Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Освітлення погребу (льоху)

domini

Рекомендовані повідомлення

Треба зробити всередині освітлення. Планував прокласти 220V так як в будинку стоїть УЗО і погріб внизу візуально сухий, але ось вхід (біля сходів), де буде стояти вимикач, покривається не те що конденсатом, а краплі води звисають. Тому вирішив від 220В відмовитись, тим більше що це порушення техніки безпеки. Отже в гаражі, який стоїть недалеко погреба, хочу поставити понижаючий трансформатор до 12 В чи 45 В, автомат, а далі провести кабель до погреба. Підкажіть який недорогий трансформатор використати для цієї ідеї? 

Який автомат поставити? С5?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В інтернеті знайшов трансформатор 220/24В, але там потужність тільки на 8Вт, а я хочу поставити дві лампочки по 10Вт

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, domini сказал:

В інтернеті знайшов трансформатор 220/24В, але там потужність тільки на 8Вт, а я хочу поставити дві лампочки по 10Вт

Тороідальних трансів 220/24 до 10А хоч греблю гати. Ви щось не те дивитесь.  

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я робив в щитку на літній кухні блок живлення для світлодіодних стрічок на 12В, над лядою в льох (він під будівлею) вимикач і всередині лампа 12-36В. Проводка 3*1.5. Опалення в кухні нема, перший негерметичний БЖ пропрацював пару років і минулої зими здох, замінив на герметичний. Але тут виходив з того, що було (проводка). Якби з нуля робив - ставив би БЖ після вимикача... Як варіант - вимикач ІР65, потім герметичну коробку з трансформатором...

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если планируете выключатель и блок питания смонтировать в погребе, берите любой накладной выключатель IP65 и герметичный блок питания для светодиодов 12, 24 или 48 вольт - в зависимости от источника света. Например, Mean Well серии LPV. Они идут с защитой IP67. Мощность от 20 до 150 Вт.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 24.11.2023 в 00:07, engeneer сказал:

Если планируете выключатель и блок питания смонтировать в погребе, берите любой накладной выключатель IP65 и герметичный блок питания для светодиодов 12, 24 или 48 вольт - в зависимости от источника света. Например, Mean Well серии LPV. Они идут с защитой IP67. Мощность от 20 до 150 Вт.

Знайшов Блок живлення HDR-30-24, виробник Mean Well, на DIN-рейку. По параметрах ніби підходить. Отже схема така: в гаражі є електроящик з вільними місцями на din-рейці, туди монтую трансформатор, далі кабелем  2×2.5 завожу через вулицю в погріб всередину до вимикача, від вимикача до лампочки 2×1.5.  До погреба планую заводити вже низький вольтаж так як всі стіни погреба зараз з краплями конденсату. Які мінуси даної схеми?

Дивився за трансформатором від Hager, він майже втричі дорожчий від mean well. Чи варто переплачувати? 

І ще питання: такі трансформатори скільки можуть споживати електрики в місяць саме в стані без навантаження?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22.11.2023 в 21:56, domini сказав:

погріб внизу візуально сухий, але ось вхід (біля сходів), де буде стояти вимикач, покривається не те що конденсатом, а краплі води звисають

Я внизу поставив датчик руху і направив на двері, при відкритті світло саме вмикається, краще боротися з конденсатом ніж трансформаторами, бо іржа і пліснява дістануть

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, normal сказал:

Я внизу поставив датчик руху і направив на двері, при відкритті світло саме вмикається, краще боротися з конденсатом ніж трансформаторами, бо іржа і пліснява дістануть

Вентиляція присутня, погріб загалом сухий, але щоосені я виливаю на підлогу близько 20 відер води,  інакше яблука в'януть, не достоявши до грудня-січня.  А оскільки вхід в найвищій точці, і там тонкі стіни та перекриття, то збирається конденсат

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо проблема у конденсаті, то треба утеплювати стелю, якщо переживаєте за кабель, то прокладіть якісь ВВГнг у гофрі (в мене висить на вулиці під дощем і нічого йому не стаєься), якщо боїтесь, що вдарить током, то ставте ПЗВ і відповідний вимикач з захистом від крапель, що саме вас бентежить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

Якщо проблема у конденсаті, то треба утеплювати стелю, якщо переживаєте за кабель, то прокладіть якісь ВВГнг у гофрі (в мене висить на вулиці під дощем і нічого йому не стаєься), якщо боїтесь, що вдарить током, то ставте ПЗВ і відповідний вимикач з захистом від крапель, що саме вас бентежить?

