Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утепление пенопластом. Вопросы...

trik

Рекомендовані повідомлення

Я тут читав тех карти по утепленню фасадів від деяких виробників і у кожного плюс-мінус схожі рекомендації щодо технології утеплення. Відповідно там вказані допустимі температури, час на ті чи інші роботи і тд. Неподалік в однієї людини на початку жовтня почали утепляти будинок, ~180м2 (я з ним спілкувався і трохи клею продав, бо лишилося :) ), місцева "бригада майстрів-універсалів" з 4 чоловік вже здала об'єкт, без декоративки. При тому що риштування людина брала не на весь будинок, був дощ 1-2 дні, і пару днів чекали на матеріали, тому що не вистачило, та й робочий день уже короткий. Сумарно десь біля 14 робочих днів і все готово. Якщо грубо розділити площу на 4, то виходить 45м2, в середньому десь за 4 дні. Перший день клеять, другий день дюбелять, третій день рівняють і ставлять кути, четвертій армують, якось так виходить. Здається дуже швидко закінчили роботу.

Я до чого це, розумію що не всі розбираються як правильно, або просто їм не важливо як зроблено, головне якийсь результат, але йому зробили так, а хтось інший найме більш кваліфікованих майстрів, які будуть робити по технології і піде в них в 2 рази більше часу. А в результаті що, в обох випадках результат буде схожий, пінопласт наврядчи відпаде, хіба що може відрізнятися якість армування, одні зроблять ідеальнішу поверхню, інші трохи гіршу. Чи все ж таки дотримання технології дає гарантію результату, а не дотримання може потім вилізти боком? Чи все буде добре, а технології то просто щоб було що читати і накручувати ціну, говорячи що працюєш по технології? 😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гадание на кофейной гуще: может нарушили, а может и нет. Что именно может быть нарушили - неизвестно. И как неизвестно что нарушенное может повлиять на дальнейшую эксплуатацию. :)

   Извините, но это краткий пересказ вышенаписанного.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, tayatlas сказав:

Гадание

Може так, а може ні 😁 Дотримуючись рекомендацій і технології реально 4 людям за 14 днів повністю утеплити 180м2? При тому що світловий/робочий день закінчувався приблизно в 19:00 і напевно двоє з них були в якості підсобників, а двое як майстри.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та вони мабуть більше курили,ніж робили.В мене 2 людей за 2 тижні утеплили 170 м2,брали ще 2 помічників лише коли наносили барашек.Ліса були на одну сторону будинку.

Ще забув,в цей  час ввійшов і демонтаж сайдінгу з рейками і врізка на місця рейок смужок 5 см пенопласту,бо між рейками вже був 5 см пенопласт і по ньому зверху дали ще 10 см.

  • Лайк 2
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, мастерок сказав:

Та вони мабуть більше курили,ніж робили.В мене 2 людей за 2 тижні утеплили 170 м2,брали ще 2 помічників лише коли наносили барашек.Ліса були на одну сторону будинку.

Ще забув,в цей  час ввійшов і демонтаж сайдінгу з рейками і врізка на місця рейок смужок 5 см пенопласту,бо між рейками вже був 5 см пенопласт і по ньому зверху дали ще 10 см.

На грані фантастики 😁😁😁 або знову ж таки без дотримання технології. Один день клеять цілу стіну, дюбелити мінімум через 2 дні (якщо звичайний клей), шви, кутики, відкоси, шліфовка ще 2 дні, перетяжка сіткою 1 день, якщо ще повторна то в той же або наступного дня, грунт-фарба якщо була, ще день на нанесення і висихання, і декоративка через 3-5 днів після армування. То вже як мінімум 7-8 днів на одну стіну, а ще демонтаж. Хіба що між етапами носилися з риштуванням кругом будинку щоб не простоювати, але не факт що так швидше. 

Коли я шукав майстрів на ~165м2, то одна бригада казала 2-3 тижні (3-4 людини), інша 1.5-2 тижні (5 людей), і це без декоративки. 

І знову те саме питання, яке я вище писав, для кого тоді технології, якщо всі роблять як хочуть/вміють, а результат однаковий? 😁 Для чогось виробники вказують що треба дотримуватися рекомендацій. 

