Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

інвертор LuxPower SNA5000, особливості, налаштування

yur43

Рекомендовані повідомлення

Тільки що, volomoto сказав:

А яким чином напруга на акумуляторі показує надлишкову потужність сонця?

Ток заряду від сонця встановлений досить високий, 50А. При активності сонця такий ток різко збільшує напругу на батареї. Пороговий підсилювач бачить зростання і нагружає інвертор пропорційно. Слідкування дуже точне, є сонце - є заряд. На графіках видно що піки заряду акумулятора досить короткі, схема реагує і вступає в роботу. Раніше сонце тупо заганяло заряд до 2,5кВт в батарею.

Біда тільки що це працює поки треба тепло. Після березня приблудою треба шось інше гріти.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, yur43 сказал:

Ток заряду від сонця встановлений досить високий, 50А. При активності сонця такий ток різко збільшує напругу на батареї.

Якщо батарея заряждена, і з'явилось сонце, то у Вас вмикається заряд батареї навіть якщо вона заряждена?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Dmode сказав:

А розумний будинок звідки читає дані про сонце?

 

З рівня заряду батареї інвертора. Це схоже на рівень напруги, але з врахуванням токів заряду-розряду. Цей рівень не скаче так як напруга в вольтах.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, yur43 сказав:

При активності сонця такий ток різко збільшує напругу на батареї. Пороговий підсилювач бачить зростання і нагружає інвертор пропорційно.

Тобто при зарядженій батареї той підсилювач не зможе відслідкувати, що є надлишок сонця. Щоб ця система працювала, то батарея завжди має бути недозаряджена, що якби зменшує ефективну ємність батареї. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Dmode сказав:

Якщо батарея заряждена, і з'явилось сонце, то у Вас вмикається заряд батареї навіть якщо вона заряждена?

Світло не відключають, для чого мені заряджена батарея? Залишив там пару кВтгод про запас (параметр EOD). А сонцю дозволено заряджати до кінця.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, volomoto сказав:

Тобто при зарядженій батареї той підсилювач не зможе відслідкувати, що є надлишок сонця. Щоб ця система працювала, то батарея завжди має бути недозаряджена, що якби зменшує ефективну ємність батареї. 

Літієві акуми в зарядженому стані деградують набагато швидше. Краще їх зберігати посередині, або навіть розрядженими (умовно).

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А по вхідній напрузі або струму від панелей стан генерації можна відслідкувати? (замість напруги на бетареях)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Dmode сказав:

А по вхідній напрузі або струму від панелей стан генерації можна відслідкувати? (замість напруги на бетареях)

Напруга на панелях поганий показник, краще струм. Але він буде, коли буде відбір потужності. Замкнуте коло. 

А батареї гарно індикують про стан генерації в режимі змішування і при низькому флоат параметрі. 

Взагалі, коли не буде перебоїв зі світлом, надлишки автоматично краще скидаються в мережу. Так саме простіше, зелений тариф, нетбілінг, нетмітерінг і т.д.

Сьогоднішній день в цифрах

Screenshot_20230223-164027_Home Assistant.png

Screenshot_20230223-164021_Home Assistant.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, yur43 сказав:

Світло не відключають, для чого мені заряджена батарея? Залишив там пару кВтгод про запас. А сонцю дозволено заряджати до кінця.

В мене просто профдеформація, яка проявляється як підвищена чутливість до заниженої ефективністі обладнання :)

10 хвилин тому, yur43 сказав:

Літієві акуми в зарядженому стані деградують набагато швидше. Краще їх зберігати посередині, або навіть розрядженими (умовно).

Воно то так, але сама суть того, що для заміру надлишкової потужності від сонця, потрібно спочатку цією потужності спробувати зарядити акумулятор. Це накладає певні вимоги до акумулятора, а також збільшує кількість циклів.

