Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

3 години тому, irina1969 сказав:

і скажи, що то чорні дири

 Мої пухироплідники Діабло та скумпія Роял Перпл ростуть на сонці. В мене, скоріше, проблема знайти тіньове місце. Кущі пухироплідника тримаю стрижкою в тому розмірі, що потрібен, інакше вже давно перетнули  би 3м висоти та і завширшки теж не зупиняться, якщо дозволити.

Чорні дірки...Якщо масивом, то так, буде чорна дірка, незалежно від освітлення. Якщо акцентом, то дуже гарно виглядають в саду рослини з червоним листям. Навіть маленька скумпія Лілла горить вогником на сонці і листя, майже, чорне, коли сонця нема, все одно, привертає увагу.

3 години тому, irina1969 сказав:

що стосується рослин з жовтим коліром лисття,в тенистому ( умовно) монохромному саду це буде ВАУ, в сонячному це буде не комільфо...

За 10 з гаком років мій сад приміряв на себе різний "одяг". Незмінним залишалось одне- це хвойні, багато хвойних. В саду, де багато сонця. Мені подобається монохромність і важкуватість хвойних рослин. Прийшла до того, що білий колір, за будь яких умов, це гарно і не дратує. І мій особистий парадокс. Я не люблю рожевий і жовтий.  В підсумку в саду залишились  рожеві  троянди і поселились лілейники жовтого кольору. А лілейники лавандового з жовтим (лимонним) горлом  мене зачаровують, особливо спайдери та УФО.

Відтінки холодного жовтого , що наближається до лимонного кольору, це гарно, незалежно від того, скільки сонця в саду. Може сад, де переважають листяні рослини, не сприймає і не поглинає так жовтий колір, як це стається в саду хвойних, тому тобі і "не комільфо".

В мене є барбариси лимонного, жовто-гарячого та червоного кольорів. Різниця того, як вони вписуються в сад, велика. Якщо Голден Карпет це свято, теж саме не скажу за інші. Як і ялівці- все, що має натяк на жовтий, придає саду легкості та об'єму, незалежно від того, на сонці ті рослини чи в тіні.

 

Про твоє "не комільфо". Воно в мене є, але дуже короткий проміжок часу.  І не завжди. Ближче до 5-ої вечора, коли сонце падає на рослини так, що сад наче піском притрушений. Тоді не тільки жовтий, а всі рослини виглядають "не комільфо". Незрозумілий, вицвілий, безбарвно-жовтий колір лежить на всіх рослинах. Дійсно, жовтий колір рослин посилює цей ефект. Але в мене то якісь хвилини, тому і кажу, що жовтий для хвойних, то свято.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Свій сад це як картина, постійно щось домальовуєшь, прибираєшь, а якщо зовсім не нра то в топку і це чудово!

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені дуже подобається жовто-салатове забарвлення рослин, і хвойних, і листяних. Зараз планую так би мовити, центральну клумбу, чи то рокарій з хвойних і барбарисів, і думаю чи не переборщу я з жовтим кольором на одній клумбі. На площі десь 6 -7м.кв. планую : Туя смарагд, туя голден смарагд(жовта), туя ауреа нана (жовта), туя кругла маленька Міріам(жовта), ялинка коніка барбарис бананза ( жовтий), барбарис без назви червоний з жовтою кайомочкою, барбарис червоний Ред пілар, спірея японська Меджик карпет( жовта).  Ще з гркнтопокривних ялівців напевно Грін карпет.  Чи не буде перебору, як думаєте?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Yull сказав:

Чи не буде перебору, як думаєте?

Буде.

По площі. Вже через рік, максимум два, будете шукати місце, щоб пересадити половину з того списку, що ви написали.

Набір рослин- це Марді Гра. Стільки жовтого на невеличкому клаптику. І жовтий, що може бути не сумісним між собою.

Ауреа Нана (туя) має, скоріше холодний салатовий з легким холодним жовтим. Вона не виглядає жовтою, як на мене.

Спірея Меджік Карпет. Дуже цікава спірея тим, що забарвлення листя постійно змінюється. Якщо і є жовтий колір, то недовго. Я її пам'ятаю спочатку жовто-гарячим кущем, коли починає квітнути, має рожеві квіти на фоні яскравого салатового кольору. Зараз, як раз, квітне. Якщо обрізати після цвітіння, починає знов змінювати забарвлення.

