Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Будинок біля річки десь під Житомиром

Falwar

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт!

Давно мріяв переїхати з сім'єю з міста в заміський будинок. Будівництво та необхідність мати справу з різними інстанціями досить відлякували, тому шукав не дуже дорогі готові варіанти в пригороді Житомира. За тривалий час переглянув багато будинків, але все не влаштовувало: або будинок гарний в незручному місці, або мальовничі місця в великою ділянкою на якому будинки 40-50х років.

 

Тому почав звертати увагу на недобудови і швидко знайшов "будинок мрії" в ідеальному для мене місці з гарною природою поряд з річкою (Фото нашвидкоруч не передасть краси тих місць).

IMG_20220717_172228.thumb.jpg.98c0a1013a23d6f4c683f60037a7d1e3.jpg

 

Сам будинок досить стандартний: 2 поверхи, газоблок, металочерепиця.

IMG_20220709_133930.thumb.jpg.4da5d65697c3cff1d32bb2b0e3017439.jpg

Ділянка 10 сот. Позаду є "коробка" під гараж та заготовка під терасу:

IMG_20220710_194928.thumb.jpg.ebd66d143ac87b8d124f1da2ca27d185.jpg

 

Робив попередній власник "для себе", але змушений був продати через теперішню ситуацію та нестачу коштів для завершення будівництва.

Але незважаючи на будівництво "для себе", є багато моментів, які підпадають критиці.

На цьому форумі я шукаю допомоги, щоб розставити пріоритети та завершити будівництво, аби мати можливість переїхати жити в свій буинок з дружною та двома дітками. Тому завчасно дякую всім за поради. Форум читав, youtube дивився, проте це мало що значить без практичного досвіду.

 

П.С. прошу не критикувати за таку інвестицію під час війни. Розумію, що є дуже багато ризиків. Проте, незважаючи ні на що, краще йти до мрії і продовжувати жити, сплачуючи податки, даючи можливість заробити на будівництві іншим, аніж тримати в страху гроші під подушкою.

Змінено користувачем Falwar
  • Лайк 12
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пріоритет: ділянка чи будинок

Перша проблема, яка турбує - це дуже нерівна ділянка. Добре те, що будинок розташований в найвищій точці, а рівень підземних вод досить низький: в криниці приблизно 7 кругів до води.

 

Як видно з фото, схил в сторону річки досить суттєвий. Висота цоколю в кожній точці 40,40,80,90см.

IMG_20220717_170339.thumb.jpg.d76d1a5e18fc90bd9bf98d84f2e34690.jpg

Від тераси до кінця ділянки схил ще більший, це добре видной по фундаменту сусідського забору, який ділянку повністю вирівнював:

IMG_20220524_102507.thumb.jpg.2100d7a7eca2828e06ce780d70b5414e.jpg

 

Ось і постає питання як розставити пріоритет: спочатку по максимум вкладати в будинок, чи все-таки почати з ділянки.

Серцем хочеться почати з ділянки, щоб прибрати гори каміння і закласти майбутній сад, проте це може зайняти трохи часу і ресурсів, та значно відтермінувати можливий переїзд.

Друге питання яке бентежить: чи прагнути ділянку зробити повністю в рівень, як у сусіда, чи можна лишити схил, піднявши ділянку хоча б наполовину?

Змінено користувачем Falwar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

як ділянка допоможе швидше переїхати? я би доробив будинок та переїхав, потім вже займався ділянкою. коли по ній рік походиш, плани можуть змінитися. рівняти теж питання - навіщо? деревам байдуже на якій рости. у мого дядька ще більший нахил до ріки і каскадами зоновано та гарно виглядає.

  • Лайк 7
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь. Навпаки, малось на увазі, що якщо вкладати гроші в ділянку (земля, паркан), то це потягне фінанси і час, які могли б знадобитися будинку, тобто відтермінує переїзд.

З іншого боку, можна було хоча б закласти фундамент під паркан, щоб утилізувати каміння, яке сильно "муляє око".

