Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

22 хвилини тому, irina1969 сказав:

вони дуже не люблять обрізку,

Я теж читала, що вони не люблять обрізку. Не побачила стосовно того, що не люблять, бо я свою різала, як хотіла. Після обрізки вона тільки більшого розміру китиці квітів робила. Якось заміряла, то 70см завдовжки китиця була, десь і фото є в архіві. Скоріше, вони не потребують цього. Взагалі, це троянда, що не потребує уваги, тільки розібратись на початку з формою куща. В мене з ленсовок , крім Альдена є ще Роб Флері (Robe Fleurie), дуже ніжна трояндочка, грунтопокривна. Якщо на Альдені я обрізаю китиці з ягодами навесні, то Роб Флері залишаю, як є. І  треба підкреслити, що її зовсім не псують тогорічні китиці, троянда завжди має гарний вигляд. Тож згодна з тобою, що обрізки вона не потребує. Санітарна, звісно, є. Ленсовки, взагалі, то веСчь

Знайшла, можна порівняти розмір китиці Альдена з  гортензією Бобо. Троянда тут ще маленька (2018р), це таке робила після обрізки.

IMG_5011.JPG

IMG_5018.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, voglya сказал:

... і шо можно зробити з білої?

З білої я зварила кисло-солодко-гострий соус до м'яса. Відварила ягоди, протерла через сито, добре уварила сік, додала цукор, сіль, винний оцет, спеції за смаком, агар-агар для загущення і закрила. Тепер круглий рік у мене буде до шашлику свій соус

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дівчата, на ваші троянди у мене може текти лише слина, бо місця для їх посадки у мене нема.

Але похвалюся своєю Ангелою. Люблю її більше за чайно-гібридні, хоча вона у мене всього один рік.

IMG_20230630_070929.thumb.jpg.9afdc07702e9086f141a523af387d783.jpgIMG_20230630_070841.thumb.jpg.b71a8f0f78c0bbac18cdc4278e5a2e4c.jpgIMG_20230630_070830.thumb.jpg.d67026c7aa99d70f0db3337f3efb178e.jpgIMG_20230630_070817.thumb.jpg.4f974b1acb3bb5480fff176e08b73068.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приїхав додому після трудового тижня, щось конкретне робити не хочеться, але хоч трояндочки пообриваю, почищу

IMG_7462.thumb.jpeg.34bbdc453e43d7280c8a81b84118cf68.jpeg

 

ностальжі якась не така як раніше

IMG_7136.thumb.jpeg.5e960e45074f2a020e472e7d2f7a3735.jpeg

 

доречі, ніхто не знає чому кріп на бетоні росте краще ніж на грядці? :unknown:

IMG_7335.thumb.jpeg.241ae4117870b53d3baa81f1455ae8e9.jpeg

 

А «військове» кашпо потроху заростає 


 

IMG_7437.thumb.jpeg.bf9736b0378188d536c5a715a34b2102.jpeg

 

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 5
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, allanek сказал:

О, помпончики-красунчики, гарні))

Так, дуже ніжні, але в цьому році у нас лютує трипс як ніколи. Ніколи не бачила, щоб трипси були навіть в квітах пеларгоній. Вертімек, Тепекі допомагають на дуже малий строк.

Придбала добриво-отруту в паличках від ТМ "Чистий лист", натискала по горщиках, але щось не бачу, щоб на трипса воно дуже подіяло. А тут ще і дощі, не побризкати, не пролити.

Доречі, може хтось підкаже якісь більш дієві препарати, щоб їх можна було закласти в горщики до квітів і щоб сік квітів був ядовитий і тим самим рослини були б захищені. Бо Чистий лист мабудь слабкуватий

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, а Актофіт не пробували? Він рослинного походження, я їм прискаю попелиці та гусінь. Начебто, тріпси він теж  бере. В мене їх нема, тож не можу сказати, наскільки дієвий проти них. Актофіт мені , взагалі, подобається. Дохне все, що попшикав. Проти галового кліща не дієвий, проти павутинного дієвий.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Дівчата, на ваші троянди у мене може текти лише слина, бо місця для їх посадки у мене нема.