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виконавці,разом з прорабом,мої друзі дитинства,тому ніхто не халтурив ну і я не збирався рахувати їх заробіток за день,одразу домовились за строки і гарну поляну якщо усе ОК.Працювали літом,зазвичай з 5-6 ранку і поки не заї...ся,мінімум до 18,без вихідних.В мене основа чорнова штукатурка,перший слой пінопласту там був на рідкому клейові Дракон,другий шар клеяли на клей піну і дюбелили одразу 2 слої.Перший поверх і вікна з відкосами там робили з козликів.

Це було роки 3-4 назад,вийшла дуже кругла цифра,170 000 грн за 170 м2,тому запам'ятав,це з матеріалами.Робота та матеріали вийшли приблизно порівну.

 

 

Коли хтось щось говорить,то особисто мені це по барабану,бо,до прикладу,коли я тількі починав стяжки,ми робили 40 м2 в день,а ось коли я зробив перших 100 000 м2,то у нас був норматив 100 м2 в день.

І це при тій же кількості людей та при на порядок кращій якості.Рекорд-135 м2 в день,вручну бетоном,4 чоловіки,причому я,бригадир,лише ставив маяки та керував процесом.

 

Змінено користувачем мастерок
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, TaurosRMK сказав:

На грані фантастики 😁😁😁 або знову ж таки без дотримання технології. Один день клеять цілу стіну, дюбелити мінімум через 2 дні (якщо звичайний клей), шви, кутики, відкоси, шліфовка ще 2 дні, перетяжка сіткою 1 день, якщо ще повторна то в той же або наступного дня, грунт-фарба якщо була, ще день на нанесення і висихання, і декоративка через 3-5 днів після армування. То вже як мінімум 7-8 днів на одну стіну, а ще демонтаж. Хіба що між етапами носилися з риштуванням кругом будинку щоб не простоювати, але не факт що так швидше. 

Коли я шукав майстрів на ~165м2, то одна бригада казала 2-3 тижні (3-4 людини), інша 1.5-2 тижні (5 людей), і це без декоративки. 

І знову те саме питання, яке я вище писав, для кого тоді технології, якщо всі роблять як хочуть/вміють, а результат однаковий? 😁 Для чогось виробники вказують що треба дотримуватися рекомендацій. 

тобто 140 М2 по вашому бригада з 4х осіб має мусолити місяць, отримати умовно по 300 дол на носа і радіти життю?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, MaxS сказав:

тобто 140 М2 по вашому бригада з 4х осіб має мусолити місяць, отримати умовно по 300 дол на носа і радіти життю?

А по вашому скільки, тиждень-півтора і до побачення? 😁 Думаю все ж таки явно більше, в залежності від умов, матеріалів (з декоративкою чи без) і кваліфікації робочих.

Все ж залежить від багатьох факторів:

  • є риштування кругом будинку чи тільки на одну-півтори стіни і який доступ до риштування, вільний чи є якісь перешкоди.
  • який стан стін, ідеально рівні, де можна під гребінку чи на клей-піну клеїти, чи не дуже рівні і потрібно постійно контролювати площину і рівень.
  • чи є багато "перешкод" у вигляді газових труб, різних виступів, прибудов, кількість вікон/дверей і тд.
  • також важливо чи дотримуються рекомендацій виробника по використанню тих чи інших матеріалів в процесі роботи і технологічних паузах між етапами, чи дещо ігнорується.

Ось наприклад Ферозіт пише таке: на 100м2 етап утеплення і армування - 231 годину, етап декоративного оздоблення - 90 годин, всього ~320 годин. Там не вказано, але мається на увазі що риштування на всю потрібну площу, тобто не витрачається час на демонтаж/монтаж риштування. Лише не зрозумів на скільки це людей розраховано, на 1 людину і потрібно ділити на кількість робочих, чи це на бригаду, напевно все ж таки на 1 людину. На ваших 140м2 то виходить ~450 годин. Якщо рахувати робочий день нехай 10 годин, то це 45 днів (на 1 людину*), відкинути неділю і свята (більшість не працює), нехай 5-6 днів за місяць відпаде, тобто десь 24 робочих дні. Виходить на всі роботи буде потрібно майже 2 місяці без декількох днів. Якщо брати бригаду з 4 чоловік, то приблизно за 12 днів мали б справитися, ра*** 2 календарних тижні (Пн-Сб). І це за ідеальних умов - риштування на всю площу, відповідна погода (немає дощу, погода завжди в межах допустимих +5 - +30С) і всі робітники мають відповідну кваліфікацію і знають що і як робиться. А якщо риштування тільки на 2 стіни, а якщо дощ чи жара 30С+ цілий день, а якщо стіни не ідеальні, а робітники не дуже кваліфіковані, то цей час можна спокійно множити на 1,5. Якось так, за тиждень точно не получиться, хоч як не старайся 😄

