Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Тріснула штукатурка "баранець" на паркані :( фундамент?

sidus

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня, шановне пансство.

Зробив паркан, наче перевірені хлопці будували, я все бачив, весь процесс, все добре, але пішли тріщини. Наразі таких місць 3 шт, всі дуже схожі.
Конструктив:
* Фундамент десь 70см глибиною, 60 в землі, 10 зверху, армований, арматура 8мм, бетон міксер БСГ В25 Р3 F 200 W6 (М350)
* Стіни бетонні блоки, потім затянули клеем для утеплювача (Полімін П20) із армуванням сіткою (так як фасад робиться)
* Погрунтували грунтуючою фарбою Грунт-фарба CERESIT CT-16 з кварцовим піском
* Нанесли баранець Штукатурка Ceresit CT 174 Silicone-Silicate Aquastatic 
* Довжина прольоту 260см, стовп 80см


Це було восени, навесні вже я побачив тріщини у фасаді, тріщини по формі блоків, з обох сторін паркану.
Перша думка була: фундамент тріснув, але ми його робили із запасом міцності, брали добрий бетон у міксері + візуально тріщин немає на верхній частині фундаменту.


Прошу поради, хочу докопатися до причин того, шо сталося, оскільки паркану меньше року, а вже така підстава.

Знаю, шо баранець погано ремонтується і ремонт влетить у копійочку (окрім того, треба демонтувати ламелі, шо теж довго), тому поки НЕ планую ремонтувати, докопатися до першопричин і в залежності від першопричин цих тріщин буду обирати рішення на майбутнєIMG_20231010_111114.thumb.jpg.a74e3436b82a7fc81e9211816ba06956.jpg

IMG_20221006_181010.jpg

IMG_20221008_084144.jpg

IMG_20221008_084532.jpg

IMG_20221015_180310.jpg

IMG_20231010_111141.jpg

Змінено користувачем sidus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • sidus змінив заголовок на Тріснула штукатурка "баранець" на паркані :( фундамент?
29 минут назад, Gitan сказал:

Яка довжина пролету який тріснув?

Забув сказати: таких міст із тріщинами не один, а три наразі, просто показав одну, решта такі самі.
Довжина секціі прольоту 260см + 80см стовп

Змінено користувачем sidus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а чого він мав не лопати? Земля замерзає, тиск з різних боків ламає стрічку, деформаційних шарів між стрічкою і грунтом немає. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...потому-что грунт промерзает до отм.-900мм, а глубина Вашего фундамента только 600мм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

41 хвилину тому, MAESTRO DNEPR сказав:

...потому-что грунт промерзает до отм.-900мм, а глубина Вашего фундамента только 600мм.

Паркан простояв одну зиму, 2022-2023рр. То Ви вважаєте шо саме цієї  зими грунт промерзав на 900мм і саме в цьому причина?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, MAESTRO DNEPR сказал:

...потому-что грунт промерзает до отм.-900мм, а глубина Вашего фундамента только 600мм.

Не было таких морозов прошлой зимой, на штык лопаты промерзло и все

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 минуты назад, yur43 сказал:

а чого він мав не лопати? Земля замерзає, тиск з різних боків ламає стрічку, деформаційних шарів між стрічкою і грунтом немає. 

хто мав лопнути? фундамент? а якшо він лопнув, то мають же бути візуально тріщини, вірно? Як мені переконатись? Розривати в тому місці?
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Gitan сказал:

Яка неперервна довжина фундаменту забора?

35м.п.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, sidus сказал:

* Стіни бетонні блоки, потім затянули клеем для утеплювача (Полімін П20) із армуванням сіткою (так як фасад робиться)

Трещина же по блокам идёт, значит П20 и сетка не работают или их там нет.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, sidus сказав:

хто мав лопнути? фундамент? а якшо він лопнув, то мають же бути візуально тріщини, вірно? Як мені переконатись? Розривати в тому місці?
 

Такого типу стрічки в землі завжди лопають. Щоб не лопали, треба робити обсипку дренуючим матеріалом з обох боків, або утеплену обмостку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 минуты назад, sidus сказал:

35м.п.

