Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вопросы по умному дому, не требующие создания отдельных тем

metall_version

Рекомендовані повідомлення

31 хвилину тому, k-master сказав:

Просто не передає нічого. Тому якщо будуть проблеми спробуйте спочатку 10 см, зменшення швидкості...

На самому датчику вже є ~1м кабелю і датчик підключався до ESP D1 Mini в ESPHome, все працює 🤔 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

На самому датчику вже є ~1м кабелю і датчик підключався до ESP D1 Mini в ESPHome, все працює 🤔 

в мене по пару метрів на і2с все добре працює. Причому на одному дроті два датчики.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, yur43 сказав:

в мене по пару метрів на і2с все добре працює. Причому на одному дроті два датчики.

Та це вже по місцю буду бачити, в крайньому випадку ESP можу змонтувати по ближче до датчика, але виникає інше питання, чи буде ESP почуватися добре на холодному горищі )))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Може хтось підкаже в чому може бути проблема? Є два таких модулі MAX31865, до одного підключаю датчик PT100 трьохпровідний, до іншого PT1000 двохпровідний. Перемички на платах де потрібно запаяв, для датчика PT1000 перепаяв резистор на 4301 (був 4300). Наче все ок, датчики робочі, але ніяк не можуть завестися в ESPhome. Пробував на двох різних ESP, результат однаковий.

PT100 ще через раз присилає дані, але сипле помилки, PT1000 взагалі ніякої реакції, одні помилки, при чому помилки в обох випадках Overvoltage/undervoltage fault. Пробував живити від ESP 5В, 3.3В, від окремого блоку живлення, нічого не змінюється.

Також на ESP D1 Mini є світлодіод, при під'єднанні кабелю usb він швидко мигає, потім просто світить. Якщо підключена якась плата MAX31865 і живиться від ESP, то світлодіод просто раз блимне і все. Якщо від'єднати провід 5В (GND залишити) від ESP до MAX31865, то плата ESP D1 Mini заводиться нормально.

Щось з живленням чи браковані плати MAX31865?

Прихований текст

image.png.443d8cb5bac56d66ce98ae7f94bb6610.png

image.png.618a567d610afef9f8d94c7927ad7c03.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

Щось з живленням чи браковані плати MAX31865?

  Приховати вміст

 

 

І2С одна шина? Тоді треба різні адреси спробувати зробити, відповідно і в ESP . Ще можна варіювати з частотою шини, поставити нижчу. Крайній варіант - мультиплексор, або дві шини ESP.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, yur43 сказав:

І2С одна шина? Тоді треба різні адреси спробувати зробити, відповідно і в ESP . Ще можна варіювати з частотою шини, поставити нижчу. Крайній варіант - мультиплексор, або дві шини ESP.

Там SPI і я підключав плати по одній до однієї ESP, міняв місцями, різні варіанти живлення, результат однаковий. Зараз пробую ще одну ESP, подивлюся...

Нажаль, 3 різні ESP, результат той же самий. Напевно плати треба викинути і шукати інші варіанти.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, yur43 сказав:

мультиплексор

Та мені б щось таке, до чого можна підключити два датчики, один PT100, інший PT1000, або два PT1000 (можу замінити РТ100), але варіант лише до ESP, бо в контролері немає місця. Напряму ESP не зчитує опір датчиків, якщо не помиляюся. З того що знайшов лише такі плати MAX31865.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, TaurosRMK сказав:

Там SPI і я підключав плати по одній до однієї ESP, міняв місцями, різні варіанти живлення, результат однаковий. Зараз пробую ще одну ESP, подивлюся...

esphome.io/components/spi#spi

зверніть увагу на CS(chip select)

ото треба було те SPI ? 

Даллас наше все, до 20 штук хтось вішав.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, yur43 сказав:

ото треба було те SPI ? 

Та я не вибирав спеціально SPI, в мене були вже датчити РТ100/РТ1000, а в контролері є місце під 4 датчики, а ще 2 потрібно кудись підключити, думав через ESP і такі плати MAX31865. Здається коли отримав з алі плати MAX31865, то перевірив з датчиком РТ100, якщо не помиляюся то все нормально працювало. Коли змонтував датчики в каналі і попробував підключити плату, вилізли якісь проблеми - результат вище...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, TaurosRMK сказав:

Може хтось підкаже в чому може бути проблема? Є два таких модулі MAX31865, до одного підключаю датчик PT100 трьохпровідний, до іншого PT1000 двохпровідний. Перемички на платах де потрібно запаяв, для датчика PT1000 перепаяв резистор на 4301 (був 4300). Наче все ок, датчики робочі, але ніяк не можуть завестися в ESPhome. Пробував на двох різних ESP, результат однаковий.

