Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

інвертор LuxPower SNA5000, особливості, налаштування

yur43

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, yur43 сказал:

клуб не клуб, а повод обмить завсігда прівєтсвуєца

Це на Пасху ! 😁

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Виробник оновив програмне забезпечення.

Веб-інтерфейс відтепер має українську мову. Триколор перестав бісити очі.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
Цитата

Доброго дня.Встановлюю собі LuxPowerxna5000wpv.Батарея литий феррум фосфат з Кітаю,клон пилонтеха.інвертор її не бачить.Ви свою встановлювали в інвертор як кислоту,хоча в Вас литийон.Чому?Так простіше?Дякую

Покажіть свою батарею тут. Може хто і порадить, як її підключити до інвертора.

Підключення як свинцю, воно дуже упрощене. БМС батареї - то не просто обмежувач загальної напруги і току, то цілий компутер для кожного елемента батареї. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Кто может проконсультировать по данному инвертору, в части настройки параметров на включение реле (сухого контакта) для запуска генератора.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, SON сказал:

Кто может проконсультировать по данному инвертору, в части настройки параметров на включение реле (сухого контакта) для запуска генератора.

Продавці зазвичай добре розуміються. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.

Нещодавно змонтував цей інвертор і один стрінг панелей (8х400Вт).

Поки що без АКБ (поставив відповідне налаштування) та ЗТ - це все планується пізніше...

в режимі "по замовчуванню" якось працює :)

 - Хочу включити режим "Hybrid" для того щоб підмішувало з мережі до генерації
 - Feed-In (генерація в електромережу) лишу Disable

Я вірно розумію що один стрінг краще підключити паралельно на обидва PV ?

image.png.f118e7349d4e0e69047942c93089886e.png

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Потрібно більше інформації. Максимальна напруга стринга, ток .

А так да, паралельно. І налаштування - один стринг.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подав заявку на "ЗТ" ще на початку травня. Все переносять дати...

Тим часом вирішив змінити направлення панелей. Були всі на південь. Розвертаю половину на південний схід, половину - південний захід.

Вичитав що зміна азимуту на 45 град на ці напрямки знижує генерацію вього на 7-8 %. Зате розтягує період генерації і зглажує пік в полудень.

Інвертор має два МРРТ .

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Розвернув панелі. Перше поле вийшло десь 32град на схід, друге близько 25град на захід. Будівля трохи розвернута і криша малувата для маневрів.

МРРТ веде себе цікаво. Коли генерації з лишком, а потреби немає, з обох полів приходить однакова потужність і напруга. Прямо ват у ват, вольт у вольт. Я навіть поліз в налаштування, думав що включив паралельний режим.

Але коли є споживання, різниця в генерації полів може досягати 3,5 разів бачив. При цьому напруга майже однакова, різний ток і потужність полів.

В теорії для отримання бажаного ефекту треба напрямки полів розводити до тих пір поки крива генерації не стане максимально широка, без полуденного провалу. Але на практиці одна панель з кріпленням і баластом важить під 100кг, нуїї. І так подер ними ПВХ мембрану добре. Вчора вітер тупо підняв профнастилу лист і кинув на веранду ребром, але ПВХ ціла. Після цього переставляння ще треба шоб ноги позаживали трохи :)

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27.06.2023 в 10:14, yur43 сказав:

Розвернув панелі

А чи можна глянути фото розміщення панелей до і після розвороту? В мене також всі встановлені на південь. І маю бажання розвернути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стояло рядами по 3+3+2+2шт. Досить нарядно було.

Після перестановки вийшло негарно, фото немає. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, yur43 сказав:

Стояло рядами по 3+3+2+2шт

О, так у Вас 10 панелей... А у мене 24 панелі (2 стрінга по 12 штук), та ще й на шифері...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, sanyas15 сказал:

А чи можна глянути фото розміщення панелей до і після розвороту? В мене також всі встановлені на південь. І маю бажання розвернути.

А куди орієнтувати і що це дає?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Фрай сказав:

А куди орієнтувати і що це дає?

мисля була така

Найбільша ефективність панелі досягається при орієнтації на південь. Читав дипломну якогось вчоного, він дослідним шляхом визначив що зміна орієнтації на 45 град від півдня знижує генерацію на 7-8% всього. При орієнтації на схід-захід були інші цифри. Він те робив щоб довести шо на будь якому даху сонячні панелі мона. Бо люди часто думають - в мене криша розвернута з півдня на північ, буде мало генерації. А насправді вистачить тої генерації і вона розподілена в різний час доби, що дає можливість більше згенерувати умовним інвертором.

Мене особисто не влаштовували оті піки, коли сонце пару годин жарить всі панелі і інвертор. Зараз розраховую отримати більш рівномірні графіки. Правда ЗТ так і не підключили, дівати енергію немає куди. Відповідно, графіки не показові.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, yur43 сказал:

Мене особисто не влаштовували оті піки, коли сонце пару годин жарить всі панелі і інвертор. Зараз розраховую отримати більш рівномірні графіки. Правда ЗТ так і не підключили, дівати енергію немає куди. Відповідно, графіки не показові.