 

Прихований текст

Screenshot_1.png.42b2a385456e0bbfb5cd5c907b9b1118.png

Screenshot_3.png.3b1ffbd0fffe0f258d6675ee05ef8764.png

 

 

 

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

А по вашому скільки, тиждень-півтора і до побачення? 😁 Думаю все ж таки явно більше, в залежності від умов, матеріалів (з декоративкою чи без) і кваліфікації робочих.

Все ж залежить від багатьох факторів:

  • є риштування кругом будинку чи тільки на одну-півтори стіни і який доступ до риштування, вільний чи є якісь перешкоди.
  • який стан стін, ідеально рівні, де можна під гребінку чи на клей-піну клеїти, чи не дуже рівні і потрібно постійно контролювати площину і рівень.
  • чи є багато "перешкод" у вигляді газових труб, різних виступів, прибудов, кількість вікон/дверей і тд.
  • також важливо чи дотримуються рекомендацій виробника по використанню тих чи інших матеріалів в процесі роботи і технологічних паузах між етапами, чи дещо ігнорується.

Ось наприклад Ферозіт пише таке: на 100м2 етап утеплення і армування - 231 годину, етап декоративного оздоблення - 90 годин, всього ~320 годин. Там не вказано, але мається на увазі що риштування на всю потрібну площу, тобто не витрачається час на демонтаж/монтаж риштування. Лише не зрозумів на скільки це людей розраховано, на 1 людину і потрібно ділити на кількість робочих, чи це на бригаду, напевно все ж таки на 1 людину. На ваших 140м2 то виходить ~450 годин. Якщо рахувати робочий день нехай 10 годин, то це 45 днів (на 1 людину*), відкинути неділю і свята (більшість не працює), нехай 5-6 днів за місяць відпаде, тобто десь 24 робочих дні. Виходить на всі роботи буде потрібно майже 2 місяці без декількох днів. Якщо брати бригаду з 4 чоловік, то приблизно за 12 днів мали б справитися, ра*** 2 календарних тижні (Пн-Сб). І це за ідеальних умов - риштування на всю площу, відповідна погода (немає дощу, погода завжди в межах допустимих +5 - +30С) і всі робітники мають відповідну кваліфікацію і знають що і як робиться. А якщо риштування тільки на 2 стіни, а якщо дощ чи жара 30С+ цілий день, а якщо стіни не ідеальні, а робітники не дуже кваліфіковані, то цей час можна спокійно множити на 1,5. Якось так, за тиждень точно не получиться, хоч як не старайся 😄

 

  Показати вміст

Screenshot_1.png.42b2a385456e0bbfb5cd5c907b9b1118.png

 

Screenshot_3.png.3b1ffbd0fffe0f258d6675ee05ef8764.png

 

на всяк випадок спитаю, ви б заплатили хоча б 4000 дол за роботу на 140- 180м2 по утепленню будинку без декоративного шару? Це щоб не дуже кваліфіковані робітники у вас рівно календарний місць час проводили?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, MaxS сказав:

на всяк випадок спитаю, ви б заплатили хоча б 4000 дол за роботу на 140- 180м2 по утепленню будинку без декоративного шару? Це щоб не дуже кваліфіковані робітники у вас рівно календарний місць час проводили?

Щось не розумію до чого ви ведете... 4000 дол за місяць роботи в порівнянні з чим? 3 4500 дол за 2 тижні чи 6000 дол за 2 тижні? Не в часі справа, а в якості роботи, якщо тяп-ляп і готово то таке не підходить, хоть воно за тиждень робиться і дешевше в 2 рази від якісної роботи.

