Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вентиляция в доме

Дмитрий Давыденко

Рекомендовані повідомлення

13 минут назад, Дмитрий Давыденко сказал:

и не будут ли такие клапана намерзать зимой из-за разницы температур? 

нет. но на своих наблюдал немного конденсата внутри комнаты, - очень мало, пару капель, и то когда сушка с бельем стояла в комнате.

 

15 минут назад, Дмитрий Давыденко сказал:

можно какие-то приточные клапана поставить в комнатах возле батарей просто? какие именно можно не подскажите? я просто даже не в курсе где такое оборудование можно посмотреть. 

конструкция простая, ничего космического в клапанах нет - загуглите, выберите. Себе поставил клапана о Vilpe, - нравится то что они сами себя регулируют: открывают и закрывают в зависимости от температуры на улице (внутри термоелемент стоит, подключение к 220 не нужно.) Но думаю что и у других производителей такие тож можно найти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Malchish сказал:

нет. но на своих наблюдал немного конденсата внутри комнаты, - очень мало, пару капель, и то когда сушка с бельем стояла в комнате.

 

конструкция простая, ничего космического в клапанах нет - загуглите, выберите. Себе поставил клапана о Vilpe, - нравится то что они сами себя регулируют: открывают и закрывают в зависимости от температуры на улице (внутри термоелемент стоит, подключение к 220 не нужно.) Но думаю что и у других производителей такие тож можно найти.

какая именно у Вас модель? 

и нормально будет если на втором этаже воздух будет заходить с каждой комнаты через клапан в стене возле радиатора а выходить через вытяжку в с/у или нужно поставить вытяжной клапан где-то в коридоре? 

Тогда на первом этаже воздух будет заходить через клапан и удаляться через вытяжку кухни,камин и вытяжку с/у первого этажа. Или  на первом этаже можно не ставить приточный клапан?  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, DimaF сказал:

Рекуператор!?

Готовое решение из коробки.

Ну в мене так і зроблено, все описано в моїй темі.

 

ТС - коли будете думати за приточні клапана, пора***те їх пропускну здатність та порівняйте з потребою для людей (50 м3/час для дорослої людини)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, shneider_vova сказав:

у ЕВ є одна суттєва, як на мене, проблема - холодний приплив. І вирішити її не вдастся ніяк

Де ви таку проблему бачили? Навіть в хаті мого діда з пічнім опаленням не було таких великих дірок, були звичайні нещільності у вікнах, та сіни, де холодне повітря змішувалось з теплим перед потраплянням в житлові кімнати, а при тій кількості ходок на вулицю (до худоби, чи за дровами) цього було вдосталь. У батька замість печі та сіней користувались також нещільностями або форточкою і батареями під вікном - теж не пригадую щоб десь тягнуло... В мене такі самі нещільності у вигляді мікропровітрювання та тепла підлога і теж все чудово. По пірометру різниця температур стіни та підлоги під закритим вікном та відкритим на мікро (в тій самій кімнаті) становить всього 1° і тілом це відчути досить складно, хоча може голим...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, normal сказал:

Де ви таку проблему бачили? Навіть в хаті мого діда з пічнім опаленням не було таких великих дірок, були звичайні нещільності у вікнах, та сіни, де холодне повітря змішувалось з теплим перед потраплянням в житлові кімнати, а при тій кількості ходок на вулицю (до худоби, чи за дровами) цього було вдосталь. У батька замість печі та сіней користувались також нещільностями або форточкою і батареями під вікном - теж не пригадую щоб десь тягнуло... В мене такі самі нещільності у вигляді мікропровітрювання та тепла підлога і теж все чудово. По пірометру різниця температур стіни та підлоги під закритим вікном та відкритим на мікро (в тій самій кімнаті) становить всього 1° і тілом це відчути досить складно, хоча може голим...

