол блоками. Реально. Багато-хто практикує. Ризик набирання вологи від землі. Ізоляція мансарди - також реально, та ускладнюється конструкція даху. Ізоляція міжповерхного перекриття - також реально, ускладнюється конструкція^2.

 

Добавлено через 11 минут

Доброго дня, Naya!

Прохання: чи не могли б Ви викласти по можливості свіжі фото Вашого будинку, а також враження від проживання в ньому.

Дякую!

 

Свіжі фото є на Сонцефорумі. Тут також плануємо викласти. З часом. Враження... Стіни тримають тепло - однозначно. Багато втікає тепла через вікна. Необхідно також продумати вентиляцію. Мишки є. І вони живуть у стінах. Солому житню не їдять. Але судячи зі всього снують по ній у пошуках зерна. Потрібен кіт та мишоловки в такому будинку. І не варто економити на дрібній сітці. Якогось супермегагіпер просвітлення в такому будинку, помічено не було. Біопозитивні потоки, також не спостерігалися. Будинок, як будинок із теплоізолятора. Не більше. І не менше.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь. :)

Трохи вище Ви писали, що гостювали в Широкова, що він прогнозував на рахунок мишей (крім того що житню не їдять)?

 

І не варто економити на дрібній сітці

це Ви маєте на увазі повністю весь дім чи тільки нижній шар? І сітка ,мабуть, повинна бути металева. А варіант з дранкою не пройде?

 

Необхідно також продумати вентиляцію

це гостра необхідність чи бажано?

 

Якогось супермегагіпер просвітлення в такому будинку, помічено не було. Біопозитивні потоки, також не спостерігалися.

можливо потрібно більше часу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якогось супермегагіпер просвітлення в такому будинку, помічено не було. Біопозитивні потоки, також не спостерігалися. Будинок, як будинок із теплоізолятора. Не більше. І не менше.
Сказано с сарказмом. Это что, разочарование? Я думаю, мало построить дом с любовью. Надо с любовью о нём какое-то время и пожить.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь. :)

Трохи вище Ви писали, що гостювали в Широкова, що він прогнозував на рахунок мишей (крім того що житню не їдять)?

Фактично нічого, крім того, що житньої соломи вони не люблять.

 

 

це Ви маєте на увазі повністю весь дім чи тільки нижній шар? І сітка ,мабуть, повинна бути металева. А варіант з дранкою не пройде?

Мається на увазі, лиш в тих місцях, де мишкам легко буде пробратися в стіну. Дранка чудова для штукатурки, але від мишок не захистить.

 

 

це гостра необхідність чи бажано?

На мою думку - це гостра небхідність з двох причин.

1. Нехай краще лишня волога виходить через вентиляцію, аніж має накопичуватися в стінах (це поки що з нашої теорії)

2. В тому що вентиляція необхідна - ніяких сумнівів не було з самого початку, тому й проектувалася та робилася вона одразу, але не все ми доробили до кінця, бо другий поверх фактично сирісінький. Тож з кухні та ванни є вентотвори, але їх треба продовжити трубами на мансардному поверсі та вивести вище, за дах. Бо зараз відчуваємо, як холодне повітря з мансарди тисне вниз й досить таки з тих вентотворів дме. А має бути навпаки - тепле повітря з надлишковою вологою має підніматися вверх. А якщо закрити вентотвір, то з часом не так комфортно дихати.

 

можливо потрібно більше часу?

так звичайно. я теж такої думки.

Вище чоловік писав, він і з самого початку критично ставився до таких характеристик як біопозитивність таких будинків й т.д. Його приваблювало дещо інше в такому будинку.

Щодо мене, то загалом будинок подобається й мікроклімат також. Є певні нюанси, але будинок ще повністю не обжитий, от з вулиці заходимо й чути ще запах ремонту, дощок й т.п. Тож я поки що боюся щось конкретно говорити про мікроклімат. Поживемо зиму, доробимо вентиляцію як має бути й будемо бачити що та як.

