Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

Здається, Сарочка казала про огіроки Солон. Я такі купила, посіяла, росте. Слимакам сподобався (((

Паняночки, а як ви визначаєте, що гіркий перець вже дозрів? І ще. Перець (солодкий, гіркий) потребує формування куща? Перший раз його посадила. Бачу росте ярусами, нижче першої розвилки прибрала пасинки в пазухах лисття. Шо ще треба робити? 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, irina1969 сказал:

Може аджику? Я люблю солодний перець, якщо трапляється щось по типу Ротунди чи Гогошари то морожу цілим, складаючі один в один і взимку фаршированний  чим завгодно...пишу і вже слина тече))

Та не знаю. Щось і аджика у нас не іде. Фарширований то моя сім'я взагалі не їсть, начинку вибирають, а перець їж сама. Ріжу його кубиками і трошки морожу. Прикрашаю ним узимку домашню піцу і використовую для приготування хашлами. Це все, де він мені потрібний 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, voglya сказал:

 

Паняночки, а як ви визначаєте, що гіркий перець вже дозрів? І ще. Перець (солодкий, гіркий) потребує формування куща? Перший раз його посадила. Бачу росте ярусами, нижче першої розвилки прибрала пасинки в пазухах лисття. Шо ще треба робити? 

У будь якого перця є так звана технічна зрілість і повна. Технічна - коли перець доріс до свого сортового розміру, але ще зелений. Відповідно повна - коли він набув притаманного йому кольору - червоного чи жовтого. Використовувати перець можна у будь-якій зрілості, але ясна річ що у повній він буде максимально смачним, запашним, гострим/солодким і т.д.

Щодо формування куща. Я ніколи не формувала, а в цьому році побачила, що у мене не перець, а якийсь зелений монстр. Обчухрала його добре. Видалила всі пагони і листя до першої розвилки, і в самих розвилках трошки прорідила без особих правил, чисто інтуїтивно. В результаті перчини що зав'язалися, стали швидше наливатися

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 хвилину тому, voglya сказав:

Паняночки, а як ви визначаєте, що гіркий перець вже дозрів?

Наташа вже розповіла. Але і той, що червоного-жовтого кольору, буде гірким і в зеленому кольорі. Це мова за простий гіркий перець. Коли дозріє та якщо нанизати намистом та чекати, коли підсохне, чим більше сухий, тим більше гостроти.

35 хвилин тому, voglya сказав:

Бачу росте ярусами, нижче першої розвилки прибрала пасинки в пазухах лисття. Шо ще треба робити? 

 Видаляю "королівську квітку", щоб кущ давав багато перців, Начебто, якщо залишити ту квітку, то буде велика маса листя, замість багато перчин.

Що до формування- в мене  сорти низькорослі, до 50см,тому їх не треба формувати. Якщо високі, тоді  їх формують, але я, що перці, що помідори саджаю низьки, то нема потреби пасинкувати чи формувати в один-два стебла. Якщо пагін не дав зав'язь, його треба видалити. Крім того, я його висаджую на город "букетом"- в одну лунку два-три штуки. Скільки виросло з насіння, коли сіяла на розсаду, так і саджаю.

 

 

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

У будь якого перця є так звана технічна зрілість і повна. Технічна - коли перець доріс до свого сортового розміру, але ще зелений. Відповідно повна - коли він набув притаманного йому кольору - червоного чи жовтого. Використовувати перець можна у будь-якій зрілості, але ясна річ що у повній він буде максимально смачним, запашним, гострим/солодким і т.д.

О, в мене саме такий! Сорт "будь який"! ))) Майже випадково купила десяток. Потім ще два... І всі різні. І два кущіка гіркого - вже стірчить меленькими перчинками.

Я подумки називаю таке городництво/садівництво - емоціне)))

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, voglya сказал:

 

Я подумки називаю таке городництво/садівництво - емоціне)))

Це творчість)))

Іноді з такого виростає щось несподівано гарне і хочеться взяти насіннячко, щоб не втратити сорт.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Harmonia, дякую за трояндочку! Здається, прижилась... Нічого не обрізала, посадила такою, як прийшла. Вона випустила маленькі гілочки, десь 10-12 см, бутончик і ... зупинилась. Аж поки я не побачіла, що то тля виїдає верхівочки! Не догледіла!!! Вже не пом'ятаю чим побризкала, шкідників не стало, ріст відновився. Зараз вже  нові бутончики є. 

изображение_viber_2023-07-03_21-24-59-054.jpg

изображение_viber_2023-07-03_21-24-58-901.jpg

изображение_viber_2023-06-19_03-22-24-761.jpg

изображение_viber_2023-06-19_03-22-24-965.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Загуглила, мені схожа на Лаватеру. Чому Ваша? Тому що я її не садила, а виросла вона рядом з трояндою. Як я її з бур'янами не видрала....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, voglya сказав:

Harmonia, дякую за трояндочку! Здається, прижилась... Нічого не обрізала, посадила такою, як прийшла. Вона випустила маленькі гілочки, десь 10-12 см, бутончик і ... зупинилась. Аж поки я не побачіла, що то тля виїдає верхівочки! Не догледіла!!! Вже не пом'ятаю чим побризкала, шкідників не стало, ріст відновився. Зараз вже  нові бутончики є. 

