Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нагрів ТЕНами від сонячних панелей без інвертора

newbee2020

Рекомендовані повідомлення

7 годин тому, n0mad сказав:

Там есть подводные камни - выше уже отметили. В своём варианте я всегда вижу, сколько ватт у меня в излишке. :) 

Кроме того, ставя гибридный инвертор, вы сразу попадаете на ограничение по мощности. Вы не сможете использовать нагрузку больше чем мощность инвертора. А с сетевым инвертором (даже самым слабым) можно подключать любую мощность.

З зеленим тарифом я теж завжди знаю скільки в мене залишки.

З гібрідом я не маю обмежень - в мене на бекап підключений увесь будинок, а між мережею та інвертором підключена електроплита та електрокотел. Причому сенсори підключені на вході в будинок, тому інвертер на 12кВт іноді малює 15,5кВт але то він просто міряє. (правда він чомусь не бажває все що наміряв рахувати як споживання, але то вже ньюанси). Саме для того й є режим з нулевим продажем в мережу. Формально коли гібрид працює з мережею до нього підключена вся енергосистема України, а то й разом з Європою, і йому байдуже що там за потужність. Коли є мережа гібрід це ж просто мережевий інвертор.

7 годин тому, volomoto сказав:

Треба спочатку включити якесь навантаження, яке співмірне з потужністю інвертора, почекати коли трекер вийде на максимальну потужінсть і тільки тоді включиться Smart Load вихід, якщо сонця більше, ніж то що прописано в налаштуваннях.

А якщо сонця менше що буде з смарт виходом? Щось я не зрозумів. Наскільки я пам'ятаю коли читав інструкцію там все просто - є сонце та заряд акумулятора вище хх% вмикаємо смарт, акумулятор розрядився - вимикаємо. Ну й ще можливість вмикати завжди коли є мережа

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, k-master сказал:

З зеленим тарифом я теж завжди знаю скільки в мене залишки.

З гібрідом я не маю обмежень

А що по темі? Без інвертора ваша система може хоч нагріти бойлер?

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, n0mad сказав:

А що по темі? Без інвертора ваша система може хоч нагріти бойлер?

Ну так ваша без роутера теж не нагріє. Якщо поставити 3 бойлера послідовно то я можу своє поле просто кинути на ці 3 бойлера та нагріти. Але взимку сонця мало, а влітку вода непогано гріється навіть без сонячних панелей. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 минут назад, k-master сказал:

Ну так ваша без роутера теж не нагріє.

Без інвертора? Моя успішно гріє, я ж писав в цій темі. І не тільки гріє - від неї успішно працює багато обладнання. Ви мабуть попередні сторінки теми не дивились?

40 минут назад, k-master сказал:

Якщо поставити 3 бойлера послідовно

😅 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, k-master сказав:

А якщо сонця менше що буде з смарт виходом? Щось я не зрозумів. Наскільки я пам'ятаю коли читав інструкцію там все просто - є сонце та заряд акумулятора вище хх% вмикаємо смарт, акумулятор розрядився - вимикаємо. Ну й ще можливість вмикати завжди коли є мережа

Спробую пояснити на прикладі. Вхідні дані:

1. Сонячне поле, яке може видати 5 кВт потужності в даних момент.

2. Експорт м пережу заборонений.

3. На даний момент потужнсіть навантаження 1 кВт.

4. Smart Load налаштований на більше 2 кВт від сонця.

5. Батарея заряджена.

6. Потужність споживача, підключеного до Smart Load, — 3 кВт 

На даний момент МППТ видає тільки 1 кВт, бо решту потенційний 4 кВт нема куди дівати, тому МППТ про них не знає. Коли сонця потенційно є більше, ніж споживання, то спрацьовує троттлінг по напрузі DC шини і МППТ зміщає робочу точку в якусь сторону від МПП, щоб виробіток дорівнював споживанню.

Оскільки фактичний виробіток сонця є 1 кВт, то Smart Load відключений, бо 1 < 2.

