Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Не захищена камʼяна вата на зиму

Serg_OOO

Рекомендовані повідомлення

Прошу допомоги в консультації.

Утеплили мені спеціалісти дачний будиночок камʼяною базальтовою ватою (десятка).

Але, нажаль, враховуючи регулярні відключення електрики, регулярні опади та мінусові температури, що насуваються, не встигають зі штукаркою(((

Пропонують залишити як є на зиму, аргументуючи що нічого страшного з ватою не трапиться. Підозрюю, що не все так «гладко» та є певне порушення технології.

Підкажіть, будь ласка, як бути?

Захистити будиночок на зиму від опадів плівкою (закутати) чи чимось іншим?

 

Чіткої відповіді на форумі та в інеті не знайшов.

Прошу не глузувати та не рекомендувати знімати вату на зиму)

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 час назад, Serg_OOO сказал:

Захистити будиночок на зиму від опадів плівкою (закутати) чи чимось іншим?

можете купить самый дешёвый сельхоз спанбонд (применятся для укрытия грунта) и как-то закрепить на стену. это даст некоторую защиту от воды. но может ветром посрывать. придётся надёжно крепить рейками насквозь к стене через вату

плёнкой (либо любым другим пароНЕпроницаемым материалом) не рекомендую

Змінено користувачем #roofinspector
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пораду.

Вже понаставляв по периметру будинку листи старого шиферу. Хоч на два метри від землі буде якийсь захисток від опадів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 11 місяців потому...

А на скільки погано якщо мінвата під час фасадних робіт намокне на стіні від дощу?

Треба чекати деякий час перед затяжкою клеєм щоб просохла? І чи просихає вона?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я б зробив все можливе (генератор, "додаткові руки"...) але захистив би мінвату. Потім понесете значно більше додаткових затрат, викинете частину утеплювача і т.д.. "Не відкладай на завтра те, що можна (І треба) зробити сьогодні".  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Моє питання виникло через те що в ніч з п'ятниці на суботу був дуже сильний вітер, який зірвав захисну плівку від дощу, яка була натягнута від даху на ліса. Але ми встигли до дощу закрити вату плівкою по самій стіні і вона не намокла.

Вже вичитав що не можна щоб вата намокала, інакше по правильному знімати і просушувати.

20231028_091141.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, vovapk сказав:

Вже вичитав що не можна щоб вата намокала, інакше по правильному знімати і просушувати.

Вірно. І плівку буде зривати за зиму.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, Vstar сказав:

Вірно. І плівку буде зривати за зиму.

Ну у мене не стоїть питання залишати на зиму відкриту вату, я буду зараз відразу робити затяжку клеєм з сіткою і кварцгрунт. А вже фінішну штукатурку через деякий час, скоріш за все з повторним кварцгрунтом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, vovapk сказал:

Ну у мене не стоїть питання залишати на зиму відкриту вату, я буду зараз відразу робити затяжку клеєм з сіткою і кварцгрунт. А вже фінішну штукатурку через деякий час, скоріш за все з повторним кварцгрунтом.

  Зачем повторно ?

У меня кварцгрунт почти 4,5 года простоял на фасаде открытый. Перед покраской решил его "проверить": нанести обычную грунтовку. Результат - впитывающая способность нулевая. Покрасил без обновления кварц-грунта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну якщо він не втратить свої властивості, то із задоволенням не буду повторно витрачатися на нього)

Скоріш за все у мене фасад буде без фінішної штукатурки теж декілька років

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Закривайте хоч чимось, я використовув вітробар'єр. Я утеплювався 50 мм, за пару тижнів птахи викльовували шматки до 10*10 см, доводилось вирізати уражені ділянки і ставити "латки". Тому почав робити утеплення вертикально - пару метрів утеплив і одразу вертикально пристріляв захист. Але по весні все одно пару місць перероблював - чи то пташки залазили під мембрану, чи вітер підривав і вже потім вони вату тягали

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Води базальтова вата не боїться, було пару сильних дощів - за пару годин витягував вату (бив рейку з кроком 585 мм для 600 вати) - була ледь вогка

  • Дізлайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

А є якийсь прибор яким можна виміряти на скільки волога вата?

У мене вата закрита від дощу плівкою, але в одному місці трохи намокла. Можна якось перевірити чи це тільки зверху, чи повністю промокла без демонтажу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, vovapk сказал:

А є якийсь прибор яким можна виміряти на скільки волога вата?

У мене вата закрита від дощу плівкою, але в одному місці трохи намокла. Можна якось перевірити чи це тільки зверху, чи повністю промокла без демонтажу?


    Попробуйте поискать - есть приборы для измерения влажности грунта. Возможно подойдут.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...