Пзв стоїть в будинку, якщо проведу 220 в самий погріб, в якому є вологість, то може спрацьовувати пзв

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене в підвалі теж вологість 99% і взимку конденсат по стелі, у душі взагалі лампочка над головою і вентилятор туман витягує, нічого не замикає і не вибиває

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, domini сказав:

Пзв стоїть в будинку, якщо проведу 220 в самий погріб, в якому є вологість, то може спрацьовувати пзв

Якщо можете поставити вимикач за межами вологого приміщення, то в погребі можете поставити світильник на 230В в герметичному виконанні. В мене 230В проведено в насосну яму, там висока вологість, спрацювань ПЗВ не було. Можливо, ви вирішуєте неіснуючу проблему.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, BugS сказал:

Якщо можете поставити вимикач за межами вологого приміщення, то в погребі можете поставити світильник на 230В в герметичному виконанні. В мене 230В проведено в насосну яму, там висока вологість, спрацювань ПЗВ не було. Можливо, ви 

Є вимоги правил експлуатації електрообладнання, хоча я думаю що ці правила писались тоді, коли не було ще пзв. Як варіант розглядав поставити в гаражі в щиток окреме пзв на 0.01А саме на погріб ( в будинку на цю лінію стоїть пзв на 0.03А), по грошах це майже те саме що ставити понижуючий трансформатор 220/24 (12). Але знову ж таки це порушення техніки безпеки, бо в підвали заборонено 220 В прокладати.

Питання до фахівців: Якщо в гаражі поставлю трансформатор на 12 чи 24 В, далі 16 метрів кабелю (2×2.5, 2×1.5) до лампочки в погребі. Напруга на такій довжині зменшиться? Яскравість освітлення погіршить?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, domini сказал:

Є вимоги правил експлуатації електрообладнання, хоча я думаю що ці правила писались тоді, коли не було ще пзв. Як варіант розглядав поставити в гаражі в щиток окреме пзв на 0.01А саме на погріб ( в будинку на цю лінію стоїть пзв на 0.03А), по грошах це майже те саме що ставити понижуючий трансформатор 220/24 (12). Але знову ж таки це порушення техніки безпеки, бо в підвали заборонено 220 В прокладати.

Питання до фахівців: Якщо в гаражі поставлю трансформатор на 12 чи 24 В, далі 16 метрів кабелю (2×2.5, 2×1.5) до лампочки в погребі. Напруга на такій довжині зменшиться? Яскравість освітлення погіршить?

Для світлодіодного освітлення - ні. Все буде норм. І, доречі, правильно. Транс тільки "заховайте" в належний бокс.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, domini сказал:

Питання до фахівців: Якщо в гаражі поставлю трансформатор на 12 чи 24 В, далі 16 метрів кабелю (2×2.5, 2×1.5) до лампочки в погребі. Напруга на такій довжині зменшиться? Яскравість освітлення погіршить?

Это легко посчитать. Но вначале вопрос: какой будет источник света? Если не планируете собирать светильник самостоятельно, можно поискать лампы Е27 на 12 Вольт, такие есть. На 24 В не встречал. 

Падение напряжения зависит от нагрузки. Сопротивление медного провода 2*1,5 при длине 16 метров (32 м в две стороны) будет 0,018*32/1,5=0,4 Ом. Если будет одна лампа 12В 12Вт, ток 1А, падение напряжения составит 0,4 В. Если на выходе блока питания будет 12 В, на лампу придет 11,6 В. Это нормально, падения яркости заметно не будет. Кроме того, на DIN блоках есть регулировка.

