Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Підключення генератора лише до частини споживачів будинку

AnMig

Рекомендовані повідомлення

5 минут назад, igorrius сказал:

УЗО сравнивает токи,  заземлена фаза или нет- ему все равно. Работать будет

Тут є "лост ін транслейшен", воно працювати буде але витоку токів не буде (за реалістичний умов) якщо зробити так як перший раз намальовано(а не так як треба топікстартеру) просто звукарь в своїй власній манері увірвався в середину заруби не внікаючи

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, standov сказал:

Тут є "лост ін транслейшен", воно працювати буде але витоку токів не буде

что такое вытоки току ?

ну раз никого током не бьет- нет вытока,  УЗО и не сработает.

а как вдруг кто то попал под удар ,  ток идет через него на землю - то УЗО сработает ( если ток достигнет ток сработки ).

 

Змінено користувачем igorrius
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, igorrius сказал:

что такое вытоки току ?

ну раз никого током не бьет- нет вытока,  УЗО и не сработает.

а как вдруг кто то попал под удар ,  ток идет через него на землю - то УЗО сработает ( если ток достигнет ток сработки ).

 

Ну про то і мова що в ізольованій системі якщо просто торкнутися то "не іб..т"(с), але в людини дві ручки, дві ножки, багато пальчиків, сама людинка творча на створення собі проблем а діфзахисту то якось пофіг за гальваничний зв'язок якщо людина знайшлась творча

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, igorrius сказав:

УЗО сравнивает токи,  заземлена фаза или нет- ему все равно. Работать будет

В даному випадку не всеодно. Намалюйте схему: генератор з виводами обмотки, які не висаджені на PE-шину-ПЗВ-бойлер. В бойлера пробиває ТЕН і потенціал зявився корпусі бойлера. Що буде з ПЗВ?

Змінено користувачем Дед Звукарь
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Дед Звукарь сказал:

В даному випадку не всеодно. Намалюйте схему: генератор з виводами обмотки, які не висаджені на PE-шину-ПЗВ-бойлер. В бойлера пробиває ТЕН і потенціал зявився корпусі бойлера. Що буде з ПЗВ?

Давайте намалюємо іншу картину, у вас з генератора ізольованого пробиває один з виводів на щит куди заходить проводка і де стоїть наприклад той самий дифзахист, прийшов майстер в футболці сперся на щит, його не стукнуло бо система ізольована він собі далі працює, він рукою поліз в щит і лапає чогось що з іншої сторони відносно навантаження. Що буде?

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Дед Звукарь сказал:

В даному випадку не всеодно. Намалюйте схему: генератор з виводами обмотки, які не висаджені на PE-шину-ПЗВ-бойлер. В бойлера пробиває ТЕН і потенціал зявився корпусі бойлера. Що буде з ПЗВ?

ну если корпус , как положено, заземлен- будет утечка тока на землю , узо увидит эту утечку тока - и сработает

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, igorrius сказал:

ну если корпус , как положено, заземлен- будет утечка тока на землю , узо увидит эту утечку тока - и сработает

Неа) якщо система справді повінстю ізольована. Бо тут ви просто підтягнули її до землі. Але ще раз, це не проблема діфзахисту, це "проблема" системи, в якій можна створити таки ситуації що діф відпрацює, тому діфу пофіг на наявність або відсутність гальванозв'язку, його робота порівнювати, і він то робить доки є коло

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, igorrius сказав:

ну если корпус , как положено, заземлен- будет утечка тока на землю , узо увидит эту утечку тока - и сработает

Ні, обмотки генератора "висять" в повітрі, тобто не мають гальванічного звязку з землею. Відповідно на вторинній обмотці дифтрансформатора ПЗВ струм дорівнює 0.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Дед Звукарь сказал:

Ні, обмотки генератора "висять" в повітрі, тобто не мають гальванічного звязку з землею. Відповідно на вторинній обмотці дифтрансформатора ПЗВ струм дорівнює 0.

