Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи можна підключити електрику від сусіда?

Lexis

Рекомендовані повідомлення

Чи можна тимчасово на рік, підключити електрику від сусіда?
Чи існують якісь обмеження на таке підключення, чи не будуть за таке штрафувати?

До найближчого сусіда приблизно 200 метрів, якого діаметру необхідний кабель? Будинок знаходиться на краю села і до цеї пори для будови користувалися генератором, але вечором для невеликого освітлення та холодильника використовувати генератор не економно, а не власне підключення грошей не вистачає у зв'язку із складною фінансовою ситуацією.

Змінено користувачем Lexis
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Lexis сказал:

Чи існують якісь обмеження на таке підключення, чи не будуть за таке штрафувати?

штрафовать может и не будут, но если облэнерго увидит такое - сразу соседу отрежет электричество. По ихним правилам сосед не может никому давать электричество. 

можно взять 2 бухты алюминиевого кабеля сип 16 квадратов, например, и проложить его в земле. Выкопать траншею на 2 штыка лопаты, кабель засунуть в чёрную полиэтиленовую трубу (тоже 2 бухты) и кинуть в траншею. Стоить это всё будет столько что проще гонять генератор и не заморачиваться. Тем более что добрые односельчане настучат, и соседу приедут отрежут электричество - врядле он обрадуется

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, SPClientOM сказал:

По ихним правилам сосед не может никому давать электричество. 

А можно конкретнее? По каким Правилам?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Lexis сказал:

Чи можна тимчасово на рік, підключити електрику від сусіда?
Чи існують якісь обмеження на таке підключення, чи не будуть за таке штрафувати?

До найближчого сусіда приблизно 200 метрів, якого діаметру необхідний кабель? 

Насколько знаю, всё, что после счётчика - зона ответственности пользователей, не думаю, что РЭС может за это штрафовать. Нигде такого не видел и не слышал. На даче сосед лет десять пользовался нашим электричеством и никаких проблем не было. Прошлой зимой протянули кабель с соседом и запускали по очереди генераторы.
Насчёт сечения - можно посчитать.
Медный кабель 2,5 кв.мм. при линии 200 метров (то есть, общая длина двух жил 400 метров) имеет сопротивление 0,018 *400 /2,5 = 2,88 Ом
Если будете потреблять, скажем, мощность 2,2 кВт - это ток 10 Ампер - падение напряжения составит 28,8 Вольт.
То есть, если у соседа в сети будет 220В, у Вас - 191В.
Если заложить кабель сечением 4,0, сопротивление составит 1,8 Ом и при токе 10А падение составит 18 Вольт. 
Если ток будет 5 Ампер (1,1 кВт) падение будет вдвое меньше. Ну и так далее.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В якості роздумів. Як вже сказав engeneer:

28 хвилин тому, engeneer сказав:

Насколько знаю, всё, что после счётчика - зона ответственности пользователей...

РЕСу головне - щоб була оплачена спожита електрика. За що можуть спробувати попити крові: минулої зими один чоловік заводив генератор (витрачав бензин) і дозволяв бажаючим заряджати телефони, ну і там брав гроші на той самий бензин. Так його намагались притягнути за торгівлю електрикою без лицензії. Тобто можуть почати розмови: "А як ви розраховуєтесь за спожиту електрикою з сусідом?" Думаю, що тут треба РЕСу запропонувати довести, що була торгівля електрикою. Як Ви будете розраховуватись - то Ваші справи, але треба бути готовим до: "Ніякої торгівлі не було, такий хороший сусід, таку дрібницю споживає, то я сам зробив переноску. А, що, то чужа ділянка?  Ну так сусід мені буде продавати ту ділянку, ми практично домовились, вона практично моя і електрика там - моя..."

Змінено користувачем Вячеслав_В
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Вячеслав_В сказал:

Ну так сусід мені буде продавати ту ділянку, ми практично домовились, вона практично моя і електрика там - моя...

А ще краще, "вчора, підключили переноску, буквально на п'ять хвилин, людині було дуже зле, питання життя і смерті, а сьогодні просто банально забули змотати кабель.....".

Тільки так, і ніяк по іншому з ними не треба розмовляти.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, SPClientOM сказал:

но если облэнерго увидит такое - сразу соседу отрежет электричество

7 років - "політ нормальний".

І Обленерго, і представники РЕСу бачили - лише спитали, чи не до лічильника приєдналися.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В нас два масива через дорогу один від одного, олин не електрифікований. То десь 4 будинки так підключенні, один метрів 400-500, і так десь п'ять років 

Змінено користувачем gendruk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як власник ділянки, що надав сусіду можливість користуватись електрикою, сплачує за споживання?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

А як власник ділянки, що надав сусіду можливість користуватись електрикою, сплачує за споживання?

видимо по счетчику

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, igorrius сказав:

видимо по счетчику

😂:pozor:

В тому і було питання. Яким чином сплачується рахунок, якщо на лічильнику загальне споживання?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, allanek сказав:

Яким чином сплачується рахунок, якщо на лічильнику загальне споживання?

А в чім проблема купити на базарі любий лічильник і поставити його на подовжувач до сусіда?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, allanek сказал:

😂:pozor:

В тому і було питання. Яким чином сплачується рахунок, якщо на лічильнику загальне споживання?

а что мешает счетчик поставить , что будет считать соседское потребление ?

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, porterlv сказав:

А в чім проблема купити на базарі любий лічильник і поставити його на подовжувач до сусіда?