Если взять кабель 2*2,5 падение будет в полтора раза меньше.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Джерелом світла будуть світлодіодні лампочки Е27-10Вт. Вони розраховані на напругу 12-36 V

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо льохом користуватися не кожен день, то я б просто використовував якийсь портативний ліхтар. І не потрібно ніякої  проводки, автоматів і тд.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, domini сказал:

Джерелом світла будуть світлодіодні лампочки Е27-10Вт. Вони розраховані на напругу 12-36 V

Если ламп будет несколько, ток увеличится пропорционально, а с ним и падение напряжения. Если можно подать 24 Вольта, это нужно сделать. Блоки 12 и 24 практически в одну цену. Тогда ток и падение напряжения уменьшатся вдвое, а на напряжении 24 В это будет вообще незаметно, тем более, что лампы рассчитаны на широкий диапазон, значит, внутри токовый драйвер.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Куркуль сказал:

Якщо льохом користуватися не кожен день, то я б просто використовував якийсь портативний ліхтар. І не потрібно ніякої  проводки, автоматів і тд.

І заодно, позичати у сусіда батарєйкі, ну для більшої єкономії)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, Firetuf сказав:

І заодно, позичати у сусіда батарєйкі, ну для більшої єкономії)))

Давно вже є акумулятори.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, engeneer сказал:

Если ламп будет несколько, ток увеличится пропорционально, а с ним и падение напряжения. Если можно подать 24 Вольта, это нужно сделать. Блоки 12 и 24 практически в одну цену. Тогда ток и падение напряжения уменьшатся вдвое, а на напряжении 24 В это будет вообще незаметно, тем более, что лампы рассчитаны на широкий диапазон, значит, внутри токовый драйвер.

Лампочок буде 2 штуки, по 10 Вт.

Знайшов блок живлення з потрібними параметрами від Mean Well 36W DC24V IP67. Тепер треба подумати як його приколхозити в електрощитку, бо висота ящика 150 мм, а довжина бж -148 мм). Або купувати окремий ящик. 

Після трансформатор варто ставити автомат? Якщо так, то який? С5?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 часа назад, Куркуль сказал:

Якщо льохом користуватися не кожен день, то я б просто використовував якийсь портативний ліхтар. І не потрібно ніякої  проводки, автоматів і тд.

Зараз ліхтариком і користуємось, вдень при відкритих дверях щось занести чи винести можна без світла. А ось посортувати яблука в ящиках чи знайти певну закрутку то вже треба світло. І щоб не тримати ліхтар в руках, бо вони майже завжди обидві зайняті, вирішив зробити стаціонарне освітлення

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, domini сказав:

Зараз ліхтариком і користуємось, вдень при відкритих дверях щось занести чи винести можна без світла. А ось посортувати яблука в ящиках чи знайти певну закрутку то вже треба світло. І щоб не тримати ліхтар в руках, бо вони майже завжди обидві зайняті, вирішив зробити стаціонарне освітлення

Після зими 2022-2023 ще не всі мають налобні ліхтарі? 

Змінено користувачем delic
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, delic сказал:

Після зими 2022-2023 ще не всі мають налобні ліхтарі? 

Ні, не всі. Один ліхтар купив в руку, інший на магніті

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, domini сказав:

Зараз ліхтариком і користуємось, вдень при відкритих дверях щось занести чи винести можна без світла. А ось посортувати яблука в ящиках чи знайти певну закрутку то вже треба світло. І щоб не тримати ліхтар в руках, бо вони майже завжди обидві зайняті, вирішив зробити стаціонарне освітлення

Можна купити туристичний ліхтар, а на стелі льоху просто зробити для нього гачок. 

Це як в мене з дітьми вийшло - донька почала боятися спати в темряві, спочатку вмикав ліхтарик на мінімальний режим, дочці стало ок а сину заяскраво, взяв іграшкове відерце, накрив ним ліхтарик і нічничок готовий)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...