Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вопросы по умному дому, не требующие создания отдельных тем

metall_version

Рекомендовані повідомлення

10 минут назад, standov сказал:

забанив.

яка сумна новина )) ушел без ответа на поднятый вопрос "детей шредингера". 

был такой мультик ссср - как осьминожки папы запутались в своих детях...

Устали, измучились
Обе семейки
И рядышком сели
На длинной скамейке,
Ждут:
— Ну когда ж
Наши мамы вернутся?
Мамы-то в детях
Своих разберутся.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, smartdom сказав:

......вообщето это датчик регит как движуху...так и присутствие, т.е. неДвижение а стояние )) эта часть понятна? дальше тоже надо разжевывать такому выдающемуся практику или....

розжуйте будь ласка 
який сенсор 
який алгоритм
скільки людей насчитає 
за такими умовами:
кімната 40 м кв  - 4-ро дорослих вже майже "нерухомі" розмовляють за столом; двоє дітей носяться по всій кімнаті; ще двоє дорослих виконують качально-поступові рухи у кутку. Додатково собачка вівчарик лежить на дівані.

Змінено користувачем vbb
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, TaurosRMK сказав:

Так я можу знаходитися поруч з будинком, а система буде думати що я в будинку. Або телефон може бути в будинку, а я на вулиці, і знову помилка. Хіба що потрібно заморочуватися з алгоритмом. Але вже бачу що я десь прогадав, коли думав що зможу по цих датчиках рахувати кількість людей 😄

Найточніше та реально рахувати за допомогою камер з аналітікою. То буде 100%. 
Але я гадаю, що це не сама гарна идея для свого будинку)

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, vbb сказав:

ще двоє дорослих виконують качально-поступові рухи у кутку

Хіба то можна робити при дітях? 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, vbb сказав:

розжуйте будь ласка 
який сенсор 
який алгоритм

www.aqara.com/en/product/presence-sensor-fp2/

мікрохвильовий датчик присутності. Це те що серійне і налагоджений алгоритм.

А тут обговорювали бюджетні замінники, згодом налагодять і буде те саме робити.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо треба знати кількість людей у будинку то мабуть кращій варіант це камера на кожний вхід та трекінг хто входить та виходить. Але можливо на це доведеться ставити окремий комп, котрий буде встигати відео обробляти. Та й ще можливо доведеться щось своє писати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, vbb сказал:

розжуйте будь ласка 
який сенсор 
який алгоритм
скільки людей насчитає 
за такими умовами:
кімната 40 м кв  - 4-ро дорослих вже майже "нерухомі" розмовляють за столом; двоє дітей носяться по всій кімнаті; ще двоє дорослих виконують качально-поступові рухи у кутку. Додатково собачка вівчарик лежить на дівані.

"а был еще вот такой забавный случай" - бомжатник шредингера ))

но возможно это бардель и реальный. т.е. коммерческий объект. тогда делайте вентиляцию по классике

www.raut-automatic.kiev.ua/kontroll-ua/engine-ua/engine-ventilation-ua.html

но лучше www.regincontrols.com/en/se/products/controllers/ventilation-controllers/corrigo-ardo-5.0--configurable-24-v-ventilation-controller-p11389

хотя они ушли с нашего рынка, но еще можно найти....ну или купить готовый щит вентиляции у 

atmic.ua/shchity-avtomatiki/shchity-avtomatiki-pritochnykh-ustanovok

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по датчикам присутствия если и делать вентиляцию то VAV систему. тогда есть смысл просто перекрывать ветки клапанами в отдельных помещениях а двигатель плавно регулируется по датчику давления. это тоже по классике....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, smartdom сказав:

www.raut-automatic.kiev.ua/kontroll-ua/engine-ua/engine-ventilation-ua.html

но лучше www.regincontrols.com/en/se/products/controllers/ventilation-controllers/corrigo-ardo-5.0--configurable-24-v-ventilation-controller-p11389

хотя они ушли с нашего рынка, но еще можно найти....ну или купить готовый щит вентиляции у 

atmic.ua/shchity-avtomatiki/shchity-avtomatiki-pritochnykh-ustanovok

А хто сказав що воно мені треба? В мене є контролер і невеликий щит автоматизації, і все там працює по алгоритму, але не враховується кільіксть людей, рівень СО2 та інші показники, є лише датчики притоку, витяжки і вуличної температури. От я і хочу добавити більше автоматизації, в тому числі датчики присутності, щоб можна було бачити чи присутній хтось і відповідно до цього зменшувати/збільшувати оберти вентиляторів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, TaurosRMK сказал:

А хто сказав що воно мені треба? В мене є контролер і невеликий щит автоматизації, і все там працює по алгоритму, але не враховується кільіксть людей, рівень СО2 та інші показники, є лише датчики притоку, витяжки і вуличної температури. От я і хочу добавити більше автоматизації, в тому числі датчики присутності, щоб можна було бачити чи присутній хтось і відповідно до цього зменшувати/збільшувати оберти вентиляторів.