 

Добавлено через 7 минут

Сказано с сарказмом. Это что, разочарование? Я думаю, мало построить дом с любовью. Надо с любовью о нём какое-то время и пожить.

 

Розчаруванням мабуть це не назвеш, бо чесно кажучи ми не очікували чогось такого надчудесного від будинку. Та й правду кажучи, я й уявлення не маю, як то вони виглядають оті біопозитивні потоки в таких будинках. Судячи з вищенаписаного, чоловік теж, бо писав він під моїм логіном.

Просто про це багато де згадується, от й прийшлося до слова. Звісно, що в будинку треба пожити трохи, щоб можна було щось конкретно говорити.

РОзчарувань як таких зараз немає. Й будинком ми задоволені, хочеться його доводити до затишку, прикрашати своїми руками, чого за мною раніше не спостерігалося:D

Є думки, що багато чого ми б уже зробили не так, й багато чого хотіли з самого початку по-іншому, але я прекрасно розумію, що ми вижали максимум з наших можливостей.

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую.

Знайшов Ваші фото на сонцефорумі. Дуже гарно! Ніколи не сказав би, що це дім з соломи. Але як Вам вдолося легалізувати його (техпаспорт) , проект освітлення (дозвіл РЕСу) , пожежники... (бачу газу близчим часом в планах нема, чи його взагалі не буде) . Чесно кажучи "солома " може бути проблемою для чиновників. Як Ви вийшли з положення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

дайте лінки на "соцфорум" в решті решт.

Будь ласка, (ссылка устарела)

 

Добавлено через 7 минут

Дякую.

Знайшов Ваші фото на сонцефорумі. Дуже гарно! Ніколи не сказав би, що це дім з соломи. Але як Вам вдолося легалізувати його (техпаспорт) , проект освітлення (дозвіл РЕСу) , пожежники... (бачу газу близчим часом в планах нема, чи його взагалі не буде) . Чесно кажучи "солома " може бути проблемою для чиновників. Як Ви вийшли з положення?

 

 

Справа в тому, що будинок наш ще не легалізований, так сказати. На зорі будівництва, коли я ходила в архітектуру нашу ідею взагалі не сприйняли. А ми житло знімали, шкода було й грошей на чуже житло, краще в своє вкладати й часу тратити на біганину з вияснянням щодо проекту. Тому ми ризикнули будувати будинок самовільно, й коли вже буде свій дах над головою, тоді спокійно та впевнено розбирати це питання. Тому техпаспорту ще немає, проект освітлення робив сам чоловік під керівництвом місцевого електрика, пожежники ще не в курсі:D, а газ в принципі не планували й поки не плануємо, а далі час покаже. Відстані від будинку до сусідських будинків ми зробили згідно вимог ДБН, а будинок будемо подавати, мабуть, як будинок з важкого саману.

Наш будинок в садовому товаристві й будувався наче садовий будинок, тут реєстрації місця проживання все одно поки не доб"єшся, то й з введенням в експлуатацію будинку поки не дуже спішимо.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будь ласка, (ссылка устарела)

 

Уххх!!! специфика там однако )))

от количества цветочков, бутылочек, рюшечек, сю-сюшечек аш в глазах зарябило. :)

 

Интеръеры у вас просторные конечно.... такие объемы топить будет непросто.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

такие объемы топить будет непросто

От теплопотерь зависит. У мну ЛК площадью 25 квадратов имеет бОльше теплопотерь, чем трёхкомнатная квартира 74 кв.м. в неутеплённом кирпичном доме. У ТС стена очень тёплая.

 

P.S. Naya, глянув фото у третьому дописі там. Який знайомий камін. Наскільки я пам'ятаю, там дуже своєрідна піч. Ми їй ще кістки тут перемивали.

Змінено користувачем AndyAntonov
очепятка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 

Интеръеры у вас просторные конечно.... такие объемы топить будет непросто.

