Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Власне споживання інвертора. Як боротися?

Слободарий

Рекомендовані повідомлення

3 часа назад, Слободарий сказал:

А як таке зробити и що воно дає?

Додався в групу chat.whatsapp.com/JQTsAmrgvszLCtbY89NpTB

Попросив глянути чи є оновлення, вони по серійнику Логера перевіряють і віддалено самі апдейтять.

Додалось пару галочок, пропали налаштування для вітряних турбін.

Додав новий мануал, можете порівняти зі своїм.

 

30240301002081-使用说明书-储能单相-SUN-(3.6-8)K-SG05LP1-EU-中性-封面彩印-封面封底157g-内页70g铜版纸-142.5x210mm-V3.pdf

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, beavis сказав:

Додав новий мануал, можете порівняти зі своїм.

Це взагалі для SG05 – у вас саме такий тип корпусу?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, volomoto сказал:

Це взагалі для SG05 – у вас саме такий тип корпусу?

Ні, у мене 03. В сапорті скинули таку, бо мені треба було прочитати про нові пункти. Знайшов старі мануали від травня - там зміни однакові для 05 і 03, інші не порівнював. Думаю серпневі мануали також однакові по змінам

Оновляли по серійнику, навіть не питали який девайс.

Змінено користувачем beavis
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, beavis сказав:

там зміни однакові для 05 і 03

Та вони начинкою однакові, тільки корпус, клеми і система охолодження трохи відрізняються. Я просто не бачив, щоб хтось в Україну завозив 05.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

05.09.2023 в 11:13, igorrius сказав:

ну хоть 10 процентов мощности от номинальной мощности панели можно вытянуть в зимний пасмурный день ?

Дні бувають різні. Коли є ті 5-10 процентів, а іноді пів процента, ледве на власне споживання інвертора вистачає.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Підніму тему власного споживання інвертора, може у когось вийшло змусити працювати той Low power mode.

Deye 8квт, 1ф, 1ї генерації (SUN-8k-SG01-LP1)

Підключений як мережевий, є ЗТ, на бекапі у робочому режмі споживання немає (бекап ввожу в роботу вручну, 1-0-2 перемикачем, за потреби)

Основна проблема починається коли зникає сонце, тобто умовно вночі.

Згідно власної стати інвертора Power = -50w, тобто, як я це розумію, він показує, що хаває з мережі на власні потреби, при цьому струм 0.5а (згідно тої ж стати), виходить що всі 115w, ну і з акумулятора в цей час щось підсмоктує на рівні 10-20вт. Тобто за умовні 12 годин без сонця це золотце хаває добрих півтора кіловати.

Далі, коли трохи сходить сонце, Power зменшується до нуля і починає заряджатися акумулятор, тобто інвертор наче як переходить на самозабезпечення. Але фіг там, згідно мультиметра (і стати інвертора також) струм споживання з мережі навіть виростає до 0.6-0.65а.

Якщо вимкнути інвертор зеленою кнопкою збоку, то показник Power залишається без змін, а струм падає до рівня 0.22а, що як раз і дорівнює тим 50вт на забезпечення внутрішніх потреб/дісплею/етц. З радістю б вимикав його на ніч, але програмно цього не зробити.

Я так розумію, що мені ідеально пасуватиме той самий Low power mode (чекбокс що його вмикає у мене є, як мінімум), який вимикатиме режим негайного бекапу есеншіалів, чим зменшить загальне споживання.

Спойлер

image.thumb.png.d85eb333be55873004764763d1d514f5.pngimage.thumb.png.522900d6bbb063d0cb4f3f0a1c5e5b18.png

 

Змінено користувачем bs0d
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, bs0d сказал:

Згідно власної стати інвертора Power = -50w

Перевіряли даний показник зовнішнім Ватт метром з урахуванням cosF ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Dalet сказал:

Перевіряли даний показник зовнішнім Ватт метром з урахуванням cosF ?

Точно ні, лище клещами зняв що там 0.5а, їх фотка є під спойлером як раз в моменті коли інвертор маює -50w

Є у мене якийсь китайський ватметр розеточний типу Feron, чи варто спробувати ним заміряти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, bs0d сказал:

Точно ні, лище клещами зняв що там 0.5а, їх фотка є під спойлером як раз в моменті коли інвертор маює -50w

Є у мене якийсь китайський ватметр розеточний типу Feron, чи варто спробувати ним заміряти?

варто заміряти не лише струм, а і інші показники. Бо струм то лиш частина формули потужності

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, bs0d сказав:

Підніму тему власного споживання інвертора, може у когось вийшло змусити працювати той Low power mode.