Якщо додатково включити електрочайник потужністю 2 кВт, то напргуа на DC шині трохи просяде і троттлінг перестане працювати. Тоді МППТ буде шукати нову точку і зупититься на 3 кВт, щоб покрити 1 кВт базового навантаження і 2 кВт додаткового. Тепер фактичний виробіток сонця 3 кВт і за кілька секунд включиться Smart Load, бо 3 > 2.

Тепер повне споживання становить 6 кВт, з яких сонце потриває 5, а 1 — мережа (або батарея, залежить від налаштувань). Smart Load працює.

Чайник за кілька хвилин виключився і повне навантаження становить 4 кВт і воно повністю покривається сонцем. Smart Load працює.

Освітленість починає зменштуватись і потрохи доходить до 2 кВт від сонця. Smart Load ще працює, але від мережі береться 2 кВт.

Освітленість далі зменшується і сонце видати тільки 1.5 кВт. Smart Load відключається і сонце покриває тільки 1 кВт. 

Освітленість повертається до початкового рівня (5 кВт) і Smart Load не працює, бо навантаження тільки 1 кВт і генерація також 1 кВт, а про потенційних 5 кВт інвертор ще не знає.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 хвилин тому, volomoto сказав:

4. Smart Load налаштований на більше 2 кВт від сонця.

Про який інвертор йде мова? Якщо про дейе то я не бачу там таких налаштувань.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, k-master сказав:

Про який інвертор йде мова? Якщо про дейе то я не бачу там таких налаштувань.

Ось мій SUN-10K-SG04LP3 має таке:

image.thumb.png.96273b9ddea3cde0788182df597faf63.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, volomoto сказав:

Спробую пояснити на прикладі. Вхідні дані:

Ви не рахували вартість вашої електрики за кіловат-годину?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 годин тому, Humanite сказав:

Ви не рахували вартість вашої електрики за кіловат-годину?

Ні, бо для мене це не має сенсу. Так само як я не рахував скільки мені коштує один кубометр свіжого повітря, яке вдуває моя вентиляція. Так само я не рахую скільки мені коштує один кілометр їзди на машині чи мотоциклі.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25.04.2023 в 13:08, volomoto сказав:

Ось мій SUN-10K-SG04LP3 має таке:

image.thumb.png.96273b9ddea3cde0788182df597faf63.png

 

В мене мабуть інша прошивка, бо поля для потужності немає

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, k-master сказав:

В мене мабуть інша прошивка, бо поля для потужності немає

Може бути. Якщо є рідний вафай донгл, то варто попросити Deye support щоб вони оновили прошивку віддалено.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цікаво, а чи можна взагалі порахувати вартість кВт*год, що виробляються для власних потреб?

Так, є вартість обладнання, витратних матеріалів, і т.д. Але ж кількість виробленої енергії постійно збільшується, тож з часом вартість енергії буде постійно зменшуватися. Ми ж заздалегідь не знаємо скільки згенеруємо, і скільки пропрацює обладнання.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, blacktigra сказав:

Цікаво, а чи можна взагалі порахувати вартість кВт*год, що виробляються для власних потреб?

Так, є вартість обладнання, витратних матеріалів, і т.д. Але ж кількість виробленої енергії постійно збільшується, тож з часом вартість енергії буде постійно зменшуватися. Ми ж заздалегідь не знаємо скільки згенеруємо, і скільки пропрацює обладнання.

 

А ще можливе обслуговування, а ще наприклад акумулятори входять у вартість станції але електроенергію не виробляють. Ну зростає кількість, ціна зменшується, це самий правильний варіант. Ну теоретично можна поділити вартість на бажану кількість місяців служби та рахувати вартість кожного місяця.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, blacktigra сказав:

Цікаво, а чи можна взагалі порахувати вартість кВт*год, що виробляються для власних потреб?

Так, є вартість обладнання, витратних матеріалів, і т.д. Але ж кількість виробленої енергії постійно збільшується, тож з часом вартість енергії буде постійно зменшуватися. Ми ж заздалегідь не знаємо скільки згенеруємо, і скільки пропрацює обладнання.