На моїх 160-165м2 не дешеві майстри (5 чол) по сроку оцінювали до двох тижнів, іменно фасадчики, які цим займаються. А якщо брати майстрів-універсалів, які і фасадчики, і плиточники, і муляри-штукатури, то такі явно дешевше оцінювали, але по часу довше, думаю в натяжку місяць пішов би. Якщо між ними вибирати, то вибрав би там де швидше і якісніше, а не дешевше і не зрозуміло як. Одно діло коли бригада хоча б приблизно дотримується рекомендацій, а інше коли за день наліпили 50-70м2 пінопласту, наступного дня задюбелили і до вечора ще сітку натягнули і стіна готова, то так дійсно можна за 7-10 днів здати 160-180м2 😁

Для прикладу я в цій темі питав на рахунок армування при низьких температурах, бо різко похолодало, відповіли що потрібна температура вище 0С на наступні 24 години після закінчення робіт. І виробник так само вказує. Так от, у нас останній тиждень майже кожного дня температура 0С і навіть -1С, це по прогнозу в інтернеті, а по датчику за вікном було навіть чуть холодніше. Відповідно в ці дні ніяк не виходило робити армування, якщо дотримуватися рекомендацій, бо за добу точно буде недопустима температура. Але майстри які працювали недалеко напевно не парилися і всі ці дні робили свою роботу, напевно якраз працювали на останній стіні. З одного боку "а пофіг, що буде то буде, робота зроблена", риштування платне і замовник простоювати не дуже хоче, йому треба за тиждень 180 м2 закінчити, а з іншого боку по нормальному треба було чекати підходящої температури, а це могло бути 1-2 дні, або більше. І як по вашому краще в таких випадках, перечекати декілька днів чи закінчити роботу швидше і пофіг на ті рекомендації? І так до всього іншого в процесі роботи, можна дюбелити хоть в той самий день, а можна почекати 2-3 дні як рекомендується (при умові що це не клей-піна), наносити декоративку через 3-5 днів після армування, а можна наступного дня, яка ж різниця, треба в тиждень вложитися 😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

І знову питання до експертів 😁

Розхід клею на армування 4 кг/м2 це норм? Бо по інструкції клею який використовую (Ферозіт 114) виробник пише 4,5-6 кг/м2 і при цьому шар 3-5 мм, значить при 4.5 кг має бути 3мм товщина, якщо я правильно розумію. Але є інші клеї, наприклад Століт вказує 3-5 кг/м2, Kirchland 3-4 кг/м2, Церезіт 4-6 кг/м2, Baumit 3-4 кг/м2, DOPS 4-5 кг/м2, зовсім різнці цифри. Зрозуміло що від клею залежить, але якщо при розході 3 кг можна з мішка затягнути 8 м2, то при 4,5 кг вже 5,5 м2. Тим не менше, цифра 4 кг/м2 є у всіх виробників, тільки в одних це мінімум, а в інших максимум. Хіба що кожен виробник при вказаному розході має відповідність певній товщині шару, чи всі плюс-мінус орієнтуютсья на 3мм мінімум?

Робити надрізи і перевіряти товщину шару не маю бажання, але вроді наношу нормально, приблизно 2мм на пінопласт, сітку трохи втопив, розгладив і зверху ще клеєм затягую, плюс ще перетяжка. Думаю 3мм має бути. Хоча якщо орієнтуватися на вказаний розхід 4.5 кг/м2, то в мене пішло менше всього на 3 мішка на площі ~152 м2, що начебто не багато.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зависит еще и от впитывающей способности основания. Производителя указывают "усредненные" значения. Что такое усредненные - а это как им в голову взбредет..... :) Чаще всего они указывают "с запасом".....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, tayatlas сказав:

Зависит еще и от впитывающей способности основания. Производителя указывают "усредненные" значения. Что такое усредненные - а это как им в голову взбредет..... :) Чаще всего они указывают "с запасом".....

Це типу одна бригада на 150 м2 потратила 30 мішків, інша 40 мішків, і обидві зробити плюс-мінус нормально? 🤣

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, TaurosRMK сказал:

Це типу одна бригада на 150 м2 потратила 30 мішків, інша 40 мішків, і обидві зробити плюс-мінус нормально? 🤣


    Пишу за себя. Надо было покрасить себе фасад. Производитель краски указывает расход 5-8 м2 в один слой для 1 кг краски. У меня 96- 98 квадратов. Вопрос: сколько мне требуется краски ? 

