Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

самшит

Cерж

Рекомендовані повідомлення

Кущ самшиту з маленьких кущиків. Декілька років тому посадили самшит, куплений на базарі, невеликі кущики розсадили в рядки в потрібних місцях. Думав за 3-4 роки мало б щось більше вирости, а таке відчуття що розміри кущів лише трошки виросли у висоту і на тому все. Виглядає це так собі. 

Думаю чи можна сформувати більший кущ з декількох малих? Тобто по 5-7-10 в одну ямку, щоб виглядало трохи солідніше?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Кущ самшиту з маленьких кущиків. Декілька років тому посадили самшит, куплений на базарі, невеликі кущики розсадили в рядки в потрібних місцях. Думав за 3-4 роки мало б щось більше вирости, а таке відчуття що розміри кущів лише трошки виросли у висоту і на тому все. Виглядає це так собі. 

Думаю чи можна сформувати більший кущ з декількох малих? Тобто по 5-7-10 в одну ямку, щоб виглядало трохи солідніше?

ні, краще роздивіться свої самшити, може іх хтось їсть, добрива роблять дива, самшит дуже добре реагує на стрижку, у Вас може бути сорт самшита який повільно росте

якщо Ви зробите те за що пишете, тобто "букетно посадку" то у  Вас будуть просто чахлі росліни посаджені купкою в одну яму (( краси від цього не побільшає

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, irina1969 сказав:

краще роздивіться свої самшити, може іх хтось їсть, добрива роблять дива, самшит дуже добре реагує на стрижку, у Вас може бути сорт самшита який повільно росте

З виду вони наче ростуть, але дуже повільно, і то здається що тільки у висоту, бо якщо дивитися по діамутру куща, то майже всі "худі", в діаметрі може 15 см, максимум 20 см, і тільки декілька на їх фоні виділяються. Поки кущ виросте до більш менш пишних розмірів, то довго треба чекати. Мабудь треба з добривами розбиратися.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Кущ самшиту з маленьких кущиків. Декілька років тому посадили самшит, куплений на базарі, невеликі кущики розсадили в рядки в потрібних місцях. Думав за 3-4 роки мало б щось більше вирости, а таке відчуття що розміри кущів лише трошки виросли у висоту і на тому все. Виглядає це так собі. 

Думаю чи можна сформувати більший кущ з декількох малих? Тобто по 5-7-10 в одну ямку, щоб виглядало трохи солідніше?

Може ви такий як я? Я раніше думала: хай гарно приростуть, вкорінюються, а потім буду стригти... Ні так воно не працює! Шоб гарно росло - треба стригти, пристрігати. Стрижка - не шкода кущу, це стимул. Звісно ж, за умови поливу, догляду, загального "здоровля" рослини )))

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А еще, пока не поздно и не потратили кучу времени сил на него, может передумаете и поищите аналог? Уж очень его любит огневка и может потом оказаться что все ваши усилия за пару недель под корень съели изза того что вы весной не смогли опрыскать химией.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, voglya сказав:

Може ви такий як я? Я раніше думала: хай гарно приростуть, вкорінюються, а потім буду стригти... Ні так воно не працює! Шоб гарно росло - треба стригти, пристрігати. Стрижка - не шкода кущу, це стимул. Звісно ж, за умови поливу, догляду, загального "здоровля" рослини )))

То дружина за тим дивиться )) Поки що не стригли ще, бо там нема що стригти, якщо обстригти то лишать голі гілки 😁

34 хвилини тому, eam сказав:

не смогли опрыскать химией.

Бризгали здається кожного року, тільки не знаю чим, треба дружину питати. Вони ростуть и прижилися, не пам'ятаю скільки кущів всього, десь ~25 шт, з них всього декілька пропали за ці роки, і то переважно від того що випадково зламали чи тримером скосили. Іншим наче нічого не бракує, на декотрих бувають сухі листочки/гілочки, але їх обрізаємо і дальше все ок.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, TaurosRMK сказав:

Думав за 3-4 роки мало б щось більше вирости, а таке відчуття що розміри кущів лише трошки виросли у висоту і на тому все.

Диво дивне, при пересадці самшиту поламались гілочки, загострив, штрикнув у землю палички і через кілька років маю вже таке


IMG_3537.thumb.jpeg.96ddb73d03040cc63afbd8668727dbeb.jpeg

щось там вашому буксусу не підходить  

Цитата

Думаю чи можна сформувати більший кущ з декількох малих? Тобто по 5-7-10 в одну ямку, щоб виглядало трохи солідніше?

не варто, але коли будете саджати то чим ближче кущики друг до друга і тоді через кілька років буде ось таке

IMG_3540.thumb.jpeg.0d2ec59785937be6c0923373bda9967f.jpeg

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, Фрай сказав:

і через кілька років маю вже таке

Скільки років?