Тільки коли міряєте дивитись не на показники інвертора, а на прибори. Наприклад в мене при відсутності мережі споживання від мережі 12 Вт. Я так думаю китайці не дуже переймались точністю вимірювань, калібровкою та екраном ліній вимірювань від завад. Чи то може у китайців супер технології, котрі можуть викачати з мережі при її відсутності 12 Вт. Може в них фізика якась інша.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, k-master сказал:

Тільки коли міряєте дивитись не на показники інвертора, а на прибори. Наприклад в мене при відсутності мережі споживання від мережі 12 Вт. Я так думаю китайці не дуже переймались точністю вимірювань, калібровкою та екраном ліній вимірювань від завад. Чи то може у китайців супер технології, котрі можуть викачати з мережі при її відсутності 12 Вт. Може в них фізика якась інша.

інвертор не є прицензійним вимірювальним пристроєм. Окрім того процесами індикації та роботи інвертора займаються два різних процесори - зазвичай так там

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Dalet сказал:

варто заміряти не лише струм, а і інші показники. Бо струм то лиш частина формули потужності

Дякую, раніше я не знав про коеф.потужності (чи косінус фі, це наче трохи різні речі), провів заміри рандомним китайським ватметром:

- живлення є, кнопка інвертора OFF: 16вт

- після увімкнення кнопкою: 1вт (походу з акумулятора бере, не дивився)

- після того як вийде в робочий режим: 46-50вт (цифри відповідають інформації на інверторі)

Фотки додав для історії під кат

600вт з мережі за 12годин це звичайно значно приємніше за 1200, але питання про Low power mode лишається відкритим, бо для моєї схеми воно прям непогано пасує і можливо все ж хтось розібрався як його використовувати.

Я подивився всі відоси від sunsynk та інших африканських кентів, перечитав кілька суміжних топіків на паверфорумі/діуайсолярі, але так ніц і не зрозумів, окрім того що має бути time of use та правильно встановлений low battery поріг. Time of use я не налаштовував собі для "робочого режиму", бо не заряджаю акб від мережі (поки що, бггг) та не планую його розряджати ні вдень ні вночі, взагалі якийсь дурний режим для тих у кого є доступ до мережі в принципі

Спойлер

image.thumb.png.62ce96982c8b70dc695381e04e45ff78.pngimage.thumb.png.e15748ab9b6fd4d21d4c9c66c8b03308.pngimage.thumb.png.9092d91beb6671a891ac6e93ed738b3b.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, bs0d сказав:

Я подивився всі відоси від sunsynk та інших африканських кентів, перечитав кілька суміжних топіків на паверфорумі/діуайсолярі, але так ніц і не зрозумів, окрім того що має бути time of use та правильно встановлений low battery поріг. Time of use я не налаштовував собі для "робочого режиму", бо не заряджаю акб від мережі (поки що, бггг) та не планую його розряджати ні вдень ні вночі, взагалі якийсь дурний режим для тих у кого є доступ до мережі в принципі

Розберіться спочатку як працює Time of Use і тому зрозумієте, що він не тільки для заряду від мережі. Цей режим дуже добре працює, коли потужність сонця перевищує визідну AC потужність інвертора, тоді надлишком сонця можна зарядити акумулятор, а потім розрядити, коли вже сонця нема. Тоді експортно-імпортний баланс зміститься в сторону експорту і акум не буде без діла деградувати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, volomoto сказал:

Розберіться спочатку як працює Time of Use і тому зрозумієте, що він не тільки для заряду від мережі. Цей режим дуже добре працює, коли потужність сонця перевищує визідну AC потужність інвертора, тоді надлишком сонця можна зарядити акумулятор, а потім розрядити, коли вже сонця нема. Тоді експортно-імпортний баланс зміститься в сторону експорту і акум не буде без діла деградувати.

Я поекспериментую обов'язково

Але я розумію про що ви кажете, і гадаю мені то не сильно релевантно, як мені здається: бо у пікове сонце загальна потужніть по PV у мене не перевищує 8400w, і то це триває літерально якісь хвилини, тобто експорт завжди працює на максимумі AC спроможностей (deye 8kw), а ті дрібні рештки скидаються у батарею (у мене тупий ліфер без кан, інвертор загоняє зайве, у висновку засетана float напруга 53.2 стає трохи вищою)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Знайшов (принаймні для себе) можливість знизити власне споживання інвертора вночі

- вимикаю акумулятор засобами JK bms (charge: off, discharge: off)

- вимикаю інвертор від мережі шляхом збільшення порогу мінімальної напруги до 250в (через RS485)

Виходить десь 15вт замість 50вт (інвертор продовжує хавати з мережі для підтримання штанів), вимикати ввід AC було б ліпше, але для того треба окремо купляти контактор і реле, бо вручну я тим явно не планую займатися.

