Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

38 минут назад, allanek сказал:

Звісно, цікаво:classic_smile:

Я цю фуксію називаю "бабусіна", назви її не знаю, і ніхто у нас у місті не знає. Але я пам'ятаю саме її ще з свого дитинства в вона дійсно росла у моєї бабусі в селі. Тоді її називали "сережки". От їй все до....В тому році вона у мене сиділа на палючому сонці від сходу до закату і їй на те сонце було байдуже. Але у неї були замульчовані корені, щоб грунт не перегрівався. Виросла мені по бедро. В цьому році я посадила її у тінь і бачу що вона дає квіти крупніші за розміром, але їх менше, як не дивно. Хоча для неї це ще початок сезону, вона тільки набирає силу. Зараз кущі висотою десь 80 см, а в шир самий більший кущ уже десь біля метра. Фото звісно ж не передає реальну картину. Квітка у неї не махрова, але дуже яскрава, саме того класичного, фуксієвого кольору

IMG_20230711_195540.thumb.jpg.7e13540a337405c4c5aa08e33fd154cd.jpgIMG_20230711_195535.thumb.jpg.aea90a05497575b8e2c77c2b4154954c.jpgIMG_20230711_195548.thumb.jpg.58f14711f48e6e13d8738c2df50c46ae.jpgIMG_20230711_195553.thumb.jpg.74c15fc4db844b37da6157f02cfbc66a.jpg

IMG_20230711_195603.jpg

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це вона ж, у минулому році на сонці. Зріст не фоткала, фоткала цвітіння

IMG_20220909_151656.thumb.jpg.2abfecedefb20c839bbbf717c6cc908a.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А це друга, теж така сама невбиваєма. Але я тримаю її в горщику, бо корчувати дві фуксії нема бажання. Квіти також прості, але потенціал у них шалений. Теж без імені, бо куплена на базарі в жіночки. Я не дуже люблю квіти без назви, але ця фуксія від того гіршою не стала

IMG_20230711_153259.thumb.jpg.4ff342e6c6c7a2536c156725dd9b1bde.jpgIMG_20230711_200134.thumb.jpg.475c3d0772c9a7db502854e2f123e4ee.jpgIMG_20230711_200139.thumb.jpg.1c8a9fff10ed857d98ed7d7dca5bcda6.jpgIMG_20230711_200142.thumb.jpg.cc1a0176bf4c6d6b65e36ee273f93a51.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, дякую.  Ту, що на першому фото, пам'ятаю ще з дитинства, у бабусі була, тож , ви правильно про неї сказали, що вона "бабусіна". По кущам видно, що їм у вас добре 👍

І подумала, може пеларгонії з фуксіями подобаються, що асоціюються зі спогадами дитинства. Я дуже любила проводити все літо на хуторі у бабусі.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, irina1969 сказал:

До війни були КЗ на черенок з Польші від Плантпола та Вітрофлори , можна було купити безліч цікавих сортів, але білі у нас чомусь не дуже популярні...було дуже багато сортосерій і всюди була біла одна, от рожевих наприклад по 5 - 8 варіантів

У мене вони зимували в домі, було 4 маточника, потім я іх почеренковала в перліті і ось у мене 32 кущіка, вистачило на всю терасу...в домі ця серія не дуже витягується

Мене чоловік скоро з дому вижене, якщо я ще замовлю пеларгоній😅

Я цієї зими провела експеримент. Обрізала свою червону Каліопе досить коротко (десь сантиметрів 7-10 від землі), обірвала все листя і поставила в погребі на поличку з закаткою. Так вона там до початку лютого і стояла. Щоправда зима була тепла, то вона трохи прокинулась, але не критично. В лютому занесла, поставила на вікно і вона поступово позеленіла і дала шалену кількість пагонів. Я їх всі обламала, вкоренила, а оті пні дали знову нові пагони. Хотіла залишити той кущ щоб цвів, але оскільки у мене було багато нових пагонів, а горщиків зайвих не було, то прийшлося викинути. А так, вона б ще квітнула. От зараз написала і прийшла думка, а навіщо викинула? Можна ж було висадити в грунт.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Мене чоловік скоро з дому вижене, якщо я ще замовлю пеларгоній😅