PT100 ще через раз присилає дані, але сипле помилки, PT1000 взагалі ніякої реакції, одні помилки, при чому помилки в обох випадках Overvoltage/undervoltage fault. Пробував живити від ESP 5В, 3.3В, від окремого блоку живлення, нічого не змінюється.

Також на ESP D1 Mini є світлодіод, при під'єднанні кабелю usb він швидко мигає, потім просто світить. Якщо підключена якась плата MAX31865 і живиться від ESP, то світлодіод просто раз блимне і все. Якщо від'єднати провід 5В (GND залишити) від ESP до MAX31865, то плата ESP D1 Mini заводиться нормально.

Щось з живленням чи браковані плати MAX31865?

  Показати вміст

image.png.443d8cb5bac56d66ce98ae7f94bb6610.png

image.png.618a567d610afef9f8d94c7927ad7c03.png

 

Чому не заводиться esp - почитайте уважно як вона стартує та за що які виводи відповідають. За що вони мені не подобаються так за те що воводів типа багато, але завжди треба дивитись що ти до рих приєднуєш щоб воно нормально стартувалт завжди.

Про помилки - зробити i2c швидкість в пару десятків кілогерц, дроти до датчиків по парі сантиметрів і перевірити, якщо буде працювати то проблема у дротах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, k-master сказав:

i2c

SPI

58 хвилин тому, k-master сказав:

дроти до датчиків по парі сантиметрів і перевірити, якщо буде працювати то проблема у дротах.

З одним із датчиків можу таке попробувати, там клемна коробка і датчик можна від'єднати. Але, яка проблема може бути в дротах? Міряю опір мультиметром, показує відповідні значення, підключав датчик до контролера (не ESP) який читає дані напряму, все працює, а через ESP і MAX31865 якась фігня. 

---

Де в дома можна знайти резистор на 100 Ом і на 1 кОм, на яких платах/пристроях вони можуть бути? Можна з резистором перевірити, щоб датчики не знімати. Але мені здаєтья що проблема все ж таки з платами MAX31865.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, TaurosRMK сказав:

SPI

Гема значення, швидкість SPI шини так само можна зменшити

5 годин тому, TaurosRMK сказав:

Але, яка проблема може бути в дротах? Міряю опір мультиметром, показує відповідні значення, підключав датчик до контролера (не ESP) який читає дані напряму, все працює, а через ESP і MAX31865 якась фігня. 

Хвильовий опір дротів, зовнішні завади та багато чого іншого. Якщо на іншому працювало то перевірте швидкість шин и там та тут.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, k-master сказав:

Гема значення, швидкість SPI шини так само можна зменшити

Хвильовий опір дротів, зовнішні завади та багато чого іншого. Якщо на іншому працювало то перевірте швидкість шин и там та тут.

 

Та сама історія, напевно щось з платами. Замовлю ще пару штук, подивлюся чи з новими запрацює. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Який пристрій потрібен для зв'язування між собою Modbus пристроїв, щоб вони між собою обмінювалися даними і тд? Є не розумний контролер, який має 2 RS485 виходи, до одного підключена ESP, щоб отримувати дані з/в контролер в Home Assistant. Якщо добавити декілька датчиків чи інших пристроїв, то як їх об'єднати, щоб потім передавати дані на інший вихід контролера? Якийсь типу Modbus роутер чи що?

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, TaurosRMK сказав:

Якщо добавити декілька датчиків чи інших пристроїв, то як їх об'єднати, щоб потім передавати дані на інший вихід контролера? Якийсь типу Modbus роутер чи що?

 Шина, тобто два дроти. У вашому випадку репітером є ESP, а інші девайси підключати послідовно до тієї самої шини.

Прихований текст

1.png

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dmode сказав:

У вашому випадку репітером є ESP, а інші девайси підключати послідовно до тієї самої шини.

Не пригадаю як було зроблено в попередній схемі (зараз переробляю все), здається ESP була Master, а контролер Slave. Це щось змінює, тобто в такому випадку репітером виступає контролер, а не ESP?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 хвилину тому, TaurosRMK сказав:

Це щось змінює

Не змінює. Мастер — це девайс, який ініціює запити до інших девайсів у мережі, які є слейвами. Слейви приймають ці запити від мастера і відповідають на них. Modbus підтримує як один, так і декілька мастерів у мережі, але зазвичай використовується один мастер. Якщо ви шлете запити через ЕСП значить ЕСП є мастером.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...