Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Низькотемпературна комбінована система опалення.

Куркуль

Рекомендовані повідомлення

Порадьте як правильно зпроектувати комбіновану систему опалення для двоповерхового будинку.

На першому поверсі все +/- ясно: по всій площі буде тепла підлога з кроком 10-15 см (біля панорамних вікон, вхідних дверей і зовнішніх стін 2 -3 витка по 10, а далі все по 15 см. На підлозі - плитка. На другому, радіатори в спальнях з ламінатом і електрична ТП в санвузлі.

Опалення планую електрокотлом з подальшим переходом на тепловий насос повітря-вода. В зв'язку з цим питання проблема: ставити на рік-другий змішувальний вузол для теплої підлоги немає сенсу, бо після переходу на тепловий насос вода в системі буде максимум 30-35 градусів. і можна було б обійтися просто однією гребінкою для теплої підлоги і радіаторів.

Радіатори потрібні більші, але... От наприклад тепловіддача радіатора 1200*500 22 типу по паспорту при дельті 70С 2200Вт. Правильно я розумію, що якщо подавати теплоносій меншої температури то і темперарура обратки буде не настільки відрізнятися (наприклад буде всього на 5С нижча, не знайшов як це визначити)? Якщо так, то виходить  тепловий напір того ж радіатору буде (35+30)/2 - 20(в кімнаті) = 12,5, а тепловіддача пропорційно 12,5/70 * 2200 = 390Вт? Правильно я рахую? Якщо так, то радіаторів вистачить приблизно лише до -5С на вулиці.

Теплу підлогу на 2 поверсі точно не хочу. Які ще є варіанти для покращення опалення 2 поверху? Як краще в такому випадку підключати радіатори? За радіальною схемою першими на гребінці чи пустити на 2 поверх 1 лінію з подальшим розгалудженням на кінати? (всього 3 кімнати і 4 радіатори). Може бути виходом з ситуації підключити радіатори за 2 схемою але врізати в лінію якийсь кловатний електродний котел який би піднімав температуру води, яка йде саме на батареях? 

Ну і остання думка: можна додати радіаторам обдув у вигляді павербанку і 80мм комп'ютерних куллерів на низьких обертах. (кілька років тому експетиментував з обдувом масляного радіатору - з обдувов його тепловіддача звільшилася в 2 рази) 

Змінено користувачем Куркуль
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви явно не не шукаєте легких шляхів.

1 година тому, Куркуль сказав:

Теплу підлогу на 2 поверсі точно не хочу.

Раціональних причин на це у вас, звичайно, нема, але зато можна потім зробити все в рази складніше, ніж воно могло б бути. 

Навіть до сейозних збочень доходить, типо такого:

1 година тому, Куркуль сказав:

але врізати в лінію якийсь кловатний електродний котел який би піднімав температуру води, яка йде саме на батареях?

 

Не майтесь фігньою і робіть теплу підлогу по всьому будинку, тоді не треба витрачати час на дурні розмови на форумі.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ТП це плитка, а плитку в спяльнях з малими дітьми не хочу. 

Тепловтрати робив на calcul-on.pro/teplovtraty

Ось результати розрахунків для -22, -12 і -2. І це без витрат на інфільтрацію. Не думаю що ламінат таке витягне.

image.thumb.png.df895ef5d4c30f4029ded209d093376c.png

Змінено користувачем Куркуль
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Куркуль сказав:

ТП це плитка, а плитку в спяльнях з малими дітьми не хочу. 

Для ТП можна використовувати будь-яке покриття. В мене ламінат, наприклад, і все добре працює.

Якщо ви замахнулись на низькотемпературну систему опалення, то само собою розуміється, що будинок добре утеплений. 

95 Вт з кв. метра та це ще й без втрат на інфільтрацію — це або лєві розрахунки, або у вас дири в стінах. По сучасних мірках сукупні втрати більше 50 Вт/м кв — це вже багато.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Куркуль сказал:

ТП це плитка, а плитку в спяльнях з малими дітьми не хочу. 

 

Много информации но без всякой системы.  Берите проектировщика и вместе делайте систему дома. Сэкономите кучу денег не делая ошибок описанных выше. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Сергей 31 сказав:

Много информации но без всякой системы.  Берите проектировщика и вместе делайте систему дома. Сэкономите кучу денег не делая ошибок описанных выше. 

А навіщо тоді форуми?) А які є помилки описані вище? Я не правильно розрахував залежність тепловіддачі радіаторів від температури води?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, volomoto сказав:

Для ТП можна використовувати будь-яке покриття. В мене ламінат, наприклад, і все добре працює.

Якщо ви замахнулись на низькотемпературну систему опалення, то само собою розуміється, що будинок добре утеплений. 

95 Вт з кв. метра та це ще й без втрат на інфільтрацію — це або лєві розрахунки, або у вас дири в стінах. По сучасних мірках сукупні втрати більше 50 Вт/м кв — це вже багато.

