Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Такий от комплект для СЕС придивився. Варто?

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

2 часа назад, k-master сказал:

А хто які автомати ставить між інвертором та батареями? Щось я не бачу автоматів на 250-300А щоб у паспорті автомата було написано що він може працювати при постійному струмі.

Ну ось, дивіться - 220v.com.ua/akkum/2301.html

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, Dalet сказав:

Ну ось, дивіться - 220v.com.ua/akkum/2301.html

О, щось я його пропустив. Я просто дивився цей розділ - «Комплектующие и защита»

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, k-master сказал:

О, щось я його пропустив. Я просто дивився цей розділ - «Комплектующие и защита»

Ставимо на АКБ їх. Ось на фото , на полиці 

IMG-901db3fc4f3475edb74f1edc07a3bcbf-V.thumb.jpg.ead6f8938406a24c4c34a50394e63bc4.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 місяців потому...
07.12.2021 в 12:37, volomoto сказав:

А такий інвертор може по якійсь шині (бажано RS485) сказати, який в нього зараз є "надлишок" потужності від сонця? Наприклад я хочу наргріти ТЕНом воду в бойлері, але тільки якщо є зайвих 2кВт потужності від сонця.

По RS485 забирати данні можна без проблем. Правда про надлишок він не скаже, бо не знає. Якщо треба надлишок то ставити датчик освітлення та рахувати скільки потужності при якому освітленні є, бо інвертор поки не спробує забрати потужність від панелей нічого не знає.

 

image.thumb.png.4d63bdaf7701c5e2993b0052b96ed7e5.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.07.2022 в 10:24, k-master сказал:

Якщо треба надлишок то ставити датчик освітлення та рахувати скільки потужності при якому освітленні є

Може простіше ваттроутер використовувати, і не обмежувати на інверторі потужність? Тоді і інвертор можна дешевший брати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, n0mad сказав:

Може простіше ваттроутер використовувати, і не обмежувати на інверторі потужність? Тоді і інвертор можна дешевший брати.

Як на мене простіше поставити зелений тариф та усі надлишки віддавати у мережу, а коли потрібно забирати. І для мене не йде мова зробити все якомога дешевше, треба щоб було комфортно при зниженні операційних витрат. І хоч початок повномасштабного вторгнення москалів змінив плани та довелось ставити додаткове поле замість основного - все працює, що за навантаження по який фазі мені взагалі байдуже. Ніяких проблем з обмеженням немає - інвертор продає 0, на все що вистачає сонця - компенсує. І чим налаштовувати розумний будинок щоб рахувати скільки там в нас є залишків чи брати ватроутер, котрий допоможе нагріти залишками воду, а потім всеодно доведеться обмежувати генерацію краще придбати лічильник та підключити зелений тариф. Бо надлишки будуть завжди. В мене стоїть додаткове поле на 4 кВт у напрямку схода сонця. До третьої години воно до 2х кВт видає (ну іноді більше, але окрім чайника просто немає таких великих навантажень щоб иониторити коли пік), друге поле котре повинно стояти у напрямку заходу сонця буде починати працювати десь о 12-й та до вечора. Тобто з ранку до вечора 1-2 кВт можна буде мати, умовно з 12-ї до 15-ї до 10 кВт. І куди ватроутер це все буде роутити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, k-master сказал:

простіше поставити зелений тариф

Ну це ясно. Але я не дуже вірю, що він протримаєтья до 2030-го. А скоріше за все йому вже зовсім мало залишилось.

10 часов назад, k-master сказал:

усі надлишки віддавати у мережу, а коли потрібно забирати

Це було б класно, але ні, Net Metering в Україні так і не спромоглися реалізувати. :( 

10 часов назад, k-master сказал:

І куди ватроутер це все буде роутити?

Звичайно, найпростіший варіант - обігрівачі. Влітку вони стоять десь у підвалі або на вулиці, а весною/восени дуже допомагають нагрівати помешкання. Мені вдавалося десь на 2-3 місяці зменшити опалювальний період, коли так обігрівачі використовував.

Але є і багато варіантів перетворити електроенергію на гроші без участі третіх осіб.
Є такий примітивний приклад: якщо на електриці пекти і продавати пиріжки, то цей процес дає не тільки гроші, але і тепло в оселі. :) Ясно, що він не для реалізації, але дає правильний напрям для роздумів.

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, n0mad сказав:

Ну це ясно. Але я не дуже вірю, що він протримаєтья до 2030-го. А скоріше за все йому вже зовсім мало залишилось.

Ну насправді поки не платять. Зараз зелений тариф це й є використання мережі як роутера електроенергй з часу коли є залишки у час коли залишків немає. Заробити зараз нічого не вийде.