Змінено користувачем Falwar
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

это сколько песка, бетона надо будет, что бы выровнять. И зачем? А накосячить можно очень не слабо, вспомните куреневскую трагедию. Лучше сделайте террасы, так вы сможете зонировать участок. Я бы поискал б/у секции забора за недорого, закрыл торец участка. И занимайтесь домой. У вас как минимум фасады и софиты просятся. Ну и с входной группой я бы что то сделал - как то плоско смотрится "дыра в стене". 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

паркан то окрема справа. без нього в цій країні важко. я завжди з нього починав )

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за поради. Також з дружиною схиляємося до того, що ділянка та паркан почекає, адже роботи по самому будинку ще дуже багато.

Тоді перейду до інших питань, яких занадто багато.

Дах

Дивлячись на дах, він виглядає неякісним на мій непрофесійний погляд. Ось перелік того, що мене турбує:

  1. Крокви не цільні, а зшиті з дощок. В будівницвті таке наче допускається...як перевірити надійність конструкції?
  2. В ескізному проекті твощина мала бути 180мм, а по факту - 140мм, - це допустима товщина?
  3. Де-не-де є дефекти на дошках, видно нафото, - це допустимо?
  4. Дошки не оброблені антисептиком. Чи потрібно обробити, який опрадите?
  5. Відстань між кроквами не однакова: від 59 до 80 см. Це в теорії ускладнить процес утеплення, оскільки потрібно буде постійно вимірювати та підрізати утеплювач. Чи є ще в якісь ризики/мінуси/порушення стандартів/тощо?
  6. Кріплення до мауерлату арматурою - таке допустимо?
  7. Гідроізоляційна мембрана наче якісна і нахлист шматків зклеєний якимось липким матеріалом всередині, проте не проклеєні стрічкою зовні, - це ж мастхев? Яку стрічку порадите?
  8. Думав утепляти дах на 250мм базальтовою ватою (щільність 30). Як щодо утеплення вздовж крокв 150мм, а потім впоперек ще на 100мм?
    Чи вату 150мм важко знайти і краще утеплити 100+100мм більш щільної?
  9. Чи не будуть місця з"єднання дошок для крокв мостиками холоду? Як їх утепити?

 

Вибачте, що так багато питань, в самого голова йде обертом від купи нової інформації та роздумів.

IMG_20220717_171452.jpg

Змінено користувачем Falwar
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по стропилам - проверить гвоздевание, и я бы добавил еще шпильки. Шаг стропил - в плане утепления не страшно, кладете в два слоя с перехлестом стыков. Я делаю 100+100 и поперек на контррейку еще 50мм. Пароизоляция важнее мембраны. Лишь бы не текло. Стропилку лучше обработать антисептиком. Он не панацея, но с ним спокойнее.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Така собі стропилка( Явно на продаж зроблена. Не видно, чи є армопояс, як кріпиться мауєрлат до армопоясу чи що там під ним є. Викликайте фахівця, хай перевірить стан та прийме рішення - укріплювати чи зносити дах. 

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, BugS сказал:

Така собі стропилка( Явно на продаж зроблена.

+1

Цитата

Робив попередній власник "для себе"

Бреше як обычно.

Кстати гараж в глубине участка, более чем странное решение.

Змінено користувачем DimaF
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18.07.2022 в 17:40, BugS сказав:

Така собі стропилка( Явно на продаж зроблена. Не видно, чи є армопояс, як кріпиться мауєрлат до армопоясу чи що там під ним є. Викликайте фахівця, хай перевірить стан та прийме рішення - укріплювати чи зносити дах. 

тут схоже що продавець уже розумів, що буде продавати і ліпив аби рахувалось, що накрив, бо з дахом вийде ніби ціла коробка

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім за відповіді, погоджуюсь з вами. Вчора зустрівся з представником забудовника (наче з гарною репутацією) для оцінки об"єкта.

Він підтвердив, що дах зроблено не дуже якісно, але таке виконнання має право на життя, якщо додатково укріпити деякі вузли і з"єднання. Повторив думку камрада KakTuz про шпільки. Радує те, що не потрібно все з нуля перероблювати.

