Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

В чём причина "плохого" синуса?

Oleg_Igorewich

Рекомендовані повідомлення

5 минут назад, porterlv сказал:

схемотехніку реалізувати на велику потужність

Мене влаштувало би 5-7кВт. (7 - то так, для страховки)

Про реалізуємость цієї схеми я виходжу з того, что існують недорогі інвертори на кшталт SNA-5000, в яких присутні всі потрібні для реалізації функціональні компоненти. Навіть є дещо для стабілізатора не потрібне. Тобто, можно вкластися дешевше, або при тій же ціні забезпечити більшу якість та надійність.

Серце всього - інвертор на 5кВт, котрий може добу за добою працювати на АКБ 48В. Є ? - Є !

Контролер заряду, що робить з постоянки від сонячних панелей 50В для заряду АКБ є ? - Є !!

Якійсь випрямляч чи БЖ, що робить із 220В АС тих же 50В для заряджання АКБ є ? - також Є !!!

Навіть є ще процесор, ППЗУ, якась ОС та ВіФі :)))

Тож хто заважає зробити з цих блоків гарний стабілізатор-"позашляховик" ?

Певно, треба цю ідею пропіхувати не сюди, а до Поднебесної.... Допоки китайці не зроблять щось таке, наші чухатися не почнуть. А шкода...

 

Тут фігурувало значення напруги 48-50В. То так їм довелося зробити, бо вони привїязувалися до АКБ.

Ми можемо прив'язатися до мінімальної напруги у мережі. Наприклад 110-120В і вважати це напругою нашої внутрішньої ВВ DС шини. Тобто, нехай вхідний імпульсний БЖ видає 120В. За рахунок більшої напруги ми зможемо зменшити струми і січення проводів. А можна одразу видавати 300В із запасом і з них потім "нарізати" наш синус 220. Ну то таке. Конструкторам треба тут спілкуватися з закупівельниками - які компоненти обійдуться дешевші: на великі струми, чи на великі напруги.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

Певно, треба цю ідею пропіхувати не сюди, а до Поднебесної.... Допоки китайці не зроблять щось таке, наші чухатися не почнуть. А шкода...

гугліть - Voltronic King 5000

я везу, але аж на лютий 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Dalet сказал:

гугліть - Voltronic King 5000

Voltronic Power Axpert King 5000-48 48V -це той чи не той?

Screenshot 2023-11-20 193543.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

Voltronic Power Axpert King 5000-48 48V -це той чи не той?

Screenshot 2023-11-20 193543.png

головне не зовнішність, головне внутрішність))) схоже, але не дуже

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви ж в котеджному містечку/дачному кооперативі? Чи є у Вас можливість вимикати сусідів по одному зовнішнім автоматом? Поговоріть з головою коореративу, так можна буде принаймні знайти сусіда що спотворює мережу.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Zak сказал:

в котеджному містечку/дачному кооперативі? Чи є у Вас можливість вимикати сусідів по одному

Так. З Головою ведемо перемовини і з нашим місцевим "електриком". Електрик не розуміє, про що я йому кажу, і хто то такий отой синус. Для нього: "Напруга є? - Є!!! Всьо чотко!"

:-)))

"Голова" буває тільки у вихідні... Ми його пиляємо третій тиждень. Він потроху розхитується... Візьмемо електрика з драбиною. Будемо спочатку вимикати по вулицях. Визначимо вулицю, то пойдемо по хатах...

 

Бо так неможливо. Вся альтернативна енергетика йде прахом. Із такою мережею "підмішування" не працює. Реле в інверторі клацає, як дурне. Інвертор ніяк тями не дійде, що йому робити. То батарею смика, то мережу. Сьогодні було сонячно. Мережу відключав - сонця на весь дім вистачало. А з мережею змішувати - зась.

  • Лайк 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановне панство, дякую за співчуття!

Подивиться, будь ласка, що робиться: SNA-5000, бідолашний, намагається використовувати оту потвору з мережі.... І це в нього то виходить.... То ні... То знов виходить.... То знов ні....

 

Зараз відімкну його від сонця, може йому полегшає... Я вже замовив перемикач, буду вручну відмикати SNA у "резерв", будиночок напряму до "Кванту" підключатиму. Тобто, залишаюся без функції ДБЖ.... Бо з такими фіртілями мережі можна втратити SNA назовсім через випрацювання ресурсу реле...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Експерімент з гібридом від ЕЛЕКС. Це релейно-сімісторний стабілізатор, у якому трансформатор з декількома виводами.

Він не видаляє потвору назовсім. Але трохи згладжує її зуб.

На відео гарно чути, як воно рипить...

Змінено користувачем Oleg_Igorewich
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а без стабілізаторів пробували ?