   Не пытайтесь угадать.... Мне хватило 20 кг на два слоя (выходит расход даже меньше, чем указывает производитель). Согласно вашей логике я схалтурил сам себе ? На всякий случай отмечу - краску использовал готовую и ничем не разбавлял. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, tayatlas сказав:

Согласно вашей логике я схалтурил сам себе ?

Так я не про халтуру, а про середній розхід, якщо виробник вказує якесь середнє значення, або "від" і "до" так щей з запасом, то якщо трохи не дотягнути до мінімального розходу, то в принципі може бути, і якщо трохи більше потратити, то тоже може бути. Виходить в обох випадках результат плюс-мінус в межах норми, але розхід різний. Мішок клею на стіну більше чи менше не думаю що дуже критично.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, TaurosRMK сказав:

Так я не про халтуру, а про середній розхід, якщо виробник вказує якесь середнє значення, або "від" і "до" так щей з запасом, то якщо трохи не дотягнути до мінімального розходу, то в принципі може бути, і якщо трохи більше потратити, то тоже може бути. Виходить в обох випадках результат плюс-мінус в межах норми, але розхід різний. Мішок клею на стіну більше чи менше не думаю що дуже критично.

+5-15% продажів на одноразових покупцях. Чого б і не збільшити трохи цифру на етикетці в межах розумного.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, tayatlas сказал:


    Пишу за себя. Надо было покрасить себе фасад. Производитель краски указывает расход 5-8 м2 в один слой для 1 кг краски. У меня 96- 98 квадратов. Вопрос: сколько мне требуется краски ? 

   Не пытайтесь угадать.... Мне хватило 20 кг на два слоя (выходит расход даже меньше, чем указывает производитель). Согласно вашей логике я схалтурил сам себе ? На всякий случай отмечу - краску использовал готовую и ничем не разбавлял. 

А чего угадывать.

Что бы краска работала должен быть слой определенной толщины.

Отсюда и расход.

Значит Вы таки схалтурили.

Слоя нет

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Vitaliy67 сказал:

А чего угадывать.

Что бы краска работала должен быть слой определенной толщины.

Отсюда и расход.

Значит Вы таки схалтурили.

Слоя нет


  Нет, дело в другом. Если вы наносите акриловую краску валиком - то весьма сложно регулировать "толщину" слоя :) Вдобавок практически всегда достаточно и однослойного нанесения, а второй слой является "контрольным" для того, чтобы все-таки избежать неравномерности нанесения и мелких малозаметных пропусков.

  А дело в том, что основание было покрыто кварцгрунтом - абсолютно не впитывающей поверхностью (я пробовал для проверки - грунтовка просто стекала вниз не впитываясь). Соответственно и расход тут оказался минимальным. Что ещё раз доказывает: нормы расхода производителями любых красок, смесей и т.п. указываются очень приблизительно... впрочем производители этого и не скрывают - обязательно на этикетке есть "примечание": нормы расхода указываются приблизительно и могут отличаться в зависимости от...... :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смотрите.

У любого материала (не только краски) есть минимальный слой нанесения.

Это слой, при котором будут выполняться заявленные производителем параметры.

У краски очень важный параметр это стойкость к истиранию.

Вот производитель и определил для своего продукта минимальный слой, а следовательно расход, что бы не провалить контрольный тест.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, tayatlas сказал:

Какая может быть стойкость к истиранию фасадной краски ? 

Менее 5 мкм, 1 класс

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Протиморозні добавки, в даному випадку для клею армування, треба про них думати, чи поки що погода ще позволяє працювати зі звичайним клеєм? Прогноз на 7 днів в середньому +5С/+16С, ще на 7 днів трохи холодніше +4С/+12С. Відповідно по інструкції можна армувати звичайним клеєм, але... Купувати зимовий клей не бачу сенсу, звичайного є з запасом, треба використати. Клею пінопласт на зимову клей-піну (від -10С) на прибудові до будинку, тому тут не страшно, а от армувати треба буде звичайним клеєм, але погода вже трохи підступна.

Знайшов в епіцентрі добавку, вказано розхід 500мл на 25 кг цементу, а клей рахується також як 25 кг цементу чи якось інакше? Може все ж таки прикупити, не пошкодить? На 6-7 мішків не так багато потрібно.