Ви пцтаик причину і наслідок, на вторинній обмотці струм дорівнює нулю не тому що нема гальванозв'язку а тому що нема витоку по іншому колу. Якщо я однією рукою візьмусь за один контакт до діф захиста а другою за інший "після* то ток вторинної обмотки з'явиться а гальванозв'язок ніт

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, standov сказав:

Ви пцтаик причину і наслідок, на вторинній обмотці струм дорівнює нулю не тому що нема гальванозв'язку а тому що нема витоку по іншому колу. Якщо я однією рукою візьмусь за один контакт до діф захиста а другою за інший "після* то ток вторинної обмотки з'явиться а гальванозв'язок ніт

Ви все правильно пишете, просто я на ситуацію дивлюсь в контексті даного топіка.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, standov сказал:

Неа) якщо система справді повінстю ізольована. Бо тут ви просто підтягнули її до землі

значит и током не будет бить , если стоишь на земле и схватился за фазу от генератора ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Дед Звукарь сказал:

Ви все правильно пишете, просто я на ситуацію дивлюсь в контексті даного топіка.

В контексті даного топіка дірка генератора заземлена, топікстартер починав з куточку вбитого в землю в процесі перейшли до загальної заземленої нейтралі)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, igorrius сказал:

значит и током не будет бить , если стоишь на земле и схватился за фазу от генератора ?

Ніт, в цьому основний бенефіт ізольованих систем 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Дед Звукарь сказал:

Ні, обмотки генератора "висять" в повітрі, тобто не мають гальванічного звязку з землею. Відповідно на вторинній обмотці дифтрансформатора ПЗВ струм дорівнює 0.

значит и узо не нужно, раз током  ударить не может , когда стоишь на земле и за фазу схватился ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, igorrius сказал:

значит и узо не нужно, раз током  ударить не может , когда стоишь на земле и за фазу схватился ?

По перше тут система не ізольована, то топікстартер нарисовав криву схему яку одразу виправили. По друге ізольовані системи значно безпечніше але не є 100% безпечним, я вище розмалював кейс коли таки ї-не. А вже ставити чи не то таке, дифзахист ізольованих систем це цікава теоретична штука для академічного вивчення )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Трохи важко слідкувати за дискусією, оскільки не розуміюся в цьому. Але підсумую:
В моїй схемі тут пропала електрика від міста. Дбж перейшов на акб, нуль отримує з міста, заземлення з загальної шини заземлення. Котел довольний.
Включаю генератор на іншій лінії. Нуль і фаза лінії обрубані від міста, заземлення з загальної шини заземлення.
Генератор: корпус заземлений на загальну шину заземлення. Жоден його вихід не заземлений/не занулений. Прилади не фазозалежні - всі прилади довольні.
Але є проблема що при роботі від генератора немає захисту від удару струмом, оскільки дифавтомат може не спрацювати.

Варіанти:
1. лишити так як є, з надією що все буде добре
2. заземлити один вихід генератора на загальну шину заземлення
3. під'єднати один вихід генератора до міського нуля

Пиатння:
а) Якщо варінт 2 або 3. Чи несе воно якісь ризики для другої лінії (дбж з котлом), оскільки вона підключена до міського нуля теж і до загальної шини заземлення. Якщо так, то чи не кращий варіант: залишити генераторну лінію без ДА?
б) Чи можу я перевірити чи спрацює ДА від генератора якось? Наприклад після генератора й ДА закоротити одну з фаз на зеземлення? Чи це не той варіант? Або кнопка "тест"?

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, igorrius сказав:

значит и узо не нужно, раз током  ударить не может , когда стоишь на земле и за фазу схватился ?

2 нюанси:

1. ПЗВ згідно норм повинно бути.

