Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Всё что мы хотели спросить/узнать о хвойных

гюго

Рекомендовані повідомлення

6 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Шановна форума спільнота, допоможіть розібратися з проблемою.

Це осінній опад. Може бути й гірша картинка. Лякатися не варто, це сезонно і нормально.

Якщо би осипалися зелені частини хвої, то можна припустити мінуючі молі. Трохи згодом струсите опад. Я прихильник зимівлі в чистому стані. Хоча, таким маляткам поки не загрожує перевантаження опадом в кроні.

Поки погода дозволяє, оприскайте системним інсектоаккаріцидом і фінгіцидом, щоб викорінити можливі "блохи", що могли приїхати з садівництва.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Музей, дуже дякую, бо я вже передивилась море відео про хвороби туй і не можу зрозуміти що я роблю не так. Я вичистила всю жовту хвою. Наче на зовнішній вигляд не вплинуло, але це якщо не буде жовтіти далі. Обов'язково оброблю від хвороб в шкідників, хоча вони у мене нещодавно були оброблені.

Цей опад хвої якось провокується зовнішніми факторами, чи залежить від сорту туї, чи від чогось ще?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мої так само хворіли напочатку, зняла все жовте, пролила актарою  і так вони у мене пішли в зиму...весною нічого особливого не робила, але радіофармом проливала

32 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

 

Цей опад хвої якось провокується зовнішніми факторами, чи залежить від сорту туї, чи від чогось ще?

можу помилятись, але мені знається що це особливості сорту

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, irina1969 сказал:

пролила актарою  

Іра, дякую що приєднались. Актарою ви проливали під корінь? У мене теж виникла така думка, але думала пролити препаратом Антихрущ. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Цей опад хвої якось провокується зовнішніми факторами, чи залежить від сорту туї, чи від чогось ще?

Це звичайна річ. Листопадні скидають листя, хвойні міняють листя в такий спосіб. Це і ялівця стосується, і тиса. Коли чуєте про санітарну чистку хвойних- ось це вона і є. Як на мене, то туї рекордсмени по опаду, не всі, але більшість. І ще ялинки коніки. Ось тому, якби зараз закладала новий сад, садила б мінімум туй і дуже ретельно вибирала сорти. Від конік, особливо від сандерс Блю, навряд чи відмовилась.

Наташа, не зараз але на майбутнє я б порадила восени оприскати чимось з міддю. В мене це Медян Екстра. З особистого досвіду. Я  до обробок сада не дуже уважно відносилась. Зараз обов'язково обробляю Актелліком і Медян Екстра плюс Актофіт для плодового саду.

Почалось з випадка, коли кліщ за тиждень укантропупив коніку. Викопувати не стала, так і простояла сухим скелетом без єдиної хвоїнки, на наступний рік почала обростати новою хвоєю і зараз зелена красуня. І другий випадок був з ялинкою Пендулою Глаукою. Не знаю з чого, почала жовтіти з одного боку, щось, на кшалт шютте. В аптечкі не було нічого з міддю, крім пакета Рідоміл Голда, років йому було, як мені😆. Розвела убойну дозу в ручну пшикалку, два рази з інтервалом в тиждень і все- забула. Другий випадок з ялинками був в цьому році, коли повернулись додому. На диво, кліщ ничого не з'їв але ялинки-подушки Карел, всі три, місцями усихали. Медян Екстру в улюблену пшикалку (1л), убойною дозою ( 20мл) і все, другого разу не знадобилось. Тому в мене Актеллік та мідь від всіх болячек:classic_biggrin:

І не про хвойні. Згадала, що Наташа Музей питала про бузину. В мене росте якась з червоним листям, колись купила в Проксімі. Ота бузіна, що в лісі росте, гарнюня з чистеньким листячком. В моєї ж, завжди листя, наче чимось побите, краплинками бурого кольору. Чи то в мене так, чи то це така особливість-щось чипляти з болячок, не знаю. Розмірковую- залишити чи викопати.  Від обох в'язів Кампердауні вже позбавилась, було враження, що вони йнкубатор по розведенню галлового кліща. Треба було слідкувати , щоб вчасно бризкати Актелліком чи Вертімеком. Може тому і кліща в мене не було в цьому році, що не було Кампердаунів?

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Іра, дякую що приєднались. Актарою ви проливали під корінь? У мене теж виникла така думка, але думала пролити препаратом Антихрущ. 

так, під корінь це як карантинні засоби...можна і антихрущем

 я в цей період садила  Колумни, Янтар і інші сорти туй, але таке було лише на Холструмах

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Панянки, Антіхрущ, розливу 1л, виходить дешевше і він не втрачає свою якість і коли я відкриваю цю літрову банку. Восени відкрив, залишок витрачаєте на наступне літо і далі. Гарна річ, заборіста. Перевірено роками. Головне, щоб на зиму занести в приміщення, щоб не дати йому замерзнути.