Ялівець Грін Карпет. В мене він є. В нього нема чистого яскравого зеленого з жовтим. Має доволі глухий колір. І росте повільно. Помилилась. В мене не Грін Карпет, а Голден Карпет.  Але це небагато , що змінює, бо в обох доволі глухі кольори. І головне, що росте повільно. Якщо не хвилює швидкість, я б подивилась в бік лежачого Нана замість Грін Карпет.  Він дуже красунчик.

Коніка яка?

На 7кв.м три вертикалі ( смарагди+коніка) це занадто.  3 Кущі барбариса, 2 з яких червоні (різний червоний) плюс кругленька туя жовтого кольору та спірея, що теж має форму кулі і мінливе забарвлення.

Ой...

 Кажіть, якщо треба, можу подивитись в архіві спірею та тую Аурею, може десь є фото і ялівця.

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за поради! Дивлюся фото схем клумб в інстаграмі, по  фото не дуже зрозуміло які вони по площі. Ніби й невеликі здаються. 

Боюся що пересадки неуникнути 😄.  

Коніка у мене звичайна, зелена, точну назву не знаю. Зараз підростає у моїх батьків, десь метр заввишки. Мабуть її залишу як вертикаль, зі смарагдами почекаю. Ось фото коніки і  барбарисів. 

З червоних барбарисів напевно краще залишити Ред пілар, він колоновийдний на відміну від того що на фото. З кулястих маленьких  туй можливо замість жовтої  якусь з зелених посадити, типу даніки але меншу.

Грін карпет я маю і знаю який він. Маю і голден карпет але то точно буде передоз жовтого) 

Спірейки я також маю на тимчасовому місці, вони дуже освіжають. І восени гарного кольору.

IMG-cf4132e5c11ed2337ed5c2c9f2ddc84e-V.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Yull сказав:

Мені дуже подобається жовто-салатове забарвлення рослин, і хвойних, і листяних. Зараз планую так би мовити, центральну клумбу, чи то рокарій з хвойних і барбарисів, і думаю чи не переборщу я з жовтим кольором на одній клумбі. На площі десь 6 -7м.кв. планую : Туя смарагд, туя голден смарагд(жовта), туя ауреа нана (жовта), туя кругла маленька Міріам(жовта), ялинка коніка барбарис бананза ( жовтий), барбарис без назви червоний з жовтою кайомочкою, барбарис червоний Ред пілар, спірея японська Меджик карпет( жовта).  Ще з гркнтопокривних ялівців напевно Грін карпет.  Чи не буде перебору, як думаєте?

зробіть фото ділянки з різних ракурсів щоб було розумніше, центральна клумба вона як я зрозуміла кругового обзору ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, Yull сказав:

Дивлюся фото схем клумб в інстаграмі, по  фото не дуже зрозуміло які вони по площі. Ніби й невеликі здаються. 

Я в схеми "гралась" на початку, коли сад починався. Більшість з них зроблені, як трафаретки- підставляй різні рослини  і уявляй, як то буде виглядати. Вже через півроку занудьгувала від них і кинула витрачати на це час. Але мені допомогли зрозуміти, як будуть виглядати поєднання рослин і по формі, і по розміру.

Експлікації рослин, що додають до картинок, то "сльози"- в більшості люди уяви не мають про розміри дорослих рослин, що пропонують.

Стосовно туї Аурея Нана.  Вона карлик- тож росте повільно. З конікою буде гарне сусідство- будуть мати пропорційність в розмірі та поєднання в кольорах. Собі посадила в саду, бо бачила, як вона виглядає в саду неподалік від мене, там Аурея  віком 20 років не дотягує і 1,5м метрів в висоту.

Для розуміння швидкості росту. Фото сходила зробила тільки що, висота трохи більше 1 метра. Посадила році в 2015 або 2016, заввишки 30-40см.

1686985491073.JPEG

1686985921165 (1).JPEG

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, allanek сказав:

Я в схеми "гралась" на початку, коли сад починався. Більшість з них зроблені, як трафаретки- підставляй різні рослини  і уявляй, як то буде виглядати. Вже через півроку занудьгувала від них і кинула витрачати на це час. Але мені допомогли зрозуміти, як будуть виглядати поєднання рослин і по формі, і по розміру.

Експлікації рослин, що додають до картинок, то "сльози"- в більшості люди уяви не мають про розміри дорослих рослин, що пропонують.