В мене немає сіней :-)

 

З вікна дує холодним повітрям. Бути в зоні окна (а в спальні кроваті часто біля вікна, в мене так точно) некомфортно. Мені некомфортно. Якщо ж вам комфортно - то немає в цьому проблеми, вам не треба робити примусову вентиляцію. Я зробив і не жалкую. Хтось не зробив і не жалкує. Це індивідуально, і говорено-переговорено на форумі сотні разів

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 минут назад, Дмитрий Давыденко сказал:

какая именно у Вас модель? 

шось таке: ТИЦЬ

 

59 минут назад, Дмитрий Давыденко сказал:

и нормально будет если на втором этаже воздух будет заходить с каждой комнаты через клапан в стене возле радиатора а выходить через вытяжку в с/у

у меня так и сделано, - все норм. и на первом этаже тоже так-же. только зазор в дверях с/у снизу (между полом и дверью) не забудьте сделать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, shneider_vova сказав:

З вікна дує холодним повітрям

Так, якщо є вент.канали чи надлишкова тяга в будинку і кроваті біля самого вікна (які ще не прикриті шторами) то буде тягнуть, я таке відчуваю якщо стати коло вікна на кухні та включити витяжку на 2-3 швидкість, більше такого збіга обставин не маю. Згоден що це все індивідуально бо вважаю вентиляцію найскладнішою системою будинку

1 година тому, Дмитрий Давыденко сказав:

удаляться через вытяжку кухни,камин и вытяжку с/у

В теплое время года тяги недостаточно для есстественной вытяжки в кухне и с/у, потому там ставят принудительные (с вентилятором) и включают периодически, я бы на них особо не надеялся - вдруг летом сядете на диету: жареное нельзя, в туалете вонять нечем, камин итак жарко, придется задохнутся :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, Malchish сказал:

шось таке: ТИЦЬ

image.png.8a928d78edbcf8d79407d2824d571ace.png

 

а от тепер и можна порахувати:

1) за рахунок вентканалу буде складно добитися різниці тиску більше 10-15 Па. 

2) при -5 вже не буде, чим дихати

3) при 0 градусів через клапан проходить 20 м3/час. в спальню для двох дорослих треба 100 м3/час. Навіщо тоді потрібен цей клапан, якщо як мінімум півроку він не виконує свою функцію?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В клапані є і ручний режим. І максимальна пропускна спроможність дещо інша: 60 кубів.

Повернуть тарелку вентиля из положения «щелчка» против часовой стрелки (по направлению к

положению "открыто") примерно на пол-оборота. При такой регулировке тарелка вентиля не

закрывается полностью при температуре на улице ниже -5°С, оставляя зазор в 1 мм. Данная регулировка

обеспечит постоянный приток воздуха.

Минимальный зазор вентиля можно менять по мере необходимости. К примеру, в домах с естественным воздухообменом рекомендуется повернуть тарелку вентиля против часовой стрелки на целый оборот. При этом тарелка вентиля остаётся открытой на 2 мм.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, delic сказал:

В клапані є і ручний режим. І максимальна пропускна спроможність дещо інша: 60 кубів.

Повернуть тарелку вентиля из положения «щелчка» против часовой стрелки (по направлению к

положению "открыто") примерно на пол-оборота. При такой регулировке тарелка вентиля не

закрывается полностью при температуре на улице ниже -5°С, оставляя зазор в 1 мм. Данная регулировка

обеспечит постоянный приток воздуха.

Минимальный зазор вентиля можно менять по мере необходимости. К примеру, в домах с естественным воздухообменом рекомендуется повернуть тарелку вентиля против часовой стрелки на целый оборот. При этом тарелка вентиля остаётся открытой на 2 мм.

і який буде потік повітря при зазорі в 2 мм? 😀

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, shneider_vova сказав:

і який буде потік повітря при зазорі в 2 мм? 😀

Я веду до того, що автоматика + ручні маніпуляції дозволяють виставити комфортний об'єм повітря. Інакше і бути не може, бо не дурні їх розробляли.