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, allanek сказал:

Це звичайна річ. Листопадні скидають листя, хвойні міняють листя в такий спосіб. Це і ялівця стосується, і тиса.....

Наташа, не зараз але на майбутнє я б порадила восени оприскати чимось з міддю. В мене це Медян Екстра. З особистого досвіду. Я  до обробок сада не дуже уважно відносилась. Зараз обов'язково обробляю Актелліком і Медян Екстра плюс Актофіт для плодового саду.

Странно. На ялівці і тисі такого не бачила, тому злякалась щодо туй.

Алла, обприскати міддю краще коли? Я маю на увазі в вересні, жовтні, перед морозами....? Я обробила по пораді Музей туї після чистки сумішшю Актеллік + Хорус + антистрес + прилипач. Але у нас дощі, то дуже довго ця обробка не протримається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, allanek сказал:

Панянки, Антіхрущ, розливу 1л, виходить дешевше і він не втрачає свою якість і коли я відкриваю цю літрову банку. Восени відкрив, залишок витрачаєте на наступне літо і далі. Гарна річ, заборіста. Перевірено роками. Головне, щоб на зиму занести в приміщення, щоб не дати йому замерзнути.

Планую придбати літрову тару разом з закупками хімії на весну. Антихрущ мені теж подобається по дії

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Странно. На ялівці і тисі такого не бачила, тому злякалась щодо туй.

В ялівця та тиса нема такої лопастої хвої, як в туї, тому і проходить зміна не так бурхливо. До того ж, ялівці, особливо вертікалі, бажано чистити обов'язково.  знов таки, все залежить від сорту( виду) ялівця. Блю Єрроу ніколи не чищу; Хиберника чищу. На фото лускатий Meyeri, придивитесь до нього- видно пожовклу хвою, яку треба прибрати. І знизу голі "ноги", це вони після чистки від старої хвої. До того ж, цьому ялівцю голі "ноги" до лиця, з ними він має кращий вигляд, ніж волохатість від землі. Блю Альпса це теж стосується. На передьному плані Сантінел, якщо роздвинути зелену хвою, то всередині буде суха хвоя. В нього дуже щільна крона, тому чистити обов'язково, опаду нікуди діватися і якщо не чистити, то опад запертий, наче в мішку. Багато чого розумієш лише з особистим досвідом.

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Я маю на увазі в вересні, жовтні, перед морозами....

Робити обробку, коли опаде листя, якщо мова про листопадні рослини. Бажано, щоб температура повітря була не нижче +5. В залежності, чим будете обробляти, треба знати температурні умови використання препарату. Зазвичай, обробку роблю десь в жовтні. В мене мало листопадних дерев-кущів і багато хвойних, тому мені досить і Медян Єкстри, але є більш "тяжка артилерія". Може хтось в темі розкаже, в кого є тривалий досвід.

 

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Актеллік + Хорус + антистрес + прилипач.

Я розумію Актеллік, а навіщо туям Хорус?  Прилипач це добре. Антістрес... не знаю, в перший рік посадки ніколи не стимулюю вершки, тільки ноги.

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Але у нас дощі, то дуже довго ця обробка не протримається.

Актеллік і Хорус-контактники, там дія, сама по собі, 2-3 дні лікувальна і 7-10 днів захистна.

В мене є довідник Сингенти, інформація звідти. Якщо дощів не було 2-3 дні, цього достатьно для дії препаратів.

IMG_7643.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, allanek сказал:

Розумію Актеллік, а навіщо туям Хорус?  Прилипач це добре. Антістрес... не знаю, в перший рік посадки ніколи не стимулюю вершки, тільки ноги.

IMG_7643.JPG

Хорус як фунгіцид. Хорус дієвий при низьких температурах, а у нас уже дуже прохолодно. Обробила в профілактичних цілях

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Хорус як фунгіцид. Хорус дієвий при низьких температурах,

Різні фунгіціди від різних хвороб. Хорус від парші, борошністої роси, моніліоза, плодова та сіра гніль, бура та біла плямистості, мілдью, оідіум, кучерявість, клястероспоріоз. Що з цього загрожує туї? При +10 діють всі препарати, Хорус діє при +5. Я його тримаю для вишні, черешні, абрикоса та сливи- всі вони, особливо вишня та абрикос , легко хватають моніліоз.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, allanek сказал:

Різні фунгіціди від різних хвороб. Хорус від парші, борошністої роси, моніліоза, плодова та сіра гніль, бура та біла плямистості, мілдью, оідіум, кучерявість, клястероспоріоз. Що з цього загрожує туї? При +10 діють всі препарати, Хорус діє при +5. Я його тримаю для вишні, черешні, абрикоса та сливи- всі вони, особливо вишня та абрикос , легко хватають моніліоз.