 

Звісно що можна. Є вартість обладнання, монтажу, витратні матеріали, строк експлуатації обладнання і кількість електрики, що може бути вироблена за весь цей час. Вартість ділиться на кількість кіловат-годин і отримується вартість одиниці. Це без урахування амортизації обладнання та розрахунку вартості вкладених ресурсів. Звичайне єкономічне обгрунтування будьякого проекту.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Humanite сказал:

Звичайне єкономічне обгрунтування будьякого проекту

Рахувати математику за наявності всіх змінних легко, а от що робити коли багато невідомих? Як заздалегідь порахувати кількість сонячних днів на протязі року, кількість сонячних годин кожного дня? Як передбачити що може вийти з ладу і через який час? Який строк служби обладнання закладати до моменту коли воно стане морально або фізично застарілим? Як перевірити результати розрахунку, щоб не чекати надцять років?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, blacktigra сказал:

Рахувати математику за наявності всіх змінних легко, а от що робити коли багато невідомих? Як заздалегідь порахувати кількість сонячних днів на протязі року, кількість сонячних годин кожного дня? Як передбачити що може вийти з ладу і через який час? Який строк служби обладнання закладати до моменту коли воно стане морально або фізично застарілим? Як перевірити результати розрахунку, щоб не чекати надцять років?

Это все не важно :-) как не считай оно не окупится при нынешнем тарифе если нет ЗТ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, blacktigra сказав:

Рахувати математику за наявності всіх змінних легко, а от що робити коли багато невідомих? Як заздалегідь порахувати кількість сонячних днів на протязі року, кількість сонячних годин кожного дня? Як передбачити що може вийти з ладу і через який час? Який строк служби обладнання закладати до моменту коли воно стане морально або фізично застарілим? Як перевірити результати розрахунку, щоб не чекати надцять років?

Але ж це все рахується звичайною прикладною математикою. Є напрацьрвана статистика яка надає данні щодо середньорічного виробленя продукції, є статистика відмов обладнання, строку та вартості ремонтів, є розрахунок строку напрацювання. Згідно цих данних розраховується оптимістичний та песимістичний сценарій і обирається середній, ближчій до песимістичного. 

Це звичайна курсова робота для студентів економічного фаху.

11 годин тому, mib сказав:

Это все не важно :-) как не считай оно не окупится при нынешнем тарифе если нет ЗТ

Саме тому я і задавав питання вартості пану volomoto. Відповідь зрозуміла. 

 

Я вже неодноразово на пропозицію "а давай ми тобі встановимо сонячну станцію кіловат на тридцять і будеш заробляти" просив надати розрахунок ефективності проекту. На цьому все і сходило нанівець. За наявності зовнішнього електропостачання "зелена" енергетика не окуплюється навіть з вдвічі більшим за нинішній тариф.

Змінено користувачем Humanite
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, blacktigra сказав:

Рахувати математику за наявності всіх змінних легко, а от що робити коли багато невідомих? Як заздалегідь порахувати кількість сонячних днів на протязі року, кількість сонячних годин кожного дня? Як передбачити що може вийти з ладу і через який час? Який строк служби обладнання закладати до моменту коли воно стане морально або фізично застарілим? Як перевірити результати розрахунку, щоб не чекати надцять років?

А для чого це? Ви продавати її збираєтесь щоб прям так рахувати? Середня кількість сонячних днів на рік для кожної місцевості відома. Інщі параметри мабуть теж можна знайти у методиках розрахунків, але навіщо?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, blacktigra сказал:

Як заздалегідь порахувати кількість сонячних днів на протязі року, кількість сонячних годин кожного дня?

Якщо я правильно пам'ятаю, можете рахувати що 1 КВт панелей дає 0.9-1.2 МВт енергії на рік (залежно від регіону України).

13 часов назад, blacktigra сказал:

Як передбачити що може вийти з ладу і через який час?