Це много. Це балка довжиною 35 м.п та висотою 0.7 мп. Ось вона і тріснула. В мене робили розділ кожні 20 м.п Забійте та живіть з цим))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, yur43 сказал:

Такого типу стрічки в землі завжди лопають. Щоб не лопали, треба робити обсипку дренуючим матеріалом з обох боків, або утеплену обмостку.

добре, але ще раз задаю питання: як перевірити? десь мають же бути тріщина в тому місті візуально?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Gitan сказал:

Це много. Це балка довжиною 35 м.п та висотою 0.7 мп. Ось вона і тріснула. В мене робили розділ кожні 20 м.п Забійте та живіть з цим))

а чим робили розділ? деревом?
якшо тріснув фундамент, то блоки повело і просіло по блоках?
ну так, забив і живу з цим, але контруктивно він же не розвалиться?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, deemage сказал:

Трещина же по блокам идёт, значит П20 и сетка не работают или их там нет.

Ну как нет, если есть, повторю: я видел и фоткал весь процесс, все там есть.

Просто армируй не армируй, шов все равно слабее блока бетонного, логично?

Змінено користувачем sidus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, sidus сказал:

Ну как нет, если есть, повторю: я видел и фоткал весь процесс, все там есть.

Сколько слоёв П20 натягивали?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, deemage сказал:

Сколько слоёв П20 натягивали?

2 слоя было, на первом сетку затянули

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну тобто всі схиляються до думки, шо це тріснув фундамент саме через відсутніть демпферних розривів у ленті довжиною 35мп?
Ну візуально ж воно має бути помітно, вірно? 

Змінено користувачем sidus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, sidus сказав:

Ну візуально ж воно має бути помітно, вірно? 

Не обов'язково. У вас занадто мала висота фундамента над землею , і тріщину ви просто можете не помітити.  Ретельно перевірте весь фундамент (з обох боків) , а не тільки у місцях тріснувших блоків. Тріщина може бути будь-де. Тріщини добре видно , якщо змочити поверхню.

ІМХО. Фундамент дав осадку , а тріщини не видно  тому , що на поверхню фундамента виходить вже її волосяна частина , а основна в землі.

Заглиблення 60-70см потребує ущільнення , так як на такій глибині земля ще не достатньо всілась , немає цільника. Скоріш за все дно траншеї ви не ущільнювали. І , можу помилятись але араматуру 8мм в якості силової не використовують.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А хіба обов'язково повинна бути тріщина? Може фундамент тільки прогнувся на кілька мм, а розчин блоків не такий гнучкий і тріснув, і демфер у фундаменті тоді не врятує

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, yur43 сказал:

Паркан простояв одну зиму, 2022-2023рр. То Ви вважаєте шо саме цієї  зими грунт промерзав на 900мм і саме в цьому причина?

Вы все недооцениваете силу пучения грунта. Привожу пример:

...ландшафтники стелят на грунт геотекстиль, пристёгивают его к утрамбованному грунту дюбель-зонтами 100мм и сверху насыпают 50мм белых камешков, которые из Греции.

Так вот... каждой весной грунт полностью выталкивает эти зонтики даже сквозь камни.

Тоже самое происходит и с фундаментом, который не достаёт нижней границы зоны промерзания.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, andrey_ka сказал:

Не обов'язково. У вас занадто мала висота фундамента над землею , і тріщину ви просто можете не помітити.  Ретельно перевірте весь фундамент (з обох боків) , а не тільки у місцях тріснувших блоків. Тріщина може бути будь-де. Тріщини добре видно , якщо змочити поверхню.

ІМХО. Фундамент дав осадку , а тріщини не видно  тому , що на поверхню фундамента виходить вже її волосяна частина , а основна в землі.

Заглиблення 60-70см потребує ущільнення , так як на такій глибині земля ще не достатньо всілась , немає цільника. Скоріш за все дно траншеї ви не ущільнювали. І , можу помилятись але араматуру 8мм в якості силової не використовують.

А під ущільненням розуміється слой піску + трамбовка?  Ми робили невеличку подушку і проливали іі водою. Грунти теж не сильно пучиністі, супесь і трохи суглинків в основному. 

8мм арматура була використана, тому шо вона вже була, залишки. Але наче перекрили діаметр кількістю

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...