В мене напруга лінії 180-260в. Вся техніка працює.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 минут назад, yur43 сказал:

без стабілізаторів пробували ?

Звісно пробували. Перші осцилограми саме зі входу з мережі без нічого після. Не напругою єдиною, як то кажуть ;-) ...

Гострий "зуб" біля нуля колошматить усе, наче дурний.

Навіть славнозвісний QUANT-9, найкращий у своєму класі, не може його подолати....

 

Допоки "Квант" їздив у "відпустку" на тестування та профілактику, будинок спочатку був без стабу. Насос не міг стартувати. Довелося на насос кинути "ЕЛЕКС Гібрид-Н" тимчасово.

Змінено користувачем Oleg_Igorewich
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Oleg_Igorewich сказал:

Перші осцилограми саме зі входу з мережі

Нужны не осциллограммы, а спектр.

www.evm.ua/ru/uslugi/arenda-analizatora-kachestva-elektroenergii

Имея объективные данные можно прикинуть фильтр. Искать источник бесполезно - все по чуть-чуть.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 минут назад, Chatter сказал:

Нужны не осциллограммы, а спектр.

:-)))

Опытный специалист по 10сек видео осциллограммы выдал рекомендацию, что, где и как искать (см.выше). Дальше уже флейм и оффтоп по поводу стабов, их особенностей, специфике схемотехники. Что мне тоже весьма интересно.

А спектры с сертифицированными отчётами, подписями и печатями - это чтобы поставщика по судам затаскать и компенсацию ущерба получить.

Мне это не нужно. Я и на гарантиях на приборы как правило не настаиваю. "Кібернетика - наука не точна, назад гроші не вертає..." (С)Невідомий :)))

А фильтр? Таки, да! Примеры фильтров, пожалуйста, в студию! Рассмотрим с неподдельным интересом і неабияким задоволенням :-)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Oleg_Igorewich сказав:

А фильтр? Таки, да! Примеры фильтров, пожалуйста, в студию! Рассмотрим с неподдельным интересом і неабияким задоволенням :-)))

Є такі, але для промислового використання, бо дорого. Гугліть «статичний синхронний компенсатор».

  • Дякую 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

37 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

Опытный специалист по 10сек видео осциллограммы выдал рекомендацию, что, где и как искать

Именно так, осциллограмма это результат, причина - гармонические компоненты высоких порядков.

 

46 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

А спектры с сертифицированными отчётами, подписями и печатями - это чтобы поставщика по судам затаскать и компенсацию ущерба получить.

Мне это не нужно.

Нужно. Несинусоидальность напряжения, как показатель качества электроэнергии, оценивается через коэф. искажения и коэф. n-й гармонической составляющей напряжения, и они нормируются. Зная состав и величину отклонений можно перейти к следующему пункту:

 

48 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

А фильтр?

А фильтр считается под конкретные гармоники.

 

51 минуту назад, Oleg_Igorewich сказал:

Примеры фильтров, пожалуйста, в студию! Рассмотрим с неподдельным интересом і неабияким задоволенням

Да пожалуйста, выбирайте, скажете с чего захотите начать, я закину:

 

 

46cc630f703bd2253489bcb5836962ec.png

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, Chatter сказал:

А фильтр считается под конкретные гармоники.

Гармоники в моей сети де факто меняются с периодом в несколько секунд в широком спектре. Усреднённо можно охарактеризовать их состав и рассчитать параметры фильтра, кстати, для определённого диапазона мощностей нагрузки. Если Вы посмотрите формулы расчёта LC цепочек из дросселей и конденсаторов, то ток нагрузки там тоже фигурирует наряду с частотами гармоник.

Подход с выявлением спектра источника гармоник больше применим к защите сети от этого источника. То есть, фильтр нужен на стороне источника: на пром.предприятии с определённым набором оборудования. Не зря в каждом хорошем импульсном БП имеется фильтр на входе. Он там не для того, чтобы гармоники на заходили внутрь, а для того, чтобы импульсная помеха не "выскакивала" наружу, в сеть. Да , я полагаю, Вам это точно можно не рассказывать, поскольку Вы это знаете гораздо лучше меня и на практике сталкиваетесь если не ежедневно, то регулярно :-)))

Так вот. Возвращаясь к моей ситуации. Она похожа на поход к врачу по поводу гельминтной инвазии. Врач назначает много разных дорогущих анализов, чтобы точно выяснить, какие виды и подвиды гельминтов завелись в кишечнике пациента.... С умным видом рассматривает результаты проб, посевов и генетических экспериментов с антителами...  А потом берёт и назначает вормил или вермокс или оба два с интервалом в две недели. Потому что выбора-то особо и нет. Каков бы ни был глист, он всё равно сдохнет от любого из этих препаратов.