 

1 година тому, n0mad сказав:

Звичайно, найпростіший варіант - обігрівачі. Влітку вони стоять десь у підвалі або на вулиці, а весною/восени дуже допомагають нагрівати помешкання. Мені вдавалося десь на 2-3 місяці зменшити опалювальний період, коли так обігрівачі використовував.

Тут проблема виникає у тому, що коли треба тепло то немає сонця. Але те що допоможуть то точно. Тому я поставив кондиціонер котрий весною/восени буде працювати на обігрів. Якщо я тут у себе у підвалі поставлю зараз обігрівачі, то тут мені буде дуже не комфортно.

Я не знаю що в тебе за роутер, але інвертор таки іноді в мережу щось видає. Це не довго, але стрибки є. Це лічильник рахує у споживання, не думаю що там багато але кілька копійок набігає. Нажаль моніторинг лічильника не працює, є графіки тільки з інвертора. Моніторинг лічильника це теж підтверджує.

image.png.b056399da2a687598cd7b9c79c33e3ee.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 минуту назад, k-master сказал:

я поставив кондиціонер котрий весною/восени буде працювати на обігрів

Ну звичайно, я теж першим ділом кондиціонер поставив. Він ще ж і літом допомагає зайву електрику пристроїти, якраз у саму спеку. :classic_cool:

41 минуту назад, k-master сказал:

інвертор таки іноді в мережу щось видає. Це не довго, але стрибки є. Це лічильник рахує у споживання, не думаю що там багато але кілька копійок набігає

Так, мій ваттроутер теж трохи видає. Я порахував по лічильнику за попередні півроку - в середньому за місяць набігає 0.8$ втрат. Мені не критично.

І всі ці плюшки - з найдешевшим інвертором. Якраз залишок грошей на кондиціонер пішов. 😉 

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Відгук про Deye якщо комусь цікаво. Працює, але є ньюанси - він тупо забуває рахувати електроенергію котру споживає з мережі. Просто по нулям, рахував, рахував та перестав. І це не перший раз. У порівнянні з лічильником ДТЕК він завищує продану енергію процентів на 20%. Треба буде порахувати що він показує з панелей, може там теж показники більше ніж треба, але поки немає кліщів для вимірювання струму. І лічильник ДТЕК рахує менше не через втрати у кабелях, біля інвертора після усіх навантажень стоїть китайський лічильник та він показує те саме, що й лічильник від ДТЕК. Тепловізор не показує нічого на ці 20% між інвертором та лічильником. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.09.2022 в 21:35, k-master сказал:

У порівнянні з лічильником ДТЕК він завищує продану енергію процентів на 20

Так а нуль співпадає з лічильником? Тобто коли інвертор показує, що не споживає і не віддає в мережу, лічильник теж так показує?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, n0mad сказав:

Так а нуль співпадає з лічильником? Тобто коли інвертор показує, що не споживає і не віддає в мережу, лічильник теж так показує?

Та здається співпадає. На вході нуль на землю, відключив нуль - там 20-30 мВ між нулем та землею, більше ніяких нулей немає. Порівняти інвертор та лічильник дтека одночасно неможливо, там йти між ними секунд 3 мінімум. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
20.09.2022 в 21:35, k-master сказав:

У порівнянні з лічильником ДТЕК він завищує продану енергію процентів на 20%.

А обмежеження експорту працює правильно? Тобто якщо я не хочу нічого віддавати в мережу, то дійсно нічого туди не йде чи все таки щось трохи просочується?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, volomoto сказав:

А обмежеження експорту працює правильно? Тобто якщо я не хочу нічого віддавати в мережу, то дійсно нічого туди не йде чи все таки щось трохи просочується?

Як ти бачиш на графіку там є потужність з мережі менше нуля, це продаж. Саме тому ставлять потужність з мережі ват 10-20. За 1,5-2 місяця мій лічильник нарахував щось трохи більше кіловату продажу. 

Мабуть це фізика перехідних процесів, повільна реакція інвертора та мабуть не дуже гарно зроблена схема вимірювання. Бо наприклад коли бекап не використовується чи мережі немає він постійно щось показує. Наприклад зараз з мережі котрої немає я споживаю 12Вт. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, volomoto сказал:

А обмежеження експорту працює правильно? Тобто якщо я не хочу нічого віддавати в мережу, то дійсно нічого туди не йде чи все таки щось трохи просочується?

Практично не рально в повний 0. Трохи буде і туди і сюди. Бо мережа є не стабільною величиною + навантаження теж гуляє, да і сонце то сьо....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31.10.2022 в 21:10, Dalet сказав:

Практично не рально в повний 0. Трохи буде і туди і сюди.

