Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ДБЖ для старлінка

vovarpd

Рекомендовані повідомлення

Є декілька невеликих зарядних станцій Bluetti AC50, EB55.
Є старлінк.
Все працює, але є проблема при заміні станцій. Живлення на старлінку пропадає і потім він занадто довго соображає.

Задача стоїть замінити одну станцію на іншу без втрати старлінком живлення.

Перше що приходить на думку це самий простий дбж між зарядною станцією і старлінком по типу powercom 400a.

В мене можливості це перевірити немає бо старлінка немаю, то військовим треба рішити цю задачу. Можливо є якісь інші рішення проблеми, прошу підказки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, vovarpd сказав:

Перше що приходить на думку це самий простий дбж між зарядною станцією і старлінком по типу powercom 400a.

А може просто перемикач 1-2 і швидка рука?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Всі ці зарядні станції мають вихід 12V

Можна спробувати живити старлінк від 12V через PoE інжектор типу такого prom.ua/ua/p1778632890-starlink-adapter-dlya.html

І підключати свіжу станцію до того як відключати розряджену. Не знаю як зарядна станція поставиться до таких маніпуляцій. Звичайному 12V акумулятору точно було б пофіг.

До речі, з таким варіантом живлення і зарядні станції для старлінка не потрібні – можна користуватись LiFePo4 акумуляторами і окремою зарядкою до них.

Змінено користувачем smotesko
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, vovarpd сказал:

Є декілька невеликих зарядних станцій Bluetti AC50, EB55.
Є старлінк.
Все працює, але є проблема при заміні станцій. Живлення на старлінку пропадає і потім він занадто довго соображає.

Задача стоїть замінити одну станцію на іншу без втрати старлінком живлення.
 

Ми робимо так: ставимо дві станції послідовно. Перша годує старлінк, друга годує першу. Коли друга підсідає, до другої підключаємо генератор. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 годин тому, smotesko сказав:

Всі ці зарядні станції мають вихід 12V

то трохи інша і складніша задача. Тобто дорожча і це треба мені спочатку самому випробувати. Но ідею я передам. Згоден що ті старлінки краще заставити працювати від 12v. 
На днях пробував інет роутер живити з зарядної станції. З 220V виходу воно жере 12Вт, а з 12v вже 4Вт.  Різниця в рази. Зі старлінком теж буде якась замітна різниця в часі роботи що є немаловажно.
https://www.youtube.com/watch?v=lPt3k3zW5gA
 

14 годин тому, whisker сказав:

Ми робимо так: ставимо дві станції послідовно. Перша годує старлінк, друга годує першу. Коли друга підсідає, до другої підключаємо генератор. 

Перша станція від другої живиться через стандартний 230V блок живлення? Чи може у вас є якийсь DC-DC конвертер від 12в другої станції на вхід іншої?

 

18 годин тому, volomoto сказав:

А може просто перемикач 1-2 і швидка рука?

Як це виглядає, бо щось недуже зрозумів. Бачив на ютубі автоматичні перемикачі типу як з аліекспресу, але там лампочка блимає, тобто живлення на якісь долі секунди пропадає.
 

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Спробуйте глянути на свою ситуацію з іншого боку. Як писали вище, яку DC треба старлінку? Яку можете подати. додаткові перетворювачі на 220 і знову вниз вносять втрати. Моживо прив'язка до 12В зможе дати буфер для заміни джерела

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, vovarpd сказав:

Як це виглядає, бо щось недуже зрозумів. Бачив на ютубі автоматичні перемикачі типу як з аліекспресу, але там лампочка блимає, тобто живлення на якісь долі секунди пропадає.

Так воно і працює, але може бути навіть ручний перемикач типу Hager SFH225.

Лампочка блимає, бо вона не має конденсатора, а блоки живлення їх мають, тому переносять короткочасне пропадання електрики. В мене при перемиканні інвертора на акумулятор також блимає світло, але на техніку це ніяк не впливає.

Ціна того Хагера 500 грн, тому можна купити протестувати.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, vovarpd сказал:

Перша станція від другої живиться через стандартний 230V блок живлення? Чи може у вас є якийсь DC-DC конвертер від 12в другої станції на вхід іншої?