Я не сперечаюся, що піхдодить будь яке, але ж тепловіддача підлоги буде менша. А у вас які стіни і утеплення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, Куркуль сказал:

А навіщо тоді форуми?) А які є помилки описані вище? Я не правильно розрахував залежність тепловіддачі радіаторів від температури води?

На форуме Вы получите ответ на конкретный вопрос. Вникать в расчеты и искать ошибки, это на любителя, и то зимой.                                                        Под Вашу теперешнюю задачу, нужно ловить копейки начиная с теплопотерь и пробовать пересчитывая разные варианты, впихивая их в ту концепцию системы которую Вы хотите сейчас. И не факт, что получится.                                                                                                                                              Или переубедить Вас и изначально изменить хотелки, подгоняя под стандартную схему.       

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, Куркуль сказал:

тепловіддача підлоги буде менша

Можете порахувати наскільки. Можливо вам буде цікаво прочитати ось цей пост.

 

3 часа назад, Куркуль сказал:

Теплу підлогу на 2 поверсі точно не хочу.

Вам вище @volomoto вже висловився - не займайтесь фігнею. Краще заінвестуйте всі кошти які ви планували на високотемпературну складову у утеплення будинку. Чим краще утеплення тим нижча температура теплої підлоги, тим вищий СОР теплового насосу. При доброму утепленні підлога не буде здаватися теплою взагалі, бо її температура буде нижчою за температуру стопи.

Нижче мої фактичні питомі середньомісячні показники потужності опалення, обидва поверхи з теплою підлогою, низькотемпературна система без радіаторів. 

attachment.php?attachmentid=688383&stc=1

 

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dmode сказав:

Можете порахувати наскільки. Можливо вам буде цікаво прочитати ось цей пост.

 

Вам вище @volomoto вже висловився - не займайтесь фігнею. Краще заінвестуйте всі кошти які ви планували на високотемпературну складову у утеплення будинку.

Ну тут не все так просто. По-перше ви будували будинок собі, а я купив коробку побудовану на продаж, тому багато опцій по утепленню вже не доступні. По-друге у вас показники з теплих зим, а в мене розрахунки на -22 на вулиці і 22 в середині. Я спеціально для тієї кімнати, яка збентежили @volomoto, в калькуляторі поставив зовнішньогг утеплення 20 пінопласту, на горище виставив 50см вати і обрав найкращі вікна які пропонує програма і все рівно для -22/22 виходить 53вт/м2 без інфільтрації.

Тому якщо не вистачатиме визькотемпературних радіаторів то їх завжди можна буде перетворити на високометмературні, або так, як я нафантазував вище, або підключивши до електрокотла на пряму. А з ПТ під ламінатом такий фокус вже не пройде.

Змінено користувачем Куркуль
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Немає сенсу рахувати на -22, бо така температура буває "один раз на 5 років", а теплоємність утепленного будинку сгладжує всі стрибки, можна рахувати на середньомісячну, а у січні це приблизно 0° (по країні). Виходячи з того, що опалювати електрикою доцільно лише 8 годин уночі, доведеться використовувати потужніть близько 6-12кВт і це вже буде не саме низькотемпературне опалення, вночі у спальні буде духота від радіаторів і навіть від ТП, тому на другому поверсі можна взагалі нічого не ставити, а вночі все тепло заганяти у стяжку і стіни першого, а потім воно поступово саме підійметься наверх. Я на другому думав докуплю звичайні електроконвектори якщо там буде холодно, але не знадобилось і довелось навпаки закривати дверима сходинкову клітину, щоб зайве тепло не тікало, бо користуємось спальнями на першому.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну якщо не брати для Київщини зими давності "10 років+", то і низькотемпературних радіаторів тоді вистачить) От ближче воли мені по духу ніж ТП, хочу щоб вони тихенько собі "фонили" під вікнами від забудовника. А обратки від них ще й можна пустити змійкою в санвузлі.

Єдине що, в найближчі 5 років електрикою опалювати доцільно буде не вночі, а коли вона є.

Змінено користувачем Куркуль
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29.06.2023 в 14:47, Куркуль сказав:

можна додати радіаторам обдув у вигляді павербанку і 80мм комп'ютерних куллерів на низьких обертах

Про фанкойли не думали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, xaratt сказав:

Про фанкойли не думали?

Думав доки не побачив скільки вони коштують. Все таки 22 радіатор 1200*500 коштує нехай 6000грн + приблуда з вентиляторами на розумній розетці +1000. А фанкойл звісно більш технологічний і красивий, але його ціна 15т. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 29.06.2023 в 14:47, Куркуль сказал:

Порадьте як правильно зпроектувати комбіновану систему опалення для двоповерхового будинку.