Я цієї зими провела експеримент. Обрізала свою червону Каліопе досить коротко (десь сантиметрів 7-10 від землі), обірвала все листя і поставила в погребі на поличку з закаткою. Так вона там до початку лютого і стояла. Щоправда зима була тепла, то вона трохи прокинулась, але не критично. В лютому занесла, поставила на вікно і вона поступово позеленіла і дала шалену кількість пагонів. Я їх всі обламала, вкоренила, а оті пні дали знову нові пагони. Хотіла залишити той кущ щоб цвів, але оскільки у мене було багато нових пагонів, а горщиків зайвих не було, то прийшлося викинути. А так, вона б ще квітнула. От зараз написала і прийшла думка, а навіщо викинула? Можна ж було висадити в грунт.

а яка у Вас в погребі температура та вологість ?  Хочу в цьому році прямо в балконих ящиках занести в дім, але там де вони мені не будуть заважати   температура  взимку +- 12 гр і доволі сухо ((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Іра, давно, ще на початку закладки саду, я так робила- заносила горщики з пеларгоніями в гостьовий будинок. Температура взимку, може і нижче за 10 градусів, бо ввімкнутий лише килимок ТП в ванної та, якщо дуже морози, то і маленький клаптик ТП перед ванною. Вони витягувались і до весни ставали блідими штурпаками, майже, без листя.

Додам. В один горщик, щоб ім було затісно, не пересаджувала. Пам'ятаю, читала, що так треба робити було, якщо в будинок заносиш. навіщо, то загадка для мене і по сьогодні.

Для мене ота вся колотнеча з зимовкою горщиків- то вже щось героїчне. В цьому році вже збиралась, як і ти з Наташою, Зимувати ті пеларгонії та розмножувати весною живцями...Але потім...згадала за зеленбуд , а коли заїхали туди та я побачила оте все "багатство", та ще і по приємним цінам...знов думки про те, чи треба воно мені:oops:. Я і так себе змусила хоч щось в саду робити та городину посадити 😞

До речі, в кого, як помідори-перці-огірки ростуть? Бо мене сусід, кілька днів тому, питав, чи цвітуть в мене помідори. Чим дуже здивував мене. Бо , навіть, в мене, при всій моїй нелюбові займатися городом, помідори і квітнуть і вже наливаються потроху.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

52 хвилини тому, allanek сказав:

Іра, давно, ще на початку закладки саду, я так робила- заносила горщики з пеларгоніями в гостьовий будинок. Температура взимку, може і нижче за 10 градусів, бо ввімкнутий лише килимок ТП в ванної та, якщо дуже морози, то і маленький клаптик ТП перед ванною. Вони витягувались і до весни ставали блідими штурпаками, майже, без листя.

у мене такі страшкИ були, коли я заносила їх там де у нас зараз схованка в підвалі ((  як я зрозуміла їм взагалі краще без світла, щоб вони не намагались рости

якщо ти вже забігла )) то спитаю у тебе як у спеца по хвойним...мені тут чоловік притарабанив 3 ялинки, одна Picea glauca «Cinderella» ( з нею мені більш-менш зрозуміло) і 2 PICEA ABIES 'LITTLE GEM'...прочитала, що це спорт від Nidiformis,  у мене росте Nidiformis і його розміри я знаю...Джеми заявлені як карлики і тут пистає питання- чи не повертаються вони до материнської форми (( хоч якщо включити логіку)) з 1960 року  вже достатньо часу для спостережень за Джемами, але власний досвід то власний досвід

  якщо у тебе вони є, як вони себе поводять ? Бо там я вже посадила частину квітника на постоянку  і мені як раз потрібні  пара невеличких кульок, але кульок, а не повітряних КУЛЬ😜

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, irina1969 сказав:

2 PICEA ABIES 'LITTLE GEM'...прочитала, що це спорт від Nidiformis,  у мене росте Nidiformis і його розміри я знаю...Джеми заявлені як карлики і тут пистає питання- чи не повертаються вони до материнської форми (( хоч якщо включити логіку)) з 1960 року  вже достатньо часу для спостережень за Джемами, але власний досвід то власний досвід

Ні, в мене нема Джемів. Я дивилась на них, але десь вичитала, що вони схильні до хвороб. Спитала в Проксімі, сказали так, краще щось інше вибрати. Я вибрала Карел, 3 штуки. Що сказати? не купуйте ці "подушки". По-перше, враження, що то п'яний ботаник класіфікував ту ялинку, бо вона , аж ніяк не  сербська, скоріше чорна. По-друге. Їх в мене 3 штуки і всі три хворіють постійно. Це перші рослини в саду, які "сидять" на постійних обробках. А ще була думка, щоб замість ялинок посадити там тсуги "Кол Прострейт". Так ні, чогось мене перемкнуло тоді на "подушках". Вже два рази була думка їх відправити в ліс.