 

 

 

Схеми дуже допомагають, коли знаходишься на етапі планування чи просто бачишь красиву картинку, яка западає в душу і ти хо мати отето щастя в саду, але схема це просто схема і готових рішень ніхто не запропонує...а потім вже сама все сама🙃  починаєм самостійно рити інфу, питати на форумах, соцмережах що і як, це стосується і габітусу рослин, і іх арготехніки і т.і

зараз є дуже гарні альбоми , я якось в темі Uvex викладала альбом  Bruns Pflanzen , там професійні схеми, але даються розміри вже в готовому вигляді, вигляд в фас та профіль, розміри ділянки для цієї композиції і т.і

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, irina1969 сказав:

Схеми дуже допомагають, коли знаходишься на етапі планування чи просто бачишь красиву картинку,

Зараз є і програми, щоб створити картинку. Але я не користуюсь ні одною і не тому, що я ретроград, навпаки, відкрита до нового і мені не цікаві шаблони. Не користуюсь з причини, що я уявляю і бачу об'ємну картинку в поєднанні розмірів-форм-кольорів. Ні одна програма не дає мені цього. А схеми це тільки база і дуже допомагає на навчальному етапі. Колись я купила альбом міліметрівки, дістала кольорові олівці та почала малювати таку схему...недовго...бо зрозуміла, що мені то не буде корисним.

Як не дивно, але сад, це єдине, коли я була в паніці і мені здавалось, що я ніколи не зможу опанувати його створення. Але  "йдучи тільки шлях подолаєш". Звісно, помилок на цьому шляху зроблено багато, але сад завжди цікаво.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені дуже подобаються парсолькоподібні форми дерев, клени, липи і також плакучі, якщо вони не плачуть реально. )

от колись втілив свої забаганки у ландшафт, посадив вербу плакуча форма, досить вже дорослу, купив у одному дендропарку.

Прохолодне шикарне місце для усамотнення і прикраса для ділянки. Давно вже будинок проданий..

а це побачив, що там зараз і вжахнувсяя

IMG_0542.thumb.jpeg.be1cc9bfba4fa3870a0bf14b09321e22.jpeg
 

Скрін 2017 р, час посадки час посадки 98-99 роки, стрілка вказує на ту симпатичну колись плакучу форму

о, а ось фото посадженої мною на парі «йолки», псевдотсуги Мензісі 7метрів.

на парі тому, що всі озеленювачі-ландшафтники стверджували нібито неможливо приживити більше ніж за 2 метри.

IMG_0543.jpeg
 

от я і посадив взимку коли мороз. Це фото через 2 чи 3 роки після посадки)

доречі, вже тоді мені ландшафтники демонстрували програми як буде виглядати ділянка у різні пори року та через певний період часу.

наглядно можно було побачити як швидко якісь кущі та дерева починали міняти задуману вами картинку.

зараз мабуть ще більше подібних прог

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

От геть нічого не зрозумів у цій пораді:

Кущі півонії можна обрізати під корінь тільки восени, коли вже починаються стабільні морози вранці. Рекомендується залишати 20-30 мм рослин та вкривати їх гілками, щоб вони не померзли.

А якщо ви хочете зробити квітіння наступного року неймовірно пишним, варто зробити таке. Після того, як кущі скинуть всі квіти і почнуть формуватися коробочки з насінням, потрібно підрізати кожну гілочку зверху на три бруньки вниз. Тоді квіткова брунька сформується на четвертій. Так потрібно зробити з усіма гілками на кущі.

які 3-4 бруньки якщо я їх обріжу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 годин тому, Фрай сказав:

подобаються парсолькоподібні форми дерев, клени, липи і також плакучі,

І мені подобаються всі плакучі (пендульні) форми, навіть хвойні, в мене є пендульні ялини, кипарисовик та тсуга. Стосовно парасольок. Колись, за копійки, купила ясен золотистий. Невеличке дерево, тендітне. Восени, коли скидало листя, хотілось плакати, якщо попадало на очі. Почала стригти його і формувати гілки. Зараз мене питають, що то в мене таке екзотичне росте. І  дивуються, коли чують, що то звичайний ясен. Вчора обрізала крону, зробила світлини для архіву.

 

1687001813187.JPEG

  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я колись горобині робив таку форму, скрутив каркас з бамбукових палок и прикріпив зверху, до нього кріпив гілки, що гнулись інші чикав.

зараз якщо міняю форму на плакучу то використовую товстий алюмінієвий провід-моножилу у ізоляції, спірально намотуючи на гілочки і загинаючи додолу або вбік, залежно від того, що хочу бачити в результаті

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зараз пішла хвиля робити  крони пласкими. Мені це нагадує, як Ярмольник, за савецкіх часів, показував курча-табака.  