Так, це лотерея. Можна порахувати лише для випадку "нічого не зламається". Але ж є і ще одна невідома - ціна електрики через роки. От якраз недавно лякали підвищенням ціни до 2.40-2.80 грн.

Я коли ставив собі, виходила окупність близько 5 років. Але згодом внутрішній акцент змінився з грошей на "приємно, що я маю свою е/е, її можна не економити, ось вона є - використовую як хочу". :) 

 

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, n0mad сказав:

Я коли ставив собі, виходила окупність близько 5 років.

Якщо не складно, надайте орієнтовний розрахунок. Я часто чую про 5 років, але жодного разу не бачив розрахунків. Завжди рахують вироблену електрику і ділять на вартість обладнання не враховуючи те, що власне споживання іде по вартості зеленого тарифу забуваючи про вартість грошей та невеличкі форсмажори, наприклад збої ПЗ чи перегрівання, тощо.

 

7 хвилин тому, n0mad сказав:

Якщо я правильно пам'ятаю, можете рахувати що 1 КВт панелей дає 0.9-1.2 МВт енергії на рік

Може то я неправильно розумію, але згідно електротехніці і звичайній фізиці потужність розраховується в кіловатах, тоді як споживання та видобуток в кіловат-годинах.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, Humanite сказал:

надайте орієнтовний розрахунок

та вже ж колись я це розкладав тут. :)  Тоді здається все закінчилось на "я зараз не бачу обладнання по тій ціні, що ви кажете". :) А мені тут і відповісти нічого - дійсно, зараз ціни трохи не ті, що були...

32 минуты назад, Humanite сказал:

Завжди рахують вироблену електрику і ділять на вартість обладнання не враховуючи те, що власне споживання іде по вартості зеленого тарифу

так, ділю. І не розумію, при чому тут ЗТ? В мене його немає.

32 минуты назад, Humanite сказал:

забуваючи про вартість грошей та невеличкі форсмажори, наприклад збої ПЗ чи перегрівання, тощо.

"тощо" - це ціна е/е від обленерго, так?

Змінено користувачем n0mad
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Humanite сказав:

Якщо не складно, надайте орієнтовний розрахунок. Я часто чую про 5 років, але жодного разу не бачив розрахунків. Завжди рахують вироблену електрику і ділять на вартість обладнання не враховуючи те, що власне споживання іде по вартості зеленого тарифу забуваючи про вартість грошей та невеличкі форсмажори, наприклад збої ПЗ чи перегрівання, тощо.

Власне споживання не йде по вартості зеленого тарифу. Це просто мінус від генерації. 

Щоб дізнатись вартість виробленої електроенергії треба витрати розділити на обсяг виробленої. Якщо будуть якісь додаткові витрати то просто треба додати це до витрат. В мене, наприклад, вартість кіловата 74 грн/кВт*год на зараз. Але в цю вартість входять навіть акумулятори, хоча вони електроенергію не виробляють. Якщо вам треба нормальних цін - знайдіть бухгалтера, вона вам порахує амортизацію та все інше та дасть собівартість кіловата. Але для звичайної людини достатньо зробити колонку в екселі, де зверху будуть витрати, а далі сума отримана по зеленому тарифу та власне споживання помножене на вартість електроенергії для населення. І віднімаємо від витрат ці суми та бачимо коли буде 0. Через кілька років можна буде графік побудувати, звати друзів на пиво та робити звіт з прогнозами коли воно себе окупить.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, n0mad сказав:

та вже ж колись я це розкладав тут. :)  Тоді здається все закінчилось на "я зараз не бачу обладнання по тій ціні, що ви кажете". :) А мені тут і відповісти нічого - дійсно, зараз ціни трохи не ті, що були...

Дякую. Все зрозумло. Всі цифри прозорі і не мають запкреченнь. Все дуже дохідливо. 

 

6 годин тому, n0mad сказав:

так, ділю. І не розумію, при чому тут ЗТ? В мене його немає.

