Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Всё что мы хотели спросить/узнать о хвойных

гюго

Рекомендовані повідомлення

Підскажіть, будь ласка, як правильно вчинити з туями брабант, які вкрилися кригою і похилилися верхівками. На скільки це критично для них? Чи коли ррзмерзнеться, вони самі вирівняються? Висота близько 150-160 см.

20221123_164954.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ось так було сьогодні вдень, гілки покрились ще більшим шаром льоду. Підв'язувати якось чи залишати так?

20221124_131304.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я беру уличную щетку и сразу после снегопада струшиваю снег с туй. Попробуйте струсить наледь.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, vovapk сказав:

Ось так було сьогодні вдень, гілки покрились ще більшим шаром льоду. Підв'язувати якось чи залишати так?

20221124_131304.jpg

Треба струшувати...зараз вже не чіпайте якщо вони хочь трошки не розмерзлись, бо гілки ламкі під льодом...якщо розмерзлись то трусіть, але обережно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Gitan сказав:

Попробуйте струсить наледь.

Ні, не можна. Воно зараз, як скло, дотик ламає хвою.Хай розмерзнеться, потім можна зв'язати. Але я нічого не зв'язую, десь в темі, колись, викладала фото, які в мене розвалені хвойні. Весною швидко самі збирають себе до купи. Зв'язую тільки одну тую, бо вона якась тендітна до снігу.Взимку, коли мороз, то і сніг треба обережно змітати, бо хвоя крихка і ламається.

25 хвилин тому, irina1969 сказав:

зараз вже не чіпайте якщо вони хочь трошки не розмерзлись, бо гілки ламкі під льодом...якщо розмерзлись то трусіть, але обережно

Так і є. Підтримую)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я вчора спробував обережно одну гілку очистити, і виходить лише гірше, ламає хвою. Тому і не чіпав. Сьогодні поїду дивитися чи не розмерзлося. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дивлюсь я на ці фото, і прийшла до висновку, що правильно зробила що накрила таку малечу під дуги і укривний матеріал, бо було б таке саме. Другий день поспіль дощ і мінусова температура. А до дощу випало чимало снігу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

Дивлюсь я на ці фото, і прийшла до висновку, що правильно зробила що накрила таку малечу під дуги і укривний матеріал, бо було б таке саме. Другий день поспіль дощ і мінусова температура. А до дощу випало чимало снігу

Все не вкриєшь((  а великі рослини??? просто треба слідкувати, випав сніг- обтруси і як би красиво не виглядав сніг на хвої- обтруси

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, Nic-олаевна сказав:

Дивлюсь я на ці фото, і прийшла до висновку, що правильно зробила що накрила таку малечу під дуги і укривний матеріал, бо було б таке саме. Другий день поспіль дощ і мінусова температура. А до дощу випало чимало снігу

Дивимося наочно. Перше фото- 2017рік, друге- 2021рік. Максимум того, що бачили ці ялівці, то віника, коли на них було багато снігу. Навесні дуже швидко самі приходили до тями. І це стосується, майже, всіх хвойних, що є в саду.

IMG_3942.JPG

IMG_7446.JPG

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, allanek сказал:

Дивимося наочно. Перше фото- 2017рік, друге- 2021рік. Максимум того, що бачили ці ялівці, то віника, коли на них було багато снігу. Навесні дуже швидко самі приходили до тями. І це стосується, майже, всіх хвойних, що є в саду.

IMG_3942.JPG

IMG_7446.JPG

Я накрила свої посадки в цьому році не через сніг, бо знаю з ваших порад що туї і ялівці навесні прийдуть в норму. Побоялася морозів на молоді рослини. У нас-то клімат більш прохолодний ніж у вас. Доречі і снігу останні зими по коліно - це мінімум.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, irina1969 сказал:

Все не вкриєшь((  а великі рослини??? просто треба слідкувати, випав сніг- обтруси і як би красиво не виглядав сніг на хвої- обтруси

У мене вкриєш))) У мене 4 туї посадки цього року. В висоту може десь сантиметрів 40.

Той сніг, що у нас випав на минулому тижні, засипав би ті туї майже з головою, прийшлося б відкопувати))) Але накрила не так від снігу, як побоялася що померзнуть

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Побоялася морозів на молоді рослини. У нас-то клімат більш прохолодний ніж у вас. Доречі і снігу останні зими по коліно - це мінімум.

Звісно, що кожен сам собі володар думок та дій. В темі, з впертою постійністю, виникає питання про сніг, полій та мороз. Я показала підсумок свого відношення до цього. Кожен робить висновки сам.

