Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

В чём причина "плохого" синуса?

Oleg_Igorewich

Рекомендовані повідомлення

Уважаемые специалисты и опытные профессионалы,

скажите, пожалуйста, в чём может быть причина таких искажений синусоиды во внешней сети?

Искажения выражаются в изломе переднего фронта, который держится около секунды, потом выравнивается. Через секунду происходит излом спадающего участка и тоже длится около секунды. Потом повторяется. И так днём и ночью, сутками напролёт уже примерно три недели. Иногда искажение "сбивается с ритма" и пропускает несколько циклов, после чего опять за своё.

Все приборы в доме, в которых есть трансформаторы, обмотки, сердечники - всё то, что может гудеть - гудят. Тембр гудения меняется в соответствии с изменениями искажений синусоиды.

Иногда излом становится более выраженным и тогда срабатывает защита некоторых приборов (например, SNA5000 переключается на аккумуляторы, потому что такую сеть не воспринимает как сеть).

Очень прошу ответить тех, кто с подобным сталкивался, подсказать причину появления и возможные методы устранения этого дефекта.

Приветствуются также любые гипотезы в отношении природы этих искажений.

P.S. Прилагаю осциллограмму и видео с экрана осциллографа. Я думал, что сошёл с ума я или мой осциллограф. Но аналогичную картину я вижу на двух разных осциллографах, и нечто подобное наблюдает мой сосед на параллельной улице.

 

изображение_viber_2023-10-27_10-30-36-897.jpg

Змінено користувачем Oleg_Igorewich
уточнение данных о периоде искажений
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Географічно ви де? Може ви не в мережі а живлять вас від якого дизель генератора аварійного великої потужності...

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Регулятор потужності, імпульсні блоки живлення, в тому числі потужні UPS. 

А здебільшого все чере погану лінію. 

 

Міряйте у сусідів. Ближче до ТП

Змінено користувачем Dalet
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо приватний сектор, і промислових обєктів нема на лінії, то шукайте сусіда з котлом якому приліпили тиристорний регулятор потужності

  • Лайк 2
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, porterlv сказал:

еографічно ви де? Може ви не в мережі а живлять вас від якого дизель генератора аварійного великої потужності...

Київська область, Вишгородський район. Живимося (кількадесят будиночків) від трансформатора на 320кВА, який підключено до лініі 6 кВ, що в свою чергу через трансформатори підключена до 110 кВ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Dalet сказал:

Якщо приватний сектор, і промислових обєктів нема на лінії, то шукайте сусіда з котлом якому приліпили тиристорний регулятор потужності

Так, приватний сектор. Ваша версія дуже ймовірна. Бо спотворення з'явилися разом із першими холодами, тобто сусід міг мати потребу увімкнути котел....

Якщо навіть знайду того бешкетника, то навряд чи я зможу відліпити його тиристорний регулятор потужності... :-(

 

На жаль проти таких спотворень безсилий навіть дуже сильно розрекламований стабілізатор QUANT-9, інверторний, із нібито "подвійним перетворенням"... :-(

 

Дуже дякую за Вашу відповідь!

 

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

Якщо навіть знайду того бешкетника, то навряд чи я зможу відліпити його тиристорний регулятор потужності...

ну але ж можна скаргу написати - використання не сертифікованого приладу обігріву, що порушує дійсні параметри електромережі

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

На жаль проти таких спотворень безсилий навіть дуже сильно розрекламований стабілізатор QUANT-9, інверторний, із нібито "подвійним перетворенням"... :-(

.....дайте мені лікарства від всього. 

Тут нема нічого дивного, бо дані спотворення вводять процесор стаба в ступор. Він не розуміє що то в нього за мережа. 