Щодо температур, то у нас нічні уже опускаються до +4-7, денна 15-17. Вибір зробила на користь Хоруса саме через температуру. Я читала на ньому перелік хвороб. Дивлюсь в Ютубі канал Магія рослин, то там автор каналу має чималий маєток і багато хвойних. Саме вона обробляє Хорусом при низьких температурах хвойні. От я і вирішила, що якщо людина має стільки рослин і має успішний досвід з Хорусом, то чому б і ні? 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Дивлюсь в Ютубі канал Магія рослин, то там автор каналу має чималий маєток і багато хвойних. Саме вона обробляє Хорусом при низьких температурах хвойні. От я і вирішила, що якщо людина має стільки рослин і має успішний досвід з Хорусом, то чому б і ні? 

Вище я казала про випадки хвороб в моєму саду. Їх не багато було, можно перерахувати на пальцях однієї руки. Може то не в Хорусі діло, а в тому, що рослини не хворіють? В цьому році мій сад був зовсім без уваги. Вже раніше про це казала. Не хворіли і не хворіють, навіть кусти троянд в саду.

Якщо автор каналу дає пораду прискати Хорусом, вона повинна була дати пояснення, чому зробила такий вибір. Враховуючи його трансламінарну дію, не розумію, від чого він захищає дорослі рослини, тому що він діє на молоді пагони? Наташа, автор каналу пояснює, чому Хорус? І як справи з резистентністю грибів до Хоруса при постійному використанні? Вже не кажу про фінансову складову, Сингента коштує не копійки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, allanek сказал:

Наташа, автор каналу пояснює, чому Хорус? І як справи з резистентністю грибів до Хоруса при постійному використанні? Вже не кажу про фінансову складову, Сингента коштує не копійки.

Я так зрозуміла з її слів, що є певний діапазон температур, коли інші препарати вже не діють, а мідь використовувати ще рано. От і наступає принцип, або взагалі нічим, або хоча б Хорусом. Якщо я помилилася, то дуже не переймаюсь. У нас зараз щоденні дощі, вся обробка швидко змиється, то через тиждень можна обробити чимось кращим. А якщо на моїх фото просто сезонний опад, то тоді може і не треба так перейматися обробками

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Дивлюсь в Ютубі канал Магія рослин, то там автор каналу має чималий маєток і багато хвойних. Саме вона обробляє Хорусом при низьких температурах хвойні.

Знайшла цей канал. Колись я була там, але це зовсім не моє . Ось свіжий ролік.Чому викладаю його тут? Тому, що мій сад був зовсім без догляду з початку березня і до кінця травня. І те, що потім саду не приділялось звичайної уваги, щось підстригти і побризкати ялинки не рахую за догляд. То  порівняння не на рахунок саду з роліка. Може там і багато хвойних але багато і листяних рослин, тому Хорус там доречний, якщо казати про сад взагалі. Чому в неї так багато хворих рослин? Не тільки хвойних, листяні теж. Не знаю. Але, більшість хвойних люблять легкий і досить голодний грунт, там бачу тяжкий грунт. В такому грунті (в мене) Сантінел і казацький Там но Блат мало не загинули, після пересадки виглядають так (фото1,2). Але на те, щоб вони оговтались , потрібно було пару років. Лише моє припущення- те, що квітники під агроволокном, має вплив на хвороби , може і на шкідників. Те, що я роблю вибір на користь рослин, для яких хвойний ліс, це природно, теж має значення. Наприклад, на дерен або пухироплідник відволікаюсь лише для того, щоб зробити санітарну чистку і стрижку. Гортензії ніколи не хворіли і це при тому, що і добрива, і обробок бачуть обмаль. Вибір рослин на користь не вибагливих і тих, що люблять природні умови моєї ділянки, в цьому році, показав результат. Кілька фото, зроблених протягом літа.

Добре, що ви згадали про Магію рослин. Дає змогу для роздумів та висновків.