Хз наскільки це може бути неприємним для інвертора, може хтось має думки з цього приводу?

Ну і походу з can акумуляторами, які я планую, подібне вже не вийде провернути

 

Прихований текст

image.thumb.png.fd04fde2e63b409fb145001b1d7163b7.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, bs0d сказав:

вимикаю інвертор від мережі шляхом збільшення порогу мінімальної напруги до 250в (через RS485)

А хіба він тоді не переходить на акумулятор? З мережі споживання падає, але з акумулятора тоді береться тих же 50 Вт і тепер сумарно вже 65 Вт. А потім сонцем вам потрібно із втратами зарядити акумулятор, а могли б прямо в мережу експортувати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 хвилини тому, volomoto сказав:

А хіба він тоді не переходить на акумулятор? З мережі споживання падає, але з акумулятора тоді береться тих же 50 Вт і тепер сумарно вже 65 Вт. А потім сонцем вам потрібно із втратами зарядити акумулятор, а могли б прямо в мережу експортувати.

Так вхід-вихід з акума закриваються засобами JK BMS, я ж це зазначив. Хз шо воно там робить, мосфети закриває, я не шарю, але зробити це можна програмно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, bs0d сказав:

Так вхід-вихід з акума закриваються засобами JK BMS, я ж це зазначив. Хз шо воно там робить, мосфети закриває, я не шарю, але зробити це можна програмно

Я щось упустив про БМС. Але тоді при зникання мережі інвертор не буде працювати як УПС. Для автономної роботи треба включити розряд на БМС і тоді інвертор піде на холодний старт, тобто подасть напругу на Load десь через хвилину.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, volomoto сказав:

Я щось упустив про БМС. Але тоді при зникання мережі інвертор не буде працювати як УПС. Для автономної роботи треба включити розряд на БМС і тоді інвертор піде на холодний старт, тобто подасть напругу на Load десь через хвилину.

Мене такий варіант влшатовує як раз на 100%, я б навіть заплатив за окрему можливість примусово вирубити УПС режим (привіт "покращений" low power mode), аби зменшити споживання інвертора вночі

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, bs0d сказав:

Мене такий варіант влшатовує як раз на 100%, я б навіть заплатив за окрему можливість примусово вирубити УПС режим (привіт "покращений" low power mode), аби зменшити споживання інвертора вночі

Так штатний low power mode якраз то і робить, то чим він вам не підійшов?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, volomoto сказав:

Так штатний low power mode якраз то і робить, то чим він вам не підійшов?

Не знаю навіть з чого почати, щоб виглядало переконливо: він не працює для 1ф 8квт інвертора, налаштовувати його - не очевидний геморой 🙃

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, bs0d сказал:

Знайшов (принаймні для себе) можливість знизити власне споживання інвертора вночі

- вимикаю акумулятор засобами JK bms (charge: off, discharge: off)

- вимикаю інвертор від мережі шляхом збільшення порогу мінімальної напруги до 250в (через RS485)

Виходить десь 15вт замість 50вт (інвертор продовжує хавати з мережі для підтримання штанів), вимикати ввід AC було б ліпше, але для того треба окремо купляти контактор і реле, бо вручну я тим явно не планую займатися.

Хз наскільки це може бути неприємним для інвертора, може хтось має думки з цього приводу?

Ну і походу з can акумуляторами, які я планую, подібне вже не вийде провернути

 

  Показать контент

image.thumb.png.fd04fde2e63b409fb145001b1d7163b7.png

 

Та нічого. Згоре інвертор, не страшно. Якраз одне на одне і вийде

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Dalet сказав:

Та нічого. Згоре інвертор, не страшно. Якраз одне на одне і вийде

Авторитетно, втім не обгрунтовано, шо йому буде, коли навантаження через нього не проходить, і він фактично лише виконує роль транслятора інформації з CT

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, bs0d сказав:

Авторитетно, втім не обгрунтовано, шо йому буде, коли навантаження через нього не проходить, і він фактично лише виконує роль транслятора інформації з CT

Мається на увазі що підключення/відключення АКБ на гарячу від інвертора не є добре

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, Сергей Стрельник сказав:

Мається на увазі що підключення/відключення АКБ на гарячу від інвертора не є добре

Приблизно так і зрозумів, але маю уточнити що саме значить "на гарячу": це коли є навантаження на акумулятор, чи коли інвертор увімкнений в принципі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...