В мене таке було, але там UPS сам себе заганяв у дупу, і писав 150Гц на вході. Бо ота закарлючка в нулі, ним рахувалася як перехід через нуль, а по ним він рахував частоту))))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, Dalet сказал:

Бо ота закарлючка в нулі, ним рахувалася як перехід через нуль, а по ним він рахував частоту))))

Дуже вірогідно, що Luxpower SNA-5000 саме так визначає наявність придатної мережі, тому й клацає релюхою постійно. Надовго його так не вистачить. Тож я замовив перемикач, буду вручну вимикати SNA, запускати на дом прямо з QUANT'а. При цьому я втрачаю дуже слушні переваги SNA у період відключень та перебоїв в електропостачанні, коли він працює як ДБЖ.

Є ще варіанти, але то таке, що боязко:

1. Завести зовнішню мережу в SNA через вхід для генератора. Там допуски якості току ширші, але невідоме, які саме. Від звичайного бензогенератора RZTK-3500Е він працює. Може працюватиме і від такої мережї.

2. Напругу з мережі подати на вхід другого MPPT контролеру SNA через випрямляч. Але як мппт-контролер ставитиметься до пульсуючої напруги? Без навантаження можна відфільтрувати пульсаціі конденсаторами. Але при навантаженні у кілька кіловатт , мабуть потрібно буде мати ємність у кілька фарад... А напруга буде 220*1.4=308 В + запас на виброси та надійність. Робоча напруга конденсаторів потрібна десь 350..400В...

Да і результуючий ККД такого рішення буде сумнівний. На діодних мостах певно можна буде яєчню смажити зі шкварками, аби енергія задарма не втрачалася. :-)

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Oleg_Igorewich сказал:

Дуже вірогідно, що Luxpower SNA-5000 саме так визначає наявність придатної мережі, тому й клацає релюхою постійно. Надовго його так не вистачить. Тож я замовив перемикач, буду вручну вимикати SNA, запускати на дом прямо з QUANT'а. При цьому я втрачаю дуже слушні переваги SNA у період відключень та перебоїв в електропостачанні, коли він працює як ДБЖ.

Є ще варіанти, але то таке, що боязко:

1. Завести зовнішню мережу в SNA через вхід для генератора. Там допуски якості току ширші, але невідоме, які саме. Від звичайного бензогенератора RZTK-3500Е він працює. Може працюватиме і від такої мережї.

2. Напругу з мережі подати на вхід другого MPPT контролеру SNA через випрямляч. Але як мппт-контролер ставитиметься до пульсуючої напруги? Без навантаження можна відфільтрувати пульсаціі конденсаторами. Але при навантаженні у кілька кіловатт , мабуть потрібно буде мати ємність у кілька фарад... А напруга буде 220*1.4=308 В + запас на виброси та надійність. Робоча напруга конденсаторів потрібна десь 350..400В...

Да і результуючий ККД такого рішення буде сумнівний. На діодних мостах певно можна буде яєчню смажити зі шкварками, аби енергія задарма не втрачалася. :-)

 

 

або глянути що там на інших фазах

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Oleg_Igorewich сказал:

2. Напругу з мережі подати на вхід другого MPPT контролеру SNA через випрямляч. Але як мппт-контролер ставитиметься до пульсуючої напруги? Без навантаження можна відфільтрувати пульсаціі конденсаторами. Але при навантаженні у кілька кіловатт , мабуть потрібно буде мати ємність у кілька фарад... А напруга буде 220*1.4=308 В + запас на виброси та надійність. Робоча напруга конденсаторів потрібна десь 350..400В...

мррт плацює з генератором струму, тобто з джерелом в якого є обмеження по струму. мережа таким по суті не є ( в рамках бажаних інвертором)

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Dalet сказав:

UPS сам себе заганяв у дупу, і писав 150Гц на вході

Ловив аналогічне від китайського генератора на АРС RS1500. 

1 година тому, Dalet сказав:

з джерелом в якого є обмеження по струму. мережа таким по суті не є

Варіант таки цікавий але хто буде готовий експериментувати на великих потужностях?