Але похвалюся своєю Ангелою. Люблю її більше за чайно-гібридні, хоча вона у мене всього один рік.

IMG_20230630_070929.thumb.jpg.9afdc07702e9086f141a523af387d783.jpgIMG_20230630_070841.thumb.jpg.b71a8f0f78c0bbac18cdc4278e5a2e4c.jpgIMG_20230630_070830.thumb.jpg.d67026c7aa99d70f0db3337f3efb178e.jpgIMG_20230630_070817.thumb.jpg.4f974b1acb3bb5480fff176e08b73068.jpg

Це Помпонелла, Ангела не така махрова і показує серединку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, irina1969 сказал:

Це Помпонелла, Ангела не така махрова і показує серединку

Ні, це не Помпонелла, а саме Ангела. Це вона тільки починає квітнути, плюс дощі і вона не розгортає пелюстки. В розпуску вона з пустою серединкою. Зараз вона дійсно дуже схожа на Помпонеллу, але це не вона

7 часов назад, allanek сказал:

Наташа, а Актофіт не пробували? Він рослинного походження, я їм прискаю попелиці та гусінь. Начебто, тріпси він теж  бере. В мене їх нема, тож не можу сказати, наскільки дієвий проти них. Актофіт мені , взагалі, подобається. Дохне все, що попшикав. Проти галового кліща не дієвий, проти павутинного дієвий.

Актофітом користуюсь, щоб поганяти кліща на баклажанах в теплиці. Допомагає. А от від трипса ніколи його не використовувала. Треба спробувати 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 30.06.2023 в 21:59, irina1969 сказал:

Це Помпонелла, Ангела не така махрова і показує серединку

Ох, Іро, внесли ви смуток у моє ❤️

Тепер уже і я думаю, що це таки Помпонелла. Подивилась минулорічні фото - квітка пуста в серединці, а в цьому вона набита пелюстками. Розгорнула квіти руками, а у них прямо вся серединка заросша дрібними пелюстками. Тобто що це виходить? В тому році вона була ще молода, вкорінювплась і не було сили набрати бутони?

Чесно кажучи, не знаю що і робити, сильно засмучуватись чи ні. Я спала і бачила, як у мене саме на цьому місці в квітнику Ангела повинна бути, а сталося не так, як гадалося 

Навіть не знаю, чи виставляти претензію продавцю, бо на вигляд Помпонелла теж дуже гарна і навіть не знаю, чи варто її викопувати 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

😘сфоткайте не квітку а листочок, тоді буде зрозуміло на 100%...Помпонелла дуууже гарна, витривала, не боїться ні сонця, ні дощу,ну а за помпончики взагалі можна пробачити все

Так, троянда в перший рік може себе не показати, а тим більше по кольору вони схожі...якщо б я обирала то обрала б Помпонеллу, а не Ангелу

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Навіть не знаю, чи виставляти претензію продавцю, бо на вигляд Помпонелла теж дуже гарна і навіть не знаю, чи варто її викопувати 

Наташа, поки ви не  знали, що це Помпонелла замість Ангели, ця троянда вам подобалась та не викликала ніяких думок, що ви очікували від цієї троянди зовсім іншого? Якщо ні, то іноді пересортиця виявляється приємною несподіванкою.

Де гарантія, що розплідник вам , знов, не пришле ще одну Помпонеллу. Будете мати 2 кущі Помпонелли.

Колись мені замість  білої троянди ( не пам'ятаю вже сорт) прислали білу, але іншу- Guirlande d'Amour, хоча вона вже була в мене. Не пожалкувала. По-перше, з'ясувала, що ця ленсовка дуже добре почувається в тіні, там конкретний затінок; по-друге, вже тут обговорювали цей момент- вона не потребує обрізки і завжди виглядає привабливо. Зараз вже відквітла і замість китиць квітів з'явились привабливі китиці зірочок.

Може і вам нема чого серце краяти? Розглядайте це, як можливість получити ще один кущ троянди в якості компенсації. Якщо розплідник порядний, то  будете мати  новий кущ троянди.