Старлінк в розетку першої. Вилку першої в розетку другої. Вилку другої в генератор або мережу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, whisker сказал:

Старлінк в розетку першої. Вилку першої в розетку другої. Вилку другої в генератор або мережу.

От тільки питання, а чи можуть ці станції одночасно заряджатися і віддавати напругу? Далеко не кожна це може, це не УПС....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Leader9 сказав:

а чи можуть ці станції одночасно заряджатися і віддавати напругу?

bluetti зможуть. Але не рекомендується як упс це використовувати. 

image.thumb.png.a683de6e020ee166176169cb634a6aa5.png



А чи є якісь зауваження до простого додаткового упса?  
 

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 хвилин тому, vovarpd сказав:

А чи є якісь зауваження до простого додаткового упса? 

Якщо то стаціонарно і ціна підходить, то які можуть бути зауваження. Для польового використання це додаткова маса, об'єм і потенційне місце поломки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

01.12.2023 в 10:26, Leader9 сказав:

Спробуйте глянути на свою ситуацію з іншого боку. Як писали вище, яку DC треба старлінку? Яку можете подати. додаткові перетворювачі на 220 і знову вниз вносять втрати. Моживо прив'язка до 12В зможе дати буфер для заміни джерела

З старлінком там все відносно просто та складно. Просто бо там PoE, складно бо там треба до 130 Вт що не підтримується стандартами тому просто так інжектор на алі не придбаєш. Готові рішення в Україні я бачив по 5000 грн. 

Пошукати щось таке, думаю воно вже є в Україні, питання тільки ціни. Обіцяють 8мс, буде хоч менше 20-ти то теоретично живлення не повинно пропасти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

01.12.2023 в 17:14, volomoto сказав:

Якщо то стаціонарно і ціна підходить

Поки що підходить. Ціна 500 грн упс і ще 500 нова батарейка.


 

 

01.12.2023 в 12:18, whisker сказав:

Старлінк в розетку першої. Вилку першої в розетку другої. Вилку другої в генератор або мережу.

А не думали наприклад одну вилку в DC порт прикурювача (12v/10A), а іншу в MPPT input напряму або ще додати конвертор 12-24  щоб трохи пришвилшити заряд?  Теоретично того порта 12/10A достатньо щоб компенсувати живлення старлінка.

Мало б набагато ефективніше получитися чим через 220V блок живлення (менший розряд другої станції).

Якось так. 
В принципі можна пожертвувати ресурсом буферної малої станцію і постійно тримати її заряженою, а велику заряжати тільки вже коли розрядиться.

Скоро мені приїде якраз отака EB3A з блютузом, попробую таку "хімію".
 

 

Змінено користувачем vovarpd
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.12.2023 в 10:04, vovarpd сказал:

то трохи інша і складніша задача. Тобто дорожча і це треба мені спочатку самому випробувати. Но ідею я передам. Згоден що ті старлінки краще заставити працювати від 12v. 
На днях пробував інет роутер живити з зарядної станції. З 220V виходу воно жере 12Вт, а з 12v вже 4Вт.  Різниця в рази. Зі старлінком теж буде якась замітна різниця в часі роботи що є немаловажно.

Ми на телеком обладнанні за необхідності забезпечення "безшовної" заміни живлення DC підключаємо обладнання через діод потрібної потужності по струму. Падіння на одному діоді незначне, але в цьому випадку два джерела живлення, бодай якими б вони не були, одне на одного не впливають, і їх можливо безпечно використовувати паралельно або вимикати, потім підключати інше, або просто міняти АКБ, і так до нескінченності. Переривів живлення не буде. Заодно й захист від неправильного підключення.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Vladdi сказал:

Ми на телеком обладнанні за необхідності забезпечення "безшовної" заміни живлення DC підключаємо обладнання через діод потрібної потужності по струму. Падіння на одному діоді незначне, але в цьому випадку два джерела живлення, бодай якими б вони не були, одне на одного не впливають, і їх можливо безпечно використовувати паралельно або вимикати, потім підключати інше, або просто міняти АКБ, і так до нескінченності. Переривів живлення не буде. Заодно й захист від неправильного підключення.

