Перейти к содержанию
Искать в
  • Ещё...
Поиск контента, содержащего...
Поиск результатов в...

Такий от комплект для СЕС придивився. Варто?

Вомбат

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, k-master сказал:

А хто які автомати ставить між інвертором та батареями? Щось я не бачу автоматів на 250-300А щоб у паспорті автомата було написано що він може працювати при постійному струмі.

Ну ось, дивіться - 220v.com.ua/akkum/2301.html

• Лайк 1

28 хвилин тому, Dalet сказав:

Ну ось, дивіться - 220v.com.ua/akkum/2301.html

О, щось я його пропустив. Я просто дивився цей розділ - «Комплектующие и защита»

47 минут назад, k-master сказал:

О, щось я його пропустив. Я просто дивився цей розділ - «Комплектующие и защита»

Ставимо на АКБ їх. Ось на фото , на полиці 

IMG-901db3fc4f3475edb74f1edc07a3bcbf-V.thumb.jpg.ead6f8938406a24c4c34a50394e63bc4.jpg

• Лайк 2

• 5 месяцев спустя...
07.12.2021 в 12:37, volomoto сказав:

А такий інвертор може по якійсь шині (бажано RS485) сказати, який в нього зараз є "надлишок" потужності від сонця? Наприклад я хочу наргріти ТЕНом воду в бойлері, але тільки якщо є зайвих 2кВт потужності від сонця.

По RS485 забирати данні можна без проблем. Правда про надлишок він не скаже, бо не знає. Якщо треба надлишок то ставити датчик освітлення та рахувати скільки потужності при якому освітленні є, бо інвертор поки не спробує забрати потужність від панелей нічого не знає.

image.thumb.png.4d63bdaf7701c5e2993b0052b96ed7e5.png

• Лайк 2

В 30.07.2022 в 10:24, k-master сказал:

Якщо треба надлишок то ставити датчик освітлення та рахувати скільки потужності при якому освітленні є

Може простіше ваттроутер використовувати, і не обмежувати на інверторі потужність? Тоді і інвертор можна дешевший брати.

13 годин тому, n0mad сказав:

Може простіше ваттроутер використовувати, і не обмежувати на інверторі потужність? Тоді і інвертор можна дешевший брати.

Як на мене простіше поставити зелений тариф та усі надлишки віддавати у мережу, а коли потрібно забирати. І для мене не йде мова зробити все якомога дешевше, треба щоб було комфортно при зниженні операційних витрат. І хоч початок повномасштабного вторгнення москалів змінив плани та довелось ставити додаткове поле замість основного - все працює, що за навантаження по який фазі мені взагалі байдуже. Ніяких проблем з обмеженням немає - інвертор продає 0, на все що вистачає сонця - компенсує. І чим налаштовувати розумний будинок щоб рахувати скільки там в нас є залишків чи брати ватроутер, котрий допоможе нагріти залишками воду, а потім всеодно доведеться обмежувати генерацію краще придбати лічильник та підключити зелений тариф. Бо надлишки будуть завжди. В мене стоїть додаткове поле на 4 кВт у напрямку схода сонця. До третьої години воно до 2х кВт видає (ну іноді більше, але окрім чайника просто немає таких великих навантажень щоб иониторити коли пік), друге поле котре повинно стояти у напрямку заходу сонця буде починати працювати десь о 12-й та до вечора. Тобто з ранку до вечора 1-2 кВт можна буде мати, умовно з 12-ї до 15-ї до 10 кВт. І куди ватроутер це все буде роутити?

10 часов назад, k-master сказал:

простіше поставити зелений тариф

Ну це ясно. Але я не дуже вірю, що він протримаєтья до 2030-го. А скоріше за все йому вже зовсім мало залишилось.

усі надлишки віддавати у мережу, а коли потрібно забирати

Це було б класно, але ні, Net Metering в Україні так і не спромоглися реалізувати. :( 

І куди ватроутер це все буде роутити?

Звичайно, найпростіший варіант - обігрівачі. Влітку вони стоять десь у підвалі або на вулиці, а весною/восени дуже допомагають нагрівати помешкання. Мені вдавалося десь на 2-3 місяці зменшити опалювальний період, коли так обігрівачі використовував.

Але є і багато варіантів перетворити електроенергію на гроші без участі третіх осіб.
Є такий примітивний приклад: якщо на електриці пекти і продавати пиріжки, то цей процес дає не тільки гроші, але і тепло в оселі. :) Ясно, що він не для реалізації, але дає правильний напрям для роздумів.

Изменено пользователем n0mad

1 година тому, n0mad сказав:

Ну це ясно. Але я не дуже вірю, що він протримаєтья до 2030-го. А скоріше за все йому вже зовсім мало залишилось.

Ну насправді поки не платять. Зараз зелений тариф це й є використання мережі як роутера електроенергй з часу коли є залишки у час коли залишків немає. Заробити зараз нічого не вийде.

1 година тому, n0mad сказав:

Звичайно, найпростіший варіант - обігрівачі. Влітку вони стоять десь у підвалі або на вулиці, а весною/восени дуже допомагають нагрівати помешкання. Мені вдавалося десь на 2-3 місяці зменшити опалювальний період, коли так обігрівачі використовував.

Тут проблема виникає у тому, що коли треба тепло то немає сонця. Але те що допоможуть то точно. Тому я поставив кондиціонер котрий весною/восени буде працювати на обігрів. Якщо я тут у себе у підвалі поставлю зараз обігрівачі, то тут мені буде дуже не комфортно.

Я не знаю що в тебе за роутер, але інвертор таки іноді в мережу щось видає. Це не довго, але стрибки є. Це лічильник рахує у споживання, не думаю що там багато але кілька копійок набігає. Нажаль моніторинг лічильника не працює, є графіки тільки з інвертора. Моніторинг лічильника це теж підтверджує.

image.png.b056399da2a687598cd7b9c79c33e3ee.png

41 минуту назад, k-master сказал:

я поставив кондиціонер котрий весною/восени буде працювати на обігрів

Ну звичайно, я теж першим ділом кондиціонер поставив. Він ще ж і літом допомагає зайву електрику пристроїти, якраз у саму спеку. :classic_cool:

41 минуту назад, k-master сказал:

інвертор таки іноді в мережу щось видає. Це не довго, але стрибки є. Це лічильник рахує у споживання, не думаю що там багато але кілька копійок набігає

Так, мій ваттроутер теж трохи видає. Я порахував по лічильнику за попередні півроку - в середньому за місяць набігає 0.8$ втрат. Мені не критично.

І всі ці плюшки - з найдешевшим інвертором. Якраз залишок грошей на кондиціонер пішов. 😉 

Изменено пользователем n0mad

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
  • Создать...