2. В житловому фонді електроустановки повинниі бути з глухозаземленою нейтраллю.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добавлю до попереднього мого поста.
Варіант 4: Зробити "міні" заземлення суто для генератора і один з його виходів під'єднати до нього? Наприклад кутник 3мм 40*40. 2 метри - забити в землю?
Може варіант тупий, але чи не краще це ніж зовсім без ПЗВ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, AnMig сказал:

1. лишити так як є, з надією що все буде добре

Я вам тако скажу ,поспілкувавшись з знайомими в своїй окрузі ,ніхто у наших краях і не знае шо таке діф,узо ,я собі то поставив,а багато людей не знають що це таке і з чим їдять ,та і у вас лише на освітлення генератор ,тож думаю не підете лампочки крутити ,коли не буде основної мережі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Asot сказал:

і не знае шо таке діф,узо

то шо вони не знають не означає що в них того нема, бо переважно щити люди збирають не самі і не багато є бажаючих в то втикатися, але інколи електрики все-ж ставлять, як мінімум на мокрі зони

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, Дед Звукарь сказал:

2 нюанси:

1. ПЗВ згідно норм повинно бути.

2. В житловому фонді електроустановки повинниі бути з глухозаземленою нейтраллю.

так если не заземлять нейтраль - более безопасно то зачем решили все таки заземлять ?

в чем сакральный смысл заземления нейтрали, если это делает электросеть более опасной для человека ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, AnMig сказал:

Пиатння:

підтяніть вихід генератора до землі або нейтралі від міста (в цьому варіанті вхідне пзв має бути винесено після об'єднання) і не вигадуйте собі пригод, але це вже казали разів 10

 

21 минуту назад, AnMig сказал:

Чи можу я перевірити чи спрацює ДА від генератора якось? Наприклад після генератора й ДА закоротити одну з фаз на зеземлення? Чи це не той варіант? Або кнопка "тест"?

кнопка тест спрацює, "я вам гарантую це", закорочення фази на землю якшо генератор ізольований не спрацює

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, igorrius сказал:

так если не заземлять нейтраль - более безопасно то зачем решили все таки заземлять

1. бо є фазозалежні прибори
2. бо мати в одній хаті одночасно ізольовану та не ізольовану систему  це як мінімум не зручно )

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, igorrius сказав:

так если не заземлять нейтраль - более безопасно то зачем решили все таки заземлять ?

в чем сакральный смысл заземления нейтрали, если это делает электросеть более опасной для человека ?

Класи напруг 6/10/20/35кВ доводять що ізольована нейтраль не така вже й безпечна.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, standov сказав:

то шо вони не знають не означає що в них того нема, бо переважно щити люди збирають не самі і не багато є бажаючих в то втикатися, але інколи електрики все-ж ставлять, як мінімум на мокрі зони

Чесно - не хотів це питання піднімати, бо випадкові люди читаючи тему можуть неправильні висновки зробити. Але тихенько для себе вирішив що ізолювати генератор буде в моєму випадку пріоритетніше по трьох причинах: 1. ніхто не підтвердив що заземлення/занулення клем генератора повністю безпечна процедура, якщо на іншії лінії до цього ж заземлення і нуля підключений котел який мені дуже дорого обійшовся 2. ПЗВ в будинку є - його не буде лиш при роботі від генератора і я дуже надіюся що це буде рідко і на короткий час. 3. майже 4 десятки прожив без ПЗВ. І більшість моїх сусідів/знайомих такого не мають (як хтось писав вище) - восновному радянська спадщина. Наголошую - розумію що це неправильно

9 хвилин тому, standov сказав:

підтяніть вихід генератора до землі або нейтралі від міста (в цьому варіанті вхідне пзв має бути винесено після об'єднання) і не вигадуйте собі пригод, але це вже казали разів 10

Ще раз: це ніяких ризиків не несе? Теж запитував разів 10, але так відповіді і не отримав

Змінено користувачем AnMig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...