это был не Вам ответ ) 

а по вашему вопросу - если хочется, то нет препятствий. но по классике это не тот случай. т.к. необходимость работы регулируется со2. а датчики присутствия больше актуальны для освещение. тем более dali диммера стоят уже достаточно дешево. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, vbb сказал:

Найточніше та реально рахувати за допомогою камер з аналітікою. То буде 100%. 
Але я гадаю, що це не сама гарна идея для свого будинку)

не буде, це працює на потоках людей коли треба рахувати в трц пікові часи (умовно 2 рази більше ніж завжди на вихід, коли порахує камера 1000 чи 1002 взагалі не принципово), в штучному варіанті то не працює. Ви десь постояли в дверях під камерою і вона не правильно порахувала, все +1 або -1 буде жити в домі до моменту якоїсь синхронізації ) має бути зворотній зв'язок щоб не накопичувалася похибка.

ПС. є задача автоматичного керування потужності вентиляції для підтримки co2 то і ра***те co2 ) не ра***те людей, бо людина яка спить і людина яка на велотренажері хекає (або не на велотренажері хекає) то все ще 1 людина але дуже різні за потужністю джерела co2

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

А хто сказав що воно мені треба? В мене є контролер і невеликий щит автоматизації, і все там працює по алгоритму, але не враховується кільіксть людей, рівень СО2 та інші показники, є лише датчики притоку, витяжки і вуличної температури. От я і хочу добавити більше автоматизації, в тому числі датчики присутності, щоб можна було бачити чи присутній хтось і відповідно до цього зменшувати/збільшувати оберти вентиляторів.

вам бы советовал делать CAV систему.  д. присутствия управляют клапанами отдельных зон. производительность мотора по датчику давления в центральном канале. 

 

mir-klimata.info/regulyatory-postoyannogo-rashoda-cav/

Змінено користувачем smartdom
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, standov сказав:

ПС. є задача автоматичного керування потужності вентиляції для підтримки co2 то і ра***те co2 ) не ра***те людей, бо людина яка спить і людина яка на велотренажері хекає (або не на велотренажері хекає) то все ще 1 людина але дуже різні за потужністю джерела co2

100%

Якщо щось можна поміряти, то це треба міряти і на базі замірів робити автоматизцію. Йти якимись дотичними довгими і складними шляхами — це хіба для власної цікавості, а не для простої і робочої системи.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 хвилин тому, volomoto сказав:

100%

Якщо щось можна поміряти, то це треба міряти і на базі замірів робити автоматизцію. Йти якимись дотичними довгими і складними шляхами — це хіба для власної цікавості, а не для простої і робочої системи.

Але не завжди цікаво чекати підвищення СО2, щоб потім ліквідовувати його. По кількості людей можна діяти упереджено.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, yur43 сказав:

Але не завжди цікаво чекати підвищення СО2, щоб потім ліквідовувати його. По кількості людей можна діяти упереджено.

Так ніби вам щось вручну треба робити, типу ліквідовувати пожежу :)
PID буде тримати рівень СО2 і нічо не треба ліквідовувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Взагалі вже тему змінили, але суть того що я хочу, щоб вентиляція трохи розуміла коли і на яку швидкість перемикатися: треба більше дати повітря, значить на максимум, треба просто трохи провітрити, тоді на мінімум. Датчик(и) СО2 це добре, але не дешеві вони, тим більше їх треба декілька, один погоди не зробить.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, TaurosRMK сказав:

От ку*ва, і шо тепер робити з тими esp і датчиками присутності 🤣

Вийдуть нормальні датчики присутності для спалень, санвузлів. Там народу небагато збирається?

Я б ще додав www.aliexpress.com/i/1005004227483654.html?albagn=888888&&src=google&albch=search&acnt=479-062-3723&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&albcp=15034475726&albag=134062032172&slnk=&trgt=dsa-42862830006&plac=&crea=555139499747&netw=g&device=c&mtctp=&memo1=&albbt=Google_7_search&aff_platform=google&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiA35urBhDCARIsAOU7QwlmZ2YX4ZBVEVOFfRg99_2nwsLmmya37vbiKkrqpfsXlDpOJ4ve1P8aAjY-EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, TaurosRMK сказал:

Взагалі вже тему змінили, але суть того що я хочу, щоб вентиляція трохи розуміла коли і на яку швидкість перемикатися: треба більше дати повітря, значить на максимум, треба просто трохи провітрити, тоді на мінімум. Датчик(и) СО2 це добре, але не дешеві вони, тим більше їх треба декілька, один погоди не зробить.