Для розрахунку окупності треба мати орієнтир, до чого рахувати ту окупність. Є вартість електрики від обленерго 1, 68 і є вартість зеленки, яка відрізняється від року встановлення обладнання. От і є точка відліку. 

 

2 години тому, k-master сказав:

Власне споживання не йде по вартості зеленого тарифу. Це просто мінус від генерації. 

А вартість генерації має якусь ціну? Має відношення до строку окупності?

 

2 години тому, k-master сказав:

В мене, наприклад, вартість кіловата 74 грн/кВт*год на зараз.

Я саме про це і питав. Співвідношення собівартості виробленого за ЗТ та електрикою від РЕМ. ТОбто 1, 68 та 74 грн/кВт*год. Вважаю що подальші розмови про бесплтну електрику марні.

 

2 години тому, k-master сказав:

Але в цю вартість входять навіть акумулятори, хоча вони електроенергію не виробляють.

Якщо це складова обладнання, то вона повинна враховуватись в повному обсязі з урахуванням строку експлуатації, заміни та обслуговування.

 

2 години тому, k-master сказав:

Якщо вам треба нормальних цін - знайдіть бухгалтера, вона вам порахує амортизацію та все інше та дасть собівартість кіловата.

Дякую. У мене достатно економічної освіти щоб самому порахувати. Саме тому я і бачу що економічно невигідно встановлюсати будьякі "зеленощі". Розглядати ці вкладення можна лише як турбота про довкілля (що також має застереження) і не більше. Але може я й помиляюсь. Тому і намагаюсь побачити хоча б приблизні розрахунки економічного обгрунтування. 

Знов не вийшло. Навіть в табличціекселю. Лише розмови що хтось, десь, колись... А я повинен лише вірувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Humanite сказав:
Прихований текст

Дякую. Все зрозумло. Всі цифри прозорі і не мають запкреченнь. Все дуже дохідливо. 

 

Для розрахунку окупності треба мати орієнтир, до чого рахувати ту окупність. Є вартість електрики від обленерго 1, 68 і є вартість зеленки, яка відрізняється від року встановлення обладнання. От і є точка відліку. 

 

А вартість генерації має якусь ціну? Має відношення до строку окупності?

 

Я саме про це і питав. Співвідношення собівартості виробленого за ЗТ та електрикою від РЕМ. ТОбто 1, 68 та 74 грн/кВт*год. Вважаю що подальші розмови про бесплтну електрику марні.

 

Якщо це складова обладнання, то вона повинна враховуватись в повному обсязі з урахуванням строку експлуатації, заміни та обслуговування.

 

Дякую. У мене достатно економічної освіти щоб самому порахувати

. Саме тому я і бачу що економічно невигідно встановлюсати будьякі "зеленощі". Розглядати ці вкладення можна лише як турбота про довкілля (що також має застереження) і не більше. Але може я й помиляюсь. Тому і намагаюсь побачити хоча б приблизні розрахунки економічного обгрунтування. 

Знов не вийшло. Навіть в табличціекселю. Лише розмови що хтось, десь, колись... А я повинен лише вірувати.

Економічно доцільно мати сонячний коллектор - на підігрів води, принаймі в Одеському регіоні, та можливо як допомогу для опалення у міжсезоння.

за 500 дол сезонний коллектор тільки на ГВП вийде в "0" приблизно у 10 років за найвною ціною ЕЕ

Бачив розрахунки італійців по ЗТ без батареї (давно вже, може 2012р) - 7 кВт станція виходе в "0" за 7 років, далі в +, 15 кВт за 5,5 років

Як міряти економічну доцільність - за півроку як працює станція дома ЕЕ не вимикалася попри проблеми з ЕЕ по країні?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, vbb сказав:

за 500 дол сезонний коллектор тільки на ГВП вийде в "0" приблизно у 10 років за найвною ціною ЕЕ

Це в порівнянні з електрикою? А якщо гріти тепловим насосом з коефіцієнтом перетворення 5?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...