Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

В чём причина "плохого" синуса?

Oleg_Igorewich

Рекомендовані повідомлення

да ладно!

Нехватка мощности на приборе из-за низкого напряжения мало кого устроит

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тєлєку (і іншій техніці з ІБЖ) той стабілізатор як зайцю стопсигнал. Дрібні ІБЖ часто взагалі широковольтові 110 - 240 В п о паспорту і 90 - 250 працюють без проблем. А ті ІБЖ що і не широковольтові  - працююсь від 165 до 250 без проблем.

Якось у мене довготривало було 160 воль. УПС перейшов на АКБ і її висадив. А виявилося, що АТХ компа від 160 В працює напряму без проблем :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Крім стабілізації ще важлива така функція як захист від стрибків напруги і стаб з цим непогано впорається.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 23.01.2024 в 18:32, shneider_vova сказал:

хотілось би побачити конкретну модель котла та стабілізатора

Котел на фото. Здається, саме такий. А про стаб нічого не можу сказати. Він якийсь, як кажуть, старенький ноу-нейм, дуже важкий та великий, тому стоїть в іншому приміщенні, куди складно потрапити. Комутація для експериментів відбувалася з щитка з перемикачами, що був схожий на пульт керування невеличким ядерним реактором. Усі кількадесят перемикачів акуратнесенько підписано дрібним шріфтом. Взагалі все зроблено дуже якісно та красиво. Після того, що побачив, мені навіть соромно буде показати сусідові свої щитки....

 

Певно, що "мізки" котла можуть погано працювати без стабу.

І про стаб на слабкій лінії, що писали вище, то так, все вірно, він її геть просаджує.

І тут нема ніякого колдовства: просто закон збереження енергії. Якщо стаб підіймає напругу на виході, то для цього йому потрібен більший ток на вході.

І, про потужність. Цілком згоден з шановними дописувачами: при низькій напрузі у мережі без стабу потужність, що видають ТЕНи, буде нижчою, ніж зі стабом. Щоб дотягти потужність ТЕНів до номіналу, стаб відбиратиме з мережі більший ток. ККД стабу також не 100% :))) - це додаткові втрати.

 

Screenshot 2024-01-25 011927.png

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Dendnepr сказал:

Стабилизатор на маломощные, требовательные приборы ставится

Сначала я так и сделал. Стаб на 1кВт на котёл и холодильник. Но были проблемы.

Потом поставил стаб Квант-9 на входе в дом. Это сняло для меня все проблемы с просадками линии и периодическими выбросами по ночам до 280В. После стаба поставил инвертор SNA-5000. Это сняло частично проблемы, связанные с отключениями. Иногда включаем утюг, иногда стиралку. Но не одновременно всё да ещё с чайником и микроволновкой в придачу, конечно :))))

На скрине - типичный профиль энергопотребления (график мощности). В среднем около 400Вт, иногда пички бывают до 4кВт.

Председатель кооператива, когда давал разрешение подключиться , предупреждал, чтобы я не брал больше 5кВт. Стараемся соблюдать ограничение, а SNA-5000 нас дополнительно контролирует :))) Пищит, если перегрузка.

Я сначала хотел трёхфазно подключаться, но , когда узнал , какое ограничение, решил , что нет смысла.

2028823334_Screenshot2024-01-21164837.png.85d4bb181d8c1b10bad1e7fc80520fa5.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Фрай сказал:

Нехватка мощности на приборе из-за низкого напряжения мало кого устроит

Для котла із запасом потужності то не критично. Якщо є живлення "мізків" стабілізованою напругою, то дефіцит потужності ТЕНів автоматика просто відпрацює підвищенням потужності, адже регулювання здійснюється, як правило, по температурі зворотньої подачі теплоносія. Якщо вона низька - будуть просто додаватись додаткові ступені потужності. Якщо максимальної не вистачить - тоді так, буде деякий недогрів.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Vladdi сказал:

Якщо є живлення "мізків" стабілізованою напругою, то дефіцит потужності ТЕНів автоматика просто відпрацює підвищенням потужності

Цілковито з Вами згоден. І я був би дуже здивований, якщо б у  такому модерновому котлі живлення мізків не відбувалося б від стабілізовного блока живлення. Скоріш за все, імпульсного, як у телевізорі чи компютері. І, мабуть, мізки змогли б працювати від 110 до 280В на вході.  Але також дуже ймовірно, що зашитий в мізки алгоритм відключає котел при просадках по входу , навприклад, до 180В. Чому б ні?

А лінія нашої мережі, таке бува, що просідає і трохи нижче...

 

У мене без стабу насос не завжди стартує. Звичайнісінький "Водолій" 0.5-50У (960Вт).