  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поки Наташа розмірковує чи добре мати Помпонеллу замість Ангели, трохи покажу , як я , іноді, розважаюсь, коли маю натхнення. На світлині звичайна сосна, що лісами росте на Київщині і по Україні. Це самосійка, що виросла з шишки. Вирішила подивитись, що станеться, якщо її формувати. Для розуміння, якою вона повинна була вирости- на задньому плані видно таку саму, яка росла, як хотіла. Вік в них однаковий, але з якою я бавилась, має не більше 1,5м зросту.

В цьому році, з прохолодним літом і постійними дощами у садових  гортензій свято. Стронг Анабель почала квітнути більше тижня тому. Ще не набрала повного розміру суцвіть, але вже помітна в саду. Тут два кущі, які я відсадила, пару років тому, кореневими пагонами від масиву цієї гортензії, що росте в саду. Кущ-свято, ця гортензія починає квітнути десь в середині червня і прикрашає сад такими квітами до осені, якщо є бажання, то можна залишати ці шари і на всю зиму. Але я їх зрізаю десь в листопаді. Навіть звичайна Анабель , в цьому році, квітне доволі великими парасольками.

І про білі лілейники. Чомусь сортів  лілейника білого кольору зовсім мало. В моєму саду тільки один- Joan Senior. Сьогодні розквітли перші квіти.

1688294211335.JPEG

1688294199714.JPEG

IMG_7848.JPG

IMG_7846.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 5
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, irina1969 сказал:

😘сфоткайте не квітку а листочок, тоді буде зрозуміло на 100%...Помпонелла дуууже гарна, стіка, не боїться ні сонця, ні дощу,ну а за помпончики взагалі можна пробачити все

Навіть не думала, що їх можна відрізнити за листям. Якщо ви на цьому знаєтесь, то була б вдячна за ідентифікацію

IMG_20230703_113948.thumb.jpg.76346c32f5a0a5ffdf0ee2d11446a784.jpg

IMG_20230703_113939.thumb.jpg.e9ed39a118a7ae0fe7af2e42d3121c2d.jpg

IMG_20230703_113934.thumb.jpg.187bfcbd6fa5dbf1bcbb26b7a6886656.jpg

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, allanek сказал:

Наташа, поки ви не  знали, що це Помпонелла замість Ангели, ця троянда вам подобалась та не викликала ніяких думок, що ви очікували від цієї троянди зовсім іншого? Якщо ні, то іноді пересортиця виявляється приємною несподіванкою.

Звісно ж, я милувалася чудовими рожевими кульками, але чекала на їх повне розкриття. Оскільки в цьому році вони тілько починають квітнути, та ще й рясні дощі, то думала що все попереду

7 часов назад, allanek сказал:

Де гарантія, що розплідник вам , знов, не пришле ще одну Помпонеллу. Будете мати 2 кущі Помпонелли.

Ото ж бо і воно, що ніякої гарантії. 

До речі, Помпонелли у мене 3 кущі (а мало б бути 3 кущі Ангели). 

От думаю, ну пришлють мені Ангелу (в ідеальному випадку, якщо розплідник порядний, якщо вона у них є і т.д), а уже все, місця нема. 

Отже, добре що це хоч Помпонелла, а не щось взагалі невідоме. Бо тоді точно рік втраченого часу і нервової системи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

на 99,9% Помпонелла...у Ангели лист  більш вітягнутий по формі та трішки світліше

 порилась в своєму архіві, Помпонелла в різні роки, в один рік більш помпоніста, а в другий меншimage.png.7e522f00a5a9b42c68174b4af41e18bb.pngimage.thumb.png.fbf7cd13eb439139601a2400b96b8e9e.png

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, allanek сказав:

Іра, а Ангела в тебе є? Цікаво подивитись фото та порівняти.

