Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Всё что мы хотели спросить/узнать о хвойных

гюго

Рекомендовані повідомлення

5 часов назад, Музей сказал:

Алла, Сумська область трохи холодніша за Київщину. Я вже на власні очі переконалася, що деякі троянди щедро дякують пишним квітуванням за зимове накриття.

Якось вкрила на зиму троянду Nahema, і побачила яка вона щедра та гарна. 

Це точно. На цьому тижні температура буде у межах до мінус 5, а з вихідних по ночах до мінус 10. На додачу майже весь сніг що накидало, розмило дощем. То у нас льодяна каша. От ці перепади ще гірші ніж мінуса. Саме від таких перепадів все і підмерзає. Спочатку гріє тиждень до +5, а потім різко лупить -10. Не накриті дорослі троянди зимують, але навесні доводиться все зрізати майже до землі, бо воно чорне. Тоді троянди довго відновлюються

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Не знаю. Троянди молоді, садила в червні (купувала інтернетом в горщиках).

Наташа, назва в них яка, сорт?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, allanek сказал:

Наташа, назва в них яка, сорт?

Анжела (Ангела) - називають і так і так. Флорібунда. Росте і як кущ і як витка троянда. Впринципі інтернет пише що вона зимостійка

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Анжела (Ангела) - називають і так і так. Флорібунда.

Наче, вона є у Наташі Музей і, наче, вона 5-ї зони. Я її розглядала колись для свого саду. Якщо оком накинула, то вона не потребує укриття.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, allanek сказав:

Наче, вона є у Наташі Музей і, наче, вона 5-ї зони. Я її розглядала колись для свого саду. Якщо оком накинула, то вона не потребує укриття.

В моїх умовах Анжела точно не потребує особливої уваги. Зимує без підготовки на відмінно і навіть обробок не потребує. Але, я не знаю, як вона почувається трохи північніше.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Музей сказал:

Але, я не знаю, як вона почувається трохи північніше.

От і побачимо навесні, як вона зимуватиме північніше. Але, то я вже напишу в темі про троянди

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Чикнул верхушку елке. Сформировалось две. Раздумываю, оставить так или выбрать одну из них? Второю чикнуть.

 

 

Спойлер
Спойлер

 

елка1.jpgелка2.jpg

 

Змінено користувачем Gitan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю як воно по правилам, але чисто візуально, я б поки що залишила як є. Коли почнеться новий ріст, буде видно, яка з них зайва.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Gitan сказал:

Чикнул верхушку елке. Сформировалось две. Раздумываю, оставить так или выбрать одну из них? Второю чикнуть.

 

 

  Скрыть контент
  Показать контент

 

елка1.jpgелка2.jpg

 

У меня похоже такая же Кейбаб, тоже было несколько макушек после того как я зачем то срезал верхушку, в итоге каждый год теперь обрезаю и оставляю только одну

Тут плохо наверно видно, но более свежих фото нет

IMG_20221119_133916.thumb.jpg.b42a538a21e38de0b34e9768315a6372.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ни чего не надо делать, что бы обе в рост пошли это надо постараться))

Как правило лидер сам сформировывается, как не чикац а верхушка будет одна)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
10.12.2022 в 17:51, mib сказав:

У меня похоже такая же Кейбаб, тоже было несколько макушек после того как я зачем то срезал верхушку, в итоге каждый год теперь обрезаю и оставляю только одну

Тут плохо наверно видно, но более свежих фото нет

Вже кілька років розважаюсь тим, що стригу ялини. Звісно, в мене нема досконалого знання про поведінку ялин, але зі спостереження і досвіду зробила, для себе, висновок, якщо ялинці генетично закладено бути деревом, то вона їм буде і вперто відростить собі верхівку. Стрижка стримує ріст і робить крону щільною, що додає краси. Тому, якщо є бажання, то стрижіть не тільки верхівку, а всю ялинку.

До того ж, ваша Кейбаб, якщо це вона, поки подорослішає  не буде мати симетричної крони. Колись хотіла придбати цю блакитну ялинку, але про неї дуже мало було інформації на той час. То купила звичайну колючу Глауку, щоб не мати сюрпризів і Хупсі, щоб мати клопіт з формуванням крони.

Якщо я бачу, що ялина вперто відрощує другу верхівку, я її ріжу на третину або половину, в залежності від розміру другої верхівки і вона переходить в горизонтальне положення звичайної гілки. Якщо придивитись, то на гілках вашої ялини є сплячі бруньки, бажано різати за пару см біля тої бруньки, але, чесно кажучи, коли стригу свої ялини, то не дивлюсь, де ти бруньки і як ріжу. Головне, щоб стрижка тримала ялину в  розмірі і мала гарну форму.