Цьому ясеню не робила ніякого каркасу, він штамбовий. Просто формую крону- якісь гілки обрізаю, якісь залишаю і листя зверху ріжу, щоб тримати в розмірі до 2-х метрів і зберігати форму парасольки.

До речі, скумпія Роял Перпл теж гарно формується. Тому маю не кущ, а дерево з голим стовбуром, на кінцях гілок кулі листя. Спочатку це був вимушений крок- поряд росте складчаста туя, про яку казали, що вона 3м заввишки, але сама туя про то не знає, тому і заввишки вже більше 3метрів та і завширшки теж :grin:. Щоб не  шукати скумпії нове місце, вирішила зробити з неї дерево. І так вона мені більше подобається, ніж кущем.

Я виросла в місті, де скрізь росли  плакучі шовковиці. Старі дерева, це фантастичне видовище. А дітьми ми грались в шатрах тих шовковиць. Тому посадила і собі. І формую канделябром кожного року. Бо те, що я бачу- якісь пасми, що звисають вздовж стовбура, викликає роздратування- як можна так спотворити таке гарне дерево? Моя шовковиця ще і ягодами усипана кожного року. Тож і наїстись встигаю.

IMG_20191127_133840672_HDR.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.06.2023 в 09:46, allanek сказал:

ясен золотистий. Невеличке дерево, тендітне.

В мене Ясен також є. Треба також почати формувати.

Подкажить ще по сосновой корі. Розмірковую яку фракцію купити. Є клумба , вкрита геотекстилем. Засаджени яливцем Айс блю.

Купити фракцію 4-6 см

prom.ua/p257311327-kora-sosnova-serednya.html

чи 1-2 см

prom.ua/p1481007481-kora-sosnova-garden.html

Як воно долго зберігає вигляд? Чи не подрібнюється з віком?

Спойлер


Клумба.JPG

Ясень.jpg

 

Змінено користувачем Gitan
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, Gitan сказав:

Засаджени яливцем Айс блю.

В мене він є. Як і годиться карлику, росте повільно.

 

16 годин тому, Gitan сказав:

по сосновой корі. Розмірковую яку фракцію купити.

Стосовно кори, тут вам вирішувати. Більш велика фракція буде виглядати більш привабливо. Але в мене всі квітники вкриті такою корою ( посилання). Я намагаюсь не залишати кору відкритою, по ній ростуть грунтопокривні ялівці чи інші рослини. Для них ця кора, наче поживний шар - вони  там залюбки вкорінюються. З такою дрібною фракцією легко мати справу, якщо щось потрібно змінити. З неї простіше видаляти бур'яни та прибирати хвою чи сухе листя. Для моїх завдань вона оптимальна з усіх боків, враховуючи і ціну. Навіть там, де вона не закрита грунтопокривними рослинами, мене влаштовує її вигляд. Якщо маєте намір зробити килим з ялівця і з часом кору закриє Айс Блю, то  зручніше кора дрібної фракції. Айс Блю, один з небагатьох, хто має дуже пласку "подушку".

Серед моїх карликових грунтопокривних ялівців він займає перше місце по повільному зростанню. Навіть ялівець  Нана лежачий росте швидше.

В мене ваша світлина відображається тільки в малому форматі. Тому не можу розгледіти ваші Айс Блю. Якщо я правильно розумію, то це оті три маленьких ялівці? І чому вибір пав на нього? Бо всі рослини, що я бачу там, мають зелений колір?  В мене Айс Блю росте килимом в ногах лускатого ялівцю Мейєрі, блакитного кольору.

Стосовно вигляду кори. З часом вона поступово знизу починає дрібнитись, наче компостується. Але то багато часу треба. І, незалежно від розміру  фракції, колір трохи тьмяніє( світлини 2 і 3, через рік)

Прихований текст

leto.ua/ua/product/kora_sosnovaya_delyuks_50l_fr2_ks_1020mm_gp

 

1687264884940.JPEG

IMG_7154.JPG

IMG_7442.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Садівники, є прохання. Дайте будь ласка посилання на сайт, де можна придбати Лірум по адекватній ціні 

Або, якщо знаєте інший ефективний препарат від трипсів, поділіться назвою і де купити?