була, але вже нема (( пішла подарунком в добрі руки...шукала може в архіві дачне фото є-нема...вона для мені   без родзинки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я дивлюсь по інету та порівнюю. І роблю вибір на користь Помпонелли. Мабуть тому, що подобаються троянди-помпони. Але Наташа, чомусь дуже бажала Ангелу. Наташа, чому хотіли Ангелу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, allanek сказал:

 Але Наташа, чомусь дуже бажала Ангелу. Наташа, чому хотіли Ангелу?

Ну не знаю, щось є в тій напівпорожній квітці, в її кольорі. Вона для мене щось середнє між Лєнсовками і іншими трояндами. Трояндою, що набита пелюстками, уже нікого не здивувати, а таке для нас ще поки екзотика.

Та і в інтернеті є чимало відео з нею, то ж вона красуня. От не знаю, що у мене на підсвідомості, але мені вона цікавіша за Помпонеллу

Доречі, я чомусь думала, що Помпонелла червона, тому в своїй "Ангелі" не запідозрила Помпонеллу

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Іро, а можете трішки описати цю троянду?

Я маю на увазі, як швидко вона росте, якого розміру досягає, яка вона щодо хвороб та зимівлі?.... Як ви її обрізаєте?

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Ну не знаю, щось є в тій напівпорожній квітці, в її кольорі.

 Це любов з першого погляду. Як в мене з Альден Бізен). Зазвичай вибирала троянди, щоб було довге цвітіння, не примхливі до умов, не хворобливі. Потім ще додалось самостійне очищення, бо "ганчірки" того, що було гарною квіткою,  дратує. А с Альден Бізен забула про всі ті умови для троянд. Просто хотіла її і все. Тож можу зрозуміти почуття Наташі. Як на мене, якби вибір був між Ангелою та Помпонеллою, мабуть, вибрала б Помпонеллу. Мене завжди причаровує моя Hans Gonewein Rose своїми порцеляновими напівпрозорими помпонами. Тут звісно, мова про вподобання, вони в нас дуже різні.

Це, як з лілейниками спайдерами. Багато хто не розуміє краси в тих простих квітах, а мені, навпаки, саме простота і здається привабливою.

Лілейники, які я зву вінтажними, тому що їх пелюстки, наче кольоровий старий папір, десь окрас потьмянів, десь затерся.

 

 

 

1688294164891.JPEG

1688294188830.JPEG

1688294170944.JPEG

IMG_7384.JPG

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поділюся досвідом, може комусь знадобиться.

Чисто випадково натрапила в ютубі на відео, де чоловік порекомендував яд Проклейм від трипса. Він у мене був, я ним обробила вчора всі троянди, пеларгоній, фуксії. Це перемога!!!! Сьогодні трипси випадають з квітів дохлі "пачками". Щоправда концентрацію робила сильнішу ніж написано на пачці і додавала прилипач. Розводила пакетик десь на 3 літри

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Іро, а можете трішки описати цю троянду?

Я маю на увазі, як швидко вона росте, якого розміру досягає, яка вона щодо хвороб та зимівлі?.... Як ви її обрізаєте?

Помпонелла, як всі кордесовки дуже стійка та витривала...росте доволі швидко, куст скоріше прямостоячий,я його не підвязувала.. у мене було 2 хвилі квітування,але в часі воно розтягнуте і тому без квітів вона не була... в цілому здорова  хапала тільки чорну плямистість...по розміру не більше 1.20 у мене, помпони не загнивали, бо деякі троянди з такую формою мають таку некрасиву звичку...на дачі я її вкривала одним шаром спанбонду (60), щодо обрізки-тут скоріше формовка, робила ярусами залишала 2-3 центральних, а інші робила нижчіми  

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хоч у нас є окрема тема гортензій ( моя)  але покажу тута)) перший раз вкрила на зиму горти і перший раз отримала, вони ще тільки починають...вкривала 2 шари спанбонду (60) і накинула зелену сітку для краси

20230707_102523.jpg

20230707_103924.jpg

20230707_102728.jpg

20230707_102837.jpg

20230707_102808.jpg

20230707_102650.jpg

20230707_102610.jpg

20230707_102516.jpg

  • Лайк 8
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...