Але я їх не використовував і навіть в руках не тримав. Тож краще послухати, що скажуть щасливі власники.

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, delic сказал:

Я веду до того, що автоматика + ручні маніпуляції дозволяють виставити комфортний об'єм повітря. Інакше і бути не може, бо не дурні їх розробляли.

Але я їх не використовував і навіть в руках не тримав. Тож краще послухати, що скажуть щасливі власники.

 

 

воно просто не призначено для роботи взимку. і крапка (ІМХО). 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо є гроші, то краще ставити розводити повітропроводи і ставити ПВУ. Якщо нема, то вентилятори на кухні та у санвузлах, а приток через мікропровітрювання вікон. Стінові приточні клапани я б ставив в тих приміщеннях, де глухі вікна, бо інакше з них толку мало, а коштують вони на свою функцію явно забагато.

Систему із ПВУ можна робити поетапно: спочатку розвести повітроводи, заглушити приточний канал (притік буде через мікропровітрвання вікон), а на витяжний повісити витяжний вентилятор. ПВУ можна купити і поставити пізніше, коли будуть гроші, а за той час система буде працювати в квазіприродньому режимі.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 хвилин тому, delic сказав:

Інакше і бути не може, бо не дурні їх розробляли

Звісно не дурні, клапан 4500грн і кожні пару місяців міняти фільтри по 350грн, і це все заради того, щоб влітку хапати повітря крізь оцю "соломинку"? Звичайна віконна фурнітура коштує дешевше, має більший діапазон регулування, ще й працює не тільки на приплив. А там де фурнітура не бажана з міркувать безпеки чи інших, можливо і потрібен такий клапан (в парі з примусовою витяжкою)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, normal сказав:

Звісно не дурні, клапан 4500грн і кожні пару місяців міняти фільтри по 350грн, і це все заради того, щоб влітку хапати повітря крізь оцю "соломинку"? Звичайна віконна фурнітура коштує дешевше, має більший діапазон регулювання, ще й працює не тільки на приплив. А там де фурнітура не бажана з міркувать безпеки чи інших, можливо і потрібен такий клапан (в парі з примусовою витяжкою)

Вартість фільтру, то не аргумент. Фільтр можна і не ставити - буде як з вікном. Навіть навпаки, я жалкую що в квартирі не поставив: вікна чорні по периметру стулки за тиждень, зайвий шум (особливо влітку).

По фурнітурі теж є момент: добра фурнітура коштує дорого, а її заміна після активного користування - ще дорожче. Звичайна віконна фурнітура, то взагалі повне лайно яке не варто й обговорення.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, volomoto сказав:

Якщо є гроші, то краще ставити розводити повітропроводи і ставити ПВУ. Якщо нема, то вентилятори на кухні та у санвузлах, а приток через мікропровітрювання вікон. Стінові приточні клапани я б ставив в тих приміщеннях, де глухі вікна, бо інакше з них толку мало, а коштують вони на свою функцію явно забагато.

Систему із ПВУ можна робити поетапно: спочатку розвести повітроводи, заглушити приточний канал (притік буде через мікропровітрвання вікон), а на витяжний повісити витяжний вентилятор. ПВУ можна купити і поставити пізніше, коли будуть гроші, а за той час система буде працювати в квазіприродньому режимі.

ПВУ ставити в маленький будинок сенсу немає. Навіть якщо є на це кошти. ПВУ шумить, потребує постійного обслуговування і наявності електроенергії.

От в великий будинок, то мабуть без варіантів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, delic сказал:

ПВУ ставити в маленький будинок сенсу немає.

Від розміру будинку вибір типу вентиляції ніяк не залежить. Тип вентиляції це вибір між різними рівнями комфорту. Говорю це як споживач який пожив і з природнім спонуканням і з ПВУ. Більше того у сучасному добре утепленому будинку тепловтрати на вентиляцю з природнім спонуканням можуть перевищувати трансмісійні втрати через огороджуючі конструкції. Тому і використовується рекуперація.    