 

Наша пічка напалює дві кімнати: кухню/столову та вітальню. (тут план (ссылка устарела)) Це 40 м.кв. Вистачає два відра дров (ну це поки морозів нема, там побачимо).

Ванна( 11 м.кв) опалюється теплою підлогою - 2 м.кв теплої підлоги. В коридорі теж тепла підлога. Досить тепло та комфортно.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наш будинок в садовому товаристві

До початку будівництва в вашому "садку" вже було 220В?

Для введення в експлуатацію мабуть потрібна буде зміна цільового призначення землі і тд і тп ... потріпають нерви...

 

Скажіть ще: Ви почали будівництво раніше і мабудь завели багато друзів однодумців на рахунок солом'яних будинків, як взагалі в Україні можна це все зробити згідно закону?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

наскільки памятаю у садовому товаристві можна будувати коттеджі. А от щодо неординарності проекту..хоча будинок невеликий тому для них багато що спрощено
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
  • 2 тижні потому...
Мені дуже сподобався ваш будинок. Чи можна якось з вами зв'язатися,чи приїхати подивитися на будинок?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До початку будівництва в вашому "садку" вже було 220В?

Для введення в експлуатацію мабуть потрібна буде зміна цільового призначення землі і тд і тп ... потріпають нерви...

 

Скажіть ще: Ви почали будівництво раніше і мабудь завели багато друзів однодумців на рахунок солом'яних будинків, як взагалі в Україні можна це все зробити згідно закону?

 

Так електромережі були вже, в нас свій трансформатор на весь кооператив, ми лиш кинули електрику з стовпа на свою ділянку. Здається я вже десь писала про це. Не обов"язково змінювати цільове призначення, можна реєструвати як дачний або садовий будинок. Але тоді не буде прописки. З цільовим призначенням тут складно - треба об"єднуватися всім кооперативом, щоб змінити цільове призначення.

По закону - ніяк. По закону такий будинок тре подавати як саманне будівництво мабуть. Мені не хотілося б вам наговорити небилиць, бо сама я ще це питання не копала глибоко.

Але...на зорі проекту, коли він був лиш в планах мала розмову з пожежником на цю тему. Так він мені сказав, цитую : " Серед поля - будуйся хоть з картону, хоть з соломи, з чого хочеш. Маєш сусідів - відступи строго по ДБН" Відступи від сусідів по ДБН в нас максимальні. Будинок оштукатурений. В нас в Україні немає ТУ на такий будівельний матеріал, як тюк соломи, в Білорусії, Німеччині, США - є. Але в нас простіше з саманним будівництвом. Тому мабуть буде простіше видати будинок за саманний.

 

Добавлено через 7 минут

наскільки памятаю у садовому товаристві можна будувати коттеджі. А от щодо неординарності проекту..хоча будинок невеликий тому для них багато що спрощено

 

В нашій країні весь час щось міняється. Я не встигаю за всім слідкувати. Коли планували будівництво, то хотіли все чинно-законно по проекту й т.п. Але реальність внесла свої корективи, такий будинок нереально було по проекту зробити - ніхто навіть слухати про таке не хотів. Тому ми пішли на ризик - жити нам десь треба, не все життя по чужих квартирах тинятися. І ми вирішили вирішувати проблеми по мірі їх поступлення - спочатку дах над головою, а коли приспічить цей будинок вводити в експлуатацію - тоді й будемо вводити.

 

Може хтось мені ще скаже, чому так конче все тре узаконити?

Можливо я розслабилася трохи? Я так розумію, що якщо я захочу цей будинок продати/подарувати/переписати/прописатися тут й т.п - тоді потрібно мати якісь документи на нього і відповідно зареєструвати його. А якщо все це на разі не актуально - то чому спішити? Вірно, чи може я якогось нюансу не знаю?