І кварц-грунт наносити бажано після повного висихання армованого шару (мінімум через 3 дні, чи скільки там) чи можна через добу погрунтувати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

02.11.2023 в 22:07, TaurosRMK сказав:

Протиморозні добавки

Питання без відповіді... значить ніхто цим не користується?

Тут яка справа, залишилось зовсім небагато роботи, приблизно 9 м2 голого пінопласту, потрібно заармувати, і десь 25-26 м2 вже заармованого сіткою, але потрібна перетяжка "на чисто", і плюс відкоси. На все десь 3-3.5 мішка клею буде потрібно. Бачив що температура на вулиці почала знижуватися, вирішив купити якусь добавку до клею. В основному всі добавки саме для бетону, або універсальні, але є окремі позиції саме для клейових сумішей. Замовив через ОЛХ, сьогодні прийшов забирати на нову пошту, а прислали не ту добавку, той самий виробник, але добавка для бетону і цементних сумішей (в тому числі цементних клеїв і штукатурок), а не конеретно для клею. Підстава звичайно, але товар забрав, сума не велика, більше гемору з поверненням, та й може десь пригодиться. Поговорив з продавцем, каже що можна використовувати і цю добавку, тільки в менших пропорціях ніж написано. Замовляти заново добавку саме для клею немає часу, завтра планував працювати, а так поки доставка приїде, то буде кінець тижня вже.

Сиджу і думаю що робити, використовувати цю добавку, чи не ризикувати. А з іншого боку ризикувати прийдетсья температурою. По прогнозах на різних сайтах на завтра-післязавтра зовсім різні прогнози на кожному сайті. Але навіть якщо буде 0С чи трохи нижче, то по даних датчика від вентиляції сама нижча температура вже на ранок, буквально на пів години - годину десь від 6:00-6:30 до 7:00-7:30, а дальше починає збільшуватися. На час роботи і як мінімум на 10-12 годин після температура має бути точно більше 0С.

Що порекомендуєте, використати добавку чи робити без неї? Відкладати вже немає куди, пару днів погоди і дальше начебто дощі, а там вже може не буде можливості закінчити, бо погода не позволить. Стосовно пропорцій, при роботах до -5С на добавці для клею вказано 0.3л на 25кг клею, на добавці для бетону 0.8-1.1% на 100кг цементу, що приблизно 0.2-0.275кг(л) на 25кг цементу. Але 25кг клею це вже готова суміш, а з 25кг цементу буде значно більше готової суміші, того ж бетону чи якоїсь кладочної суміші, бо добавляться ще інші складові. Не зрозуміло як вирахувати пропорцію... 

До речі, на добавці для цементних сумішей вказано для "цементних клеїв для граніту, каменю, цементних штукатурок і тд". Подивився на склад клею для граніту і каменю, пише "полімермінеральна модифікована суха клейова суміш на основі високоякісного білого цементу та модифікаторів провідних європейських виробників", на клею для пінопласту пише те саме 😄 Зрозуміло що бетон і то окрема історія, а от ці всі готові суміші на основі цементу (для кладки, приклеювання і тд), вони ж плюс-мінус одно і те ж саме.

 

Погода вже дощова і температура не дуже висока, тому клей сохне довше. Але тим не менше, хотілося б ще заармований фасад покрити кварц-грунтом, хоча погода може підісрати. Наносити кварц-грун при першій можливості, коли погода позволить це робити, чи не ризикувати і нанести весною, але то може бути аж в квітні?

 

Прихований текст

Screenshot_1.png.cbbf32cb598e270dfd6c6a567ecd3dd9.png

Screenshot_3.png.01bb4fc1dc02a20597fe6c74224c07e2.png

Screenshot_4.png.c77b5893c2b7637782590dd239bffb2b.png

 

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Утеплював собі будинок сам, було дуже багато запитань, але після перегляду на ютубі фільму Технологія мокрого фасаду від фірми JUB, Словенія всі питання відпали, рекомендую. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
3 хвилини тому, lebed_art сказав:

Почему спрашиваю, лично я не сторонник цокольного (стартового) профиля, т.к. он металлический, то будет мостиком холода. Если бы речь шла об утеплении цоколя, там другое дело, а стену можно начать утеплять и без этого профиля, просто нужно понимать как цоколь переходит в стену.

Потому отвечаю, как там погодка в мааскве?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...