Якщо чоловік збереться тобі ще ялини-подушки купувати, хай купить чорну Нану та Вальдбрун. Нана- карлик і дуже прогнозовано зростає і зберігає форму кулі. Це я кажу впевненно, бо їх в мене 5 штук і всі поводять себе однаково. Навіть, розмір тримають однаковий, бо часто буває так, що саджаєш поряд три однакові рослини в одному розмірі, коли починають рости, обов'язково, хтось буде більшим, хтось меншим. А ці ялинки завжди в одному розмірі.

Ялини-подушки, взагалі, прогнозовані, тож, якщо вона карлик, то і поводити себе буде, як карлик і розмір буде такий, як каже каталог.

Якщо треба "кульки", а не "плюхи", хоч і маленького розміру, то краще чорна Нана.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, irina1969 сказал:

а яка у Вас в погребі температура та вологість ?  Хочу в цьому році прямо в балконих ящиках занести в дім, але там де вони мені не будуть заважати   температура  взимку +- 12 гр і доволі сухо ((

Чесно кажучи, спеціально не міряла. Але, якщо там зберігається картопля, морква, консервація, то не дуже тепло. +12 там теж буває, я так думаю, але це влітку або ранньою осінню, далі прохолодніше. Світла там нема, лише лампочка горить, коли мені потрібно спуститися в погріб. Пеларгонія у мене глибоко не засипала, бо у неї всю зиму були набубнявілі бруньки. Але це нормально. Мені це подобалось, бо я розуміла що вона жива

Ну і вологість у класичному погрібі висока. Особливо у нас. Бо як не крути, а ми північ 

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, allanek сказав:

Ні, в мене нема Джемів. Я дивилась на них, але десь вичитала, що вони схильні до хвороб. Спитала в Проксімі, сказали так, краще щось інше вибрати. Я вибрала Карел, 3 штуки. Що сказати? не купуйте ці "подушки". По-перше, враження, що то п'яний ботаник класіфікував ту ялинку, бо вона , аж ніяк не  сербська, скоріше чорна. По-друге. Їх в мене 3 штуки і всі три хворіють постійно. Це перші рослини в саду, які "сидять" на постійних обробках. А ще була думка, щоб замість ялинок посадити там тсуги "Кол Прострейт". Так ні, чогось мене перемкнуло тоді на "подушках". Вже два рази була думка їх відправити в ліс.

Якщо чоловік збереться тобі ще ялини-подушки купувати, хай купить чорну Нану та Вальдбрун. Нана- карлик і дуже прогнозовано зростає і зберігає форму кулі. Це я кажу впевненно, бо їх в мене 5 штук і всі поводять себе однаково. Навіть, розмір тримають однаковий, бо часто буває так, що саджаєш поряд три однакові рослини в одному розмірі, коли починають рости, обов'язково, хтось буде більшим, хтось меншим. А ці ялинки завжди в одному розмірі.

Ялини-подушки, взагалі, прогнозовані, тож, якщо вона карлик, то і поводити себе буде, як карлик і розмір буде такий, як каже каталог.

Якщо треба "кульки", а не "плюхи", хоч і маленького розміру, то краще чорна Нана.

Карел у мене є , якось з Польщі приперла, за стільки років  без обробок, в режимі посадила/ пересадила жодної проблеми, тьху на нього 3 рази....за Нану дякую💕

Змінено користувачем irina1969
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, allanek сказав:

І що? як себе поводить?