По логіці, алгоритм роботи МРРТ передбачає любі провали як по струму так і по напрузі. Тому, ризики мінімальні.

Болючим питанням є безпечність одночасного заживлення входу інвертора і МРРТ через міст від одної мережі (чи не вилізе гальванічний зв'язок боком чи аварією???). Ну і МРРТ плавно і повільно набирає потужність тобто, зловивши провал, якийсь час з виходу інвертора потужності може не вистачати (смоктатиме з батареї, що є не поганим варіантом.) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А десь поруч станцію мобільного звязку або щось подібне не втулили випадково? Бо іноді, навіть при невеликій споживаній потужності, воно може псувати синусоїду. Взагалі це щось тиристорне/симісторне/імпульсне, що циклічно працює. Подумайте які поруч є виробництва - можливо проблема звідтіля випливає. Доречі спотворення можуть пролазити і зі сторони 10 і навіть 110кВ.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, porterlv сказал:

Тому, ризики мінімальні.

сміливо. Особливо враховуючи як включено транзистора в МРРТ))))

Тобто Ви хочете сказати що обмеження струму КЗ по входу МРРТ то суто дурня виробника?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Dalet сказав:

Тобто Ви хочете сказати що обмеження струму КЗ по входу МРРТ то суто дурня виробника?

Я не кажу, а запитую. Бо власне маю страхи... Про струм КЗ МРРТ не зрозуміло. Адже як буде КЗ на вході, то на інверторі буде нуль а струм КЗ таки на панелях, як на джерелі. Мені видається/хочеться вірити, що вказаний макс. струм по МРРТ задається не джерелом а схемою контролера інвертора.

Як воно по факту - я хз. Щойно хапнув плату китайця, що під рукою - після вхідного фільтру МРРТ і дроселем перетворювача росте датчик струму ("Хол").

Тобто, як мінімум, мізки інвертора знають фактичний струм по входу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, porterlv сказал:

Я не кажу, а запитую. Бо власне маю страхи... Про струм КЗ МРРТ не зрозуміло. Адже як буде КЗ на вході, то на інверторі буде нуль а струм КЗ таки на панелях, як на джерелі. Мені видається/хочеться вірити, що вказаний макс. струм по МРРТ задається не джерелом а схемою контролера інвертора.

Як воно по факту - я хз. Щойно хапнув плату китайця, що під рукою - після вхідного фільтру МРРТ і дроселем перетворювача росте датчик струму ("Хол").

Тобто, як мінімум, мізки інвертора знають фактичний струм по входу.

подивіться схему включення транзистора в МРРТ, там все чітко намальовано

 

 

14 минут назад, porterlv сказал:

Мені видається/хочеться вірити, що вказаний макс. струм по МРРТ задається не джерелом а схемою контролера інвертора.

а може спроможність транзистора пропустити через себе струм обмеженої величини.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Dalet сказал:

що обмеження струму КЗ по входу МРРТ

Згоден. Ризиково. Не буду так робити. Обмеження в МППТ і за струмом (13А), і за напругою (450В) , і за потужністю (3200Вт). І пульсаціі також не на користь підуть.

 

А про гальванічний зв'язок, то ні, я збирався з мережі через випрямляч подавати виключно на вхід МППТ. На вхід, призначений для мережі, вже нічого не давати....

 

А проблема-таки дуже погана. Бо зараз Сонечко добре світить, а підмішування погано працює. Від мережі йде велике споживання. Зазвичай такого раніше не було.... Сонце повністю тримало будинок і з мережі було нуль Ватт. Зараз, коли відключаю мережу, то будинок живиться цілком від Сонця, синусоіда гарнесенька. Тільки но під'єдную мережу - синус псується і йде велике споживання з мережі....

 

 

  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Dalet сказав:

подивіться схему включення

Я ті схеми на пам'ять знаю...