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Шановне форуме братерство, підкажіть рецепт вина з чорної смородини, пліз🙃

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Шановне форуме братерство, підкажіть рецепт вина з чорної смородини, пліз🙃

... і шо можно зробити з білої?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З'їсти).  В мене залишилось 2 кущі червоної (порічки),  2 кущі білої Сніжани пішли під воду. Смачніше смородини я не пам'ятаю. З червоної варила швидке варення , що закипає , булькає кілька хвилин і потім по банках та в холодильник. А білу з'їдали свіжою, така смачна була.

Можна спробувати таке варення зробити і з білої, бо я так варила полуницю, чорну смородину та лохину. Але , як на мене, то червона порічка в такому варенні смачна, бо в неї є кислинка, а біла Сніжана зовсім без кислинки.

Раз зайшла в тему, буду нахвалювати троянду Alden Biesen. Має великі розміри і дуже негнучкі гілки, тому одразу потребує якусь опору, щоб підв'язати скелетні гілки, поки молоді, потім зробити це буде, практично, неможливо.

Розповідаю. Перше фото зроблено 2020 року, коли вже з'ясувала, що впоратись з нею не можу і вона буде далі рости, як схоче і заб'є ногами міскантус та тую Нана, що ростуть поряд. Восени зрізала, практично в нуль. Наступного року, як тільки почали відростати гілки, направила їх по бамбуку так, як мені було треба. Все, більше до неї не підходила і ось так троянда виглядає зараз. Навіть страшних злив, що в нас кожен день, майже, тиждень, вона не помічає. Як почала квітнути в червні, так і буде радувати око до приморозку, тільки колір пелюсток змінювати з яскраво рожевого на, майже, зелений. Не хворіє, дощу не помічає , їсти не просить, росте на піску, останній раз бачила добриво, коли обрізала її під нуль. Хто в роздумах, чи саджати цю троянду- саджайте.

 

 

IMG_6977.JPG

IMG_7820.JPG

IMG_7818.JPG

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

моя любофф)) ти просто взяла бамбукові товсті палки та втикнула їх хрестом ?

маю 2 куща в різних місцях,думала лишити вільно, як інші мускуси, але ці монстри лягають на все що бачать і  треба якось їх привести до тями

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, в Епіке купили 2-х метрові бамбучини, вони там завжди були і втикнула в землю  вігвамом. В мене багато бамбука в вигляді опор. Едине, в цьому році змінили бамбучини під Хорстманом та двома пендульними ялинами, бо підгнила та частина, що в землі. Думаю, ще і тому, бо велике навантаження на ті бамбучини було. Ялини та Хорстманн ростуть на дуже сильному західному вітрі.

Повертаємось до троянди. Ні, не залишай, треба одразу показати, хто ким керує, бо не домовишся з нею потім. І це ще та "тендітна" трояндочка:shock:- поряд росте міскантус . який треба пересадити. Бо те, що я її обрізала та до купи згребла, не відміняє того, що вона корінням тягне на себе все і міскантус почав загинатись потроху, в тому сенсі, що кущ став менше і не набуває того розміру, що був. Тож краще не саджати біля неї близько нічого такого, що вона затовче ногами. в буквальному сенсі.

І ще одне, про гібріди Ленса. Ми звикли до того, що троянди треба гарно кормити. Але гібріди Ленса створені для тощих і бажано легких грунтів, де велика частка піску. Тож не треба бухати відрами в посадкову яму всякого вкусненького та потім годувати без зупину. Ця троянда цього не оцінить. Вона залюбки росте на моєму піску, на голодні дієті. Ось, знайшла світлину , де видно вігвам. навіть зв'язали бамбучини пеньковим шпагатом, бо в мене ж сад пейзажний, тому  все максимально природно :classic_smile:

Світлина, крім вігваму з бамбучин ще показує, як швидко троянда росте. Восени обрізала, в наступному червні вже з квітами. До речі, в ногах у троянди поселилась лісоа суниця. вона в мене росте, де хоче, по всьому саду. Зараз  там килим з суниці. Це так гарно. все літо квіточки та червоні ягоди. Але, якщо вона буде мати вдосталь води, то стає дуже агресивною. То з трояндою вони живуть мирно, чомусь подобаються одне одному.

IMG_7306.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З Ленсом згодна на 100% посадила в нормально заправлену яму а далі сама і ще, вони дуже не люблять обрізку, так трішки підкоротити після зими те що підмерзло і все... я не обрізаю  і те що відцвіло, і не тільки на Ленсовках, бо восени та взимку чудові червоні ягідки, особливо на Балерині

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...