Точно так же и с гармониками. Какими бы они ни были, если ток сначала выпрямить, а потом промодулировать "высоковольтную шину", "нарезая" её на синус, то состав гармоник, который был на входе, уже не так важен.

 

P.S. Трансформаторный стаб тоже не помог. Зазубрина на синусе хотя и глаже, но всё равно SNA-5000 клацает своими релюхами, обалдевая от качества сети. :-)))

Кстати, как сделать такую зазубрину без активных элементов, используя чисто RLC, я не представляю. Точно так же есть сомнения, что фильтр без активных компонентов способен её убить. И, если даже он убъёт её в первой секунде цикла, то не факт, что не усилит дефект, который проявляется на третьей секунде... Гармоники-то плавают....

 

 

Касательно предложенных Вами материалов, буду очень признателен, если один из этих или оба два (из вышеперечисленных) Вы сможете прикрепить в тему:

(очень интересно почитать , каков подход, методики, формальная сторона и т.п.)

И ещё! За ссылку на Карташева - отдельная благодарность! Классик, который пишет понятно для дилетантов да так, что приятно читать. :-)))

Screenshot 2023-11-21 143630.png

Змінено користувачем Oleg_Igorewich
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Oleg_Igorewich сказал:

Опытный специалист по 10сек видео осциллограммы выдал рекомендацию

бо поки там ото тільки вписались, я з 2006 року міряю
IMG_20190521_134543.thumb.jpg.25c9f8ea532fe0c2197a33cca1e50ba8.jpg

  • Дякую 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 минуты назад, Oleg_Igorewich сказал:

Кстати, как сделать такую зазубрину без активных элементов, используя чисто RLC, я не представляю. Точно так же есть сомнения, что фильтр без активных компонентов способен её убить. И, если даже он убъёт её в первой секунде цикла, то не факт, что не усилит дефект, который проявляется на третьей секунде... Гармоники-то плавают....

потому что проблема комплексная - мощная нагрузка + плохая сеть

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 минуты назад, Oleg_Igorewich сказал:

всё равно SNA-5000 клацает своими релюхами

поставить перед ним типа SURTD5000XLI

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Chatter сказал:

поставить перед ним типа SURTD5000XLI

і він буде бачити проблему на мережі і теж випадати на акб. це не враховуючи можливого конфлікту СНА та ПБЖ в режимі підмісу СНА

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, Chatter сказал:

поставить перед ним типа SURTD5000XLI

А Вы не знаете, какая там схемотехника? Что за принцип? А то снова окажется, что та же рекламная "шишка", что и QUANT-9, только впятеро дороже :))))

 

Пардон! не впятеро... Потребуется для него ещё плюс отдельный комплект АКБ :))))

 

И выглядит он очень "нежным" (типа в офисе, несколько компов и мониторов подключить)  в сравнении с тем же "Квантом"...  Или его после "Кванта" поставить? Да и с мощностью у него так себе. Реальной 3500Вт. 5000 в названии  - это ВольтАмперы... Печалька, кароч...

Змінено користувачем Oleg_Igorewich
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Называется, запасная печалька: вводы по-разному у стабов сделаны. Пришлось отпаять "лишнее", то, что с такой любовью припаивал несколько месяцев назад :))))

photo_2023-11-21_11-51-10.jpg

photo_2023-11-21_11-50-56.jpg

photo_2023-11-21_11-50-51.jpg

photo_2023-11-21_11-50-48.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

35 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

А Вы не знаете, какая там схемотехника? Что за принцип?

А почитать, первая же ссылка в гугле:

www.se.com/ua/uk/product/SURTD5000XLI-ET/дбж-smartups-rt-5000-ва-230-в-з-попередньо-встановленим-монтажним-комплектом-для-ліній-вводувиводу/

Тип ДБЖ Подвійне перетворення

47 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

окажется, что та же рекламная "шишка", что и QUANT-9

36 минут назад, Oleg_Igorewich сказал:

И выглядит он очень "нежным"

если не видите разницы между промышленным, сертифицированным изделием и самоделкой подвальной ...

как-бы Industrial UPS, но то такое, вижу, пионеры не ищут легких путей.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я підключав SNA через міст з конденсатором на вхід МРРТ. Причому пункт DC в налаштуваннях не увімкнув, забув. Все працювало, навантажував небагато, пару кВт. Памятаю напруга на конденсаторі була 270-280в. Тоді мета була адаптуватись під старий генератор. Варіант робочий. Для мережі бажано гальванічну розвязку.

На ютубі повно роликів на цю тему.

Змінено користувачем yur43
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...