Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

інвертор LuxPower SNA5000, особливості, налаштування

yur43

Рекомендовані повідомлення

Придбав собі такий інвертор. Працює в комплекті з сонячним полем (поки 5,4кВт) і літієвою батарейкою 5кВт*год.

В коробці був логер WiFi. Один добрий британець написав інтеграцію в HomeAssistent. Все це дозволяє точно налаштувати систему під свої запити.

Я прив'язався до SOC (оцінка продуктивності) акумулятора. При наявності мережі вона підтримується на рівні 70%.

При розряді 69% вмикається режим економії. Ним блокуються непріоритетні пристрої.

Сонячні панелі заряджають батарею до 55,5в. В залежності від SOC вмикаються відповідні вимикачі і дозволяють витрачати енергію під час генерації. 

Може кому допоможуть ці досліди.

Прихований текст

PXL_20230104_131752754.jpgScreenshot_20230105-202151_LuxPower Моніторинг.pngScreenshot_20230105-202206_LuxPower Моніторинг.pngScreenshot_20230105-201907_Home Assistant.pngScreenshot_20230105-201925_Home Assistant.pngScreenshot_20230105-202126_Home Assistant.pngScreenshot_20230105-202059_Home Assistant.pngScreenshot_20230105-202038_Home Assistant.pngScreenshot_20230105-202113_Home Assistant.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

прошу пардона, у вас в Умани сегодня было солнце?
откуда взялась такая генерация?
813DB9BA-34D4-4966-83DF-7312CAF25D04.thumb.jpeg.66f6de3dcb8814066899facb9b7e5c14.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні сонця не було. Всього пару кіловатгодин набігло за весь день.

Вчора було більше 10кВт*год, але їх не було куди складати.

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По напрузі акумулятора логіка сильно кульгає. Перевів всі дані на SOC.

От припустимо ми заряджаємо акумулятор - напруга 52в SOC-80%. Перестали заряджати - 51,5в SOC-80%. Тобто SOC дає точніше уявлення про запас енергії ніж напруга.

До того ж ця модель інвертора не дає поставити старт зарядки від мережі більше 52в, а це виявилось замало для літія. А при кінцевій напрузі заряду 53в і стартовій 52в, заряд має циклічний характер. А приємніший заряд постійною напругою.

По еко режиму. Він блокує автоматичний запуск кондиціонера, вимикає один бойлер, блокує полотенцесушарку, підігрів веранди. Можна налаштувати яскравість освітлення в еко режимі.

При помірному сонці, або появі мережі, батарея заряджається, еко режим вимикається, все працює як раніше.

Режим сонце (SOC-80%) вмикає  полотенцесушарку, інтенсивний прогрів бойлера, підігрів веранди до 20С, в перспективі електрокотел .

Тобто до повного заряду акумулятори доходити будуть рідко, енергія буде утилізуватись переважно в тепло.

Задача налаштувань - використати по максимуму енергію сонця, підтримувати акумулятор в буферному стані для забезпечення будинку енергією під час відключень.

Від генератора система працює, заряд обмежив 1кВт, слабкий генератор.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, yur43 сказав:

Від генератора система працює, заряд обмежив 1кВт, слабкий генератор.

В нього є окремий вхід для генератора чи генератор підключається зі сторони мережі?

Якщо друге, то як від генератора повністю зарядити акумулятори, якщо 

10 хвилин тому, yur43 сказав:

До того ж ця модель інвертора не дає поставити старт зарядки від мережі більше 52в

?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, yur43 сказав:

Перевів всі дані на SOC.

А що рахує SOC? Якщо не БМС, то воно настільки ж точне, як і напруга.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, volomoto сказав:

В нього є окремий вхід для генератора чи генератор підключається зі сторони мережі?

Якщо друге, то як від генератора повністю зарядити акумулятори, якщо 

?

1. ця модель має окремий вхід генератора. Але будинок пробує заживити енергією генератора + заряджати акум.

2. Так як відсутній режим користувача для налаштувань літієвого акумулятора, користуюсь режимом кислотного. З усіма заморочками кислоти.

3. SOC рахує інвертор, досить правильно. Задаються напруги макс-мін, а далі воно само. Правда воно адаптоване під кислотні.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, yur43 сказав:

2. Так як відсутній режим користувача для налаштувань літієвого акумулятора, користуюсь режимом кислотного. З усіма заморочками кислоти.

А чому тоді в інструкції таке:

image.thumb.png.1e7a3e93c3f9bacdc3978522b0c30a53.png

Це для свинцю при роботі від мережі.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, volomoto сказав:

А чому тоді в інструкції таке:

image.thumb.png.1e7a3e93c3f9bacdc3978522b0c30a53.png

Це для свинцю при роботі від мережі.

 

Можливо я неправильно назвав свинцеві кислотними.

Для мене принципові два типи: автомобільні і літієві.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, yur43 сказав:

Можливо я неправильно назвав свинцеві кислотними.