В мене, наприклад, нема в саду кипарисовиків Лавсона, бо їм погано в Київський області і це доводять спостереження не одного року, в різних містах і умовах. І це мене засмучує, бо кипарисовики, як на мене, дуже привабливі хвойні рослини. При цьому, подарований колись малечою Р9 Стардаст , виріс сам по собі, бо я втикнула в землю і забула про нього. Він пережив і зими з великим снігом, і полій , і льодяні дощі, і утискі рослин поряд Чи то тому, що ріс в тихому кутку, під захистом рослин поряд, чи то сам по собі, але Стардаст виявився стійким до умов. Хто знає? Подивлюсь, як далі буде. 

І ще в мене росте кипарисовик нутканський Глаука, теж посадила восени малечою, заввишки 30-40см. ніяких танців з бубнами. З кожним роком єдине хвилювання, що до того, чи не помилилась я з місцем посадки, бо  впевнено росте в велике дерево. Але гарний і дуже подобається.

На фото (2021рік) Стардаст, він був затиснутий сусідами, розчистили йому місто і зараз він може рости, як схоче, а не в тисняві і тим боком, яким дотягнувся до сонця і простору.

IMG_7442.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Я накрила свої посадки в цьому році не через сніг, бо знаю з ваших порад що туї і ялівці навесні прийдуть в норму. Побоялася морозів на молоді рослини. У нас-то клімат більш прохолодний ніж у вас. Доречі і снігу останні зими по коліно - це мінімум.

Наташа, молоді хвойні необхідно вкривати не від холоду, а від сонця. Фактично, ім необхідне затінення. Це викликано тим, що корінева має малий розмір і незначне пошкодження може легко знищити рослину. Зима не проблема для молодих хвойних. Проблема для них рання весна, або значні відлиги, коли виникає значний дисбаланс між кроною, яку активує сонце, і коріневою, що досі знаходиться в охолодженому стані.

Я такі рослини напинаю сонцезахисною сіткою. Я маю каліфорнійські кіпарисовики. Один з них вже сягнув 4-х метрів. Не вкриєш. Але, я затіняю частину рослини, щоб просто зменшити площу сонячного впливу. Це працює.

На фото, той самий кіпарисовик. Такий метод, окрім сонячного захисту, ще й крону захищає від снігового навантаження.

Наприклад, ялівці я стрижу в другій половині вересня і це робить їх невразливими до снігового навантаження, а кіпарисовики (ті що маю я) стригти не годиться. Я не знаю, як буде далі, але вже восьмий рік, як така практика себе виправдовує.

Я така господиня, що за низьких температур садом не займаюся взагалі. Хто не виживе, той сам винен.

 

09C72BD3-2683-45D7-9354-AB815DF6BADC.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25.11.2022 в 01:33, vovapk сказав:

Ось так було сьогодні вдень, гілки покрились ще більшим шаром льоду. Підв'язувати якось чи залишати так?

Не торкати і не рухати це точно.

Я би поставила ось таку конструкцію і напнула сонцезахисною сіткою. В рядочок це не буде складно.

Зображення1.jpg

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, і в коконі з сітки видно, який красень на фото. В Польщі багато разів бачила, як замість звичного живоплота з туй, роблять живоплоти з кипарисовиків, захопливе видовище. До того, бачу з тих кипарисовиків, що ростуть в мене (нутканський та горохоплідний), вони зовсім не примхливі в догляду.

І ще, думка вголос. Чомусь в нас дуже інертно відносяться до того, щоб звичний живоплот зі Смарагдів або Брабантів, змінити на живоплот з кипарисовіка, ялівця або ялини. Більш того, той же Смарагд чомусь не хочуть змінити на складчату тую, наприклад.

Зараз зовсім не саджала б Смарагди. Ті, що є, муляють мені очі.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, allanek сказав:

Наташа, і в коконі з сітки видно, який красень на фото. В Польщі багато разів бачила, як замість звичного живоплота з туй, роблять живоплоти з кипарисовиків, захопливе видовище. До того, бачу з тих кипарисовиків, що ростуть в мене (нутканський та горохоплідний), вони зовсім не примхливі в догляду.

Алла, а ще він не втрачає свого яскравого забарвлення взимку. Як тільки сонце, він просто сяє. Щоправда, в контрасті з ним решта рослин виглядають підкреслено тьмяними. 