ну у вас жеж не приймальня депутата де можуть раптом набитися незнайомі люди та ви не плануєте своє рішення продавати першому ліпшому, відштов***тесь від наявних реальних сценаріїв, універсальний алгоритм, якщо і можливий то буде більш складний і працює зазвичай гірше адаптованого під конкретну ситуацію. наприклад відсутність людей детектити сигналкою, наявність "зайвих" вафаєм, час сну - час доби+вимкнене світло, вже три досить надійні тригери. Як універсальний варіант (який часто є в ПВУ) - co2 датчик в каналі + pid

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, TaurosRMK сказав:

Взагалі вже тему змінили, але суть того що я хочу, щоб вентиляція трохи розуміла коли і на яку швидкість перемикатися: треба більше дати повітря, значить на максимум, треба просто трохи провітрити, тоді на мінімум. Датчик(и) СО2 це добре, але не дешеві вони, тим більше їх треба декілька, один погоди не зробить.

Так ніби у вас там велика варіативність кількості людей і їхнього розподілу в межах будинку.

В мене є три швидкості вентиляції, між двома переключення автоматичне, а третя — коли повно людей в хаті — включається вручну. Один раз походив по хаті з СО2 сенсором, виставив швидкість вентиляторів при якій всім добре і це основний режим роботи вентиляції. Більше я ту швидкість не рухав і ніхто не жаліється на погане повітря.

Ви можете автоматизувати все що хочете, але це не означає, що буде відчутно краще, ніж при відсутністі автоматизації. Варіативність умов, під які потрібно підлаштовуватись, у випадку вентиляції є настільки малою, що всяка автоматизації більше щоб побавитись, ніж необхідність.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, volomoto сказав:

Варіативність умов, під які потрібно підлаштовуватись, у випадку вентиляції є настільки малою, що всяка автоматизації більше щоб побавитись, ніж необхідність

Знову ж таки, це вже для іншої теми. Але в моєму випадку це можна назвати одночасно як і необхідність, і побавитися/попробувати що з того вийде. Зараз вентиляція з догрівом, а рекуператор видає ефективність в районі 50-55%, тому потрібно догрівати повітря, а це додаткові витрати на ЕЕ. Автоматизація вентиляції зараз ніяк не зв'язана з показниками СО2/пристуні люди/вологість і тд, тобто її включив і вона працює 24/7, хіба що по своїх датчиках буде якось вимикатися, якщо будуть такі умови. Вже писав про то, що купив трансформатори і хочу їх до реле привязати, щоб не вручну міняти швидкості. Наприклад коли в домі чотири людини, то хай працює на оптимальному режимі, коли двоє, то немає сенсу гнати 100% повітря, можна 50%, тим самим і розхід ЕЕ на догрів знизиться. А коли нікого немає, то взагалі можна на саму мінімальну швидкість і без нагріву, додатково прив'язати датчики, щоб не охолоджувати/висушувати приміщення, або просто вимикати. Але це якось має бути автоматизовано, а не вручну. Хоча все йде до того що буду переробляти вентиляцію, а точніше рекуператор візьму заводський, тоді може й догріву не буде потрібно, а нагрівач стане переднагрівом, тоді автоматизація трохи зміниться. Але коли це буде, важко сказати, а на зараз є трохи нюанс с розходом ЕЕ на догрів.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По подсчёту людей.

Не знаю, как это принято в умных домах, но по идее самое простое - считать на входе выходе. Проблема только инишл стейт задать или напилить самовыравнивание, типа вышло больше чем зашло значит 0.

А считать - 2 датчика типа как на воротах/ шлагбаумах.

На каждый вход/выход. Надеюсь через окна входить и выходить не будут

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, ЯД сказал:

как это принято в умных домах, но по идее самое простое - считать на входе выходе

та ніяк не прийнято бо це не має сенсу особливого )
Можна ще завести паперовий журнал, ррзпізнавання картинок і хай підписи рахує, хто не розписався того струмом. а то понімаєш ходют...

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, yur43 сказав:

www.aqara.com/en/product/presence-sensor-fp2/

мікрохвильовий датчик присутності. Це те що серійне і налагоджений алгоритм.

А тут обговорювали бюджетні замінники, згодом налагодять і буде те саме робити.

Ви його в дії бачили?
я маю досвід з радарними сенсорами для вимірювання рівня в ємністях. взагалі, працює непогано, але коли з'являється "обстракшн" то вже не так райдужно. тому маю деякі сумніви щодо корректної роботи в наведенному моєму прикладі (також обмеження в 3-5 осіб зауважте)

7 годин тому, standov сказав:

не буде, це працює на потоках людей коли треба рахувати в трц пікові часи (умовно 2 рази більше ніж завжди на вихід, коли порахує камера 1000 чи 1002 взагалі не принципово), в штучному варіанті то не працює. Ви десь постояли в дверях під камерою і вона не правильно порахувала, все +1 або -1 буде жити в домі до моменту якоїсь синхронізації ) має бути зворотній зв'язок щоб не накопичувалася похибка.

я ж зауважив щодо аналітики - маю на увази розпізнавання людей. там ви точно будете знати де і хто знадодиться. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, smartdom сказав:

"а был еще вот такой забавный случай" - бомжатник шредингера ))

на питання не відповіли. з'їхали ще й хамовито. 
далі спілкуйтеся з свмим собою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...