 

49 хвилин тому, Фрай сказав:

але коли будете саджати то чим ближче кущики друг до друга і тоді через кілька років буде ось таке

Аналогічно, скільки часу пройшло?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Десь 9 років як втикнув патички см по 20 довжиною, відламались коли пересаджував оте що стрижене

посадив у 2014, але то викопав, перевіз, пересадив з дачі кущики яким вже було роки по 4-5

стрижу нещадно.

Знайду фото покажу.

IMG_1251.thumb.jpeg.065f8cead828c1aa6765cad5690b5146.jpeg
 

Ледве знайшов, фото з екрана

земля під ним насипна прямо по глині з піском і будівельним сміттям, десь на два штики лопати, не більше.
 

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 хвилин тому, Фрай сказав:

щось там вашому буксусу не підходить

Може й так... Частина з них посажена там, де постійно сонце, частина з північної сторони за будинком, частково там тінь в самий обід, до обіду/після обіду сонце. Не сказав би що між ними велика різниця, може ті що в тіні трохи більші. Поруч з тими що в тіні ростуть троянди, пересажені туди приблизно в один час з самшитами, так троянди там полюбили місце, можливо для самшитів треба інше місце шукати.

Пересаджувати самшити можна зараз, чи краще коли потепліє? Може треба по правильному посадити, а не просто прикопати в ямку )) І напевно треба добрива якісь, тому що крім поливання нічого не додавали.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От хочте вірте, хочте ні, але дуже рідко підгодовую, тільки від огньовки доводиться щороку обробляти.

Це в мене північна сторона. Один кущ який також виріс з патика пересадив тиждень назад, побачу як прийметься.

IMG_1826.thumb.jpeg.18bae42402a2b75c340a398fdca4ec2d.jpeg

всі три кущі це одночасно втикнув патики у землю, але 1-2 тут і виросли, а 3 за будинком у затінку, а пересадив тиждень назад, бо спиляв на цьому місці великий кущ кіпарисника (чи ялівця)

IMG_3536.jpeg.21366ba9a9f07fe69c7922157c5d892b.jpeg
IMG_3538.thumb.jpeg.b9872e0a0dc3e7405135f3d4a49bad80.jpeg

 

Змінено користувачем Фрай
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, TaurosRMK сказал:

То дружина за тим дивиться )) Поки що не стригли ще, бо там нема що стригти, якщо обстригти то лишать голі гілки 😁

Я саме про це! Ріжте! Обрізайте кінчики гілочок - це буде стимул для росту.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@TaurosRMKне дрейфи, візьми сікатор і почікай кінчики гілочок зверху і по бокам. Їм іноді потрібне збудження.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Читаю тему і чекаю, коли вже хтось з товариства запитає в який грунт посаджено того самшиту? Як і про те, чи проливають кущі чимось від хруща?

В мене були самшити, вимушена була посадити, бо чоловіку подарували. Навіть не пам'ятаю, чи добавляла вапно в посадкові ями, тому що в мене кислий пісок. Не годувала, води мали вдосталь, росли швидко. Позбулась, бо в нас з'явилась вогнівка, але це не та рослина для мене, щоб я ще біля неї ритуальні танці виконувала. Пішли в компостер.

Стосовно стрижки. І з нею, і без неї росли гарно.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, allanek сказав:

Читаю тему і чекаю, коли вже хтось з товариства запитає в який грунт посаджено того самшиту? Як і про те, чи проливають кущі чимось від хруща?

В мене були самшити, вимушена була посадити, бо чоловіку подарували. Навіть не пам'ятаю, чи добавляла вапно в посадкові ями, тому що в мене кислий пісок. Не годувала, води мали вдосталь, росли швидко. Позбулась, бо в нас з'явилась вогнівка, але це не та рослина для мене, щоб я ще біля неї ритуальні танці виконувала. Пішли в компостер.

Стосовно стрижки. І з нею, і без неї росли гарно.

 

Саме як садили не пам'ятаю, грунт звичайний чорнозем. Від хрущів... щось не пригадую чи обробляли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо ви на Київщині, то в нас нема чорноземів, то умовно так кажуть на ту землю, що має чорний вигляд. Самшиту гарно в легкій землі. Якщо коріння животіє, ніякі стрижки кущів вам не допоможуть. Для початку я б копнула один кущик та подивилась, що там відбувається з корінням.

16.03.2024 в 00:14, TaurosRMK сказав:

Частина з них посажена там, де постійно сонце, частина з північної сторони за будинком, частково там тінь в самий обід, до обіду/після обіду сонце. Не сказав би що між ними велика різниця, може ті що в тіні трохи більші.

В мене росли і на повному сонці, і в тіні. В тіні почувались добре, посаджені були у піску, в який додано трохи компосту, не годувались, росли гарно. Якби не вогнівка, я б сказала, що самшити зовсім не примхливі рослини.

IMG_6768.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...