Я там дописала)) може тому що у мені дуже сильні вітри? Бо у мене і троянди не хворіють,а також флокси та багаторічні айстри усілякими грибковими хворями

А від чого твій Карел потерпає?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

 

😞в кого, як помідори-перці-огірки ростуть? Бо мене сусід, кілька днів тому, питав, чи цвітуть в мене помідори. Чим дуже здивував мене. Бо , навіть, в мене, при всій моїй нелюбові займатися городом, помідори і квітнуть і вже наливаються потроху.

Теплиця:

IMG_20230712_100000.thumb.jpg.0d0d0a499d0ea28e6002d3574637a507.jpgIMG_20230712_100009.thumb.jpg.a3e0eb57393df2fb9dcce9c3e1ca33db.jpgIMG_20230712_100021.thumb.jpg.e4476641d610084c543a73a66f7a4da0.jpgIMG_20230712_100035.thumb.jpg.ff1115a6e222511faf7d722569e28412.jpg

Відкритий грунт:

IMG_20230712_100103.thumb.jpg.2f1c0dddb32c318d8d898cb4b794a1d8.jpgIMG_20230712_100117.thumb.jpg.a461e6ea39575a5cbc7399b1de09aaea.jpgIMG_20230712_100133.thumb.jpg.fda31d3adc481c29c27075ba0cd3116b.jpg

 

 

 

 

 

  • Лайк 2
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, irina1969 сказал:

Краса....буде у мене до Вас пару питань пізніше))

З задоволенням відповім 😊

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, irina1969 сказав:

може тому що у мені дуже сильні вітри? Бо у мене і троянди не хворіють,а також флокси та багаторічні айстри усілякими грибковими хворями

А від чого твій Карел потерпає?

та я теж на вітри не бідна, західний вітер це щось. Для мене в новину, якщо щось хворіє, особливо хвойні та і троянди не хворіють теж і це при тому, що я не дивлюсь за ними взагалі.

А Карел...не знаю... чи то на другий рік, чи то на треіий, але всі три кущі почали дружньо підсихати  краями гілочок і осипатись хвоя. При цьому нові бруньки постійно розпускаються, навіть зараз це роблять. Що то таке- не знаю. Для хвойних в мене, завжди обробка чимось з міддю, але доза подвійна чи потрійна, потім щось від умовних "довгоносиків", на всяк випадок. зазвичай досить дві обробки з проміжком в 2 тижня і проблема зникає. Ці "паскуди" після кожної обробки кажуть- "ми все зрозуміли, більше не будемо" і можуть через місяць або на наступний рік почати знов кандебелити. Ну і, для мене, вони ніякі. Як казав Райкін- " моль белая", якісь вони невиразні, нема в них нічого, щоб око милувало. Вибрадла їх тому, що там мені був потрібен килим з ялинок, а не  "кульки". Тому і вибирала між Літл Джемом, Карелом та тсугою.

40 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Теплиця:

От в цьому велика перевага теплиці- що можна мати вже спілі овочі. В мене, в відкритому грунті,  помідори ще зелені та і перці ще не набули великого розміру; тільки почали рости, хоч квітів багато. баклажани, поки ростуть, завжди мені нагадують чорні перлини-краплі. Гарно)))

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, Алло, ми якось обговорювали з вами та Наташею-Музей переваги теплиці. Я ще не показала огірки. Їмо їх з травня місяця. А ви так і не наважилися на тепличку?

Але в цьому році і грунтові помідори почали стигнути. То мабудь підібралися такі ранні гібриди. Огірки грунтові теж є. 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Так, Алло, ми якось обговорювали з вами

Наташа, я ні на що не наважилась в цьому році.  Посадила трохи помідорів з перцями та огірки. Огірки, як завжди, тикнула в землю насінням 6 мая, теж вже є . Помідори ще наливаються, стиглих нема, тільки розміру набувають, а перці, в цьому році, чомусь, тормозять, хоч гіркий, що в горщиках росте, хоч той, що в грунті. Дуже повільно наливаються перчини.

Якщо і зберусь спочатку займатись городиною та ягодами, то почну з теплички, невеличкої, але теплички))). І багато в тому, то ваші розаовіді та світлини. І ще Ані Сарочки, але вона, як міраж в пустелі- з'явилась на мить і швиденько зникла надовго.