 

2 хвилини тому, Dalet сказав:

а може спроможність транзистора пропустити через себе струм обмеженої величини

Струм через дросель наростає не миттєво. Контролер може (і контролює) максимальне значення і результуючий викид ЕРС зміною часу відкриття транзистора і періодичністю його відкриття. Тому я вас не розумію...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Oleg_Igorewich сказав:

А про гальванічний зв'язок, то ні, я збирався з мережі через випрямляч подавати виключно на вхід МППТ. На вхід, призначений для мережі, вже нічого не давати....

Тоді залишилося розкрити питання необхідності чи її відсутності обмеження струму. Пульсації низькочастотні там проблемою бути не повинні. Сонце/хмари - воно заточене під зміни параметрів входу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, porterlv сказал:

Струм через дросель наростає не миттєво. Контролер може (і контролює) максимальне значення і результуючий викид ЕРС зміною часу відкриття транзистора і періодичністю його відкриття. Тому я вас не розумію...

тоді не буду і продовжувати, нема сенсу. треба підключати і ..... в добру путь

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, porterlv сказал:

Контролер може (і контролює) максимальне значення і результуючий викид ЕРС зміною часу відкриття транзистора і періодичністю його відкриття.

Ви про роботу ШІМ-контролеру пишете? Будь ласочка, а де можна подивитися схему SNA-5000 від Luxpower, чи щось схоже. Бо сприймати його, як "чорний ящик" сірого кольору не дуже комфортно :)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Dalet сказал:

треба підключати і ..... в добру путь

:-)))

В мене є старий інвертор на 3.6кВт, з одним мппт-контролером. Можна буде на ньому потренуватися, якщо не вийде знайти гарну фазу чи вгамувати сусідський безлад....

 

І ще хотів запитати, чи нема у Вас схеми QUANT-9. Може з нього скоріше вдасться зробити "ліки від усіх болячок" ?

Там має бути найпотужніший інвертор із всіх, що в мене є. І я , чесно кажучі, вважав, що він має вирішувати будь-які проблеми мережі. Тобто, хоч постійний струм йому давай на вхід, хоч пульсуючий, хоч сінус, хоч меандр - а він все "наріже" на гарнюсенький синус, наче підсилювач D-классу...

Але ж виявилося, що ні....

 

P.S. А може в когось вже є досвід доробки та тюнінгу "Квантів" ?

 

 

 

Змінено користувачем Oleg_Igorewich
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Oleg_Igorewich сказав:

де можна подивитися схему SNA-5000 від Luxpower,

Я хз, семи як правило типові. Є декілька варіантів, тре дивитись, що у Вас по факту. Та й що вам та схема поможе?

8 хвилин тому, Dalet сказав:

тоді не буду і продовжувати, нема сенсу. треба підключати і ..... в добру путь

Сенс таки є. А підключати може бути дорого... Я вам не перечу, а просто ставлю під сумнів і аналізую Я хз можна чи ні...

Щойно дзвонив до знайогомо, він Теслу на АКБ дєрєбанити любить. Знаю, що він кидав високовольтний АКБ на вхід МРРТ і все працює штатно.

За його словами, інвертор впирається у свій заявлений максимум і просто не бере лишнього/більшого від АКБ. Яке саме в нього обладнання я хз.

Аксіомою є неприпустимість перевищення максимальної напруги по МРРТ входу.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Oleg_Igorewich сказал:

:-)))

В мене є старий інвертор на 3.6кВт, з одним мппт-контролером. Можна буде на ньому потренуватися, якщо не вийде знайти гарну фазу чи вгамувати сусідський безлад...

воно не має одразу згоріти, воно буде працювати, але прийде час..... і буде бадабум

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, porterlv сказал:

За його словами, інвертор впирається у свій заявлений максимум і просто не бере лишнього/більшого від АКБ. Яке саме в нього обладнання я хз

а мені потім носять по гарантії -  я нічого не включав, він вообще в коробці лежав, такий і був.........

 

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...