Не знаю. Не було такого ні в мене, ні в знайомих, тому і питаю, як рахують споживання в таких випадках. Був випадок, коли будувався новий сусід на ділянці, що не мала електрики. То він підключився до лічильника іншого сусіда. Але так і не скористався цім підключенням, вирішив проблему зі світлом по-іншому. Докупив кВати на садовий трансформатор та взяв собі якусь кількість. Мабуть, це йому коштувало дешевше, ніж ставити окремий трансформатор собі на ділянку.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, allanek сказав:

Не знаю. Не було такого ні в мене, ні в знайомих, тому і питаю, як рахують споживання в таких випадках. Був випадок, коли будувався новий сусід на ділянці, що не мала електрики. То він підключився до лічильника іншого сусіда. Але так і не скористався цім підключенням, вирішив проблему зі світлом по-іншому. Докупив кВати на садовий трансформатор та взяв собі якусь кількість. Мабуть, це йому коштувало дешевше, ніж ставити окремий трансформатор собі на ділянку.

Якщо сусід згоден "поділитися" енергією, то купляєте лічильник самий дешевий (це до 1000грн), вішаєте його у сусіда і від нього прокладаєте кабель. З сусідом розраховуєтесь по вашому лічильнику

Але для сусіда настануть скрутні часи якщо в нього 16-25А і одна фаза.

Удвох вам буде замало струму.

Змінено користувачем Сергей Стрельник
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, Сергей Стрельник сказав:

Удвох вам буде замало струму.

Та ні, мені струму вистачає, бо маю 50кВт на ділянку. Запитала, тому що читаю тут різні версії. Тож стало цікаво, як люди, що діляться електрикою, сплачують за споживання. Добре, купується лічильник та рахується окремо. Тоді ще питання, як воно рахується, якщо в сусіда-донора є тариф "день-ніч" або стоїть СЕС та  оформлено ЗТ? Сусіду, що користується від сусіда-донора, лічильник буде рахувати споживання по якому тарифу? По звичайному? Зараз часи буремні, тож треба розуміти, які варіанти та як влаштовані.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, allanek сказав:

Та ні, мені струму вистачає, бо маю 50кВт на ділянку. Запитала, тому що читаю тут різні версії. Тож стало цікаво, як люди, що діляться електрикою, сплачують за споживання. Добре, купується лічильник та рахується окремо. Тоді ще питання, як воно рахується, якщо в сусіда-донора є тариф "день-ніч" або стоїть СЕС та  оформлено ЗТ? Сусіду, що користується від сусіда-донора, лічильник буде рахувати споживання по якому тарифу? По звичайному? Зараз часи буремні, тож треба розуміти, які варіанти та як влаштовані.

буде звичайний однотарифний лічильник і розрахунок з Вами по денному тарифу

лічильнику всеодно що там у вас, він рахує тільки струм який пропускає через себе в напрямку до сусіда

це найпростіший варіант, сам так користуюсь вже другий рік

бо через клятих кацапів все йде шкереберть

Змінено користувачем Сергей Стрельник
  • Дякую 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, allanek сказал:

Та ні, мені струму вистачає, бо маю 50кВт на ділянку. Запитала, тому що читаю тут різні версії. Тож стало цікаво, як люди, що діляться електрикою, сплачують за споживання. Добре, купується лічильник та рахується окремо. Тоді ще питання, як воно рахується, якщо в сусіда-донора є тариф "день-ніч" або стоїть СЕС та  оформлено ЗТ? Сусіду, що користується від сусіда-донора, лічильник буде рахувати споживання по якому тарифу? По звичайному? Зараз часи буремні, тож треба розуміти, які варіанти та як влаштовані.

Я, спочатку, думав, що приколюєтесь.... Але ні.

youtu.be/UrQbp-wliHQ?si=iHIe9LOvkWnL9Yid

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні. не приколююсь. Я ніколи не стикалась з таким і ніколи не замислювалась з цього приводу. Якщо є така тема і є люди, що мають досвід, простіше всього  запитати про це, ніж домислювати, що та як.

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

47 минут назад, allanek сказал:

як люди, що діляться електрикою, сплачують за споживання.

Если с соседом нормальные отношения, то не обязательно прям до киловатта высчитывать.

Берем среднюю за год, и все что сверху платит акцептор)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не приколююсь. Що це за місцевий форумний божевільний, що ставить дізлайки з незрозумілої логіки? Йому це лікар прописав- якась кількість дізлайків за добу, щоб заспокоїтись, чи він просто дурний і ніяке лікування не приносить полегшення? 

  • Лайк 1
  • Хаха 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, DimaF сказав:

Если с соседом нормальные отношения, то не обязательно прям до киловатта высчитывать.

Берем среднюю за год, и все что сверху платит акцептор)

а навіщо вираховувати середнє за рік і як саме без лічильника?

тут можна прогоріти навіть, якщо сусід попадеться з хитрою ж...ю))))

Тільки що, allanek сказав:

Не приколююсь. Що це за місцевий форумний божевільний, що ставить дізлайки з незрозумілої логіки? Йому це лікар прописав- якась кількість дізлайків за добу, щоб заспокоїтись, чи він просто дурний і ніяке лікування не приносить полегшення? 

не звертайте на нього увагу

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, DimaF сказав:

Берем среднюю за год, и все что сверху платит акцептор)

 Ні, погана думка. Краще мати прозорі фінансові стосунки.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Сергей Стрельник сказав:

не звертайте на нього увагу

Та я вже зрозуміла. Сьогодні в нього план по дізлайкам моїм дописам. Враження, що відкрив мій профіль і пішов по всім дописам підряд. Яка цікава тваринка. Він тільки дізлайки ставить, чи ще і писати вміє?

  • Лайк 1
  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...