1 час назад, delic сказал:

ПВУ шумить

Є такі ПВУ що шумлять, течуть, споживають багато енергії, не забезпечують проектного рівня повітрообміну, підібрані і змонтовані майстрами з низькою кваліфікацією. Але ж ніхто не забороняє встановити сучасну систему, правильно спроектовану та змонтовану. В моїй котельні ПВУ напевно найтихіший девайс (після електрокотла). Все решта як інвертор, тепловий насос, сушка, пралка, кондиціонери в рази шумніші. Вже не кажу що у інших приміщеннях звуку ПВУ не чути взагалі.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, Dmode сказав:

Більше того у сучасному добре утепленому будинку тепловтрати на вентиляцю з природнім спонуканням можуть перевищувати трансмісійні втрати через огороджуючі конструкції. Тому і використовується рекуперація.    

Потрібно ще рахувати експлуатаційні витрати.

26 хвилин тому, Dmode сказав:

В моїй котельні ПВУ напевно найтихіший девайс

Скоріш за все індивідуальний ідеальний результат, якого ще потрібно зуміти досягти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, shneider_vova сказал:

воно просто не призначено для роботи взимку. і крапка (ІМХО).

Не будьте так категоричні, бо в менеж якось працює. Не можу дати данні по рівню СО2, - не має датчиків, але дихати дуже комфортно, вікна не потіють.

15 часов назад, shneider_vova сказал:

при -5 вже не буде, чим дихати

15 часов назад, shneider_vova сказал:

при 0 градусів через клапан проходить 20 м3/час.

Ви не тримали його в руках, - насправді він має ручне регулювання і при нулі його можна відкрутити на хоч 100 м3/час, а при -5 він може так фігачить що я інколи його примусово прикручую.  

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, Malchish сказал:

насправді він має ручне регулювання і при нулі його можна відкрутити на хоч 100 м3/час

чим це відрізняється він вікна тоді?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shneider_vova сказал:

чим це відрізняється він вікна тоді?

кількістю підходів і діапазоном регулювання, фільтруванням. Ручне втручання в клапан треба тільки при екстремальному зниженнні чи підвищенні температури, а так взагалі, підібрав оптимальне положення і забув на сезон.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З ПВУ теж не все так складно якщо в будинку є камін (а тим паче з розведенням теплого повітря) - виходить не тільки сильно забагато повітропроводів, а ще можна здогадатися яка буде еффективність опалення, коли з однієї труби тепло одразу заходить в другу і на вулицю... Я з таких міркувань і відмовився від цих обох систем, рік назад поставив монітор якості повітря і сам собі довів, що все чудово працює за наявності лише мікропровітрювання. За цілий рік монітор запищав лише один раз восени, коли жінка прибирала і довго держала відчиненими вхідні двері - за 10 хвилин вологість впала нище норми. Але я не контролюю 5, 50 чи 100 м3 в час йде на людину, тільки конкретні показники температури, вологості та CO2

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не знаю кому как, но  ПВУ  в частном доме пересичной площади, сто лет не нужна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, DimaF сказав:

Не знаю кому как, но  ПВУ  в частном доме пересичной площади, сто лет не нужна.

Комусь не потрібна, а кумусь — необхідність. Якщо б я не поставив ПВУ з рекуператором, то в мене тепловтрати через інфільтрацію були б співмірними з тепловтратами через огороджувальні конструкції, що було б дуже некомфортно в теперійний час, бо опалення електричне, а електрику відключають тепер надовго.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, volomoto сказав:

Комусь не потрібна, а кумусь — необхідність. Якщо б я не поставив ПВУ з рекуператором, то в мене тепловтрати через інфільтрацію були б співмірними з тепловтратами через огороджувальні конструкції, що було б дуже некомфортно в теперійний час, бо опалення електричне, а електрику відключають тепер надовго.

ПВУ від акумулятора заживлюєте, чи вентиляція зникає разом з електрикою?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...