Додам що треба на потужність обладнання дивитися. на більше 10А краще шоткі використовувати ніж випрямлюючі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та то таке, бо коли щось треба терміново та на позавчора, використовувати можливо будь-що, що задовільняє параметрам по струму та напрузі. Головне те, що у випадку великих (для конкретної моделі) струмів використовувати нормальний тепловідвід. Ось, наприклад, таким діодом В200 підключаємо/переключаємо системи випрямлячів на струми 100А та більше. Тут він без штатного радіатора :) 

Diod1.jpg.1bdd47299cf8a5f90bf230a80f33d529.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...
43 хвилини тому, John Doe сказав:

Доброго дня

у кого зарядна станція Bluetti EB3A американського стандарту 120 В?
Як ви її заряджаєте?

Я пробував ці EB3A заряжати блоком живлення від EB55 вставленим в MPPT порт, нормально заряжало, 200Вт*год. Але він дорогий окремо купувати сенсу мало.  Ще з автоприкурювача в той же порт дає 100Вт.
Все руки не доходять припаяти роз'єм dc7909 до 170Вт блока леново від ноутбука (до 600 грн за нього дав) і спробувати. Там 20V на виході якраз в нормі ніби, але рішення поки що не перевірене. 

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Випробував блок живлення від леново. Ніби гуд. 160вт видає при 70% заряду, під кінець трохи падає до 150. Нагрівається ніби ок біля 45 максимум що бачив, але то не з нуля. Думаю більше 50 не буде.

Можна отак американську станцію і зарядити. З плюсів низька ціна, порядка 600 грн з олх доставкою, по місцю може й за 500 можна знайти. 

З мінусів, штатний роз'єм трошки не підходить, треба перепаювати. То ще пара доларів. 

IMG_20240217_172043.thumb.jpg.018559dd49f37b84d1e1fe984acc2789.jpgScreenshot_2024-02-17-17-25-59-151_net.poweroak.bluetticloud.thumb.jpg.00d1d519d8e59e66b5d8b40aea0eb111.jpg

IMG_20240217_170725.thumb.jpg.814c879d7b6fd430ed9a68a55cec7571.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я использую  Автотрансформатор переходный бытовой АПБ-400 «Юг»  220-127 вольт (400 В*А).

На экране Блютти пишет, что идет зарядка 270 ватт.

Автотрансформатор едва теплый (27-28 гр).

Конечно, это стационарное решение.

 

 

Змінено користувачем John Doe
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 години тому, John Doe сказав:

Я использую  Автотрансформатор переходный бытовой АПБ-400 «Юг»  220-127 вольт (400 В*А).

На экране Блютти пишет, что идет зарядка 270 ватт.

Автотрансформатор едва теплый (27-28 гр).

Конечно, это стационарное решение.

 

 

Європейська версія з розетки так і дає (в мене 265Вт) в стандартному режимі. Через блютуз можна включити ще турбо режим, там буде біля 400, точно не пригадую.

Також можна використатати той трансформатор 400VA (не факт що він потягне турбо режим, тому стандарт 270Вт) і ще паралельно наприклад блок леново 170Вт і буде 400+.
От я пробував блок від eb55 і штатний вхід. 430Вт показувало. Але станція мала, це недуже добре для ресурсу, виграш по часу незначний, пригодиться хіба в критичних ситуаціях з виключенням електрики.
https://www.youtube.com/watch?v=7Qqmved-yII

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Також протестував цей блок lenovo з припаяним роз'ємом XT60 на станціях EB55. Працює люкс. Трохи гріється порівняно зі штатним так як нема вентилятора, але так як це оригінал для ноута то напевно це нормально (віктронівська зарядка в мене не сильно менше гріється).

Станція заряджається менше ніж за 1 год і 50 хв. А з одним блоком там добрих 3.5 чи навіть більше.
Тепер всі донати в ЗСУ буду комплектувати таким блоком для швидкої зарядки, або щоб в разі поломки основного (який коштує 100+ євро) була дешева підміна.
https://www.youtube.com/watch?v=EnkV5YwKgeg

 

Змінено користувачем vovarpd
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...