Из того что я насмотрелся начитался :-)если нет ЗТ то есть смысл разворачивать на юго/восток и на юго/запад если я правильно понял про 45 градусов этого исследователя где то так и есть, но тут еще есть нюанс с наклоном если он правильный относительно широты то все так, и выработка немного размажется в течении дня и главное где то на час продлится вечером и утром раньше начнут заряжаться акб, плюс часто бывает что утром небо ясное, а в течении дня облачно или дождь

У меня панели направлены на юг точнее 190 градусов на 10 градусов сдвинуты на запад, но угол пологий около 30 градусов, генерация сейчас начинается в 5:30 существенная уже в 7 утра и к 10-11 акб уже заряжены, тоесть к пику генерации мне уже много энергии не нужно так как нагрузки всего 300-700 ват вечером заканчивается генерация около 20:00

Но у меня поле вдвое больше чем может обработать инвертор у него мппт на 1,4 квт а панелей у меня 2,4

Но в теории если развиваться из резервной системы в систему компенсации собственного потребления, увеличив инвертор с 3х кВт до 8-10 так как к нынешнему я чего то мощного в виде бойлера или сушильной машины подключить не могу то у меня есть три ската крыши

Восток 100 градусов, юг 190 градусов, запад 280 градусов

Так вот на юг у меня поместится 7-8 квт и я бы ставил по максимуму, на запад поместится так же но я бы поставил 2-3 кВт восток вообще под вопросом, но если уже влазить то тоже поставил бы 2-3 кВт

Ну и в идеале двух/трех суточный запас по акб в моем случае это 40-50 кВт*ч :-)

Плюс малость поменять привычки переместив все энергоемкие процессы типа стирки сушки 

Но пока при моем потреблении в 12000 кВт*ч в год, и скорее всего я его уменьшу до 9-10 000 кВт*ч в год починив тепловой насос либо сделав новый так что бы еще уменьшить на 1500 за счет ГВС сейчас это четверть годового расхода ЭЭ то к сожалению экономики в этом нет, но вот каждый солнечный кВт греет душу :-) резерв так 100%

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене є тільки східний і західний схили, тому місця для маневрів практично нема. Якщо прогнати мою конфігурацію даху через калькулятори сонячної енергії, то потрібне сонячне поле на 25-30% більше, щоб отримати таку ж річну кількість енергії, як для південної орієнтації. Цікаво, що потужність інвертора при цьому збільшувати не треба, бо генерація рівномірніше розподіляється впродовж дня.

Отут Fronius зробив дослідження генерації двої однакових запаралелених стрінгів, які орієнтовані на схід та захід: www.fronius.com/~/downloads/Solar Energy/Technical Articles/SE_TA_Efficient_East_West_orientated_PV_systems_with_one_MPP_Tracker_EN.pdf. Висновнки цікаві, зокрема оце:

Цитата

...and secondly the nominal power of the single inverter can be reduced by up to 35% - depending on the inclination angle of the installed solar modules.

Я недавно робив тест максимальної генерації свого західного поля потужністю 6.5 кВт, правда тест не зовсім хороший вийшов, бо набігли хмари, але при цьому всеодно вдалось витягнути 39 кВт•год і навіть побачити 6.47 кВт пікової потужності, після того, як панелі побули трохи в тіні і охолонули:

image.thumb.png.f520249e7e89debd68529db67d9fdeb8.png

До 10 год генерації дуже плавно наростає, але це згодом компенсується східним полем потужністю 9 кВт, яке зараз в процесі монтажу.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, volomoto сказав:

В мене є тільки східний і західний схили..

Зрозуміло що інвестиції в панелі відносно віддачі трохи більші за просте орієнтування на південь. Але то приємно компенсується більшою рівномірністю генерації. Маю окрему думку про збільшення генерації в несонячну погоду.

Також був на ютубі відосік, де взимку просто розкладені на землі панелі генерували більше ніж ті що під кутом 60 град до горизонту. Тобто генерація була не від напрямку на сонце (якого не було), а від площі і ця площа збирала розсіяне світло від мряки.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, volomoto сказав:

А як їх взагалі на шифері розвертати?

Ото ж і не знаю.... Поки що так на південь.

Зліва є сарай, дах орієнтований схід-захід. От і думаю, чи доцільно буде перенести туди всі панелі - 12штук на схід і 12 штук на захід?

07-26-057.jpg

Змінено користувачем sanyas15
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

з похилими дахами я б не морочився, кріпив би плоско, з кутом даху.

На плоскому даху можна потягати панелі. Ще не факт, що я не поверну їх в попереднє положення.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

06.01.2023 в 15:06, yur43 сказав:

По еко режиму. Він блокує автоматичний запуск кондиціонера, вимикає один бойлер, блокує полотенцесушарку, підігрів веранди. Можна налаштувати яскравість освітлення в еко режимі.

При помірному сонці, або появі мережі, батарея заряджається, еко режим вимикається, все працює як раніше.

Доброго дня.

Щось не можу зрозуміти яким чином можна включати/відключати неважливе споживання ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, DraVVa сказав:

Доброго дня.

Щось не можу зрозуміти яким чином можна включати/відключати неважливе споживання ?

Доброго.

Використовується інтеграція інвертора в "розумний будинок" Homeassistant. Там можна на основі даних інвертора налаштувати автоматизації.

github.com/guybw/LuxPython_DEV

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А без "розумного будинку" функцію EPS якось можливо задіяти ?

Цитата

2.Вимикач EPS Output: Використовується для керування виходу навантаження. ... Користувачі можуть вимкнути функцію EPS для вимкнення навантаження при необхідності.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

EPS це вихід 220в з інвертора. Якщо він вимкнений, залишаються працювати тільки частини які заряджають акумулятор.

EPS є сенс вимикати, щоб обесточити вихід на будинок, для ремонту проводки наприклад.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...