Я розумію поляків, що роблять з кіпарисовиків живоплоти. На відміну від туй, кіпарисовики лавсона не потребують чисток крони. Вони самі очищуються. Я для себе визначилася, що раптом щось трапиться з туями, або ялівцями в моїх живоплотах, мінятиму на лавсони. Єдиний кіпарисовик, що доводиться чистити це Елвуді. Це надскладна справа, тому що лише руками, і ніяка дуйка не допомагає. Але вони такі красені, що я не готова від них відмовитися. На щастя, маю лише три Елвуді, а не 80-т, як туй.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Музей сказав:

На відміну від туй, кіпарисовики лавсона не потребують чисток крони. Вони самі очищуються. Я для себе визначилася, що раптом щось трапиться з туями, або ялівцями в моїх живоплотах, мінятиму на лавсони.

О, в нас однаковий погляд . Так, не потребують чистки . З туй в мене себе так поводить ( без чистки) тільки складчата Голд Зебріна. вона і зовні схожа , має таке ж лопасте листя, як в кипарисовиків.

В якусь з поїздок побачила нутканський кипарисовік Пендула і все, закохалась. Він в мене росте, кому подобаються пендульні форми, можу сказати, що він того вартий. І не примхливий, зовсім.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 26.11.2022 в 10:28, Музей сказал:

Наташа, молоді хвойні необхідно вкривати не від холоду, а від сонця. Фактично, ім необхідне затінення. Це викликано тим, що корінева має малий розмір і незначне пошкодження може легко знищити рослину. Зима не проблема для молодих хвойних. Проблема для них рання весна, або значні відлиги, коли виникає значний дисбаланс між кроною, яку активує сонце, і коріневою, що досі знаходиться в охолодженому стані.

Я такі рослини напинаю сонцезахисною сіткою. Я маю каліфорнійські кіпарисовики. Один з них вже сягнув 4-х метрів. Не вкриєш. Але, я затіняю частину рослини, щоб просто зменшити площу сонячного впливу. Це працює.

То як краше зараз зробити? Розкрити, а навесні притіняти?

Я їх накрила у вигляді тунелю, між ними ще і троянди. От і вийшло загальне накриття для троянд і туй "в одному флаконі"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Nic-олаевна сказав:

між ними ще і троянди

Вони потребують укриття?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Nic-олаевна сказав:

То як краше зараз зробити? Розкрити, а навесні притіняти?

Я їх накрила у вигляді тунелю, між ними ще і троянди. От і вийшло загальне накриття для троянд і туй "в одному флаконі"

Нехай вже так буде. Я не знаю, як саме вони вкриті, але тепер, важливо не допустити запрівання. Тобто, щоб було вдосталь провітрювання і я думаю, їм потрібний доступ світла. Якщо накриття не глухо темне і є доступ повітря, то все нормально.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, allanek сказав:

Вони потребують укриття?

Алла, Сумська область трохи холодніша за Київщину. Я вже на власні очі переконалася, що деякі троянди щедро дякують пишним квітуванням за зимове накриття.

Якось вкрила на зиму троянду Nahema, і побачила яка вона щедра та гарна. 

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, Музей сказав:

Я вже на власні очі переконалася, що деякі троянди щедро дякують пишним квітуванням за зимове накриття.

Наташа, я про інше- інфекційний (бактеріальний) опік, розвитку якого сприяє укриття.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, allanek сказав:

Наташа, я про інше- інфекційний (бактеріальний) опік, розвитку якого сприяє укриття.

Ти ж знаєш, я взагалі не прихильник укривань всіх типів, то му що мені шкода моєї праці. Вкривати троянди потрібно в найпізніші терміни і працювати на холоді, та ше й в бруді я не готова. На місці Наташі, я би забула про те все до весни. Це не порада, це моя особиста позиція.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Музей сказав:

На місці Наташі, я би забула про те все до весни. Це не порада, це моя особиста позиція.

І я про те саме) . Бо спершу укриваємо, щоб зберегти, а навесні все ріжемо, щоб зберегти від наслідків укриття. 

В мене кілька кущів троянди Super Trouper росте за парканом. З'ясувалось, що полум'я квітів цієї троянди я не витримую. Зрізаю в нуль, кущі щільно вкриті килимом дівочого винограду. І що? Ростуть і квітнуть ті кущі, наче навіжені, не помічаючи, що відношення до них, наче до бур'яну. Троянди дуже витривалі рослини.

  • Лайк 2
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, allanek сказал:

Вони потребують укриття?

Не знаю. Троянди молоді, садила в червні (купувала інтернетом в горщиках). Місце майже не сонячне, навесні там тане сніг в останню чергу. За 2 зими на цьому місці у мене вимерзла вся колекція хризантем

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...