От лежить у ВР законопроект про прописку в СТ та ДК. Поки що неприйнятий. От приймуть, то й будемо копати питання як з цим будинком далі діяти.

 

Добавлено через 3 минуты

Де ви пропали? Як будова?

Бавлю дітей, печу пироги, готую, прибираю, зараз стежки від снігу промітаю:D, роботи добавилося;)

Та яка будова:) Ми вже живемо в будинку, облагороджуємо потрохи, затишок створюємо.

Навесні плануємо доштукатурити мансардний поверх всередині. Вже встановили вікна на мансардному поверсі.

Життя йде ;)

 

Добавлено через 51 секунду

Мені дуже сподобався ваш будинок. Чи можна якось з вами зв'язатися,чи приїхати подивитися на будинок?

Можна, звичайно!

Приїзжайте. Пишіть в скайп mebel.vovtis.com

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

гадаю доки не захочете його узаконити(отримати технічний паспорт), продати чи використати як заставу то переживати нічого, оскільки вам не треба підключатись до мереж, а саме тоду треба мати нормальні документи(можна і без них, хабар річ цікава) але увас уже є світло.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте,а можна по телефону з вами звязатись? Тому що доступ до інтернету через телефон,не дуже зручно
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вибачте,а можна по телефону з вами звязатись? Тому що доступ до інтернету через телефон,не дуже зручно

Пишу вам в пп, а мені видає отаке

Следующие пользователи не найдены:

Mashka&

 

тел 067 599 30 62

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Всем привет и хорошего настроения! С интересом прочитал эту ветку. Давно просматриваю темы на разных форумах о строительстве домов из соломенных блоков. Кстати в Прибалтике каждый год проводятся мастер классы по этой технологии строительства. Они там эти блоки еще домкратами уплотняют .В блоках из житневой соломы мыши не очень любят лазить, и солома из жита не так боится сырости,как солома из пшеницы. Конечно,чтобы дом был полностью экологичным, надо штукатурить глиной.Чтобы на штукатурке небыло трещинок, в неё добавляют разные добавки ( шерсть,камышевый пух ,мелкую сечку и т.д) Перед этим,желательно,чтобы глина перезимовала в буте.Конечно это гемор,но дом получается живым .Глина сама по себе является антисептиком,и в нем ле гче дышется именьше болеют. Было бы не плохо создать отдельную ветку по строительству из соломенных блоков.

 

Добавлено через 34 минуты

Если можно еще поинтересоваться. На форумах по строению из соломенных блоков ,предлагали интересный фундамент.Во внутрь ленточного фундамента ,по периметру ,на гидроизоляцию и подушку из щебня,укладывали соломенные блоки спромежутком в 10см. между блоками.Эти 10см.засыпали щебнем или керамзитом,сверху на блоки делалась из арматуры сетка и делалась цементная стяжка.И вроде бы получалась теплая плита. Я конечно не спец если что не так звиняйте.Влез в тему первый раз,просто тема зацепила.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
чтобы глина перезимовала в буте

Стесняюсь спросить... А как это?

 

Очень самому хочется соломенный дом, но смущает свойство глины трескаться. А без оштукатуривания соломы глиной вся идея соломенного дома, ИМХО, теряется. Интересно кто как решал эту проблему и какой результат получал?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А без оштукатуривания соломы глиной вся идея соломенного дома, ИМХО, теряется.
а что вам мешает внутри по штукатурить известковым раствором?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

известковым раствором

Я имел ввиду, что штукатурка цементным раствором является ИМХО несовместимой с соломой (ну почти то же самое что синтетический линолеум постелить в соломенном доме). А известковый раствор можно. Только вот люди, делавшие так, говорят что он тоже трескает :(.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только вот люди, делавшие так, говорят что он тоже трескает
Я в саманном доме живу, не трескается....а в соломенном , я думаю ,если штукатурить по сетке трещин быть не должно....... но в общем то это не важно если сделать облицовку гипсокартоном
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...