58 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

А якщо на моїх фото просто сезонний опад, то тоді може і не треба так перейматися обробками

До війни, два літа тому, коли їхали в Київ, зліва, біля поворота на Вишгород, є ресторан і там висадили багато туй але забули поливати їх. К кінцю літа то був гербарій. на диво, наступної весни вони почали їх поливати і мене дуже здивувало, що більшість з них зазеленіли. Якщо обробки вас заспокоють-добре. Ваш сад-ваші рішення. згадую себе на початку закладки сада. Гори усіляких пакетиків. З часом усвідомила, що треба дуже виваженно підходити до того, що повинно бути в садовій аптечці. А скільки грошей це економить 😆

 

IMG_7652.JPG

IMG_7646.JPG

IMG_7641.JPG

IMG_7651.JPG

IMG_7658.JPG

IMG_7663.JPG

IMG_7668.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, все індивідуально. У вас, у мене і у автора каналу різні клімати. Особливо у мене (північ) і у автора каналу (південь). Ви по середині між нас. Різні грунти, умови, догляд. Поки я не напрацюю свій власний досвід, робитиму помилки 😞

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Поки я не напрацюю свій власний досвід, робитиму помилки 😞

Це звичайна річ. Шляхом помилок , гадаю, пройшли всі ми. Це нормально)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пані, я вже писала про Квадріс та Фалькон. Кращого фунгіциду ніж Фалькон я не знаю. 

Вперше застосувала позаторік. Результат помітний відразу, особливо на трояндах, що схильні до ЧП та на жимолості, яку любить ЛМР. Працює за температур до +5, безвідмовний в бакових. Цей рік обійшлася обробкою Хорусом на початку весни, та Квадрісом в травні. Це все.

При тому, що я прихильниця превентивних обробок, цей рік в мене в саду просто чудо-чудесне.

ПС На туях я ніколи не бачила грибків, на кількох Монгло був сажистий грибок (лікується Квадрісом).  А от листяні да, хворіють, причому в кожного свої "таракани". 

 

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На жаль Фалькон пропав з продажу. Я його постійно запитую у всіх наших садових магазинах. Я його навіть в інтернеті не бачу. Вашу науку - чередувати Фалькон і Квадріс пам'ятаю добре. Думаю мій ялівець став вдвічі густіший саме завдяки цим препаратам і вашій вчасній пораді.

Музей, Хорусом на початку весни ви що обробляли, хвойні? Ато я так і не зрозуміла, чи застосовувати його на хвойних, чи ні 

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Музей, Хорусом на початку весни ви що обробляли, хвойні? Ато я так і не зрозуміла, чи застосовувати його на хвойних, чи ні 

Навесні (коли температури ще низькі і конус на листяних ще не розкрився)  Хорусом+Актара йду по листяних, і Медяном (Медян не додають в бакові) по хвойних. 

Осінь такий само рецепт. Скажу чесно, я не завжди встигаю з обробками декоративних осінню. Ще ніхто не постраждав.

Листяні плодово-ягідні я обробляю згідно схем обробок від Сенджента, як Алла писала. І не парю собі мозок правильно це чи ні. Тупо по схемі  і воно працює. 

 

 

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Ато я так і не зрозуміла, чи застосовувати його на хвойних, чи ні 

Можу сказати за себе. Хорус на хвойних не використовую. Наташа, в вас сад молодий. Звичайно, що болячки можуть бути, але навряд чи вони будуть масові. Чим старіше сад, тим більш ймовірність рослинам щось підхопити. І як показав мій сад, який був без обробок (майже рік) , він сам чудово справляється з більшістю негараздів. От з гусеню, в кінці літа, сам не може. За всі роки вперше побачила кубла гусені на волотисті гортензії. Дуже здивувало, бо гортензії ніколи не хворіли ті їх нічого не їло. Що дивно, два кущі ростуть поруч- один обвішали кублами, на другому нікого.

За 10 років усвідомила для себе, що хвойні доволі стійкі рослини до усіляких шкідників та хвороб. Не скидаємо з рахунку і звикання рослин до препарату. Тому навесні Актеллік і Медян ( якщо восени не бризкала), на протязі літа, якщо є потреба, Вертімек( Санмайт) і Медян Екстра ( або щось з мідью). В кінці літа Актеллік (від всіх, Актофіт від гусені), восени- Медян. Від всього іншого відмовилась. Для моїх хвойних цього достатньо.

Хорус є завжди, але тільки для плодового саду.

Наташа Музей, дякую за Медян. Завдяки твоїм розмовам стала використовувати його в саду.

Антіхрущ- то святе. Але там, де розумію, що будуть чавкати. Старі рослини їх не цікавлять. Хочуть ніжненького коріння.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, sly сказав:

Подскажите, что происходит с сосной. У соседа рядом сосна выглядит точно так же :(

Я не маю саме таких сортів сосен, але це точно осінній опад. Просто осінь.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, Музей сказал:

Я не маю саме таких сортів сосен, але це точно осінній опад.

дукую.

Не знаю, якій там сорт, воно мабуть було тут ще до того, як сюди люди "понаїхали" )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...