Для мене виглядає більш логічним плано збільшувати навантаження на трекер і просто порівнювати баланс потужностй не інверторі. Якщо починається підсос з мережі, то зупинитись. Якщо потужність з мережі збільшується, то зменшувати потужність навантаження. Виходить такий собі трекер, який можна повністю зробити програмно і не треба прив'язуватись до батареї.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, Dmode сказав:

А по вхідній напрузі або струму від панелей стан генерації можна відслідкувати? (замість напруги на бетареях)

Особливість панелей така, що поки не навантажив, то не знаєш, скільки вони зможуть видати. Можна мати додатковий сенсор сонячного випромінювання і його сигнал інтерпретувати з допомогою моделі генерації конкретного сонячного поля, але цей підхід всеодно дає похибку і вимагає додаткового дорогого обладнання.

Якщо інвертор видає по якомусь протоколу інформацію про поточну генерацію, споживання та стан батареї, то можна самому написати трекер нульового балансу потужності. Але, як сказав @yur43, найпростіше віддавати в мережу, а потім з неї брати, ніж городити той зоопарк індивідуальних рішень.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, volomoto сказав:

В мене просто профдеформація, яка проявляється як підвищена чутливість до заниженої ефективністі обладнання :)

Воно то так, але сама суть того, що для заміру надлишкової потужності від сонця, потрібно спочатку цією потужності спробувати зарядити акумулятор. Це накладає певні вимоги до акумулятора, а також збільшує кількість циклів.

Для мене виглядає більш логічним плано збільшувати навантаження на трекер і просто порівнювати баланс потужностй не інверторі. Якщо починається підсос з мережі, то зупинитись. Якщо потужність з мережі збільшується, то зменшувати потужність навантаження. Виходить такий собі трекер, який можна повністю зробити програмно і не треба прив'язуватись до батареї.

в розумному будинку таке легко реалізується. Всі дані про споживання, генерацію є, ЦАП на Аліекспрес 1-10в в регулятор твердотільний і налаштувати програму. Але такий міні варіант мені теж сподобався. Для ліферів балансування кількома відсотками ємності вплине на ресурс менше ніж знаходження в зарядженому стані тривалий час.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Особливість описаного  варіанту в пропорційному навантаженні сонця з мінімальним використанням акумулятора.  В кінці графіка сонця немає і духовку увімкнули. Провали вдень - хмари.

 

Screenshot_20230223-170201_LuxPower Моніторинг.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 часов назад, volomoto сказал:

Але, як сказав @yur43, найпростіше віддавати в мережу, а потім з неї брати, ніж городити той зоопарк індивідуальних рішень.

Якщо немає можливості отримати "зелений тариф" то генерація в мережу буде фіксуватись звичайним лічильником як споживання?

20 часов назад, yur43 сказал:

Напруга на панелях поганий показник, краще струм. Але він буде, коли буде відбір потужності. Замкнуте коло. 

А якщо відслідковувати споживання інвертору на вході? Коли почнеться генерація то споживання може знизитись нижче споживання холостого ходу. Якщо так, тоді це може бути використано як трігер для запуску потрібного навантаження. Правильно міркую чи ні?

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Dmode сказав:

Якщо немає можливості отримати "зелений тариф" то генерація в мережу буде фіксуватись звичайним лічильником як споживання?

так

16 хвилин тому, Dmode сказав:

А якщо відслідковувати споживання інвертору на вході? Коли почнеться генерація то споживання може знизитись нижче споживання холостого ходу. Якщо так, тоді це може бути використано як трігер для запуску потрібного навантаження. Правильно міркую чи ні?

Алгоритм правильний.

В любому випадку, для визначення навантажувальної спроможності сонячних панелей потрібне навантаження безпосередньо сонячного поля. А по входу інвертора показники сумарні споживання будинку-сонячна генерація+-батарейки. А саме головне, вхід має бути в мережі, без цього нічого не буде.

Так що батареї якнайкраще підходять для аналізу надлишкової спроможності. При напрузі більше параметру флоат інвертор з мережі не бере.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

@yur43ваш інвертор нормально пореносить навантаження, яке регулюється фазовим зсувом?