Для мене принципові два типи: автомобільні і літієві.

Так свинцеві і кислотні — це тотожні поняття. І для них можна виставляти напругу аж до 58.4 В незалежно від джерела заряду. Тому не розумію звідки взялось оце:

6 годин тому, yur43 сказав:

До того ж ця модель інвертора не дає поставити старт зарядки від мережі більше 52в

Змінено користувачем volomoto
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, volomoto сказав:

 звідки взялось оце:

Так як мені не потрібний спеціальний режим для свинцю-кислоти, я спробував використати наявні налаштування під свої задачі.

Пункт "напруга заряду" я виставив як максимум повністю заряженого акумулятора  16 банок * 3,5в = 55,5в з запасом. Він спрацьовує коли сильне сонце.

Пункт "Напряжение аккумулятора для начала зарядки от переменного тока" я зробив рівним з "Напряжение аккумуляторной батареи в конце зарядки переменного тока" і "Напряжение EOD в сети" , це буферний режим коли є мережа і міра розряду зарядженого сонцем акумулятора коли сонце вщухло. Тобто це основний стан батареї і готовність до певного резервування.

Так оте налаштування початку заряду стоїть 52в максимум, а хочеться поставити 53в, щоб запас для резерву був більший.

Але коли перейти на дані SOC , то цифри можна поставити любі, єдине що початок має бути не вищий за кінець. Коли ставлю рівні значення, вентилятор охолодження майже не включається, значок зарядки періодично моргає, підтримується стабільна напруга на акумуляторі.

Смисл того всього в тому що акумулятор то не просто батарейка для резерву, а ще й склад для сонця яке може резко засвітити і його треба десь покласти.

Пропорції 50/50% мене б влаштували для поточного графіка відключень. Для мирного часу буде інший режим, для блекауту ще інший.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, yur43 сказал:

3. SOC рахує інвертор, досить правильно. Задаються напруги макс-мін, а далі воно само. Правда воно адаптоване під кислотні.

нажаль ніт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алгоритм можу рекомендувати. Працює задовільно.

Відсоток буферного режиму тримає стабільно, підібрав його значення під свої запити, вийшло 80%, це 52,4в напруги.

Орієнтовно це 60% заряду. Їх мені вистачає на роботу всіх необхідних пристроїв під час плановий 2-годинних відключень. Сюди входять і яєчню посмажити, чайник закип'ятити. 

Ток заряду від мережі поставив 10а, вистачає.

Сонця дуже мало і 40% запасу пустоти в батареї вистачає його балансувати.

Хто не знав, інвертор після зарядки сонцем відключається від мережі і працює на батарейці, в моєму випадку до зниження до буферного заряду .

Screenshot_20230107-194330_Home Assistant.png

Screenshot_20230107-194230_Home Assistant.png

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

зверніть увагу на оцінку заряду по напрузі і SOC.

SOC мені набагато більше подобається. І автоматику по ньому легше налаштовувати.

2023-01-08 (2).png

2023-01-08.png

2023-01-08 (4).png

2023-01-08 (3).png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Блимнуло сонце і енергію треба десь дівати. Включились бойлери, полотенцесушарка, підігрів веранди автоматично. Вручну включив калорифер. А її ще багато.

Screenshot_20230111-120825_Home Assistant.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 05.01.2023 в 20:46, yur43 сказал:

Один добрий британець написав інтеграцію в HomeAssistent

 

В 05.01.2023 в 20:46, yur43 сказал:

Може кому допоможуть ці досліди

Може і допомогли б, якщо б я знав та вмів підключитися так, як у Вас.

Правда, в мене інвертор трохи не такий...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Британець написав інтеграцію в HomeAssistant для сімейства сонячних інверторів LuxPower. До інверторів інших виробників теж можливо щось колись хтось робив, треба шукати. Все в ваших руках.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, yur43 сказал:

хтось робив, треба шукати. Все в ваших руках

Ну, в принципі, мене влаштовує і така програма. Все реєструє, все показує.

Тільки зберігається на компі. Нетбук постійно включений.

2023-01-11_16-22-48.png

2023-01-11_16-21-42.png

2023-01-11_16-20-29.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Межа балансування в мене вийшла близько 53в. Вистачає для резервування при відключеннях 3 години. Коли є сонце, в батареї є місце до 56в куди його скласти. Це все індивідуально, навантаження у всіх різне. І навіть вольтметр інвертора і тип хімії акумулятора можуть бути різні. LiFePo не боїться короткострокових розрядів, можна експериментувати. Перезаряд не бажаний. 

2023-01-11 (2).png

 

Змінено користувачем yur43
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А ще в HA є прогноз на генерацію сонячної енергії. Прогноз на сьогодні - завтра безкоштовно, на довший період вже платна підписка. Правда що робити з цими даними в автоматизаціях не зрозуміло.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...