 

Домовилися з забудовником про виконання чорнових бетонних сходів. Відразу зробив заміри на місці. Хочеться щось таке, але по можливості з суцільною площадкою між прольотами замість двох сходинок:

 

19.07.2022 в 10:08, DimaF сказав:

Кстати гараж в глубине участка, более чем странное решение.

Так, мені теж не подобається таке рішення. Краще би ці зусілля були потрачені на внутрішні міжкімнатні перегородки (ще не всі зроблені).

Та й взагалі я не фанат гаражів - накритий паркінг на подвір"ї на 2 авто більш ніж влаштує.

Що б ви зробили з тією коробкою під гараж: Майстерня, Баня, літня кухня, ваш варіант?

Також дуже хочу мати погреб на ділянці, рівень грунтових вод дозволяє. Фундаменту під гаражною коробкою ще нема - чи можливо ту площу використати під погріб? 

Змінено користувачем Falwar
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Falwar сказал:

Що б ви зробили з тією коробкою під гараж: Майстерня, Баня, літня кухня, ваш варіант?

Все что угодно, если возможность есть)

Можно достроить и получить несколько помещений.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вчора ще замовив чистку криниці, доставили один круг над землею та накрили тимчасовим металевим дашком. Зроблено, перш за все, з міркувань безпеки, оскільки діти ходять по території, а криниця досить глибока на 8 кругів.

IMG_20220719_202009.thumb.jpg.340ff160de80f44fb7cb3a11f46dae1e.jpg

Трішки невтішні новини повідомили стосовно води: її дуже мало і навіть було видно частково дно, хоча місяць назад було більше.

Заглиблювати нема сенсу, оскільки грунт пісчаний і пісок активно намиватиметься. Хлопці займался багатьма криницям в цьому районі і сказали, що рівень грунтових вод дуже залежить від сезону.

Так що буду замовляти свердловину, як все одно планувалося. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вітаю з придбанням! Сам знаходжуся на такому самому етапі будівництва, буду слідкувати за вашим.

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, Falwar сказал:

Трішки невтішні новини повідомили стосовно води: її дуже мало і навіть було видно частково дно,

Не удивительно, ибо у вас под боком водоем.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, DimaF сказав:

Не удивительно, ибо у вас под боком водоем.

Якщо мене не обманули, то по по другу сторону вулиці навпроти мого будинку високий рівень грунтових вод - 3 круги всього до води.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Falwar сказал:

Якщо мене не обманули, то по по другу сторону вулиці навпроти мого будинку високий рівень грунтових вод - 3 круги всього до води.

Не заморачивайтесь)

Скважину пробьете и будет вам вода.

Колодец как резерв, ну пиво летом охладить))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Falwar сказал:

ак, мені теж не подобається таке рішення. Краще би ці зусілля були потрачені на внутрішні міжкімнатні перегородки (ще не всі зроблені).

Та й взагалі я не фанат гаражів - накритий паркінг на подвір"ї на 2 авто більш ніж влаштує.

наскільки я розумію, перед гаражем якраз і планувався накритий паркінг на дві машини )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

поверьте моему опыту - даже неотапливаемый гараж лучше навеса. Зимой не так холодно, не надо наледь счищать. Летом не так жарко. Сел и поехал.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну таке.. часу для роздумів буде ще достатньо що робити з гаражем, доки не переїдемо в будинок. Як на мене, він завеликий для одного легкового авто (мабуть розраховувався під великий бус), та замалий для двох.

По свому досвіду знімав гараж декілька років, а потім користувався відкритим паркінгом. Про "сів і поїхав" - це якраз про другий варіант, за виключенням короткого періоду в році, коли потрібно почекати доки налідь розтане з вітрового скла. Клімат швидко охолоджує салон літом, а підігрів керма та сидінь швидко піднімає комфорт зимою. Хоча якщо поставити якісні автоматичні ворота в гараж (досвіду користування не мав), то дійсно він матиме переваги .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Falwar сказал:

Як на мене, він завеликий для одного легкового авто (мабуть розраховувався під великий бус), та замалий для двох.

Ну в гараже еще куча мотлоху можно разместить, который в доме не нужен.

У меня так, стоит машина и стелажи до потолка в торце + небольшой верстак+2 комплекта не самых маленьких колес.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...