 

  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Форумчани, потребую пораду.

Купила тую Глобозу. Прийшла вона в 3л. горщику, але, якщо чесно, здається що її викопали і перед продажем посадили в горщик. Тепер вагаюся, чи висаджувати її зараз, чи трохи почекати. 

Прогнозують зниження температури вночі до 0 - мінус 3, денна 5-7.

Що робити? Чекати, щоб вночі була плюсова?

До того ж грунт у нас важкий та ще дуже мокрий, холодний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Nic-олаевна сказав:

Форумчани, потребую пораду.

Купила тую Глобозу. Прийшла вона в 3л. горщику, але, якщо чесно, здається що її викопали і перед продажем посадили в горщик. Тепер вагаюся, чи висаджувати її зараз, чи трохи почекати. 

Прогнозують зниження температури вночі до 0 - мінус 3, денна 5-7.

Що робити? Чекати, щоб вночі була плюсова?

До того ж грунт у нас важкий та ще дуже мокрий, холодний.

Якщо в отворах горщика не бачите сіточку з корінців, а при спробі витягти рослину з горщика Ви зрозумієте, що вона не витягається як пасочка з форми, значить варто залишити в горщику, прикопати в грунт, а коли почнеться активна вегетація, давати рослині Радіфарм, а потім Віва.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Музей сказал:

Якщо в отворах горщика не бачите сіточку з корінців, а при спробі витягти рослину з горщика Ви зрозумієте, що вона не витягається як пасочка з форми, значить варто залишити в горщику, прикопати в грунт, а коли почнеться активна вегетація, давати рослині Радіфарм, а потім Віва.

Отже, це якщо мої здогадки виправдаються, то таку тую треба залишити в горщику. А потім, коли її висадити на постійне місце?

Я от ще що думаю. А якщо я не права і грунт просто розтрусився в дорозі і вона таки в цьому горщику і росла, тоді як бути?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Отже, це якщо мої здогадки виправдаються, то таку тую треба залишити в горщику. А потім, коли її висадити на постійне місце?

Я от ще що думаю. А якщо я не права і грунт просто розтрусився в дорозі і вона таки в цьому горщику і росла, тоді як бути?

Варто дочекатися, коли така сіточка з'явиться, і тоді, садити в будь-який час. Хвойні акуратно перевалюють в готову посадкову яму, не пошкоджуючи ком, попередньо зформувавши тим самим горшиком ямку для рослини. Тобто, посадкову яму розміром приблизно 50-60 см заповнюємо рихлим посадковим субстратом на Ваш розсуд, ґрунт ущільнюємо так щоб він потім не просів, формуємо горщиком отвір і переваюємо туди рослину.

Якщо рослина вже має зформований коріневий ком, то садити, як тільки вдасться викопати яму. А поки, поставити горщик в тіні інших рослин так, щоб був щільний контакт з ґрунтом.

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я бачу таку сітку коріння лише в одному отворі у дні контейнера, але з верху контейнера, грунт такий пухкий, як наче його щойно насипали. В минулому році, коли я літом купувала туї Холмструп, було щось схоже. Коли їх вийняла, то було видно що вони були пересаджені з меншого горщика в більший. Це, мабуть, щоб взяти більшу ціну, як за більшу рослину.

Мабуть я таки завтра охайно витягну Глобозу з горщика і подивлюсь що там. Бо я так зрозуміла, що для викопаної рослини, і для тої що росла з ЗКС різні підходи до посадки

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Я бачу таку сітку коріння лише в одному отворі у дні контейнера, але з верху контейнера, грунт такий пухкий, як наче його щойно насипали. В минулому році, коли я літом купувала туї Холмструп, було щось схоже. Коли їх вийняла, то було видно що вони були пересаджені з меншого горщика в більший. Це, мабуть, щоб взяти більшу ціну, як за більшу рослину.

Мабуть я таки завтра охайно витягну Глобозу з горщика і подивлюсь що там. Бо я так зрозуміла, що для викопаної рослини, і для тої що росла з ЗКС різні підходи до посадки

 

Наташа, якщо Ваші туйки ще трохи посидять в горщиках (прикопані в рівень з грунтом), то гірше їм не буде. А Ви матимете більше часу на вибір місця посадки. Найкраще видно ситуацию в саду влітку. 

Для хвойних основним правилом посадки є пересадка з повноцінним комом, тобто з закритою коріневою.