Я це розмію, просто щоб "трохи туди-сюди" не стало 20%, як у випадку із експортною енергією. Якщо там фіговий трасформатор струму, то він і енергію буде неправильно рахувати і експорт не обмежить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, volomoto сказав:

Я це розмію, просто щоб "трохи туди-сюди" не стало 20%, як у випадку із експортною енергією. Якщо там фіговий трасформатор струму, то він і енергію буде неправильно рахувати і експорт не обмежить.

При споживанні десь 200-300 кВт (я не пам'ятаю скільки точно) продано було 1,5 кВт, тобто менше процента. Це за даними китайського лічильника що стоїть у щитку.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 03.11.2022 в 00:33, k-master сказал:

продано було 1,5 кВт, тобто менше процента. Це за даними китайського лічильника що стоїть у щитку

Та він теж не дуже точний. В мене теж стоїть так, і показує не зовсім те що вхідний лічильник - особливо коли біля нуля теліпається. Розбіжність невелика, але є. Щоб було абсолютно в нуль, потрібен ватроутер швидкий. Десь бачив на форумах такий, навіть зі схемою для повторення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
В 05.10.2021 в 09:14, sanyas15 сказал:

Большинство пунктов из вышеперечисленного мне совсем не надо! Инвертор установлен в гараже, шума вообще не слышно!

Это здорово, но как быть с рекомендацией по установке в помещении до 0С?
в гараже опускается и до 10-15, у меня обычно градусов на 10 выше уличной

получается, что будут потери зимой когда потребность более всего критична?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.11.2022 в 10:46, n0mad сказав:

Щоб було абсолютно в нуль, потрібен ватроутер швидкий.

А що заважає інвертору мати вбудований швидкий ватроутер?

04.11.2022 в 10:46, n0mad сказав:

Та він теж не дуже точний.

В мене є китайські лічильники, які по точності не відрізняються від РЕМівських, тому тут важливіше який це саме лічильник, а не те, що він китайський.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10.12.2022 в 11:22, Фрай сказав:

в гараже опускается и до 10-15, у меня обычно градусов на 10 выше уличной

Інвертору насправді пофіг на температуру, більш важливо щоб не було конденсату. Якщо в гаражі сухо, то можу і при від'ємній працювати. А от батареям нижче 5 градусів краще не опускатись.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, volomoto сказал:

Інвертору насправді пофіг на температуру, більш важливо щоб не було конденсату. Якщо в гаражі сухо, то можу і при від'ємній працювати.

От, оце й турбує.

Щойно заїхав у гараж, щось роблю, а плитка холодна й волога ще від того, що машина стояла там три дні назад і накапало.

І у анотації написано 

Влажность при эксплуатации от 5 до 95% (без конденсации)

а я знаю, будет она или нет когда машиной заеду в снегопад?

Цитата

А от батареям нижче 5 градусів краще не опускатись.

І буде нижчою обов‘язково! В гаражі взимку температура вища за вуличну на 10С

хоча продавани і навіть тут кажуть, що до мінус 10 без питань


Дякую за пораду, мабуть таки буду ставити в інше місце, поступлюсь комфорту, а влітку подивлюсь.

 

Ну-у, е-е-е!!! ))
поки писав вимкнули світло, добре, що роутер і оптика постійно на автомобільному аккумі, працюють. )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Фрай сказав:

хоча продавани і навіть тут кажуть, що до мінус 10 без питань

Так, але є одне велике але: інвертор має знати яка температура і плавно нарощувати струм, щоб батарея потрохи прогрівалась Це особливо важливо для при заряді. В електрокарах це реалізовано правильно, бо основне середовище експлуатації — вулиця. Але тоді частина енергії витрачається на підтримання температури і менше залишається на щось корисне.

Це стосується літію, а щодо свинцевих, то я точно не знаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

пытаюсь взвесить все за и против, вложить в солнечную энергетику деньги или нет, и вот опять, сплошные вопросы о целесообразности.

зимой, ночью, в пасмурную погоду - минус

солнечные дни - плюс

зел. тариф, цена оборудования, конструкция на крыше дома, вес панелей, аккумы,

если без аккумов, то постоянно нужно потреблять днем. 

дешевле генератор использовать, но он шумит.

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Смотря что у вас на первом месте?

если финансы позволяют то почему нет?

в такое нелегкое время намного комфортней не думать о наличии/отсутствии электричества, чем бегать к генератору, тягать канистры, менять масло и так далее.

но здесь тоже вопрос комплектации

Сродни выбору генератора;

Типа, генератор должен быть достаточной мощности, лучше электростарт, лучше газ/бензин, лучше инвертор, желательно автозапуск и тд и тп.

Цена вопроса растёт вместе с хотелками ))

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...