Мені цікаво яка залежність коефіцієнта потужності від зсуву фази і як це впливає на максимальну вихідну потужність інвертора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, volomoto сказав:

@yur43ваш інвертор нормально пореносить навантаження, яке регулюється фазовим зсувом?

Мені цікаво яка залежність коефіцієнта потужності від зсуву фази і як це впливає на максимальну вихідну потужність інвертора.

які дані потрібно? Параметр Qac(Var) є, так він завжди на "0". Навантажую весь будинок, з реактивних тільки компресори холодильника, кондиціонера, компресор для септика, фазоімпульсний регулятор навантажений ТЕНом 2,5кВт. Перегружав інвертор 6кВт, перегрів разок до 80С МРРТ, все працює.

А перехідні процеси при пропаданні-появі мережі знатні. Запобіжник на трансформаторному БЖ привода воріт поставив 4А замість 1А.

Як точніше відповісти, напишіть?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мене цікавить тільки ця частина:

1 годину тому, yur43 сказав:

фазоімпульсний регулятор навантажений ТЕНом 2,5кВт

Бо там є цікавий момент із природою фазоімпульсного регулювання: на 50% потужності навантаження включається на піку напруги, відповідно інвертор має встигнути відреагувати на такий великий стрибок струму. І це відбується 50 разів в секунду. Чим швидше і точніше інвертор реагує тим менше гармонік буде утворюватись і тим більший буде коефіцієнт потужності (PF):

Прихований текст

image.thumb.png.735bec11fc3b58eacf6406158934998e.png

В даному випадку причина коефіцієнта потужності не в індуктивному чи ємнісному навантаженні (тому Var = 0), а у відносно великому коефіцієнті гармонік. Але ефект PF завжди однаковий: він показує корисну потужність, яку можна взяти від джерела. Відповідно навіть вносяти тиристорний регулятор, який керує навіть активним навантаженням, ми обмежуємо максимальну потужність інвертора.

Я б хотів знати наступну залежніть:

PF = f(a), де a — кут вмикання тиристора (від 0 до 180º).

Ідеально було б ще побачити осцилограми стурму і напруги та проааналізувати їх на предмет піків та провалів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Навантаження 1400Вт, приблизно половина отой ТЕН. 

Температура силової частини як звичайно.

Я не думаю що силова частина має зворотній звязок по формі сигналу, швидше за все тільки по напрузі.

2023-03-04-08-52-12-609.jpg

2023-03-04-08-51-22-040.jpg

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

04.03.2023 в 08:56, yur43 сказав:

Я не думаю що силова частина має зворотній звязок по формі сигналу, швидше за все тільки по напрузі.

Це насправді то саме, бо якщо зворотній звязок по миттєвому значенні напруги, а в синусних інверторів він саме такий, то форма виходить сама собою.

Дякую за очцилограми, правда маю до них кілька питань.

Отут навантаження включається при високій напрузі, а виключається при переході через нуль:

04.03.2023 в 08:56, yur43 сказав:

2023-03-04-08-51-22-040.jpg

А тут навпаки:

04.03.2023 в 10:31, yur43 сказав:

2023-03-04-10-29-16-482.jpg

Це регулятор сам визначає в якому режимі йому працювати?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сам тільки побачив :)   То я щупи притулив не на ТЕН, а на регулятор, через це вийшла інверсія. Регулятор BERM 25А, працює все добре, будинок нагрівся від сонця, котел вночі майже не працює. Ще маю регулятори EARU 40A, може кому треба, лишні.

Сьогодні сонця немає, але вчорашнє все я не спожив, його багато, а ТЕН 2,5кВт.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, yur43 сказав:

То я щупи притулив не на ТЕН, а на регулятор, через це вийшла інверсія.

То яка з осцилограм показує напругу на ТЕНі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Перша ТЕН, друга на регуляторі. Рівні потужності 1-25%, 2-50%.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 5 тижнів потому...

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...