изображение_viber_2023-07-03_21-24-59-054.jpg

изображение_viber_2023-07-03_21-24-58-901.jpg

изображение_viber_2023-06-19_03-22-24-761.jpg

изображение_viber_2023-06-19_03-22-24-965.jpg

вона зараз нарощує кореневу, тому і зупинилась...сфоткайте зблизька оті верхівки, які "виїдає тля" бо то можуть бути "сліпі пагони" і вони як раз свідчать, що новопосаджена троянда ростить кореневу

 щось мені Ваша троянда нагагує Rosenstadt Freising, оті малинові цяточки для неї як візітівка і її ще називають " крабові палочки:)"

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Все від жадібності🙂. Сама така була. Натикаєш того насіння, потім не знаєш, куди  з тими кабачками діватися. Наташа, не поділюсь, закруткою не займаюсь.

В мене з огірками така сама історія.  Я їх насіяла, скільки було, з старих запасів. Зійшли не всі, але пішов такий вал, як з кабачками:grin:. Свіжі огірки, то не моя їжа. Замовляла насіння ще до війни.Там 2 різних і обидва смачні.

  • Лайк 1
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, allanek сказал:

Все від жадібності🙂. Сама така була. Натикаєш того насіння, потім не знаєш, куди  з тими кабачками діватися. Наташа, не поділюсь, закруткою не займаюсь.

Та я б не сказала, що від жадібності. Скоріше "для асортименту". У мене посажено лише 2 кущіки кабачків, один з яких у напівзатінку і росте погано. Нам з чоловіком всю зиму треба щодня брати з собою якусь перекуску на обід, от ті салати по трохи і розходяться. Я закриваю по 4-5 півлітрової банок різних салатів. В основному це у мене кабачки, огірки, баклажани. Весною половину з цих банок можу викинути, бо не з'їли. Цієї зими зовсім не пішов перець, стоїть весь. 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, allanek сказал:

🙂 В мене з огірками така сама історія.  Я їх насіяла, скільки було, з старих запасів. Зійшли не всі, але пішов такий вал, як з кабачками:grin:. Свіжі огірки, то не моя їжа. Замовляла насіння ще до війни.Там 2 різних і обидва смачні.

З огірками трохи простіше, їх багато хто залюбки забирає і з ними мабудь трохи більше варіантів заготовок

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Nic-олаевна сказав:

Панянки, хелп!

Поділіться цікавим рецептом з кабачків на зиму.

Заїхали на стару квартиру і зустріла свою чудову сусідку і перше питання після обмімашок/цілувашек...Ір, тобі кабачки треба ? Ав очах така надія  😂

 

59 хвилин тому, allanek сказав:

Все від жадібності🙂. Сама така була. Натикаєш того насіння, потім не знаєш, куди  з тими кабачками діватися. Наташа, не поділюсь, закруткою не займаюсь.

В мене з огірками така сама історія.  Я їх насіяла, скільки було, з старих запасів. Зійшли не всі, але пішов такий вал, як з кабачками:grin:. Свіжі огірки, то не моя їжа. Замовляла насіння ще до війни.Там 2 різних і обидва смачні.

 приєднуюсь, ну от також свіжі огірки не дуже...роблю малосольні та швидкі по-польськи ( поляки не в курсі, що то іх рецепт🤣) оці їмо з задоволенням

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нема в мене багато варіантів з огірками. Свіжи їсть чоловік, малосольні їдять всі, крім кота. Роздавати ...кому було, всі виїхали далеко та не повернулись. Хто залишився, або в місті живуть і нема чого часто до мене швендяти, або поряд зі своїми огірками на грядках.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я минулого року вперше кабачкову ікру робила. Не знаю чи то від того, що я її років 15 не їла, чи вона дійсно така смачна була але вона в нас просто улетіла першою. У мене дитина могла півбанки за раз з'їсти. От мариновані у нас не ідуть , то вже не закриваю. Якщо цікавить ікра то пошукаю рецепт.

А цього року у мене не вродили кабачки😄. Зазвичай я купувала саме дешеве насіння в супермаркеті і тих кабачків було повно. Цього року купила якийсь гібрид з дорожчих, там всього 5 насіниною було,Професійне насіння здається, і на них без сліз не глянеш)) зійшло 3 але такі вже слабенькі,я не знаю що їм бракує, зав'язі багато але маленькими жовтіють і відпадають. 