Змінено користувачем Музей
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

підскажіть будь ласка, маю брабанти, другий рік ростуть. розмір привисадці був десь 1.2м (без коріння). приросту майже не було, але і не хворіли. тепер хочу чимось їм допомогти - може епіном? чи краще янтарна кислота? чи просто комплексне рідке добриво під корінь?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, newbee2020 сказав:

підскажіть будь ласка, маю брабанти, другий рік ростуть. розмір привисадці був десь 1.2м (без коріння). приросту майже не було, але і не хворіли. тепер хочу чимось їм допомогти - може епіном? чи краще янтарна кислота? чи просто комплексне рідке добриво під корінь?

Ще рано. Активна вегетація не почалася. Почніть з аміачної селітри під корінь. Для якісного розвитку коріневої рослин в перші роки, дайте їм VIVA під корінь кілька раз за сезон, а по кроні в першій половині літа дайте Плантафол 30.10.10 (зручно застосовувати в баковій з пестицидами), в липні Плантафол 10.54.10, а в вересні Плантафол 5.15.45 . Циркон та янтарна кислота - препарати, що примушують рослину рости за рахунок власних резервів рослини, а Віва, Кендал, Радіфарм, це препарати, що дають рослині необхідне, і вона розвиваться без примусу.

Перш, ніж проводити обробки почистіть рослини, якщо є потреба.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.04.2023 в 13:20, Музей сказал:

Ще рано. Активна вегетація не почалася. Почніть з аміачної селітри під корінь. Для якісного розвитку коріневої рослин в перші роки, дайте їм VIVA під корінь кілька раз за сезон, а по кроні в першій половині літа дайте Плантафол 30.10.10 (зручно застосовувати в баковій з пестицидами), в липні Плантафол 10.54.10, а в вересні Плантафол 5.15.45 . Циркон та янтарна кислота - препарати, що примушують рослину рости за рахунок власних резервів рослини, а Віва, Кендал, Радіфарм, це препарати, що дають рослині необхідне, і вона розвиваться без примусу.

Перш, ніж проводити обробки почистіть рослини, якщо є потреба.

у мене теж така ситуція з туями брабант. Я правильно розумію, що аміачку можно вже в теплу погоду в квітні застосовувати під корінь? 10г на 10л? а який розхід на 1 дерево 1.0-1.2м? Заздалегідь дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, cleoza сказав:

у мене теж така ситуція з туями брабант. Я правильно розумію, що аміачку можно вже в теплу погоду в квітні застосовувати під корінь? 10г на 10л? а який розхід на 1 дерево 1.0-1.2м? Заздалегідь дякую.

Я сиплю жменю (жіночою рукою, це приблизно 30-50 гр.) на малі дерева та кущі,дві жменьки (80-100 гр) на туї від 3 метрів. Я не розчиняю в воді, тому що мені не під силу стільки розчину рознести по саду. Підгадую погоду, щоб перед рясним дощем. А ще краще на добре зволожений ґрунт і теж перед дощем.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Доброго дня всем. Помогите советом. В мае 2021 посадили Брабанты, были красавцы. Мульчированы корой, обработаны были по регламенту. В зиму вошли с хорошей зеленью. Прошлый сезон не обрезались, не поливались, не обрабатывались. В 15 метрах сливалось топливо и стояло хрен знает что. На сейчас вычистили от шишек и сухих веток, стоят желтоватые и полулысые. Прирост дали некоторые хороший (сейчас почти 2м, некоторые сантиметров 10 от силы; сажали 1.2 м). Чем можно обработать по кроне и подсыпать под корень, чтобы реанимировать. Проливать под корень возможности нет. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Innyc9 сказав:

Доброго дня всем. Помогите советом. В мае 2021 посадили Брабанты, были красавцы. Мульчированы корой, обработаны были по регламенту. В зиму вошли с хорошей зеленью. Прошлый сезон не обрезались, не поливались, не обрабатывались. В 15 метрах сливалось топливо и стояло хрен знает что. На сейчас вычистили от шишек и сухих веток, стоят желтоватые и полулысые. Прирост дали некоторые хороший (сейчас почти 2м, некоторые сантиметров 10 от силы; сажали 1.2 м). Чем можно обработать по кроне и подсыпать под корень, чтобы реанимировать. Проливать под корень возможности нет. 

Наразі, азотні добрива. Плантафол з великим вмістом азота по кроні. Було б не погано пролити коріневу розчином Віва.

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, Музей сказал:

Наразі, азотні добрива. Плантафол з великим вмістом азота по кроні. Було б не погано пролити коріневу розчином Віва.

30 штук туй. Воды нет, электричества нет. Поэтому по кроне и подсыпать. Спасибо за ответ. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...