 

Євріка! Ви мене своїм постом наштовхнули на думку, звідкіля береться ота болтанка "бу-бу--бу-бу", що її можна побачити на відео осцилограм.   Котел підключає додатковий ТЕН, лінія просаджується, напруга на вході в стаб знижується, стаб реагує - піднімає напругу на сходинку. На виході стабу напруга збільшується, котел відмикає ТЕНа. Лінія полегшується, напруга на вході стабу підвищується. Стаб скидує на одну сходинку. Котел бачить, що стало менше, знов додає ТЕН.... І так у циклі: бу-бу...бу-бу...

Це пояснює, щому якісь режими потужності котла впливають більше, а якісь менше: як "карта ляже" між сходинками стабілізації  та сходинками замовленої потужності ТЕНів.

 

Змінено користувачем Oleg_Igorewich
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

І я був би дуже здивований, якщо б у  такому модерновому котлі живлення мізків не відбувалося б від стабілізовного блока живлення.

Ті блоки живлення просто типові схеми достатньо високої ефективності перетворення, зараз це буквально кілька елементів, на відміну від зразків 30-ти річної давнини. Але проблема в тому, що розробники намагаються якомога більше спростити та здешевити пристрої, тому більшість схем живлення досить примітивні. До того ж у котлів є ще й насоси, продуктивність яких теж залежить від напруги. Тому, якщо майструвати правильну схему стабілізованого живлення, то в її склад потрібно включати і живлення двигунів насосів, а це вже зовсім інші потужності, там також є пускові струми, і т.ін. І все це тягне за собою чималий перелік схемних змін і, відповідно, суттєве збільшення вартості та складності блоків живлення.

49 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

Але також дуже ймовірно, що зашитий в мізки алгоритм відключає котел при просадках по входу , навприклад, до 180В. Чому б ні?

Оскільки заниження напруги впливає лише на потужність нагрівального елемента, то ніякої шкоди для нагрівальних елементів така ситуація не нанесе. На відміну від насосів, продуктивність яких також буде знижуватись із заниженням напруги живлення аж до їх неспроможності забезпечити потрібний тиск. А це вже аварійна ситуація. Занадто підвищена напруга навпаки, може призвести до швидкого перегріву котла якщо автоматика своєчасно не скине потужність, а потік теплоносія буде недостатнім. Щодо інших алгоритмів відключень за командою внутрішньої автоматики, то треба дивитись конкретні схеми, більшість популярних конструкцій мають дуже примітивні алгоритми. Ми на своїх великих об'єктах з електричним опаленням використовуємо повністю зовнішнє керування електричними котлами, із механізмів самих котлів використовуються тільки пускачі та ТЕНи, а все керування схемою опалення здійснюється зовнішніми контролерами (нам подобаються Honeywell), які обробляють датчики та вмикають ТЕНи за програмою в залежності від температури, часу доби, робочого або вихідного дня, тощо.

 

1 час назад, Oleg_Igorewich сказал:

стаб реагує - піднімає напругу на сходинку. На виході стабу напруга збільшується, котел відмикає ТЕНа. Лінія полегшується, напруга на вході стабу підвищується. Стаб скидує на одну сходинку. Котел бачить, що стало менше, знов додає ТЕН.... І так у циклі: бу-бу...бу-бу...

Цілком можлива ситуація, але цей коливальний процес може бути не такий вже й швидкий, бо, якщо зворотній зв'язок для автоматики котла (це стандартна схема) здійснюється за температурою зворотного потоку теплоносія, то доки не розігріється вся система, принаймні доки більш гаряча вода не оббіжить коло, перемикань не буде. Якщо ж там є ще якісь ланцюжки зв'язків регулювання, то так, можливі різні ситуації.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Vladdi сказал:

цей коливальний процес може бути не такий вже й швидкий, ...

Дуже вдячний Вам за зрозуміле пояснення складних процесів. Цілком згоден. "Бу-бу...бу-бу" скоріш відбувається з якихось інших причин, ніж я виклав у своїй гіпотезі. Короткий період (кілька секунд) та стабільність частоти справді натякають на інші механізми утворення, ніж я нафантазував.

 

Тримаємо за сусіда "кулачки", щоб йому якнайскоріше підключили газ. :)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Oleg_Igorewich сказал:

Євріка! Ви мене своїм постом наштовхнули на думку, звідкіля береться ота болтанка "бу-бу--бу-бу", що її можна побачити на відео осцилограм.   Котел підключає додатковий ТЕН, лінія просаджується, напруга на вході в стаб знижується, стаб реагує - піднімає напругу на сходинку. На виході стабу напруга збільшується, котел відмикає ТЕНа. Лінія полегшується, напруга на вході стабу підвищується. Стаб скидує на одну сходинку. Котел бачить, що стало менше, знов додає ТЕН.... І так у циклі: бу-бу...бу-бу...

Поздравляю, вы "открыли" автоколебания. Именно за это нужно вводить инквизицию (с кострами) относительно производителей стабилизаторов.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...