А з огірками протилежна ситуація. У нас в травні було холодно і огірки дуже погано сходили, я їх підсівала декілька разів. А в червні мені яяк почало сходити все що не зійшло в травні, то у мене огіркові джунглі. Якщо не похворіють від дощів то також треба буде придумати яв їх закривати, бо я лише квашені роблю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

сьогодні як раз зі свекрухою розмовляла і згадала дуже класні кабачки, які вона нам передавала, але то було років 25 тому назад...вони зелені, дуже схоже формою та кольором на цукіні, але з твердою шкіркою і довгенікі такі см 50-60 точно..насіння навіть в дорослому віці м"яке,смак солодкуватий, вони на зрізі трішки жовтуваті, фішка їх була в тому, що можна було відрізати шматок і вони дуже добре зберігались...треба мені тих кабачків, бо які я не садила переростають ((

Може десь по селах зберіглись, оці кабачки я б купила з задоволенням

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

Панянки, хелп!

Поділіться цікавим рецептом з кабачків на зиму.

Мені з кабачків подобається тільки ікра (але, Боже збав!!!, без майонезу!!!). Шукати рецепт?

І ще ... варення. Але я його не закривала - пригощали. Варення, здається, було з апельсинами. Зараз у мене на них алергія, тому - без варення. Як я розумію, в варенні кабачки - суто для вбирання в себе смаку. Вичещені від шкурки та насіння, вони дають гарну текстуру - пружні, прозорі.

З огірків є гарний салат - "Огірки в гірчичному соусі". Рецепт кінця 90-их/ початок 2000, журнальний! Там огірки треба різати вздовж, тоненькими смужками. Я під себе переробила: ріжу кружочками, можу додати в банку цибулі півкільцями. Таке їсте?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, voglya сказав:

Там огірки треба різати вздовж, тоненькими смужками. 

Якщо смужки не соломкою потрібні, то овочечисткою, що нагадують  одноразовий станок для гоління, швидко та гарно нарізаються огірки та кабачки тоненькими стрічками.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, allanek сказал:

Якщо смужки не соломкою потрібні, то овочечисткою, що нагадують  одноразовий станок для гоління, швидко та гарно нарізаються огірки та кабачки тоненькими стрічками.

Так, а ще звичайна кухонна тертка з одним отвором теж гарно такі смужки нарізає. Мені для редису та т.п. дуже подобається. Але такі тоненькі смужки огірків в консервації мені ненаравляцця ))) 

О, ще згадала! Торчин у своєму рецепті на кетчупі пише, шо так можно консервувати не тільки огірки, а й кабачки!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, voglya сказав:

Але такі тоненькі смужки огірків в консервації мені ненаравляцця ))) 

Тому я і казала, якщо не тоненькою соломкою))) В консервації воно  буде нагадувати глиста, що був в  в банці з формаліном, в шкільному кабінеті біології. Згадала-ціп'як бичачий , гидкий на вигляд був🤢

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Yull сказал:

Якщо цікавить ікра то пошукаю рецепт.

Ні, дякую, ікра не потрібна. Маю свій давно провірений рецепт і ікру роблю не лише на зиму, а і протягом всього літа просто на стіл поїсти.

1 час назад, voglya сказал:

Мені з кабачків подобається тільки ікра (але, Боже збав!!!, без майонезу!!!). Шукати рецепт?

Вже вище відповіла 🙂 У мене доречі рецепт був з майонезом, бєєє🤢 Тепер у мене свій власний рецеет та ще й приготування за допомогою мультиварки)))

 

1 час назад, voglya сказал:

З огірків є гарний салат - "Огірки в гірчичному соусі". Рецепт кінця 90-их/ початок 2000, журнальний! Там огірки треба різати вздовж, тоненькими смужками. Я під себе переробила: ріжу кружочками, можу додати в банку цибулі півкільцями. Таке їсте?

Таке їмо. Репепт пліз "в студію")))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12.07.2023 в 08:43, allanek сказав:

 

Додам. До речі, в кого, як помідори-перці-огірки ростуть? Бо мене сусід, кілька днів тому, питав, чи цвітуть в мене помідори. Чим дуже здивував мене. Бо , навіть, в мене, при всій моїй нелюбові займатися городом, помідори і квітнуть і вже наливаються потроху.

Знайшла фото від 10 липня . Помідори не то чтоб в квітках були(хоча воні ще є, голову чікаю десь 20 липня, тобто сегодня як раз и почікала, бо все одно рослина вже не прогодує от це все . Дети взагали в цому році трохи попадали від навантаження, виглядають не охайно

9C314AB4-0BE1-4BA1-8F3F-DD8EE4911DED.jpeg

098DC059-2F5E-450D-A92B-FE75DD0A88B0.jpeg

785B27EC-0746-44BB-B8DE-4F748399AED7.jpeg

1FC3A90C-144C-4EE9-8A03-6CE05B8D05B0.jpeg

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...