На першому поверсі все +/- ясно: по всій площі буде тепла підлога з кроком 10-15 см (біля панорамних вікон, вхідних дверей і зовнішніх стін 2 -3 витка по 10, а далі все по 15 см. На підлозі - плитка. На другому, радіатори в спальнях з ламінатом і електрична ТП в санвузлі.

Опалення планую електрокотлом з подальшим переходом на тепловий насос повітря-вода. В зв'язку з цим питання проблема: ставити на рік-другий змішувальний вузол для теплої підлоги немає сенсу, бо після переходу на тепловий насос вода в системі буде максимум 30-35 градусів. і можна було б обійтися просто однією гребінкою для теплої підлоги і радіаторів.

Радіатори потрібні більші, але... От наприклад тепловіддача радіатора 1200*500 22 типу по паспорту при дельті 70С 2200Вт. Правильно я розумію, що якщо подавати теплоносій меншої температури то і темперарура обратки буде не настільки відрізнятися (наприклад буде всього на 5С нижча, не знайшов як це визначити)? Якщо так, то виходить  тепловий напір того ж радіатору буде (35+30)/2 - 20(в кімнаті) = 12,5, а тепловіддача пропорційно 12,5/70 * 2200 = 390Вт? Правильно я рахую? Якщо так, то радіаторів вистачить приблизно лише до -5С на вулиці.

Теплу підлогу на 2 поверсі точно не хочу. Які ще є варіанти для покращення опалення 2 поверху? Як краще в такому випадку підключати радіатори? За радіальною схемою першими на гребінці чи пустити на 2 поверх 1 лінію з подальшим розгалудженням на кінати? (всього 3 кімнати і 4 радіатори). Може бути виходом з ситуації підключити радіатори за 2 схемою але врізати в лінію якийсь кловатний електродний котел який би піднімав температуру води, яка йде саме на батареях? 

Ну і остання думка: можна додати радіаторам обдув у вигляді павербанку і 80мм комп'ютерних куллерів на низьких обертах. (кілька років тому експетиментував з обдувом масляного радіатору - з обдувов його тепловіддача звільшилася в 2 рази) 

Правильно ,как. Если домик около 200 кв.

Котёл, гидрострелка, 2 насоса, смесительный узел на т.п., и гребёнки, на радиаторы и на теплый пол.

Дешевле грязи.

P.S. разделяй и властвуй, т.п. и рад надо всегда разделять, для комфорта, а не для нужды. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, siscom сказав:

гидрострелка, 2 насоса, смесительный узел на т.п., и гребёнки

Це якраз буде зовсім дешевше грязі. Хочу (для опалювальної прощі 108м2) все на одній гребінці і котловому насосі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

UPD. Після підрахунків вартості все таки якщо вірити, що ТП під ламінатом зможе видати до 50Вт то може й дісно теплу підлога дешевше й простіше..😵

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 06.07.2023 в 10:06, Куркуль сказал:

UPD. Після підрахунків вартості все таки якщо вірити, що ТП під ламінатом зможе видати до 50Вт то може й дісно теплу підлога дешевше й простіше..😵

є ж ламінати для ТП, які проблеми? ну максимум на пару градусів, якщо утеплення підлоги паршиве, теплоносій підняти треба буде. а можливо, за рахунок другого поверху і конвекції, взагалі проблем не буде ніяких. радіатори і тепловий насос речі несумісні. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, newbee2020 сказав:

є ж ламінати для ТП, які проблеми? ну максимум на пару градусів, якщо утеплення підлоги паршиве, теплоносій підняти треба буде. а можливо, за рахунок другого поверху і конвекції, взагалі проблем не буде ніяких. радіатори і тепловий насос речі несумісні. 

Я думав "для теплої підлоги", це просто витримує більші температури нагріву)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

скажу свій досвід, невеликий будинок, реконструкція (біля 70м2 внизу і мансарда) знизу тепла підлога + ламінат і плитка, конденсаційний котел без підмісу, однакова темпаратура в підлогу і батареї, на верху всюди батареї з запасом (не памятаю як рахував, але прикидав щоб при 30 градусах могли віддавати) будинок відносно утеплений (стіни 120мм, підлога від 50 до 100 залежно від кімнати, мансарда 200мм, стеля 500мм пінопласту/вати, поки неутеплений фундамент) так от, мансарда ще не жила і тому на терморегуляторах була одиничка зимою і всеодно всюди на мансарді було +20, тепло знизу йде вверх, а дверей у мене немає) внизу була виставлена температура 19,6, розхід газу в січні 150 кубів, в лютому 160, двоє чоловік проживало. Так от до чого це, я теж переживав що батарей може не вистачити через низьку температуру в системі (реально зимою більше 34 на подачі не було і то пару днів) досвід показав що в +- утепленому будинку на 2 поверсі тепло навіть з ледве теплими батареями. Зважайте що у мене маленька площа, немає дверей і зима тепла була, але я би на вашому місці сильно не переживав)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...