Згадала. Все хочу запитати сорти огірків, що ви та Аня нахвалювали. Тоді не записала собі в нотатник, а шукати , то треба багато перечитувати. Будь ласка, підкажіть ті сорти.

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене в горщиках тільки дрібний гіркий персик Алладін і ще якийсь доагоплідний без назви. Але такий гострий, що я від несподіванки ікала, коли спробувала. Він у мене монстрик.

IMG_20230712_113625.thumb.jpg.be6085b942a4dcfc7e7361b973e7e0f8.jpg

IMG_20230712_113636.thumb.jpg.a18dd5871dd934677ef0c47f4dab435e.jpg

IMG_20230712_113630.thumb.jpg.76cac4dbaff07cf4c8bce32996b0556a.jpg

 

 

.😁

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я, навіть, декоративний не саджала в цьому році. Гіркого кілька сортів, насіння ще з залишків  колишнього замовлення. Я гіркого напробуваласьрізних сортів. І краще за всі мені подобається наш український гіркий. Стабільно врожайний та не примхливий в вирощуванні. І на відміну від "смаколиків" мексиканських та усіляких "чили" він помірковано-гіркий.  Соуси я не роблю, тому мені не важливі нюанси, щоб був з якимось присмаком.

Наташа, сорт огірків, будь ласка)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

 

Наташа, сорт огірків, будь ласка)

Для теплиці я саджаю лише Мертус F1. Це довгоплідний салатний гібрид, що здатний рости в умовах короткого світового дня і за невеликих температур весною. Я його навіть пробувала консервувати, не найкращій варіант, але якщо нічого іншого нема, то можна

А для відкритого грунту беру будь-які гібриди у білих пачках від ТМ "Професійне насіння". Назви ніколи не запам'ятовую і пачки не зберігаю, бо кожен рік їх привозять до нас різні назви. Читаю щоб огірок був корнішонного типу, підходив для консервації і засолки, та був генетично позбавлений гіркоти. Сію їх 6 травня в касети, чекаю поки підростуть до появи першого справжнього листочка і гарненько "перевалюю" їх у рядочок на грядці. Все. Нема тривоги про те, що чомусь огірки погано сходять, щось їх поїло, залило дощем. Вони одразу приймаються і ростуть

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 я вже також нагулялась з гіркими, з "модних" мені була до смаку AJI ORCHID, він взагалі не гострий, такий навіть фруктовий, цікавий дуже і врожайний ...   я не дуже люблю пекельно гостре, тому звичайний красивий перчик саме воно...Алладін гарний!

 ходжу до одного колекціонера в ФБ на сторінку, яких тільки нема перців у неї...може куплю насіння, якщо у мене наступить "перцевий" період🤣

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.945875732248852&type=3

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, irina1969 сказал:

 

 ходжу до одного колекціонера в ФБ на сторінку, яких тільки нема перців у неї...може куплю насіння, якщо у мене наступить "перцевий" період🤣

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.945875732248852&type=3

Дійсно вражаючий асортимент. Мені навпаки, потрібний гострий перець, бо ми всією сім'єю любимо гостреньке.

А от солодкий перець їм тільки я, і то лише свіжий, закатаного не їм. Кожного року намагаюсь знайти новий цікавий рецепт, щоб закрити перець, бо жалко ж його викидати, а з'їсти одразу весь урожай неможливо. Але так той закритий перець і стоїть. Витягну банку, спробую і більше не хочу. Дійшло до того, що закриваю його у баночки по 250 грамів, але всеодно з'їсти не можу

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Дійсно вражаючий асортимент. Мені навпаки, потрібний гострий перець, бо ми всією сім'єю любимо гостреньке.

А от солодкий перець їм тільки я, і то лише свіжий, закатаного не їм. Кожного року намагаюсь знайти новий цікавий рецепт, щоб закрити перець, бо жалко ж його викидати, а з'їсти одразу весь урожай неможливо. Але так той закритий перець і стоїть. Витягну банку, спробую і більше не хочу. Дійшло до того, що закриваю його у баночки по 250 грамів, але всеодно з'їсти не можу

Може аджику? Я люблю солодний перець, якщо трапляється щось по типу Ротунди чи Гогошари то морожу цілим, складаючі один в один і взимку фаршированний  чим завгодно...пишу і вже слина тече))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...